Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 22:19   #1121
Eh, da ne vjerujem da imas pass za 200 kuna. Jer toliko dodju Vasa i City Hall... Vidjela sam pass blize 700-800 kuna za 3 dana.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:15   #1122
Da, i meni se čini pre jeftino za toliko toga... Ma imam 3 puna dana za 'izgubiti' se po Stockholmu pa bi nastojala obići centar što više + vožnju brodom ta 2-3 sata mislim. Par muzeja ću sigurno i City Hall.

Pa s obzirom da si tamo, koje bi sve znamenitosti navela za must, bar par njih?
Oprosti ako sam dosadna...
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 19:23   #1123
Btw - vidjela sam Central na Bookingu, uzet ću u obzir i svakako hvala na preporuci, to ću vjerojatno kroz rujan rezervirati. Sviđa mi se što se može naći dobar jeftiniji smještaj, pričekati ću još malo pa vidjet najbolju ponudu. Naravno, i dalje sve preporuke primam !
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 20:24   #1124
Ako ti bude lijepo vrijeme, budi sto vise vani, jer grad je lijep. Kako sam rekla, ja sam posjetila Vasu (130 SEK), City Hall (oko 110 SEK), Tower (50 SEK). City Hall ima te vodjene ture svako pola sata, ali prije toga mozda kupi kartu za Tower jer moze samo 30 ljudi svako 40 minuta. Onda vidi hoces li tour prije ili poslije towera. Inace okolo City Halla je isto lijepo i dobar pogled...

Jos se mozes popet liftom na Gondolen, to je u stvari restaurant i kafic, ali mozes slobodno uci



To je preko puta Gambla Stana prema jugu, blizu.

Inace je u blizini i Fotografiska, popularan muzej, ali mene tako nesto manje zanima. Bila sam u Muzeje moderne umjetnosti koji je besplatan za stalne postave, a ima i nesto impresionista, dobar shop, kantinu, kafic s pogledom...

Ako ti bude losije vrijeme, ajde u jos neki muzej, ima jedan pored Vase (evo ga tu pored Vase koji se manje vidi).



Ili jednostavno uzmi kartu za metro, vrijedi 75 min i pogledaj stanice koje su 90% njih umjetnicko djelo. Ja nisam ni to napravila, moze se uzeti nesto za pojest u nekom Fast Foodu i tu u parku chillat




Sto se tice hotela, nista te ne kosta da rezerviras i sad, lako otkazes ako treba.

Svakako, pogledaj jos koji put na Booking, mozda se i smanji cijena, ja sam ustedila 25 EUR otkazivanjem stare rezervacije i ponovnim rezerviranjem 7 dana prije puta.


Naknadno, kad sam se vec raspisala, dodajem i sliku najpoznatijih zgrada u Gambla Stanu (starom gradu), a inace na istom trgicu je i Nobel Museum



Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Zadnje uređivanje Bezveze : 22.07.2017. at 20:35.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 21:04   #1125
Ajme predivno! I baš ti je bilo lijepo vrijeme, nadam se da će i mene isto potrefit... Sve to ide na spisak uz ABBA muzej naravno. Usput, za Drottningholm se ide brodom ili ?
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 22:28   #1126
Nisam isla tamo. Ali, ako uzmes neku turu da, ide se brodom. Kazem, vec sam bila jedan dan prije nekoliko godina na hop on/off busom i brodom, pa mi je to bilo dosta.

Razmisljala sam o ovom:



... ali za jedno uranjanje i jedno izranjanje sam odustala. Ide svako 2 sata i traje sat i pol, to vozilo vozi po cesti i onda na jednom mjestu uranja u more (oni to cak zovu i jezero).

ABBA muzej iso nedaleko od Vase, bio je poveci red i samo sam prosla. Jedan od skupljih je, inace. A reviewi su razliciti...

Ako mislis to sve obilazit, uzmi pass, ali prije pogledaj sto je sve ukljuceno (mozda nije City Hall). Mozda je ukljucen i Luna Park.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 17:22   #1127
Evo napokon sam ulovio malo vremena pa da napišem dojmove.

