Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2014., 12:52   #61
Pozdrav
Vec nekoliko tjedana na you-tubeu pratim ovu djevojku
https://www.youtube.com/user/AutumnAsphodel
Tvrdi da ima DID i dosta videa je posveceno tome. Zapravo prvi njen video na koji sam naletila je bio "Meet my alters/personalities". Koliko je ona zapravo iskrena, ne znam ali taj video me uznemirio. Poslije sam bacila pogled i na ostale, uglavnom, nju zanima psihologija i dosta videa je o razlicitim psiholoskim poremecajima. Lijepo je sve objasnjeno, stvarno jedan od yt kanala koji je najbolje organiziran a takvi su joj i videi.
Potencijalno joj je kanal koristan studentima psihologije, mislim da se moze dosta toga nauciti Pa eto, ako ju jos netko prati bas bih voljela da napisete kakvo je vase misljenje o njoj.
P.S. Ona je rodjena kao muskarac, dakle, transeksualna je osoba, da ne bude iznenadjenja
P.P.S. Mozda bi naslov, odnosno taj dio u zagradi trebalo promijeniti u 'visestruka licnost'?

Zadnje uređivanje warpedcat : 17.09.2014. at 13:09. Reason: tipfeler
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 15:59   #62
Virtualno sam upoznao jednu super osobu koja je bila DID i uspjesno je izlijecila. I meni je puno pomogla da se razumijem. Koristila je mikrodoziranje ibogaina i u 2 tjedna su joj se spojili njeni alteri, prvo su se "upoznali" i poceli razgovarati istovremeno u glavi a kasnije i stopili u jedan.

Ovdje je njen thread s progresom od kad je krenula. Ja sam je upoznao tek nakon ovog threada tj. moji postovi su zadnji.

http://www.psychforums.com/dissociat...pic112969.html

Eto, nadam se da ce nekome pomoci
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 00:36   #63
isprike na dizanju teme

jesu li kod DID osobe (u osobi) zadužene za neke uloge?
jel danas zapravo to uobičajeno?
banalan primjer: oblik ponašanja na poslu i oblik ponašanja doma
1# na poslu si strastveni navijač dinama i zagovaraš nacionalizam
2# doma si komunist i pjevas borbene

(ako se 8h osoba ponaša na specifičan način, koji se godinama zapravo nauči, to je ipak 1/3 dana.. a mislim da je to dovoljno da se takvu osobu može okarakterizirati kao jednu, a zapravo je nešto sasvim drugo u privatnom životu)

što zapravo određuje shift između osoba?
i kako se dogodi "rascjep"


Quote:
addx kaže: Pogledaj post
mikrodoziranje ibogaina
jel ovo stvarno ok terapija? imaš možda iskustva?
znaš nekog tko provodi terapiju?
kako izgleda terapija?
...čitao sam nešto o tome, ali mi djeluje prilično zastrašujuće

jel istina da je moguće reprogramirati mozak?

što je sa pamćenjem / znanjem kod reprogramiranja?
- jel to drugi dio mozga koji nije zahvaćen terapijom?
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 17:56   #64
Quote:
that_lady kaže: Pogledaj post
zanima me da li netko od vas poznaje osobu za koju bi rekao da je podvojena ličnost?
čitala sam dosta o tome na netu i sve, dosta sam zamišljena jer se radi o osobi meni bliskoj, pa bi voljela vaša mišljenja.

je li to izlječivo? kako se uopće pojavi ta osobina kod čovjeka?
kako to da upravo te osobe nisu svjesne svog stanja?

naime, radi se o jednoj odličnoj osobi sa puno puno razumijevanja. sve dok...
onda slijedi potpuna transformacija riječi, tona, pogleda, dok se drugi dan očekuje da se sve zaboravi jer se o tome ne mora pričati.

imate li vi kakvo mišljenje?
a sam podvojena ličnost i nekada niti ne skužim da sam zapravo prešla iz onoga što jesam u alter ego. Zapravo prije bi željela da stalno budem u alter egu, nego u prvoj fazi koja me samo muči.

Ne znam za druge, ali ja pretežito automatski podsvjesno sve krivo prosuđujem. Čitam onako kako ja želim čitat, a ne kako jest. I uvijek bude negativno kod mene.

