Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2008., 15:51   #81
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
čuj ne znam.lupocet je recimo dozvoljen u trudnoći, meni se zub upalio nekoliko dana sam mogla samo plakat i vrištat od bolova,ali nije mi palo na pamet da ga uzmem. čitaj na trudnicama st curu jebe žgaravica,pa neće ni donat mg uzet,a di je apaurin/normabel zbog lupanja bebe ili kasnije trudova....ali rekoh,ne bih na tu temu.
a gle, ja sam imala gripu dok sam bila trudna, morala sam skidati temp lupocetom. ja nisam imala problema ni sa zgaravicom, a mucnine nisam ni vidjela. jedino sto sam imala problema je bilo sa hodanjem - 10 min maksimalno sam moglla biti na nogama - i odmah na wc, pisati. prije svega se trebas posavjetovati sa doktorima, hvala bogu.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:52   #82
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ali poanta i je u tome da trudovi krenu pa da rodiš jel...a ne da ih ideš zaustavljat...pa moraju bolit, kako bi inače rodile bebu??
ali još mi je gore od toga ić pit normabel da bi umirila bebu!! ĐIZUS!!
ocito nisi cula za lazne trudove.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:57   #83
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
.Činjenica da ti je prepisao ginekolog koji o tebi zna više nego svi mi ovdje uparena sa činjenicom da je Normabel prepisan trudnici najčešće u svrhu mišićne relaksacije a manje kao anksiolitik,mora ti biti dovoljna da ne sumnjaš nego da uzimaš lijek.Teško je to jednostavno reći a da ne uđeš u duboku raspravu,ali uzmi zdravo za gotovo-sve ono što piše kao kontaindikacija na lijeku dešava se tako rijetko da se ne moraš brinuti.
komentari.... ja se slazem.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 15:58   #84
da, ja sam ta koja neću da pijem donat mg jer su mi rekli da pri kraju (kad uđeš u termin) ne valja pit magnezij jer opušta mišiće pa tako i mišiće maternice...hebiga, ja bih rađe svoje trudove negoli drip...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:00   #85
pobogu,ali nijedan iole normalan ginekolog ti ga neče pripisati zato jer se beba rita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nije isto uzeti ga zbog šutanja bebe i zbog prijetećeg pobačaja uzrokovanog kontrakcijama maternice i sličnog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:01   #86
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
da, ja sam ta koja neću da pijem donat mg jer su mi rekli da pri kraju (kad uđeš u termin) ne valja pit magnezij jer opušta mišiće pa tako i mišiće maternice...hebiga, ja bih rađe svoje trudove negoli drip...
budem te vidjela kad ces radati.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:06   #87
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
budem te vidjela kad ces radati.
kako to misliš? misliš da ću tražit normabel kad me bude bolilo??
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:09   #88
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
kako to misliš? misliš da ću tražit normabel kad me bude bolilo??
ma ne uzimas normabel kad te uhvate trudovi.... daj citajlo. kad te uhvate pravi trudovi - nista ti ne pomaze. boze, sto ste tvrdoglave.

sta, onda neces ni epiduralnu pretpostavljam?
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:20   #89
Ja sam u 20. tj. dobila Apaurin od ginekologa zbog kontrakcija. U to vrijeme sam pila i Mg, ali nije ništa pomagalo, a i mirovala sam pa nije bilo nekog drugog izbora. Ja još uvijek imam tu kutiju Apaurina, popila sam ih nekoliko i to kad sam su kontrakcije stvarno bile jake, a onda sam skužila da su mi kontrakcije manje čim sam ja opuštenija i čim se manje živciram (a inače sam grozan živac), tak da sam skroz odustala od tableta . Meni je bilo grozno piti tablete, stvarno sam se osjećala užasno , al sam znala da u tom trenu stvarno nema drugog rješenja . Samo mi nije jasna ova tvoja izjava Lily da si ti popila Normabel kad bi se dijete počelo micat navečer . Prvo mi nije jasno otkud potreba za smirivanjem bebe, a drugo... ja kad god sam popila Normabel, on bi smirio kontrakcije, znači, trbuh bi mi "omekšao" i osjetila sam bebu najnormalnije, čak i jače . (pošto ga nisam osjećala za vrijeme kontrakcija jer mi je trbuh bio kao kamen)...tak da ne kužim zašto si ti pila tablete
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:21   #90
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post