Oduševljen sam Stockholmom

Vrijeme nas na žalost nije baš poslužilo, ali svejedno je bilo prekrasno.
Posjetio sam slijedeće:
Vasa - impresivno
The Royal Palace - nije ko Schonbrunn, ali prilično impresivno
Skansen - zanimljivo prikazan život u Stockholmu nekad, ali ni približno kao u Den Gamle Byju u Aarhusu
Nobel Museum - meni osobno bezveze, ali ne zanima me tematika muzeja pa valjda zato
Nordic Museum - prekrasan izvana i iznutra, zanimljivo za one koje zanima život Skandinavaca kroz povijest (dizajn interijera, odjeća, igračke, nakit, kultura...)
Drottingholm Palace & Boat Tour - zanimljiva vožnja brodom uz mnoge otočiće i kuće za odmor u trajanju od sat vremena u svkaom smjeru, palača je izvana prekrasna, unutra me se nije posebno dojmila. Vrtovi i park su lijepi
Fotografiska - zanimljivo, dobar kafić na vrhu s lijepim pogledom na grad
Junibacken - muzej posvećen književnici Astrid Lindgren i svim njezinim dječjim književnim junacima. Obavezno prođite bajkovitu vožnju vlakićem. iako je namijenjena djeci, ta vožnja je bila jedna od najzanimljivijih stvari.
Museum of spirits - ništa posebno

Ovo sve je bilo uključeno u Stockholm pass i bez problema smo prošli u 2 dana. Za neke stvar bi mi bilo žao love da nisam imao pass ali sve u svemu se isplatilo

Uz to smo bili u vijećnici i pješke prošli Norrmalm, Ostermalm, Gamla Stan, dio Djurgardena i malo Sodermalma. Javni prijevoz nismo koristili jer je sve na max 40ak minuta hoda od smještaja.

Jeli smo ovdje po preporuci i bilo je fino. Porcija mesnih okruglica s pireom, porcija lososa s krumpirom i dva mala piva oko 400kn. S tim da je to jedan od jeftinijih domaćih restorana koje smo vidjeli. Ostala prehrana se svodila na obilan doručak u hotelu i fast food (meni u Mcdonaldsu je oko 70kn, kebabi su 40ak, kava i kolač 60kn).
Ostermalms Saluhall se preuređuje koliko sam vidio i sad je u nekoj maloj hali. Radno vrijeme svega je jako limitirano i praktički u gradu prije 9-10 ujutro nemaš šta kupovati. Jedina normalna trgovina koju sam našao je bio coop na Gamla Stanu. Ostalo su sve bili 9-11 i slični dućani s nabrijanim cijenama.
Arlanda express funkcionira besprijekorno.

Ovo je sad dosta "zbrda zdola" napisano, ali kako sam se sjetio čega tako sam pisao. Ako ima bilo kakvih pitanja samo pitajte
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 13:15   #1128
Quote:
spic kaže: Pogledaj post

Oduševljen sam Stockholmom
bas fino, drago mi je

Quote:

Posjetio sam slijedeće:
Vasa - impresivno
The Royal Palace - nije ko Schonbrunn, ali prilično impresivno
Skansen - zanimljivo prikazan život u Stockholmu nekad, ali ni približno kao u Den Gamle Byju u Aarhusu
Nobel Museum - meni osobno bezveze, ali ne zanima me tematika muzeja pa valjda zato
Nordic Museum - prekrasan izvana i iznutra, zanimljivo za one koje zanima život Skandinavaca kroz povijest (dizajn interijera, odjeća, igračke, nakit, kultura...)
Drottingholm Palace & Boat Tour - zanimljiva vožnja brodom uz mnoge otočiće i kuće za odmor u trajanju od sat vremena u svkaom smjeru, palača je izvana prekrasna, unutra me se nije posebno dojmila. Vrtovi i park su lijepi
Fotografiska - zanimljivo, dobar kafić na vrhu s lijepim pogledom na grad
Junibacken - muzej posvećen književnici Astrid Lindgren i svim njezinim dječjim književnim junacima. Obavezno prođite bajkovitu vožnju vlakićem. iako je namijenjena djeci, ta vožnja je bila jedna od najzanimljivijih stvari.
Museum of spirits - ništa posebno

Ovo sve je bilo uključeno u Stockholm pass i bez problema smo prošli u 2 dana. Za neke stvar bi mi bilo žao love da nisam imao pass ali sve u svemu se isplatilo
jako fino sazeto (y)
Quote:
Uz to smo bili u vijećnici i pješke prošli Norrmalm, Ostermalm, Gamla Stan, dio Djurgardena i malo Sodermalma. Javni prijevoz nismo koristili jer je sve na max 40ak minuta hoda od smještaja.

Jeli smo ovdje po preporuci i bilo je fino. Porcija mesnih okruglica s pireom, porcija lososa s krumpirom i dva mala piva oko 400kn. S tim da je to jedan od jeftinijih domaćih restorana koje smo vidjeli. Ostala prehrana se svodila na obilan doručak u hotelu i fast food (meni u Mcdonaldsu je oko 70kn, kebabi su 40ak, kava i kolač 60kn).
Ostermalms Saluhall se preuređuje koliko sam vidio i sad je u nekoj maloj hali. Radno vrijeme svega je jako limitirano i praktički u gradu prije 9-10 ujutro nemaš šta kupovati. Jedina normalna trgovina koju sam našao je bio coop na Gamla Stanu. Ostalo su sve bili 9-11 i slični dućani s nabrijanim cijenama.
Arlanda express funkcionira besprijekorno.

