Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2004., 21:18   #61
Delta - katastrofa - dobila sam neku podgrijenu bljuvotinu za let koji je trajao 6h stjuardese - fuj fuj i bezobrazne
British mi je bio odličan - fina veggie papica, kave decaff koliko hoćeš i zgodni stuarti
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:35   #62
Kada letim to su kraći letovi 2-3 sata i hrana mi zapravo i nije potrebna. Jedem samo zato što sam te dvije šnitice kruha i deci soka masno platio. Bilo bi mi draže da su karte jeftinije pa da hrane uopće i nema.
Mooky Sissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 14:40   #63
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Kada letim to su kraći letovi 2-3 sata i hrana mi zapravo i nije potrebna. Jedem samo zato što sam te dvije šnitice kruha i deci soka masno platio. Bilo bi mi draže da su karte jeftinije pa da hrane uopće i nema.
točno tako!
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 09:23   #64
http://www.airlinemeals.net/

evo jedan dobar link na tu temu samo hrana u avionima.Mozete i slikat svoje obroke i slati im. ima svega................
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2004., 10:07   #65
Quote:
Mooky Sissa kaže:
Kada letim to su kraći letovi 2-3 sata i hrana mi zapravo i nije potrebna. Jedem samo zato što sam te dvije šnitice kruha i deci soka masno platio. Bilo bi mi draže da su karte jeftinije pa da hrane uopće i nema.
ak letis sa easyjetom, onda si mozes hranu kupit u avionu (dakle, hrana nije uracunata u cijenu karte), zato su njihove karte jeftinije. zato se zovu budget airlines. i lete na kracim relacijama, tak da je to ok, ni meni onda hrana uopce ne nedostaje.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2004., 20:01   #66
Quote:
Kiki kaže:
Eh, da....na site ima i Croatian Airlines....primjetite minijaturnu cokoladicu na drugoj slici sto je jedino sto putnici na potezu Zagreb-Dubrovnik dobiju. Navodno nema cak ni pica.
Usporedite to onda s nekom drugom kompanijom koja ce za let iste duzine servirat bar sendvic, ako ne i cijeli obrok.
u americi ne dobis nista ako nije medjunarodni let..letis iz NYC u SF a moras si sam kupit obrok..dakle Croatia je dobra firma kaj se toga tice..
a inace kaj se tice avio hrane trudim se je ne jesti jer to je nesto najodvratinije sto sam okusio..letim dosta ali svejedno cekam da dodjem doma ili connnection flight ....
a ne letim kratko - to zna potrajat sve ukupno i 12 sati ..ali hebes covjeka kaj ne mre izdrzat 12 sati bez hrane..
vze2z3xb is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2004., 15:48   #67
Ja baš i nemam nekog velikog letačkog iskustva, samo sa JAT-om (nekad davno) i Croatia Airlines-om i to na kratkom (domaćim) relacijama.

Ne znam kakva je sad situacija, jer već skoro godinu dana nisam letio, ali prije je bilo slijedeće pravilo (barem na letu Dubrovnik - Zagreb):

- na svakom letu nudi se izbor raznih pića (negazirani sokovi, coca-cola, mirinda, čaj, kava i sl.)

- na jutarnjem letu (dužem od 30 min, a to očito može biti samo relacija Du-Zg) uz piće poslužuju i sandwitch, nije velik, ali zato bude poprilično ukusan

- na večernjem letu (iste dužine kao gore) eventualno posluže jednu ledenu kocku ili minijaturno pakiranje kikirikija

- uz gore spomenuto, u bussines klasi poslužuju jednu bajaderu i negazirani sok, odmah nakon ulaska u avion

Jedino bi u slučaju nemirnog leta odustajali od posluživanja.

Za let ove dužine to je sasvim pristojno, posluživanje bilo kakvog većeg obroka bi trajalo duže od samog leta, a na kraćim letovima bi stjuardese morale trčati da stignu do svakog putnika i posluže ga pićem.
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 07:47   #68
Quote:
west4j kaže:
najbolja hrana (nevjerojatno ukusno) - Lauda
najlosija (naravno) - Lufthansa
Lauda - da bilo je dobro i u Ekonomskoj klasi. Lufthansa mi u Ekonomskoj nije tak bas losa, ima i gorih, u Business klasi su fakat odlicni (a skoro svi jesu).