Uvijek bude da sam ja sve krivo skužila, da oni nisu tako mislili. Mislim da bude i da oni dobro ne objasne pa se ja uvijek pitam jel to i to. Meni su drugi ljudi konfuzni.
manekenka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 10:49   #65
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post

jel ovo stvarno ok terapija? imaš možda iskustva?
znaš nekog tko provodi terapiju?
kako izgleda terapija?
...čitao sam nešto o tome, ali mi djeluje prilično zastrašujuće

jel istina da je moguće reprogramirati mozak?

što je sa pamćenjem / znanjem kod reprogramiranja?
- jel to drugi dio mozga koji nije zahvaćen terapijom?
Ja osobno nemam iskustva osim tog linka sto sam stavio, s tom djevojkom koja je uspjela spojiti svoje licnosti ibogainom sam inace mnogo diskutirao o svemu dok sam bio aktivan na tom forumu, super je cura i nemam nikakvog razloga misliti da je to nekakav fejk.

mislim da mikrodoziranje ibogainom po meni nije opasno, nego oni "flood tripovi" - o tom se uglavnom cita.... male doze kakve je uzimala ova djevojka se slabo osjete na neki strasan nacin..

inace vecina klinika za ibogaine se bavi tim "flood tripovima" i na to uglavnom idu ovisnici jer ih to izlijeci, mislim da ima jedna klinika u sloveniji sto se time bavi ali u principu se moze i naruciti s neta..

prema onom sto je ona pisala, terapija ne izgleda komplicirano, uzimala je dnevno neku malu kolicinu i to je to, ako se dobro sjecam kroz 14 dana su joj se spojile licnosti, prvo sto se desilo jest da su pocele razgovarati te licnosti medjusobno (sto inace nisu mogli) i s vremenom se "medjurazgovor" smanjio i pretvorio u "samorazgovor" koji imamo svi u glavama tj. u jednu osobu, procitaj taj thread sto sam stavio...

koliko je meni poznato, nekakvih pravih terapija za podvojene licnosti ne postoji, upravo zato smatram uspjeh te djevojke monumentalnim.

inace sam pratio i jedan drugi bracni par koji je mikrodozirao ibogaine kao i ova djevojka, ali kroz duzi period, preko godinu dana, oni su pak pokusavali poremecaje licnosti izlijeciti, ona BPD ja mislim on NPD, uglavnom bilo je i to zanimljivo, nije bilo neki problema osim povremenih nocnih mora koliko sam skuzio...
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 18:54   #66
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
isprike na dizanju teme

jesu li kod DID osobe (u osobi) zadužene za neke uloge?
jel danas zapravo to uobičajeno?
banalan primjer: oblik ponašanja na poslu i oblik ponašanja doma
1# na poslu si strastveni navijač dinama i zagovaraš nacionalizam
2# doma si komunist i pjevas borbene
kad se netko lijepo i pristojno odnosi prema meni onda sam i ja takav prema njemu ili njoj...
kad bude nekulturan, bezobrazan, naporan - onda ga izvrijeđam ...

jednom dobar, jednom loš ... jesam li podvojena ličnost?
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 18:15   #67
Višestruka ličnost

Pozdrav,
da li se netko dosada susreo sa takvom osobom?Imao sam prilike biti u kontaktu sa osobom za koju mislim da je višestruka ličnost ali ne mogu to tvrditi jer nisam stručnjak.Čini mi se da se u toj osobi nalaze dvije ličnosti,jedna dominantnija a druga ne.Znaju jedan za drugu.Ova prva je labilna osoba i dobra kao kruh,a ova druga jako zločesta.Ono što ne može reći ona prva dobra kaže ona druga zločesta i to uglavnom kroz pisanu komunikaciju.Mislio sam prvo da se žena srami pa piše ali govori o onoj drugoj što misli i osjećaja?Ako netko možda zna o čemu se radi bio bi zahvalan.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:22   #68
Vrlo upitna i kontroverzna diagnoza nejasnih kriterija i za koju mnogi misle da uopće ne postoji. Simptomaticno je da se nesrazmjerno velik postotak navodno višestrukih nalazi u Americi i cesto veze sa odredjenim javnim histerijama oko sotonističkih rituala i maltretiranja djece za koje se misli da su uglavnom urbani mit populariziran u njih pred koje desetljece, stoga neki pretpostavljaju da je samoinducirani fenomen kod labilnih sugestibilnih licnosti s jedne strane, a sa druge olako prihvaćen od strane odredjenih američkih terapeuta koji pusu u isti mitoloski rog (pri čemu je dosta amaterskih hipnoterapeuta i tom rogu).
Skepticniji dio struke je skloniji konzervativnijim diagnozama za koje smatra da sasvim dovoljno objasnjavaju uocene pojave.