sta, onda neces ni epiduralnu pretpostavljam?
neću epiduralnu i nemogu je dobit sve i da hoću

ali nisi nam objasnila kako to da ti je gin dao normabel da se beba umiri?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:24   #91
Unhappy

Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ja sam u 20. tj. dobila Apaurin od ginekologa zbog kontrakcija. U to vrijeme sam pila i Mg, ali nije ništa pomagalo, a i mirovala sam pa nije bilo nekog drugog izbora. Ja još uvijek imam tu kutiju Apaurina, popila sam ih nekoliko i to kad sam su kontrakcije stvarno bile jake, a onda sam skužila da su mi kontrakcije manje čim sam ja opuštenija i čim se manje živciram (a inače sam grozan živac), tak da sam skroz odustala od tableta . Meni je bilo grozno piti tablete, stvarno sam se osjećala užasno , al sam znala da u tom trenu stvarno nema drugog rješenja . Samo mi nije jasna ova tvoja izjava Lily da si ti popila Normabel kad bi se dijete počelo micat navečer . Prvo mi nije jasno otkud potreba za smirivanjem bebe, a drugo... ja kad god sam popila Normabel, on bi smirio kontrakcije, znači, trbuh bi mi "omekšao" i osjetila sam bebu najnormalnije, čak i jače . (pošto ga nisam osjećala za vrijeme kontrakcija jer mi je trbuh bio kao kamen)...tak da ne kužim zašto si ti pila tablete
krivo sam se izrazila.
Lily25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:32   #92
no comment. u soku sam. netko bi tvom giniju triba oduzet dozvolu za rad, a tebi ...... bolje da nista ne govorim
fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 16:35   #93
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
krivo sam se izrazila.

fjaka02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 18:06   #94
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
a gle, ja sam imala gripu dok sam bila trudna, morala sam skidati temp lupocetom. ja nisam imala problema ni sa zgaravicom, a mucnine nisam ni vidjela. jedino sto sam imala problema je bilo sa hodanjem - 10 min maksimalno sam moglla biti na nogama - i odmah na wc, pisati. prije svega se trebas posavjetovati sa doktorima, hvala bogu.
jesi uzimala šta za protiv pišanja?

sori, morala sam pitat, nisam još čula da je neko uzeo normabel kad je iša rađat...a možda je i dobra ideja, malo se opustiš, ubiješ oko između 2 truda...

sori još jednom
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 20:22   #95
Drage moje žemske, iako sam i ja protiv kemije, nažalost vam moram reći da u nekim rodilištima pod obavezno daju Normabelček mam vas prime! Provjerite u prilogu otpusnog pisma onaj popis korištenog materijala..Ko zna..Dakle obično ga daju da padne razina panike i ako su lažnjaci da se mišići opuste i vidi prava situacija. Meni je u 28.tj.dala ginica Normabelček zato jer me beba nisko lupala, ali ne da smiri bebu nego kontrakcije. Nisam ga pila, dosta je pročitati indikacije.. A opet moraju se i farmaceutske kuće osigurati. Moja frendica od prvog dana pije Apaurine, jako je živčan tip i dr. joj je rekao da će manje štetiti Apaurin bebi nego njena histerija.. Dakle ima nas različitih,kao i liječnika i nažalost u nekim situacijama su lijekovi za smirenje uredna terapija.Progooglajte malo, doslovce ih propisuju ko bombončeke..
Ponavljam ja sam protiv bilo kakve terapije u trudnoći, vjerujem da prirodna selekcija postoji i da sve ima uzrok i posljedicu. Ja u prvoj trudnoći nisam ni mobitel nosila!Al opet,to sam ja!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 21:11   #96
Quote:
svesami kaže: Pogledaj post
. Ja u prvoj trudnoći nisam ni mobitel nosila!Al opet,to sam ja!
potpisujem....da nisam navikla na tu glupu napravu, rado bi ga itnila u smeće...kad vidim kako se ugrije čim se malo zapričam....
__________________
mmmmmmmmm...maštam o wellness vikendu s prijateljicama....
martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:07   #97
Quote:
Lily25 kaže: Pogledaj post
ja sam pila normabel predvecer, kad bi se beba pocela micati...pomagao je.
a kad su me uhvatili trudovi-popila sam 2 - nis nije pomagalo. 2 i pol sata nakon sam rodila... ako vam pomaze, zasto ne.
Ne vijerujem da sam ovo procitala!!!

