Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2007., 14:43   #21
Quote:
miran kaže: Pogledaj post
Zašto o šnaucerima pišete kao o terijerima?
Koliko ja znam, šnauceri ne spadaju u terijere iako izgledom sliče na neke.

Kakvi su sa zdravljem? Imaju li nekih karakterističnih bolesti i treba li se na nešto posebno paziti?
Neznam
Moj suprug je nekom prilikom negdje pročitao da se mogu svrstati među terijere i tako mi je to ostalo u glavi, mada meni ne igra neku ulogu pasmina i čistokrvnost, meni je dovoljno da peseku vidim oči i ako me njihov pogled osvoji, ne znači mi ništa rodovnik i šampionska legla i sl.
Što se tiče boleština, uopće se ne sjećam da bi bio bolestan. Redovito je bio cijepljen, tu i tam neke vitaminčeke i to je sve.

Ovo me se dojmilo kao "dobro je znati" pa sam ti kopirala:!

"Tvrdi se da Šnaucer spada u grupu najstarijih pasmina, jer postoje dokazi da je on sa čovjekom, lovio i čuvao stada još prije 3000 g. p.n.e. Već tad ovi psi nisu bili primitivni psi. Bili su to pravi kučni psi, koji su živjeli i dijelili zajedničku sudbinu sa čovjekom."
"Patuljasti šnauceri su bili i ostali pravi psi - oni su samo prividno patuljci: vani mali, a iznutra ogromni. Zato ih treba odgajati isto kao i velike. Ono što im nedostaje od veličine, to s lakoćom rade i nadoknađuju temperamentom i sposobnošću za izvršavanje zadataka. Oni su bili i ostali najpažljiviji čuvari, beskompromisni zaštitnici i najvjerniji pratioci svojih gazda. Ukoliko im se pruži prilika i danas mogu uspješno uživati u lovu na miševe. Patuljaneri su privrženi, inteligentni, beskrajno znatiželjni i jako prilagodljivi psi, vole preduzimljive i vesele ljude i veliku porodicu. Patuljaner će kao i nekada u prošlosti u svoju porodicu, svoj ''čopor'', lako prihvatiti, zavoljeti i radosno uvrstiti kako novog psa i novu životinju tako i novog ljudskog člana."

Zato nemoj puno okljevati, jer šnaucer je odličan odabir.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 14:57   #22
Quote:
T-zone kaže: Pogledaj post
Neznam
Moj suprug je nekom prilikom negdje pročitao da se mogu svrstati među terijere i tako mi je to ostalo u glavi, mada meni ne igra neku ulogu pasmina i čistokrvnost, meni je dovoljno da peseku vidim oči i ako me njihov pogled osvoji, ne znači mi ništa rodovnik i šampionska legla i sl.
Što se tiče boleština, uopće se ne sjećam da bi bio bolestan. Redovito je bio cijepljen, tu i tam neke vitaminčeke i to je sve.

Ovo me se dojmilo kao "dobro je znati" pa sam ti kopirala:!

"Tvrdi se da Šnaucer spada u grupu najstarijih pasmina, jer postoje dokazi da je on sa čovjekom, lovio i čuvao stada još prije 3000 g. p.n.e. Već tad ovi psi nisu bili primitivni psi. Bili su to pravi kučni psi, koji su živjeli i dijelili zajedničku sudbinu sa čovjekom."
"Patuljasti šnauceri su bili i ostali pravi psi - oni su samo prividno patuljci: vani mali, a iznutra ogromni. Zato ih treba odgajati isto kao i velike. Ono što im nedostaje od veličine, to s lakoćom rade i nadoknađuju temperamentom i sposobnošću za izvršavanje zadataka. Oni su bili i ostali najpažljiviji čuvari, beskompromisni zaštitnici i najvjerniji pratioci svojih gazda. Ukoliko im se pruži prilika i danas mogu uspješno uživati u lovu na miševe. Patuljaneri su privrženi, inteligentni, beskrajno znatiželjni i jako prilagodljivi psi, vole preduzimljive i vesele ljude i veliku porodicu. Patuljaner će kao i nekada u prošlosti u svoju porodicu, svoj ''čopor'', lako prihvatiti, zavoljeti i radosno uvrstiti kako novog psa i novu životinju tako i novog ljudskog člana."