Različita ponašanja i karakteri iste osobe u različitim okolnostima su normalna stvar, samo mozda kod nekih preizrazena. Višestruka licnost bi podrazumijevala potpunu amneziju i nesvjesnost onoga sto se desava za vrijeme "vladanja" druge "licnosti", pretpostavljam da to kod dotične bas i nije slucaj?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!

Zadnje uređivanje Beljki : 25.06.2017. at 19:38.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 19:40   #69
Da, to je neki generalni stav sto je Beljki napisao.

S druge strane, s ovom osobom dole na linku sam dosta intenzivno komunicirao privatno, ona je navodno izlijecila svoj DID (dissociative identity disorder) ibogainom. Osoba se pokazala draga, u privatnoj komunikaciji je imala izvrstan uvid, nije davila s nikakvim pricama, nista mi nije sumnjivo oko nje, dapace, super osoba . Naletio sam na to istrazujuci ibogaine.

Thread ovdje. U threadu opisuje iskustvo spajanja njenih dviju licnosti kroz par tjedana na niskoj dozi ibogaine. Moglo bi ti to biti zanimljivo @Beljki.

Ne cini mi se to previse "far fetched" pogotovo u slucaju samo 2 osobe u jednoj osobi, obicno dominantna i submisivna.
addx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:04   #70
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vrlo upitna i kontroverzna diagnoza nejasnih kriterija i za koju mnogi misle da uopće ne postoji. Simptomaticno je da se nesrazmjerno velik postotak navodno višestrukih nalazi u Americi i cesto veze sa odredjenim javnim histerijama oko sotonističkih rituala i maltretiranja djece za koje se misli da su uglavnom urbani mit populariziran u njih pred koje desetljece, stoga neki pretpostavljaju da je samoinducirani fenomen kod labilnih sugestibilnih licnosti s jedne strane, a sa druge olako prihvaćen od strane odredjenih američkih terapeuta koji pusu u isti mitoloski rog (pri čemu je dosta amaterskih hipnoterapeuta i tom rogu).
Skepticniji dio struke je skloniji konzervativnijim diagnozama za koje smatra da sasvim dovoljno objasnjavaju uocene pojave.

Različita ponašanja i karakteri iste osobe u različitim okolnostima su normalna stvar, samo mozda kod nekih preizrazena. Višestruka licnost bi podrazumijevala potpunu amneziju i nesvjesnost onoga sto se desava za vrijeme "vladanja" druge "licnosti", pretpostavljam da to kod dotične bas i nije slucaj?
Ono što sam skužio da je nesvjesna,jer kada ju to pitam kaže ne znam o čemu pričaš, puno fantazira i umišlja,laže,daje mi instrukcije preko alter ega kako da se ponašam sa njom.Malo me to plaši.Možda je neki oblik šizofrenije.To ponašanje više je izraženo u proljeće/ljeto i već je bilo jednom.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:31   #71
Quote:
Dvor_zg kaže: Pogledaj post
Ono što sam skužio da je nesvjesna,jer kada ju to pitam kaže ne znam o čemu pričaš, puno fantazira i umišlja,laže,daje mi instrukcije preko alter ega kako da se ponašam sa njom.Malo me to plaši.Možda je neki oblik šizofrenije.To ponašanje više je izraženo u proljeće/ljeto i već je bilo jednom.