Ovo je sad dosta "zbrda zdola" napisano, ali kako sam se sjetio čega tako sam pisao. Ako ima bilo kakvih pitanja samo pitajte
Sto se tice trgovina, to si u pravu, prehrambene trgovine su sakrivene u gradu, uglavnom su u podrumima kod podzemne.

Sto se tice restorana, da poskupi su ali jos jednom da napisem, radnim danom trazite restorane koji imaju ponudu za rucak (11-13) DAGENS RÄTT.

Kosta oko 10€ i izaberes jedno od 2-5 jela ukljucujuci kruh i salatu i ponekad i sok/mineralnu.

Ko voli azijatsku hranu preporucam buffe (svedski stol ukljucujuci sushi, salatu, kafu, sok, kruh...) od 11-15 za 10€ https://formosa.gastrogate.com/lunch/
na Gamla Stan
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 11:18   #1129
Tražim smještaj u Stockholmu, zapela sam malo s tim... Na Vasi ima nekakvog izbora, Östermalm pre skup, Södermalm nema ono što tražim, jedino ostaje Södra Hammarbyhamnen. Od tu ima do centra oko 3 kilometra, ako ne i više, pa me zanima s obzirom na javni prijevoz, isplati li se uzimati smještaj u tom dijelu grada?
I je li tko koristio Uber, kakve su opcije za noćni prijevoz?
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:56   #1130
Quote:
Angeleyes7 kaže: Pogledaj post
Tražim smještaj u Stockholmu, zapela sam malo s tim... Na Vasi ima nekakvog izbora, Östermalm pre skup, Södermalm nema ono što tražim, jedino ostaje Södra Hammarbyhamnen. Od tu ima do centra oko 3 kilometra, ako ne i više, pa me zanima s obzirom na javni prijevoz, isplati li se uzimati smještaj u tom dijelu grada?
I je li tko koristio Uber, kakve su opcije za noćni prijevoz?
A sta je "ono sto trazis" a da nema na Södermalm? Ja ti njega preporucam, sve ti je blizo pjesice.
Hotel, b&b, hostel...?
Koliko ostajes?
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:25   #1131
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
A sta je "ono sto trazis" a da nema na Södermalm? Ja ti njega preporucam, sve ti je blizo pjesice.
Hotel, b&b, hostel...?
Koliko ostajes?
Našla sam u blizini Södermalma, dosta jeftino prošli, imamo par stanica Tube-om do Gamla Stan-a. Hvala svejedno!

Ima li tko iskustva s Uberom tamo?
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 09:41   #1132
Mi smo bili uzeli hotel na tom dijelu, vrlo vrlo blizu Zinkensdamm tube stanice. I bas je bilo sve ok. Istina da se moglo pjeske (ima tamo ona lijepa setnica prema Gamla Stanu sa koje je dobar pogled), ali metro je toliko brz, cest i tocan da smo njega uvijek koristili.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:39   #1133
Da li je bolje mijenjati eure u krune tu ili u Švedskoj?
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:46   #1134
Ja nisam uopcela vidjela krunu ni jednu u 4 dana. Samo kartica je radila. A da mi je trebalo, dignula bih na bankomatu s debit karticom.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:56   #1135
Imam Erste debit maestro, običnu za tekući račun, mogu li s njom plaćati? :tudum:
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 21:12   #1136
Da, ja sam vecinom s Maestro od Zabe. A mozes i provjeriti u banci da je sve OK s placanjem u inozemstvu. Ne treba ti devizni racun za to, npr.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:00   #1137
U Švedskoj nemaju Erste bankomate, a Erste karticu prihvaćaju ukoliko prodajno mjesto prihvaća. Promijenit ću eure u krune. Mi je isplatljivije tu u banci ili u Švedskoj na aerodromu? Tnx.
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 09:05   #1138
Nije bitno koja je banka izdala karticu nego koja je kartica. A sve bitnije se primaju svugdje. Diners je jedino klimav malo ali i on ide na dosta mjesta

Sent from my Lenovo K33a48 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:38   #1139
Flygbussarna sa Skavste do Stockholma ne vozi iza ponoc sve do 7:40 ujutro, u slucaju kasnjenja leta ne gine mi cekanje na aerodromu do ranih sati! Postoji li kakva druga opcija za prijevoz osim taksija i Ubera? Javni prijevoz mi se ne cini bas da je u blizini aerodroma?! Ima li tko iskustva? ��
Angeleyes7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:08   #1140
A da ostanes na aerodromu u hotelu jednu noc? Mozes vidjeti na Google Maps koliko bi taxi dosao.


Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.