Od onih s kojima sam letio ove kompanije su mi bile thumbs up:
1. Singapore Airlines (economy class too)
2. ANA, All Nippon Airways
3. Cathay Pacific (economy class too)
4. Thai
5. Lauda

Losa iskustva sa svim USA prijevoznicima! Plus KLM and Philippine Airlines. Vietnam Airlines prije 7 godina je bio sranje ali cujem da su se popravili.

Croatia je meni drag prijevoznik i nisu me razocarali nikad do sad.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 07:51   #69
Quote:
vze2z3xb kaže:
u americi ne dobis nista ako nije medjunarodni let..letis iz NYC u SF a moras si sam kupit obrok..dakle Croatia je dobra firma kaj se toga tice..
a inace kaj se tice avio hrane trudim se je ne jesti jer to je nesto najodvratinije sto sam okusio..letim dosta ali svejedno cekam da dodjem doma ili connnection flight ....
a ne letim kratko - to zna potrajat sve ukupno i 12 sati ..ali hebes covjeka kaj ne mre izdrzat 12 sati bez hrane..
Evo nedavno sam letio iz Seattlea za San Francisco sa Alaska Airlinesom, sandwich $5 a takvo njesra, fuj, pivo, jos toplo jer onaj zvekan koji posluzuje nije ga stavio u fridge... Jao jada, help me God...
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 22:24   #70
Air Canada Jazz...vegetarijanska vecera + vino + desert .
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 16:27   #71
ma ova papazjanija danas u croatia airlinesu na letu za heathrow me je totalno raspizdila.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2004., 16:34   #72
meni se nekako uvijek činilo, bar sam ja tako dobivala, da hrana jako ovisi o dijelu dana u kojem putuješ. ako je to od 9-11 ujutro dobiješ sendvič. isto tako kasno popodne. ako je nekakvo vrijeme ručka, onda fakat dobiješ mali lunch paketić. ako je kratak let, ono, pola sata, samo sok ili što već od pića. meni je to sasvim ok. pa ne idem žderat u avion karta je za let avionom ionako preskupa tako da mislim da i škampe dobiješ + let, još uvijek ostane bar 50% cijene karte pretjerano.
inače, najbolje sam jela u Croatia a.

p.s. čak sam i onoj maloj prćiji od aviona od Dolomiti airlines dobila sendvič sukladno godišnjem dobu i uputu, kao "zimska fantazija" sendvič i te fore
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2004., 10:42   #73
Lufthansa je i prije bila dost' bijedna, no prema ovome što sad daju, to je bilo super. Hranu serviraju u kartonskom podlošku, uglavnom nekakav omletić sa kvazi šalšom, bez salate, za desert suhi kolačić...nisam izbirljiva, no obzirom im cijene karata nisu otišle dolje, ovo je zaista jadno.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2004., 05:03   #74
Quote:
LadyInRed kaže:
meni se nekako uvijek činilo, bar sam ja tako dobivala, da hrana jako ovisi o dijelu dana u kojem putuješ. ako je to od 9-11 ujutro dobiješ sendvič. isto tako kasno popodne. ako je nekakvo vrijeme ručka, onda fakat dobiješ mali lunch paketić. ako je kratak let, ono, pola sata, samo sok ili što već od pića. meni je to sasvim ok.
Correct.
Moja dva zadnja leta (one with Dragonair, one with Air Macau) oba su bila ranojutarnja, stoga samo je breakfast serviran (with water and juice only).

Samo sto mi je bijedno (a primjetih vec kod dost kompanija) je da pod izlikom ranog ili prijepodnevnog leta ne serviraju alcohol, kao brinu za javno zdravlje i sl. nebuloze... Nista, nada, niente, rien! A nije svima jutro, pogotovo kad ti tzv. ranojutarnji let padne poslije jednog duuugackoooog Intekontinentalnog.
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 15:26   #75
Prema ovome što čitam, još Aeroflot spada među bolje, iako mi se svi svi izruguju što s njima letim.

Let do Moskve, nešto manje od 3 sata. Prvo posluže pića (voda, sok, vino...), zatim lunch paket - neka sirova riba, mislim da se zove semga ili somga (ja inače ne jedem niš sirovo, pa ako je meni bila fina - svima je), uz rajčicu, salatu i krastavce, malo limuna, integralni kruh, bijelo pecivo, sir i maslac, a za desert fini biskvitni kolač s grožđicama...i na kraju kava ili već nešto.
Stjuardese su im zgodne i ljubazne, stjuardi su isto ljubazni, ne baš jako zgodni.