Nejasno mi je ovo što pišeš. Predstavlja li se žena drugim imenom? Govori o sebi u trećem licu? Po čemu si uopće zaključio da ima altere, a ne recimo promjene raspoloženja, probleme s alkoholom ili gadni PMS?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 20:55   #72
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nejasno mi je ovo što pišeš. Predstavlja li se žena drugim imenom? Govori o sebi u trećem licu? Po čemu si uopće zaključio da ima altere, a ne recimo promjene raspoloženja, probleme s alkoholom ili gadni PMS?
Da ima jedan alter ego i drugo ime, a onoj drugoj(slabijoj)zna kako se osjeća isto zna.Dominatna je,zločesta,voli maltretirati i jako joj smeta kada joj netko šalje puno poruka mailom iii na fejsu onda zabrije da taj nije normalan.Ona druga je dobra,nježna osjećajna i želi pomoći.I nije baš curica negdje oko 55god.Ne pije.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:31   #73
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
danas se koristi vise naziv Dissociative identity disorder (DID)

kod amera postoji jedna ajmo rec teorijica zavjere o namjernom izazivanju tog poremecaja (naravno u igri su CIA, mafija, okultisti, nacisti i svasta nesto kako vec ide) u programima kontrole uma i stvaranja "prikrivenih" robotiziranih agenata. Doduse postoje neki "dokazi" utoliko sto su dokumenti o nekim starijim programima CIA-e kontrole uma i danas objavljeni te su postajala istrazivanja (etcnosti) tih programa pred kongresom. Takodjer su neki akteri koji su se opetovano spominjali od strane navodnih zrtava bili procesirani kasnije sa materijalnim dokazima za neke od stvari za koje su optuzeni. E sad kao kod svih takvih teorija, iako ovdje ima vise dokaza nego kod vanzemaljaca , ima previse oprecnih informacija (iako ako jesu ukljuceni "veliki igraci" stvaranje konfuzije moze biti i namjerno) da bi mogli ista tvrditi, a bas inace nisam ljubitelj zavjera pa... no cinjenica je da u americi ima vise takvih slucajeva, da mnogi od njih kada se pocnu ljecit tvrde da su povratili sjecanja o takvim programima i cesto su ta sjecanja iako navodno neovisna idnticna i cak ukljucuje iste osobe koje su "radile na njima" i odredjene slicnosti u metodama.

Nadam se da je patka jer ako ima ikakve istine u tome nacisti su bili mila majka prema njima, najme taj poremecaj se navodno namjerno izaziva osim koristenjem direktne i indirektne hipnoze, droge isl teskim fizickim mucenjima, silovanjima, elektrosokovima, psihickim mucenjima (prisilnom sudjelovanjem u ubijanju djece isl) i to uglavnom od najranijeg djetinjstva sa ciljem da se usljed sto veceg moguceg soka te uz pomoc "psihologije" namjerno izazove disociajativni poremecaj. Opet ponavljam ne znam ima li u tome istine, no dosta psihijatara i drugih terapeuta stoji iza takvih tvrdnji, a ne samo anonimnih gikova. Glavni u opoziciji su clanovi drustva "sindroma laznog sjecanja".

P.S. takodjer se navodno ne radi samo o cistim potpunim visestrukim licnostima kojih teorijski niti ne moze biti puno jer nema dovojno vremena i iskustva u jednom zvotu da se razvije ogroman broj licnosti vec ima manje razvijenih potpunih licnosti, a masu, navodno i stotine "laznih licnosti" odnosno fragmentiranih sjecanja, stanja i iskustava kojima je cilj s jedne strane izolirati odredjene osjecaje, porive (obuke u slucaju agenata) tako da u tom izmjenjenom stanju osoba nema recimo griznju savjesti niti sjecanje na bilo sta vec se tu "ugura" sva mrznja, ubilacki nagoni isl izazvani mucenjem da bi sa manje skrupula ubijali druge... Sa druge strane radi fragmentiranja sjecanja na sto vise djelova da bi se sto teze mogla dobiti puna slika nekog dogadjaja u glavi same osobe koja u njima sudjeluje. Tako da bi se onda radilo vise o fragmentima memorije i osjecaja kojima se daju imena i potencira osjecaj da su zasebne licnosti da bi ih ojacali, ali u biti nije pravi DID kod vecine tih "licnosti". Navodno, ne
Uf. Svojedobno sam iščitala skoro cijeli Vigilant citizen (sajt posvećen "razotkrivanju" tih stvari). To me dovelo do ruba paranoje - s jedne strane sam kužila da je hoax (nenavođenje izvora i sl.), a s druge me pucalo s emotivne strane. Ko za vraga, na popisu materijala koji se navodno koriste u programiranju našlo se pun kufer meni dragih filmova, hello kitty, leptiri i sve što cure vole. Koma. Mjesecima nisam mogla vidjeti leopard printove da se toga svega ne sjetim. A inače ne trzam na reptile, chemtrailse i ostale pizdarije, dakle ti frikovi jebeno dobro rade svoj posao i ne bi me čudilo da su i ozbiljni šrinkovi popušili neku sličnu propagandu. Za dijagnozu DID-a treba oko šest godina psihoterapije, što je sasvim dovoljno da terapeut klijentu nenamjerno usadi te paranoje, lažna sjećanja i sl. Zato mi se čini da se radi o jatrogenom poremećaju. Dakle, nisu potrebne nikakve naci-metode, nego sustavno širenje 'alternativnih činjenica'.

