Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2008., 13:07   #1
Mačka i selidba

uskoro selim u novi stan, moj macak samnom. uvijek ga pustam vani, tako ce biti i u novom stanu, ali sad me je strah kako ce se nauciti na novo okruzenje, da se nebi on uputio na staru adresu (koja je na drugom kraju zg). ima li tko kakvih iskustava??
lucijanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:20   #2
Ja sam prošla isto. Maca je tad bila stara 3god. Prvo ga unesi u stan da sve pronjuška, brzo će po mirisu pronaći koju stvar iz starog doma(nešto mu stavi staro) pa će bit i mirniji. Stavi mu i pijesak blizu i ne puštaj ga van dok se sam ne odluči malo proviriti. Mojoj je selidba bila veliki šok,tad se i jako počela linjat al na kraju se super prilagodila,isto izlazi van itd.
Moguće je i da će pokušat povratak na staru adresu al stim nemam iskustva...
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 13:33   #3
hvala :-) mislila sam tako nekako, bit ce to sok i meni :-)
lucijanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 12:04   #4
Promjena okoline odraslom mačku

Sitacija: mačak koji je živio u kući s vrtom cca pola godine kad je bio mali već je skoro sedam godina u stanu. Preselili bi ga nazad u kuću.
E sad, trebam savjete, jer pretpostavljam da će mu selidba biti priličan šok. Imati će oko sebe ljude i psa koje poznaje, ali i dva mlada mačka koje ne zna, a od kojih je veći bar trostruko. Hoće li ih terorizirat? Hoće li pobjeć van ograde ili će se držat kuće? Znam da je teško pretpostavljat takve stvari, ali možda netko ima iskustva sa seljenjem odrasle mačke.
Također, cijepljen je, ali još nije kastriran. Koliko čitam, morali bi ga kastrirati, ali kad je već toliko u stanu bio, mogu li mu pružit bar par mjeseci da bude pravi mačak?
_Zahvalna na svakom savjetu
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 12:08   #5
Kastrirati obavezno, inače će kidnuti ćim namiriše kakvu žensku macu. I puno lakše će se maca iz stana prilagoditi na kuću, meni na žalost na jesen čeka obrnuta situacija: iz kući s vrtom na selu selim se u majušan stančić u najužem centru grada.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 12:18   #6
Moglo bi biti problema, prvi bi mogao biti bježanje ne smao radi ženki jer radi ženki se ne bježi daleko, nego se mačke ( i mužjaci i ženke) znaju vraćati na mjesto koje im je duže bilo dom. Nama se tako vratila u stan mačka koju smo odnijeli sa sobom u kuću, srećom, susjedi su je primjetili i zvali nas no nakon mjesec dana je opet nestala i više ju nitko nije mogao naći
Zato bi bilo odbro da mačka neko vrijeme uopće ne puštate van samog da se prvo privikne na situaciju, tj. na novi dom i usvoji ga kao takvog.
Drugi problem su ti mladi mačci, tj. moglo bi i vjeorvatno hoće doći do fajta.
Mi smo jednom imali dva mačora, tatu i sina i kad je sin porastai, otac mačor ga je otjerao od kuće, tj. stalno ga je napadao pa se ovaj smucao samo okolo i dolazio kući potajice, kad je mladi došao u puno snagu, otjerao je starog trajno, tj. stari je nestao .
Lani su nam tuđi m ačori ubili pred vratima našeg mladog mačka tako da.....ne znam, može biti svega, a može proći i ok.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2008., 13:20   #7
1. Kastracija sto prije, svakako prije selidbe
2. U pocetku drzati samo u kuci, sami cete procijeniti koliko dugo, mora se u kuci potpuno opustiti i shvatiti je kao svoj novi dom

Odakle ti mladi macki? Jesu li oni tamo lokalni frajeri? Hoce li i oni biti u kuci ili samo vani? Ako su lokalni, pas ce ih otjerati
huncut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2008., 11:00   #8
Quote:
huncut kaže: Pogledaj post