Al njihov engleski...božesačuvaj. Više sam razumjela što pričaju na ruskom, nego na engleskom.

S njima sam putovala nekih 3-4 puta i uvijek daju istu klopu (nekad umjesto kolača bude nekakva čokoladna napolitanka), i uvijek se veselim!
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2004., 15:41   #76
Najbolja hrana - Thai
Najgora - Sabena i Delta
Freja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 18:49   #77
Do sada najbolja spiza mi je bila na letu sa KLM-om od Amsterdama do San Francisca. Izbor 3 jela: crveno meso, piletina ili vegetarijansko, sve to lipo toplo i ukusno, moze bit da su zgrijali u mikrovalnu, ali nema veze, i jos tople kiflice, i onda jos komad kolaca. Izmedju jela stalno su isle sa picima, a kasnije i sa sladoledima i gricklicama. Stvarno je spiza bila super, i to ekonomska klasa.
A letila sam sa Croatia Airlines (samo kikiriki + sokovi), America West od San Francisca do Houstona (business klasa isto kao Croatia A.), Lufthansa (nije losa, ok spiza, mogli bi malo cesce posluzivati, pogotovo kad je let prekooceanski), Air France (stisnuti sicevi, ocajna spiza), British Airways (not bad), CSA (simapticne stujardese, sve ce ti ucinit, spiza ok).
splicanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2004., 18:53   #78
meni je bila najbolja klopa kod Malaysian
12 sati su me hranili zbilja izvrsnom hranom i, što je važnije, još boljim vinom
__________________
Fukam, gospon magister, fukam!
medeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 13:46   #79
Hrana u avionu? Ajoj, zadnje sta mi se desilo bila je Iberia - let Venezia-Madrid-Lisabon. Stedili smo se na zemlji s obzirom da, jel'te, on board dobijes jest i pit. Naravno, nitko nas nije upozorio da od kupnje karte do leta (vremenski razmak 3,5 mjeseca) Iberia je ukinula hranu. Super. Pa, ak si gladan, naruci i plati. Sve OK, ali cijene ne bih komentirala. Frend je jeo, kaze nije lose, ali ja sa Iberiom vise nikud...
BA su mi OK, ljubazne stjuardese, izbor 2 menua, izbor pica raznog,...very good.
KLM me na letu Amsterdam-Vancouver odusevio, iako mi stjuardi bas nisu bili preljubazni (mozda jer su gay, a ja woman?). Za 9 sati dali su nam 3 obroka, sa malim medjuobrocima (sladoled, grickalice...), picem..... straasno
Adria je nis posebno - neki spageti
A ovo sto pricate za Croatiu (Zg-Du, isto vrijedi za Zg-Du), varijanta kikiriki od 3,5 g i sokic je dosta bez veze, jer fuckas 45 min., leta, a gdje je vrijeme za check-in, kontrole, ukrcaj, iskrcaj, cekanje prtljage.......
Zakljucak, KLM je pobjednik, a kad isprobam Malaysian ili sl. mozda promijenim misljenje...
Maple is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2004., 14:36   #80
Re: hrana u avionu

Quote:
[i]i]
i. Letjela sam sa Adria Airways, sa Čsa -om i sa Croatia Airlinesom.
I to na domaćim i međunarodnim letovima. U Adrii Airways kada
sam letjela na relaciji za Split, dali su samo za piti, a u povratku
sam dobila kompletan doručak. Par puta sam letjela sa Croatia
Airlinesom i ponekad daju jesti, a ponekad ne. Na zadnjem letu
sa C. A. sam dobila sendvič, i za piti su nudili različite vrste piva,vina, sokove, običnu vodu i mineralnu vodu. Ali, mogu reći
da su ČSA - dali jesti, i to obilna užina, večera, obilan doručak.
Povrh toga, daju kolače za desert, nude kavu ili čaj, a ako je doručak onda obično voćni jogurt.
zadovoljna.
Mogu reći da se ČSA iskazala, ali se slažem i što se tiče Adrie. I kod njih dobiješ nekada nešto, a nekada ništa.
Što se tiče mog izbora od ovih kompanija, glasala bih za: ČSA, a sa ostalima nisam letjela, pa ne mogu ništa reći.
Pogotovo sa onim Azijskim i egzotičnim kompanijama. Morati ću i ja negdje u Aziju.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:35.