Disocijacija je pak sama po sebi normalna reakcija na traumu i može dovesti do nekakvog cjepkanja ličnosti, teoretski i do DID-a.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:40   #74
Quote:
Dvor_zg kaže: Pogledaj post
Da ima jedan alter ego i drugo ime, a onoj drugoj(slabijoj)zna kako se osjeća isto zna.Dominatna je,zločesta,voli maltretirati i jako joj smeta kada joj netko šalje puno poruka mailom iii na fejsu onda zabrije da taj nije normalan.Ona druga je dobra,nježna osjećajna i želi pomoći.I nije baš curica negdje oko 55god.Ne pije.
Uf. Nadam se da te zajebava, jer, koliko znam, nitko na ovim prostorima ne liječi disocijativni. Čini mi se da u Srbiji ima neki centar za liječenje ibogaineom, ali o tome ne znam gotovo ništa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 21:45   #75
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Uf. Nadam se da te zajebava, jer, koliko znam, nitko na ovim prostorima ne liječi disocijativni. Čini mi se da u Srbiji ima neki centar za liječenje ibogaineom, ali o tome ne znam gotovo ništa.
Ne mislim da me zajebava,jer sam naišao na njen alter ego koji je negdje nešto pisao o njezinom izmišljenom životu o kojem fantazira,a živi drugačije.Mislim da je imala neku traumu pa da je do toga došlo.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:33   #76
Ovo je dijagnoza s kojom se, prema nekim izvorima, rijetko koji psihijatar susretne u svom radnom vijeku. Spomenulo se na ovoj temi i da je diskutabilno njeno postojanje. Čak i da su svi sudionici ovog pdf-a psihijatri, preko foruma, na temelju tvojih opisa, bez razovora s tom osobom kao i sve potrebne dijagnostike, nitko ti ne može ništa reći. Zato na ovom pdf-u ni ne podržavamo dijagnosticiranje. Ako osoba ima određenih psihičkih problema možeš ju potaknuti da se obrati liječniku pa će on vidjeti o čemu je riječ.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 22:54   #77
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Ovo je dijagnoza s kojom se, prema nekim izvorima, rijetko koji psihijatar susretne u svom radnom vijeku. Spomenulo se na ovoj temi i da je diskutabilno njeno postojanje. Čak i da su svi sudionici ovog pdf-a psihijatri, preko foruma, na temelju tvojih opisa, bez razovora s tom osobom kao i sve potrebne dijagnostike, nitko ti ne može ništa reći. Zato na ovom pdf-u ni ne podržavamo dijagnosticiranje. Ako osoba ima određenih psihičkih problema možeš ju potaknuti da se obrati liječniku pa će on vidjeti o čemu je riječ.

