Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 13:44   #81
Evo ovako:
Bio sam u Syriji vec 10-ak puta, ako ides avionom onda ces vizu dobiti na aerodromu u Damasku za 5 min, a ako ides autom ili necim drugim preko granice nema sanse da ces uci bez vize! Ako ides autom vizu ti je najbolje uzet u Syrijskoj ambasadi u Beogradu u ulici >Mlade Bosne<! A steta je sta su nasi politicari idioti pa im je tesko napraviti Syrijsku ambasadu u HR, a INI-ni radnici rade na busotinama plina i nafte u Syriji. A moram i spomeniti ako niste znali da su braca Sharbini koji igraju u NK Rijeci porijeklom Palestinci ali su cijeli zivot zivjeli u Syriji! Zemlja vam je stvarno i jeftina i super, nije opasna i mozete kupiti hrpu elektreonike po jeftinim cijenama sto ja radim svako ljeto! Moram i naglasiti da ne mozete uci u Syriju sa izraelskim pecatom u putovnici!
Pozdrav od ARAPA!!!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 19:44   #82
Quote:
GTA IV. kaže: Pogledaj post
Evo ovako:
Ako ides autom vizu ti je najbolje uzet u Syrijskoj ambasadi u Beogradu u ulici >Mlade Bosne<! A steta je sta su nasi politicari idioti pa im je tesko napraviti Syrijsku ambasadu u HR, a INI-ni radnici rade na busotinama plina i nafte u Syriji.
Pozdrav od ARAPA!!!
Adresa Sirijske ambasade u Beogradu je: Aleksandra Stamboliskog 13; Tel. 2666 124, 2666 125; Fax: 3440 221;

evo putopisa o Damasku....
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 21:11   #83
sta se tice vize..sve je tu tocno napisano,gotova je u roku od max.2 sata i placa se ovisno koliko zelite ulazaka u siriju,za jedan ulazak je cini mi se 35€,a za dva 50€,vise od toga nemozete dobit..tako da ako planirate posjetit vise drzava dole imate to u vidu,jer kasnije mozete samo vadit tranzitnu vizu kroz siriju...za to barem nemate problema!imajte na umu da se placa SVAKI izlaz iz sirije,nekakvih 50kn...samo da vodite racuna i o tome
proveo sam mjesec dana proslo ljeto u siriji,jordanu i libanonu...tako da ako kome treba kakva pomoc slobodno pitajte!
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 10:39   #84
[QUOTE=GTA IV.;21120317]Zemlja vam je stvarno i jeftina i super, nije opasna i mozete kupiti hrpu elektreonike po jeftinim cijenama sto ja radim svako ljeto! Moram i naglasiti da ne mozete uci u Syriju sa izraelskim pecatom u putovnici!
QUOTE]

samo bih ove riječi dodatno potvrdio!

nego, nisam znao za sharbinije - mislio sam da su albanci.
kao da je bitno
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 12:03   #85
Kada si ti "miroslaveg" zadnji put bio u ambasadi? Jer negdje piše da je adresa MLADE BOSNE,a negdje ALEKSANDRA STAMBOLJSKOG??!! Pa sad neznam gdje bih išao? Ako je tko bio nedavno nek mi napise koja je od ovih adresa tocna!
Pozdrav od ARAPA iz LATTAKIE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 18:48   #86
Quote:
GTA IV. kaže: Pogledaj post
Kada si ti "miroslaveg" zadnji put bio u ambasadi? Jer negdje piše da je adresa MLADE BOSNE,a negdje ALEKSANDRA STAMBOLJSKOG??!! Pa sad neznam gdje bih išao? Ako je tko bio nedavno nek mi napise koja je od ovih adresa tocna!
Pozdrav od ARAPA iz LATTAKIE!
Bio sam prošlog proleća u ambasadi. Pozvaću sutra pre podne pa ću ti javiti ali sam siguran da je ulica Aleksandra Stamboljskog. Na sajtu autentik.net stoje bajate adrese i telefoni ne samo za ambasadu sirije već i za ambasade ostalih zemalja....
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 09:20   #87
Potvrđena adresa je: Aleksandra Stamboliskog 13; Tel. 2666 124, 2666 125; Fax: 3440 221;
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:23   #88
Quote:
lukasi kaže: Pogledaj post
postoji jedan krscanski samostan u planini(kojem se sad ne mogu sjetit imena)gdje se moze doci i sudjelovat u samostanskom zivotu i to vam definitivno preprucam(nije preduvjet da ste religiozni,spavanji hrana su free)
Deir Mar Musa
http://www.deirmarmusa.org/index1.html
InGodWeTrust is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 17:13   #89
Bio sam u Siriji ( u kombinaciji s Jordanom) prije par mjeseci
pa ukratko nekoliko dojmova:

Najviše su me se dojmili Damask, Krak de Chevaliers i Palmyra
i to je "must see". Nažalost kako smo bili s agencijom i cijelo vrijeme
u utrci s vremenom nismo bili u Aleppu i Bosri.

