Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2009., 00:39   #41
Prvo, tko bi i ti i zašto ubacio drogu? Droga je skupa i ne baca se. ;D Drugo, ako misliš nositi nešto osim samo odjeće, onda bi bilo pametno uzimati kofer sa tvrđim koricama. Ne moraš baš one sa potpuno tvrdim koricama s kojima možeš ubit čovjeka. To je valjda za nosšenje kineskog porculana.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 11:58   #42
Quote:
Avance kaže: Pogledaj post
Bok,
do sada nisam bila neki svjetski putnik pa vas molim za savjet na temelju vašeg osobnog iskustva: je li bolje kupiti tvrdi ili meki kufer? Koji je trajniji, koji je lakši, s kojim je jednostavnije putovati avionom? Preporučujete li Samsonite ili neki drugi? Na što sve treba obratiti pažnju prilikom kupnje? Npr. rekli su mi da ne kupujem s vanjskim džepom jer mi netko u njega može ubaciti drogu
I svaki drugi savjet je dobro došao
Zahvaljujem
prvo ovisi kolko para si spremna potrošit
...a onda ovisno o kvaliteti, ako kupiš tvrdi, a jeftin - lako puca. pogotovo ako namjeravaš često putovati avionom, jer oni nabacuju prtljagu bože mi oprosti... (meni vratili smočen kofer i svakakav...)
ako misliš kupiti samsonite njihovi su stvarno super. imaš sad one tvrde savitljive (sprečava pucanje), najbolji su i najkvalitetniji. najlakše se održavaju i nemaju pretinac vani (iako ni meni nije jasno ovo s drogom i taj pretinac mi je super funkcionalan). no, ti su užasno skupi. srednje veliki nema ispod 2000kn. tvrdi, ne savitljivi su malo jeftiniji.
makar, ja bi osobno kupila radije platneni nego taj tvrdi (ako nije savitljiv). imaš u malo boljim dućanima odlične kofere i nemoraju biti samsonite... ja sam kupila nedavno jedan platneni za 700 kn, manji model za vikend putovanja, odličan za handbag. prezadovoljna sam. nisam sad sigurna koja firma da se ne slažem. kupila u samsoniteovom dućanu. ima i vanjski pretinac i nikad nisam našla drogu
Nadia Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 12:56   #43
ja imam i tvrdi kofer od Benettona (kvalitetan na 4 kotača, koštao me ko sv. Petra kajgana) i mekani. nekad putujem s prvim, nekad s drugim. kod prvog je dobro to što je manja vjerovatnost da će ti polomiti stvari, posebice otkad su uveli da tekućine poput vina, piva i sl. ne mogu u ručnu prtljagu pa ih moraš nositi u onoj koju chekiraš. ja sam nekoliko puta tako prevozio boce vina i sve 5. dobro je i to što npr.
zatim ako nemaš negdje klupice, tvrdi kofer ti može poslužiti za sjesti, a da ne razmišljaš hoće li tvoje guzica sve spljoštit unutra (uh, koliko mi je tako poslužio po željezničkim kolodvorima po Indiji
s druge strane, tvrdi kofer ti već u startu ukrade nekoliko kila od dozvoljene kilaže chekirane prtljage. tako ja s mojim moram uvijek imati na umu da ako je dozvoljeno 20kg, meni to znači 15kg robe+kofer.
mekani ti je lakši za nositi, ali opet riskantniji ako imaš tekućine...