Odakle ti mladi macki? Jesu li oni tamo lokalni frajeri? Hoce li i oni biti u kuci ili samo vani? Ako su lokalni, pas ce ih otjerati
Neće, ona je navikla na njih Jedan je star oko 10 mjeseci, živi negdje iza kuće i dolazi jesti nekoliko puta na dan. Plah je. Drugi ima oko 4 mjeseca, skupljen s ceste i za sad je u kući i oko kuće. Njih dvojica se igraju, ovaj stariji uči malog kao da mu je mama - penjat se na drvo, lovit, skrivat se; oni su za sad jako nježni jedan prema drugom, ljube se, hrvaju, tuku mekim šapama.
Psica i oni se uglavnom ignoriraju, jedino mali tu i tamo zaspe kraj nje.
Mačak kojeg hoćemo dovesti također poznaje psa i ne svađaju se (viđali su se u stanu di je sad), a mislim da je i malog mogao nanjušiti na nama.

Svima je planirana kastracija (iako još ne znam kako ću ulovit ovog srednjeg, jer se ne da ni pomazit), ali ne znam kad kojeg.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 03:20   #9
Selidba mace u novi dom

Moja maca ima devet godina i cijeli svoj životni vijek živjela je u kući mojih roditelja. Ja već jedno vrijeme ne živim tamo, nego sa svojim dečkom kod njega. Maca mi jako fali pa sam si mislila da ju zbog toga (a i zato jer moji nemaju toliko strpljenja za nju koliko je njoj potrebno) "doselim" k nama. E sad, muči me hoće li se mačka uspjeti prilagoditi na novi prostor, s obzirom da već ima toliko godina. P.S. Znam da će joj to biti jako stresno, no činjenica je da ću joj ja poklanjati mnogo više pažnje, a i puno se bolje brinuti o njoj od svojih roditelja. Ako netko ima slično iskustvo, bila bih vrlo zahvalna da to podijelite sa mnom!
Fridolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 08:07   #10
Moj mačak je imao osam godina kad smo preselili u novi stan, i za divno čudo uopće mu nije teško palo..čak mu je bilo zanimljivo istraživati novi teritorij, istina, sve naše stvari na koje je bio navikao su također bile tu, ali zaključili smo da mu je bilo najvažnije da je s nama, uredno se navečer uvalio kao i obično k meni u krevet i mirno zaspao
Ponesi njegove stvari, košaru, jastuk, bilo šta on koristi, mazi ga puno i nadam se da će biti ok
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 09:11   #11
Znam da ga par tjedana ne smiješ pustiti van i moraš dobro paziti da ne šmugne jer mace imaju poriv vratiti se na poznati teritorij.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 16:22   #12
Hvala vam puno na savjetima!
Fridolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:21   #13
Naviknut će se samo moraš paziti da ti ne pobjegne,jer mace se vežu za okoliš,ne za vlasnika.....daj njoj puno pažnje i sve će biti ok...
jinx999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 09:03   #14
Naša Mimi je imala 5 g kad smo se selili. Do tada je redovito u starom kvartu izlazila. Kad smo kretali, kupila sam ogrlicu i na nju objesila pločicu s imenom i brojem telefona - za svaki slučaj. Kad smo stigli u novi stan (bio je u prizemlju i s prozora je baz problema mogla i van i unutra), ona je prvo 2-3 sata razgledavala novi dom ,a onda je iskočila. Ja sam se pomolila, a gospodična je nakon sat vremena jednostavno uskočila natrag unutra. I to je bilo to. Kao da je oduvijek tamo.
Ali Mimi je bila zaista posebna mačka.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:37   #15
Mačka iz stana u dvorište...