Svidjelo mi se što nema toliko puno turista kao u nekim drugim
zemljama, vjerojatno iz razloga što je zbog američke politike
Sirija bila tretirana kao "osovina zla" (barem za vrijeme onog čimpanze busha)
Tako da je zemlja nekako više autentična, nekako sam bolje upijao atmosferu
nego primjerice u Jordanu. Pa i ljudi su ostavili bolji dojam na mene.

Recimo, u Damasku su nam u nekoliko navrata prišli mladi lokalni dečki
željni vježbanja svojeg engleskog. Naravno, ispočetka smo bili malo
podozrivi prema njima međutim stvarno nisu imali nikakvih skrivenih namjera niti su tražili pare od nas.

Naravno, i puno je jeftinija od Jordana (obavezno cjenkanje s trgovcima )
hrana im je super, pogotovo onaj hummus pa i neki drugi namazi koji su slični
našem vrhnju. Kebabi, falafeli su posebna pričaU Damasku na ulici ima i prodavača svježe iscjeđenih naranača itd...

Uglavnom, Sirija je super i moramo se vratit, ovaj put bez agencije
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 15:32   #90
barem za vrijeme onog čimpanze busha

Slozio bih se u potpunosti s tobom!!!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 13:38   #91
Quote:
gazimestanivoje kaže: Pogledaj post
Da postavim ista pitanja 100put.
Za vizu sam preko MVP našao neki broj u Zagrebu.sutra provjerim pa javim.

ima počasni konzulat u Zagrebu, jel zna netko izdaju li se tamo vize?

putujem avionom, pa ću autom prelazit granicu sa Libanonom, pa se vraćat autom i odlazit avionom. 2 ulaza,2 izlaza, treba mi dakle multi-entry visa.
jel ima razlika u cijeni ako uzmem po dolasku na aerodromu (jel se može uopće na aerodromu uzet multi-entry visa?) ili unaprijed?
tnx
__________________
Portorikanski pozeri under the influence so to speak
lisboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:33   #92
hm, a da nazoveš/posjetiš konzulat?
pusti sad ove priče, ja bi ovo, ja bi ono.
osim ako ne želiš da ti na aerodromu kažu no entry sir!
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:36   #93
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
hm, a da nazoveš/posjetiš konzulat?
pusti sad ove priče, ja bi ovo, ja bi ono.
osim ako ne želiš da ti na aerodromu kažu no entry sir!
ima ambasada u beogradu,a za gradjane zemlje gde nema sirijske ambasade ili konzulata viza se dobija na granicnom prelazu
montgomeri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 08:21   #94
Quote:
lisboa kaže: Pogledaj post
ima počasni konzulat u Zagrebu, jel zna netko izdaju li se tamo vize?

putujem avionom, pa ću autom prelazit granicu sa Libanonom, pa se vraćat autom i odlazit avionom. 2 ulaza,2 izlaza, treba mi dakle multi-entry visa.
jel ima razlika u cijeni ako uzmem po dolasku na aerodromu (jel se može uopće na aerodromu uzet multi-entry visa?) ili unaprijed?
tnx
Ja sam išla u Siriju u 8.mjesecu, uglavnom, za Hrvatsku je zadužena ambasada u Budimpešti, pitala sam ih da li se može dobiti viza na granici, evo kopiram njihov odgovor iz maila:
"Poštovana

Nažalost morate doći u Budimpeštu za vízu. U Sirijskom Veleposlanstvo u Budimpešti se izdaju jednokratne, dvokratne i višekratne vize.Cjene su

jednokratna: 9.500 Forinti
dvokratna: 19.00 Forinti
višekratna: 30.000 Forinti

Cjena vize se plaća u forintama u kešu. Potrebna je putovnica koja važi najmanje 6 mjeseci i dvije slike u boji. Radimo svakim danom od 09.00 do 15.00 časova. Viza je gotova isti taj dan, samo molimo da se dokumenti predaju što ranije. Formular za vizu molimo da fotokopirate na jedan list sa obje strane (2x) . Ako nisam odgovorila na sva pitanja molim Vas da mi je postavite.
Srdačan Pozdrav
Lea Tolnai"