Zato nemoj puno okljevati, jer šnaucer je odličan odabir.
Pogledaj na www.pasoddy.com
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 17:44   #23
Šnaucerići,bar patuljasti su jako dragi psići.Šišanje je obavezno i to stručno,pogotovo ako misliš ići na izložbe.Ne linjaju se i to je super,inače imaš punu kuću dlaka.Neki su lajavi neki ne,kato te dopadne.Pravi mali kućni pas!
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:00   #24
Ljudi hvala vam, puno ste mi pomogli.

Kad se sve zbroji i oduzme, čovjek se zapita zašto šnauceri nisu popularniji?

Definitivno ću nabaviti jednog patuljanera.

E sad, znam da sam dosadan, ali poznate li ikoga tko ih uzgaja ili ima "kućno" leglo.
Papiri nisu uvjet, samo da ne naletim na nekog švercera!

Unaprijed zahvaljujem na svemu!
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 18:02   #25
Bockovac,Posarić,Čajić zaobiđi i već si na pola puta!Pogledaj okolo po forumima o psima,sigurno ćeš nešto naći!ne zalijeći se i traži papire,nećeš se kajati!
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 23:07   #26
Smile

Mirane poslala sam ti PM!

Pozdrav!
__________________
...just kidding...
Wisteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 09:23   #27
Hvala svima!
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 09:51   #28
Quote:
miran kaže: Pogledaj post
Ljudi hvala vam, puno ste mi pomogli.

Kad se sve zbroji i oduzme, čovjek se zapita zašto šnauceri nisu popularniji?

Definitivno ću nabaviti jednog patuljanera.

E sad, znam da sam dosadan, ali poznate li ikoga tko ih uzgaja ili ima "kućno" leglo.
Papiri nisu uvjet, samo da ne naletim na nekog švercera!

Unaprijed zahvaljujem na svemu!
Ej Oliver Mlakar uzgaja šnaucere već duže vrijeme, samo neznam kakve male ili srednje. Bilo je u medijima.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 15:14   #29
Znam, viđao sam mu ženu po izložbama sa patuljastim šnaucerima.
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:57   #30
Quote:
miran kaže: Pogledaj post
Šta nitko nema nikakvoga iskustva sa šnaucerima???!!!???
Imam ja patuljastog snaucera koji je star 13 godina.Vrlo su poslusni,uvek spremni za igru.Srednji snauceri su malo ozbiljniji psi,ima ga moj komsija i takodje je poslusan mada smo mi oduvek drzali velike snaucere koji su tu najproblematicniji.
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:24   #31
Sve što sam do sada čuo/pročitao o šnaucerima, o njima govori kao o jednoj jako dobroj i uravnoteženoj pasmini u svakom pogledu (poslušnost, inteligencija, zdravlje,...).
Zato mi nije jasno zašto su ovako nepopularni, u čemu je "kvaka", jeli postoji neka skrivena mana?
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 21:50   #32
Bok,
prvi put se javljam, ali ne mogu, a da ti ne napišem malo o šnaucerima,vidim da si zapeo.
Imao sam malog crnog šnaucera,kupili smo ga krajem 80-ih, i nismo imali pojma što kupujemo,ali u oglasu ,obzirom na vrijeme nije ni bilo niš drugog. Nije bio 100% čistokrvan. Lajavac,zaigran,i odan,pametan,ali tvrdoglav. Definitivno za takvog psa treba imat i vremena i volje. Nakon svakodnevnog dresiranja, tek nakon tri godine smo mogli slobodno šetat i po najprometnijoj cesti bez povodca.
Puno volje i sve može naučiti,i neće posle,ovisno o volji, odbijat zapovijedi. I tako doživi on skoro 18 godina.
Nikad nisam bio tako tužan. I kažu prijatelji da novi pas liječi. I tako nabavio ja crno-srebrnog(nije mi bila bitna boja,samo da je šnaucer), a kad ono isti prvi,lud,znatiželjan,pametan,ma super. I jednog dana iznenada umre. Sad više ne mogu imat psa,preteško mi je. Taj šnaucer se tako prokleto uvuče,ma prejako.
Eto,mislim si možda da je bio veći možda nebi bio umro. Mali psi su ipak osjetljiviji nego veći.
Jede ono na što ga naučiš,samo da nije začinjeno, ne krumpir, čokoladu,a NIKAKO kosti.
Šnaucera nema jer su malo zahtjevni, dok recimo Westi, maltezer, i neki drugi nisu tako. A i skupi su, čak duplo od ostalih.
Želim ti puno sreće i da ti bude vesel i lajav,jer šnaucer nije pravi ako ne laje!!!!
Pozdrav.
lori23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:03   #33
Patuljasti i Srednji Snauceri su uravnotezeni,Veliki Snaucer je druga prica i to nikako nije pas za pocetnika.
Ovaj nas patuljaner i sa svojih 13 godina se jos uvek ponasa kao pas od 6 meseci.Razigran,veseo,trci kao lud.
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 18:13   #34
Negdje sam pročitao da postoji razlika u karakteru između različitih boja, da su papar-sol najprivrženiji a crnosrebrni najoštriji?