Cula sam da trudnice piju apaurine ili ostale tablete za smirenje iz ovih ili onih razloga, ali da bi umirila bebu??Tko je taj ginekolog??

Imala sam 2 stravicne trudnoce, citaj stravicne pila sam po 16 tableta dnevno da bi odrzala te trudnoce, nikad nisam pila apaurin, mada mi je trebao!

U 6 mijesecu trudnoce sam dobila morfijum jer sam se valjala po hitnoj od bolova zbog kamenca u bubregu, morali su mi ga dati jer koliko sam bila zgrcena i u bolu mislili su da cu roditi onaj momenat. Sreca zavrsilo je sve ok.
Osudite me i kazite sto god zelite, ali moje trudnoce su bile UZAS patnje, jedino pozitivno je bilo udarci bebe, to mi je sve apaurine svijeta zamijenilo...ne razumijem ko bi pio tako nesto da bi najljepsi dio trudnoce potisnuoPa i zene koje imaju normalne trudnoce, koje se krecu 9 mijeseci...najvise vole kad im se beba iz trbuha javi...ili mozda grijesim?
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:13   #98
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
ne razumijem ko bi pio tako nesto da bi najljepsi dio trudnoce potisnuoPa i zene koje imaju normalne trudnoce, koje se krecu 9 mijeseci...najvise vole kad im se beba iz trbuha javi...ili mozda grijesim?
Pa nepostoji ljepši osjećaj u cjeloj trudnoći od pokreta tvoje bebe koja se rasteže, namješta i tuče i pogleda na drog u takvim trenutcima. Ima dana kad nemogu zaspat koliko je beba aktivna ali ja još upalim svjetlo i gledam drob i ni najmanje nežalim što nespavam. Stvarno nemogu zamisliti da neko želi sebi to uskratit.
hele83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:17   #99
Quote:
hele83 kaže: Pogledaj post
Pa nepostoji ljepši osjećaj u cjeloj trudnoći od pokreta tvoje bebe koja se rasteže, namješta i tuče i pogleda na drog u takvim trenutcima. Ima dana kad nemogu zaspat koliko je beba aktivna ali ja još upalim svjetlo i gledam drob i ni najmanje nežalim što nespavam. Stvarno nemogu zamisliti da neko želi sebi to uskratit.
Pa bas to!!!! Sijecam se kad bi se beba umirila jedva bih cekala da mi MM dodje s posla da progovori ...imam osijecaj da je reagirala na njegov glas i pocinjala da udara kad bi ga cula!!
Pa da pijem tablete...da smirim bebu???Ne kuzim... ajde da nam objasni Lily sto joj je smetalo udaranje bebe???
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 23:22   #100
Quote:
trapava kaže: Pogledaj post
ajde da nam objasni Lily sto joj je smetalo udaranje bebe???
Koliko sam skužila nije mogla zaspat od bebinog micanja
hele83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.