na svakome je da sam odluči...
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 14:55   #44
hehe takodjer sam u benettonu uzela (meki) kofer, jako mi je drag zbog boja (sav je saren) i lako ga je prepoznat na onoj traci gdje stigne prtljaga, a i dosta je jak, ono, ne izgleda kao da ce se SAD ODMA raspasti ako ga neko baci ko sto oni to bacaju bez razmisljanja sta ima unutra.
drugi (i treci, manji od drugog) sam uzela samsonite, tvrdi, spinner (sa 4 tocka), i isto me kostao malo bogatstvo ali se pokazao jako dobrim ako neces da se nesto polupa unutra, npr suveniri i tako to, a sto kaze vanelic, kad dodjes na pun aerodrom/stanicu i nemas gdje sjest, dodje jako dobro. isto tako jako je lagan, ne znam jel do mene, il do njih kako su ga napravili, ali meni je otprilike tezina ista kao i ovaj benetton sto imam.
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 15:25   #45
Ako cesto putujes avionom, najbolji izbor imo je samsonite skupi tvrdi kofer ili neki isto tako kvalitetniji i trajat ce ti slijedecih 10 godina ukljucujuci sva moguca bacanja, gnjecenja itd, i nisu teski.
Ako rijetko putujes avionom kupi neki jeftiniji tvrdi kofer i biti ce dobar (glavno da se plastika ne savija jer onda nema svoju svrhu). Platneni (meki) koferi i nisu bas najbolja stvar za putovati avionom ako stvais u kofer ista sto nije roba.
__________________
.
"Man is least himself when he speaks in it´s own person. Give him a mask, and he will tell the truth." - Oscar Wilde
Clockwork is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 16:50   #46
Quote:
Avance kaže: Pogledaj post
Bok,
do sada nisam bila neki svjetski putnik pa vas molim za savjet na temelju vašeg osobnog iskustva: je li bolje kupiti tvrdi ili meki kufer? Koji je trajniji, koji je lakši, s kojim je jednostavnije putovati avionom? Preporučujete li Samsonite ili neki drugi? Na što sve treba obratiti pažnju prilikom kupnje? Npr. rekli su mi da ne kupujem s vanjskim džepom jer mi netko u njega može ubaciti drogu
I svaki drugi savjet je dobro došao
Zahvaljujem
najbole ti je kupi veliki tvrdi i manji meki......ovo s drogom.....u jednom su filmu tako nekim dvama podmetnuli drogu u kufer(ili ruksak) u tajlandu i one završile u zatvoru.....tako da se nikad nezna.........
nopest is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:24   #47
Od kada jako puno putujem koristim samsonitove mekane. Mekane sam zavolila jer imaju manje kila, a kad putuješ često, i na duže, svaki gram zlata ( oli ti kuna) vrijedi. A ”kineski porculan” i ovako i onako će se razbiti i u jednom i u drugom pa zato takve stvari dajem na one šaltere za specijalnu prtljagu. Toplo preporučam ( bez obzira bio tvrdi ili meki) da uložiš novce u kvalitetniji kufer ponajviše zbog kotačića. Jeftinije inačice štekaju naš na kotačićima, jednostavno se stalno izvrću.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:29   #48
obavezno pazi da bude neke upadljivije bolje ili upadljivijeg dizajna.... da se ne mucis trazeci ga u masi crnih kofera na traci
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 20:55   #49
Ja kupim one najjeftinije, u Metrou, red vrednosti 200 kn po koferu. Jednostavno ih toliko bacakaju po avionu da mi se jedan vratio bez tocka...

I obavezno na aerodromu uvijem u onaj celofan. Makar sam koliko toliko sigurna da ih niko nije otvarao. A i lakse se raspoznaju Vecina ljudi je skrta za taj celofan.
lilly53 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 21:02   #50
Iman onaj ruksak za na ledja, dosta je velik, stane dovoljno za mene. Jedini je problem rezervne tenisice, jer mi zauzmu pola torbe (kad sam ogroman). Ako zatreba, uzmem jos neki manji ruksak i to je to.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:11   #51
Pegla za putovanja