Imam mačka starog 5 godina.Odkad je prestao sisati doselio u stan i živio je tu 5 godina.Nije bio u kontaktu s drugim mačkama osim jednom kad sam donijela kući dva mačića za udomit;bili su dva dana samo.Tad se povukao i njima prepustio teritorij,nakon njihova odlaska je bio normalan.Sada smo ga odnijeli na selo gdje su još tri mačke.Prvi put je bio u prirodi i na otvorenom.Povukao se u garažu i zavukao ispod drva te nije izlazio dva dana,nije ni jeo,pio vodu,piškio ni kakao...ne želi se ni odazvat.Treći dan sam ga uspijela izvući i stisnuo se uz mene te popiškio.Jeo je jako malo.Kasnije je opet otišao na isto mjesto.Kada sam shavtila da neće ići htjela sam ga izvaditi van i odnijeti nazad u stan.Krenula sam rukom da ga izvučem i poludio jeiktao,frktao,urlao ko da ga neko kolje,stavrno užas dok me nije odjednom ogrebao da mi je bila puna šaka krvi.Nikad nije bio tako agresivan.Izašla sam van da se smiri i čulo se divljačko zavijanje.Nisam ga mogla izvuć van.Jučer je navečer izašao van iz rupe i porazbacao sve iz svoje košare iz stana i poderao krpe.Ja neznam jer to jal ili što?Bojim se da nije bijesan postao ili se samo uvrijedio?Neznam što da radim?Dali bi se vratio na staro ako ga vratim u stan?
suzika86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:43   #16
Po meni nije baš humano mačka koji 5 godina nije izašao iz stana, staviti u prirodu i očekivati da će biti sve super. Pa on se uopće ne snalazi u prirodi!! Cijelo vrijeme je bio u sigurnosti doma i sad se čudiš što je postao agresivan. Preplašen je i to jako, jako. Čemu si ga uopće išla puštati van?! Ako je već moralo tako biti, odnosno ako je u pitanju preseljenje, trebalo je to novo okruženje pomalo dozirati, a ne frknuti mačka na luftanje i očekivati da će se sam snaći. Nemam riječi za vašu nepromišljenost
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:44   #17
Nije bijesan. Evo ti prica, moj macak koji je u stanu je jedan dan izasao u stubiste i otisao 3 kata nize. Ja sma izletjela da odem po njega. I cula sam vristanje njegovo kao da ga netko kolje. Dosla sam po njega, a on se samo motao lijevo desno, unezveren. I kada sma ga uzela k sebi i krenula nosit prema stanu, tako me je zgrebao, jer je pokusao pobec.
Preplasio se. Mislim da nije pametno sto si kucnu macu stavila van.. Nije ti maca bijesna, nego preplasena, to jako
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:52   #18
Mačak je van sebe od straha! Kud vam je pamet bila da ga samo tako frknete van!? Jedno je kad se vlasnik preseli pa postupno navikava mačku prvo na novi prostor, pa na dvorište, ali ovako...

Ako voliš tu jadnu beštiju, vrati je tamo gdje mu je dobro i poznato, u njegov stan ili ga udomi nekome (također u zatvoreni prostor).
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:11   #19
ja ju nisam htjela dati van iz stana,ali moja mama je pukla više od čišćenja dlaka i oštećenog namještaja nije imala milosti da ostane...ja tu nisam mogla utjecati nikakvim moljakanjem samo je bio odgovor mačak ide baki na selo....i ja sam bila tamo 4 dana s nji al nije pomoglo i bio je u kući pa smo ga ustili malo van treći dan i zavukao se u garažu i tako je ostao tamo i neda se van...sutra idem baki s mamom da ga probam izvuć od ispod i odnijet nazad u stan s obzirom na takvu reakciju.Nadam se da će se dat nazad?
suzika86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 23:13   #20
Sada kada je šteta već ucinjena treba pokušati mačka smiriti,a dobro je što je suzika došla pitati za savjet.
Mačke jako teško podnose selidbu a kada je selidba neminovna maci treba posvetiti puno pažnje i strpljenja.
Prije osam mjeseci smo se i mi preselili,naša Mila ni dan danas nije u potpunosti prihvatila novi prostor.Oko selidbe smo joj posvečivali puno pažnje,ipak je bila izbezumljena kada se prostorija po prostorija praznila.U novom stanu je dosta stvari koje su bile u starom i mi smo tu,ali ona je bila stalno uz nas i plakala i na svaki nepoznati šum se trzala.Nevjerojatno kada se netko od nas pakira ili kad imam veliko spremanje ona je izvan sebe,ne vjerujem da bi podnjela još jednu promjenu koja doduše nije ni u planu.
Suzika ti se prvo trebaš dogovoriti s mamom glede mačka,i što god bilo on neće biti oduševljen,ako se vrati u stan bit će jako uvrijeđen i trebat će neko kraće vrijeme da zaboravi izlet,ako pak ostane na selu ,trebat će dugo vremena da si nađe mjesto pod suncem i to uz puno ljubavi i strpljenja.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.