Zna li itko išta o tome?
miran is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:59   #35
Za to sad prvi put cujem.Ovaj moj je crno-srebrni.Umeo je da bude ratoboran,ali nista posebno.Vise je bio u cool fazonu
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 13:59   #36
imam šnaucera, nešto između malog i srednjeg.
za svaku je preporuku kao kućni ljubimac
nikad ništa nije uništio, niti pokidao u stanu.
jako su pametni i privrženi, a kad im nema vlasnika jako pate. bar moj, dok sam ga ostavljala kod staraca.
jako vole djecu i nikad im ništa neće napraviti.
tu sam pročitala da su dosta lajavi. s mojim to nije slučaj. laje samo kad se prepadne ili kad nam netko dolazi u posjetu.
na žalost moj ima diskopatiju, pa ne smije puno trčati inače su jako veseli, zaigrani i brzi. ne možeš ga uhvatiti, nema šanse
__________________
Slušaj što drugi govore ! Možda će onda i tebe netko slušati.
*zvonce* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 02:08   #37
imala sam velikog crnog šnaucera. uginula je prije 2 mjeseca u 13. godini života. predivno iskustvo, jedinstven pas. kao što je netko rekao, uvuče se pod kožu. i ja razmišljam o drugom psu, naravno šnaucer. ovaj put patuljasti.
na stranici www.kps.hr (klub pinč. i šnauc.) imaš popis uzgajivača.

šnauceri su psi čuvari i zato laju. naša šnaucerica je prošla dresuru i bila je poslušna, ali je lajala na svaki i najmanji zvuk. ozbiljnijih bolesti nije imala do jesenas, kada se samo ugasila.
schnauzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 02:34   #38
Kod Velikih Snaucera su bubrezi najveci problem...
Midian is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2009., 13:36   #39
Jel zna netko koliko se kreću cijene srednjeg i patuljastog šnaucera
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 21:05   #40
Ne mogu da ne napisem...imam snaucericu vec 7 godina...i jednostavno je savrsena <3...nikad nije imala nikakve zdravstvene probleme...i ne znam zasto kazu da su snauceri zivcani,jer moja niti malo nije
od kad smo je dobili,svi smo je navikli na mazenje i igranje i ona je i dan danas takva...ljudi kad ju vide na ulici misle da je stenac
jedino sta bih preporucila da radje potrosite malo vise novaca i kupite si pasa kod provjerenog uzgajivaca
p.s.ako kome treba,imam kontakt od jednog gospodina koji uzgaja jako kvalitetne snaucere u splitu
_karla_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:24.