Postoji li nekakva mala pegla koja nije teska ni velika.. da moze stati u ruksak i da radi na raznim naponima?
Ima negko iskustva sa tim peglama?
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 11:03   #52
Moja iskustva su sljedeća: najdulje je izdržao onaj koji sam kupio u Metrou za 120 kn. Ostali - uglavnom izdrže tri leta, nakon toga ih možeš baciti. Ovaj zadnji je najlošije prošao - nisam ni došao do krajnje destinacije, već je izgledao ko da je star 10 godina. Posebno grozna destinacija za kofere je Azija, pogotovo njihovi domaći letovi, jer uglavnom svi voze stvari u drvenim sanducima. Uglavnom, na aerodromima najviše paze na kofere koji izgledaju najjadnije, ove ostale bacaju...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 11:18   #53
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Moja iskustva su sljedeća: najdulje je izdržao onaj koji sam kupio u Metrou za 120 kn. Ostali - uglavnom izdrže tri leta, nakon toga ih možeš baciti. Ovaj zadnji je najlošije prošao - nisam ni došao do krajnje destinacije, već je izgledao ko da je star 10 godina. Posebno grozna destinacija za kofere je Azija, pogotovo njihovi domaći letovi, jer uglavnom svi voze stvari u drvenim sanducima. Uglavnom, na aerodromima najviše paze na kofere koji izgledaju najjadnije, ove ostale bacaju...
nedavno je bila akcija u splitskoj emezeti.. kupio sam platneni dunlop kufer na snizenju za cca 40 kn inace su im cijene oko 250kn..
dosad je izdrzao 12 letova po europi i jedino mu je znacka otpala
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 18:38   #54
"Swiss army knife" i sl. na putovanju?

Da li itko na putovanja nosi neku vrstu multitool-a?

Planiram otputovati na tjedan dana u Izrael pa me zanima hocu li imati ikakvih problema ako u prtljagu (ne osobnu nego u putnu torbu) stavim Svicarski noz ili Leatherman-a?

Imam Leatherman Surge-a kojem je ostrica malo poveca pa ne bi volio da mi ga se zaplijeni.

ivaniv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 15:28   #55
stavi u checked-in luggage. ja sa svicarcem nemam problema, a nigdje bez njega.
2lava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 20:00   #56
za nedelju dana u izraelu sta ce ti letherman...sta ono ako te boli zub pa ga treba klestima vaditi..il ono da urezes ime pored isusovog imena...il da ubijas vreme vadeci eksere iz zidova pa ih onda ponovo zabijati...a vala i turpija je cool...mozes kamenje brusiti po onom njihovom placecem zidu i usput jos zaplakati ako te neki jevrej zavali glavu u zid
meni je uglavnom bio dovoljan neki perorez za rezanje namirnica i uzadi da susim ves..i ono da se izivljavam na kojekakvim predmetima...tanak mali lagan...jedna ostrica...otvarac za konzerve i flase i to je to...makazice nije lose imati mada je ok da se ima zasebno posto se nokti nerezi bas tako cesto

to tvoje cudo ce te samo opterecivati u dzepu il biti suvisan u torbi

a ako mislis da nisi tako cool ako ga nemas onda ko sto tip kaze stavi u check in torbu
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:25   #57
Ovako imam pitanje za sve iskusne putnike avionom! Prvi put ću ići na let avionom, koliko sam shvatila u agenciji je rekla teta da je to charter pa je dozvoljeno 15kg jel to ukupno ili samo putna + ručna nemam pojma, moram zvati agenciju - u biti malo je to kila! E sad kontam da postoji dvije vrste prtljage ručna i putna; ručna se nosi u avion i ima propisanu veličinu i kilažu i ne smije se imati po osobi više od 1l tekućine pakirano u posebnu vrećicu po 100ml - strašno! A jel onda npr.gel,šampon,kaladont,kreme i te fore mogu normalno ponjeti i spakirati u putnu bez problema ili i za to postoji neka pravila ! Pročitala sam da netko spominje zamatanje torbi u folije, gdje se to obavlja i koliko se plaća i koja je svrha toga i jel se isplati!? Eto toliko koliko sam se sjetila dobroj dusi unaprijed hvala na odgovoru!
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 21:00   #58
sto se folije tice, to na aerodromu obicno bude, platis ciki i onda ti on zamota u onu clingy foliju ako ti je npr poderan negdje kofer ili hoces da budes sigurna kad ga bace da se ne otvori ili nesto trece...