Ma sve o.k ali bilo mi je to čudno i čak sam se dosta prestrašio i htio bi joj pomoći.Nisam stručnjak,
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 02:07   #78
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Čini mi se da u Srbiji ima neki centar za liječenje ibogaineom, ali o tome ne znam gotovo ništa.
Zanimljivo. Psihodelik koji ne djeluje toliko halucinogeno, već povećava introspekciju. Farmakološka istraživanja s njime su obustavljena jer se pokazao iznimno opasnim i smrtonosnim. Trenutno je samo jedno istraživanje u toku i to s 18-Methoxycoronaridine tj. derivatom ibogaina i to za lišmaniozu. Hmmm
Quote:
Dvor_zg kaže: Pogledaj post
Ne mislim da me zajebava,jer sam naišao na njen alter ego koji je negdje nešto pisao o njezinom izmišljenom životu o kojem fantazira,a živi drugačije.Mislim da je imala neku traumu pa da je do toga došlo.
Na jednom manjem uzorku američke populacije je nešto više od 1 posto pojedinaca dijagnosticirano s tom dijagnozom, ali dijagnoza je sama po sebi nepoznata i neistražena i nema još konačnog zajedničkog slaganja među stručnjacima. Trauma je u tom poremećaju prisutna uvijek, a česta je i disocijativna amnezija, u nekim slučajevima i fuga.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:17   #79
Quote:
Dvor_zg kaže: Pogledaj post
Ne mislim da me zajebava,jer sam naišao na njen alter ego koji je negdje nešto pisao o njezinom izmišljenom životu o kojem fantazira,a živi drugačije.Mislim da je imala neku traumu pa da je do toga došlo.
Aha, sve se zbiva u virtuali. To bi već mogao biti slučaj kloniranja koje se otelo kontroli, a to još uvijek nije dijagnoza. Iako bi, možda, trebala biti.

Imala sam nekoć lažni profil na fb. Napravljen da bih pisala isključivo o jednom hobiju i povezivala se s ljudima koji se time bave. Nazovimo ga Micica. Micica se kasnije regala na druge forume pa čak i počela pisati za pare. Lako je moguće da si negdje naletio na Micicu.

Za razliku od Leteće koja psuje, svadi se zbog pizdarija i trola po tavanu, Micica je dobra cura koja ne ulazi u sukobe, širi mir i ljubav i nosi cvijet u kosi. Micica i Leteća nemaju ništa zajedničko, izuzev činjenice da su obje virtualni konstrukti koje tipka ista osoba i postoje samo 'in silico'.

E pa budući da se osoba koja ih tipka dugo bavi pisanjem, ona ih doživljava kao književne likove. Da je glumica, smatrala bi ih ulogama koje povremeno igra. A da je frustrirana baba bez RL-a, lako je moguće da bi se Leteća i Micica otele kontroli i postali punokrvni alteri.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:58   #80
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Aha, sve se zbiva u virtuali. To bi već mogao biti slučaj kloniranja koje se otelo kontroli, a to još uvijek nije dijagnoza. Iako bi, možda, trebala biti.

Imala sam nekoć lažni profil na fb. Napravljen da bih pisala isključivo o jednom hobiju i povezivala se s ljudima koji se time bave. Nazovimo ga Micica. Micica se kasnije regala na druge forume pa čak i počela pisati za pare. Lako je moguće da si negdje naletio na Micicu.

Za razliku od Leteće koja psuje, svadi se zbog pizdarija i trola po tavanu, Micica je dobra cura koja ne ulazi u sukobe, širi mir i ljubav i nosi cvijet u kosi. Micica i Leteća nemaju ništa zajedničko, izuzev činjenice da su obje virtualni konstrukti koje tipka ista osoba i postoje samo 'in silico'.

E pa budući da se osoba koja ih tipka dugo bavi pisanjem, ona ih doživljava kao književne likove. Da je glumica, smatrala bi ih ulogama koje povremeno igra. A da je frustrirana baba bez RL-a, lako je moguće da bi se Leteća i Micica otele kontroli i postali punokrvni alteri.
Nisu to samo lažni profili,nego mi ja davala preko maila upute kako da se ponašam sa njome,i kada sam ju pitao pa to si ti pisala ona mi je rekla ne znam o čemu govoriš i pokazao joj.Isto je rekla da nema pojma.U mladoti je imala traumu.U stvarnosti taj aleter ego živi i predlagala mi je da se upoznam sa tom osobom koja mi daje savjete a to je ona.I svaki put joj suze idu kada se nađemo.Taj alter je je zločest,maltretira,vrijeđa,svađa.A prava osoba je nježna ,dobra i sramežljiva i nikada takve stvari ne bi rekla.
Dvor_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:31.