Također, kada sam se čekirala na let za Damask, prvo me pitala imam li vizu.
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 10:59   #95
što bi bila višekratna viza? i nije li 30000 forinti puno? ipak je to cca 800kn
planiram ici u Siriju(preko istanbula,....uglavnom zemaljskim putem, ne zracnim), Damask i svakako u Mar Musu gdje bi volio ostat neko duže vrijeme. zato me zanima ova višekratna viza, što se dogodi kad isktekne viza? nevjerujem da će te netko tražiti po Siriji i deportirati da li se može tamo produžiti viza?
pozdrav
__________________
___________________________A______
ajvarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 10:05   #96
Višekratna znači da možeš više puta ulaziti i izlaziti iz države. Kada dobiješ vizu na njoj će pisati na koliko dugo je vremenski ograničena, moja je trajala mjesec dana. Također, ako ostaješ duže od 15 dana, moraš se prijaviti kod lokalne policije. Neće oni tebe tražiti po državi, ali jednom ćeš morati izaći iz države i na graničnom prijelazu će vidjeti da ti je istekla viza
Bajadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:30   #97
pozdrav svima! planiram u damask u 3. mjesecu avionom i sad je ono što me najviše muči ta nesretna viza. čitam postove, neki kažu 'trebaš kupit prije', drugi pak da se može na aerodromu... sad, pošto hrvatska nema ambasadu, a u kakti 'počasnoj' se nikad nitko ne javlja, vjerujem da se viza dobije na aerodromu u damasku...

pisala sam i u budimpeštu i odgovorili su isto ono što je netko već postao. brijem da je fora u tome da bi mađari malo zaradili pa nama ovdje kažu da trebamo kod njih izvadit vizu obavezno prije, samo što me to onda zajedno košta ko pol izleta u siriju ! radije onda do beograda potegnem... al zašto ako ne trebam!
savjeti dobro došli. ak se sjetim još kakvih već pitanih pitanja, pišem poslije
zdral666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 23:11   #98
Zna li ko,ako iden u Syriju avionom na aerodromu dobijen vizu,to znan, a sta ako zelim u svom posijetu posjetit jos Jordan i Libanon,kako cu dobit vizu za njih?
__________________
FREE PALESTINE!
GTA IV. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 01:22   #99
Quote:
GTA IV. kaže: Pogledaj post
Evo ovako:
Bio sam u Syriji vec 10-ak puta, ako ides avionom onda ces vizu dobiti na aerodromu u Damasku za 5 min, a ako ides autom ili necim drugim preko granice nema sanse da ces uci bez vize! Ako ides autom vizu ti je najbolje uzet u Syrijskoj ambasadi u Beogradu u ulici >Mlade Bosne<! A steta je sta su nasi politicari idioti pa im je tesko napraviti Syrijsku ambasadu u HR, a INI-ni radnici rade na busotinama plina i nafte u Syriji. A moram i spomeniti ako niste znali da su braca Sharbini koji igraju u NK Rijeci porijeklom Palestinci ali su cijeli zivot zivjeli u Syriji! Zemlja vam je stvarno i jeftina i super, nije opasna i mozete kupiti hrpu elektreonike po jeftinim cijenama sto ja radim svako ljeto! Moram i naglasiti da ne mozete uci u Syriju sa izraelskim pecatom u putovnici!
Pozdrav od ARAPA!!!
kakva elektronika je tamo po jeftinim cijenama i po kolikim cijenama?

PS: BTW, ne radi matična zemlja ambasadu tudje zemlje, u ovom slučaju hrvatska da gradi ili uspostavlja ambasadu Sirije. To je odluka Sirije i samo Sirije, hoce li imat ambasadu u HR ili nece... 2) A počasni konzilati su samo počasni... nisu pravi konzulati i ne izdaju vize, koliko ja znam... kao što vidite da vam se nitko ni ne javlja na tel.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 10:02   #100
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
kakva elektronika je tamo po jeftinim cijenama i po kolikim cijenama?

PS: BTW, ne radi matična zemlja ambasadu tudje zemlje, u ovom slučaju hrvatska da gradi ili uspostavlja ambasadu Sirije. To je odluka Sirije i samo Sirije, hoce li imat ambasadu u HR ili nece... 2) A počasni konzilati su samo počasni... nisu pravi konzulati i ne izdaju vize, koliko ja znam... kao što vidite da vam se nitko ni ne javlja na tel.
Ne slažem se s tobom. Osnivanje neke ambasade ovisi o bilaterlanim odnosima
zemalja koje se u pitanju. U ovom slučaju HR i Sirije. Točnije rečeno ovisi o njihovim interesima Osim toga, da HR pokaže interes za osnivanjem sirijske ambasade ovdje mislim da Sirija ne bi imala ništa protiv toga
Pogotov ako uzmeš u obzir da kod nas postoje ambasade zemalja poput Alžira i Libije za koje se ne može reći da su nam važnije od Sirije.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.