limit od 15kg je obicno za check in prtljagu, za rucnu je odvojeno. ja u prijavljenu stavim sve vrste sampona i kaladonta i slicnih stvari i nisam imala problema, mislim da je ogranicenje od 100ml samo za carry-on prtljag.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:16   #59
Quote:
nopest kaže: Pogledaj post
najbole ti je kupi veliki tvrdi i manji meki......ovo s drogom.....u jednom su filmu tako nekim dvama podmetnuli drogu u kufer(ili ruksak) u tajlandu i one završile u zatvoru.....tako da se nikad nezna.........
S tim se ne treba zajebavat (da odgovorim na pitanje onoj koja se pita zasto bi ti netko ubacio drogu jer je droga skupa ... )
NE znam zasto onda mislite da na svakom aerodromu daju svakoo malo obaviejsti da ne skidate oci sa svoje prtljage...
Dakle, ne kazem da se to bas cesto dogadja, ali ako ostavite prtljagu bez nadzora na nekom od aerodroma ili negdje drugdje, to moze iskoristiti netko tko drogu zeli prosvercati u neku drugu zemlju (u koju vi putujete), i vi mu eventualno predstavljate način na koju će tu drogu presvercati u datu zemlju bez ikakva rizika.
Zato nemojte bit ludi i ostavljat prtljagu bez nadzora i uvijek je pakirajte sami
Okladio bi se da ima dosta ljudi u svijetu koji se takvim necim bave.

A ovo s vanjskim džepom je nepotrebna paranoja. AKo imas svoje stvari pod nadzorom, nitko ti ne moze nista staviti ni u vanjski ni u uutrasnji dzep.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 23:26   #60
Ja idem u Indiju na dulje i ne znam fakat jos sta cu nosit od torbi, ima m trilemu
Ruksak (u kojem mi je laptop, fotic i jos neke sitnice) + "sportska torba" velika ali ima i kotacice, dakle i za rame i za kotacice
Ruksak + naprtnjaca tj ruksak od 75+5L
Ruksak + ruksak od 40 L (tog tek trebam kupit)

Hebeno mi je kaj moram bas nosit taj jos jedan ruksak za laptop.
Prosli put sam napravio malo gresku pa sam nosio previse odjece itd (na kraju sam pola toga ostavio tamo kako bi imo mjesta za oklone ljudima)
Sad cu probat smanjit, al uvjek se nakupi... I prosli put sam nosio vrecu za spavanje (dosta prostora zauzima), al sad cu samo jednu lijepu dekicu (duplo manje prostora), ali full prakticno za spavaca kola u vlaku i slicne situacije...
Bolje je putovat s manje prtljage.

A st se tice ruksaka, nekka sam zapeo za to da nosim veliki ruksak (kao oni backpackeri), ali kad realno razmislim, ne znam kaj ce mi to, necu bas mnogo pjesacit nekuda s tim... Vjerojatno cu na kraju uzet torbu s kotacicima...

BTW, jel zna netko gdje ima za kupit nekih jeftinih nožova sličnih švicarcima?

PS: Inace, naprtnjacu tj ruksak od 81 L veliki sam prije devet godina kupio u madzarskoj za sitnu lovu. Dakle to je neki noname ruksak, ali ima sve sto i neki ruksak neke poznate marke, + izdrzo je stvaro svasta u Indiji, bacali ga s autobusa, bio je stvarno natrpan 15-20 kila unutra, itd itd, i izdrzo je OK, pukla je samo jedna rucka koja mi nije toliko bitna (ona na vrhu za vjesanje). Tako da mi je malo smijesno s tim vasim koferima koji se proprnjave
A torbu sam koju prije dvije godine u Plodinama, zajendo s mjos jednom manjom torbom, za sto i nesto kuna. Ima kotacice, i s tim kotacicima sam stvarno puno proso, cak i po neki slabo asfaltiranim putevima (s trupama, sljunkom itd), skroz natrpanu, i nema nikakvih znakova da bi se kotacici poceli trgati. Kad kupujete nesto s kotacicima, pazite da su od neke mekane plastige (prakticki gume) - oni koji su od tvrde plastioke su nekvalitetni u previše buče.

Zadnje uređivanje goranbo : 08.08.2009. at 23:34.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.