Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2008., 14:28   #1
CouchSurfing + Home exchange (zbirna tema)

Imate li kakva iskustva, spoznaje, informacije vezano za http://www.couchsurfing.com/

Koliko je sigurno prespavati kod nekoga koga ste upoznali na internetu i živi na skroz drugom kraju svijeta? Ili se ispostavi da to nije ta osoba? Ili se možda previše brinem?
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 01:12   #2
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Imate li kakva iskustva, spoznaje, informacije vezano za http://www.couchsurfing.com/

Koliko je sigurno prespavati kod nekoga koga ste upoznali na internetu i živi na skroz drugom kraju svijeta? Ili se ispostavi da to nije ta osoba? Ili se možda previše brinem?
ako nastupaš sa strahom,predrasudama a da i sama nisi spremna ugostiti neznanca onda nemoj koristiti couchsurfing.

couchsurfing nije samo besplatni smještaj, ja ga koristim često koristim .... jer putujem dosta solo, upoznaješ ljude, stvaraš nova prijateljstva...a besplatni smještaj je samo nešto što dobiješ extra.

negativnih iskustava nisam imao!
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 21:03   #3
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Imate li kakva iskustva, spoznaje, informacije vezano za http://www.couchsurfing.com/

Koliko je sigurno prespavati kod nekoga koga ste upoznali na internetu i živi na skroz drugom kraju svijeta? Ili se ispostavi da to nije ta osoba? Ili se možda previše brinem?
Daj si malo truda i vremena pa pogledaj kako to zapravo dobro izgleda. Što ispunjeniji profil, to bolje. U profilima ljudi ćeš vidjeti kako sklapaju sjajna poznanstva, druže se sve u 16, obišli svijet, ma sjajno. Ja sam otvorila account na couchsurfingu iz čiste znatiželje i u roku od par tjedana mi se javio jedan jako zanimljiv lik kojeg ću primiti kod sebe u 3. mj., fotoreporter nekih sportskih i bajkerskih časopisa iz Portugala koji putuje motorom u Kinu na OI. Odabrao mene jer smo generacijski bliski, a imamo i slične interese. Preko couchsurfinga osobno još nisam nigdje otišla, ali nije da ne bih.
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:06   #4
Couch surfing

Evo ja sam vec neko vrijeme tamo, ali nisam putovala nego ugostila par ljudi koji su dosli u moj grad. Sva iskustva su mi bila fenomenalna, ljudi su bili super, super sam se zabavila i jos se cujem s nekima od njih.
Mislim da je to super stvar.
Cula sam od ljudi, doduse, da su imali i negativnih iskustava, stila nekoga bi primili kod sebe u stan a oni bi se ponasali ko da su u hotelu, ignorirali domacina i samo koristili besplatni smjestaj. To se rijetko dogadja, koliko sam imala priliku vidjeti, ali zato je dobro procitati profile ljudi i njihove reference.
Takodjer, ako putujes vani, bolje je da imas rezervni plan za smjestaj za slucaj da se couchsurfing smjestaj izjalovi, sto se dogodilo jednoj mojoj prijateljici kojoj je momak iz istanbula obecao da ce je primiti, a kad je ona stigla tamo, vise joj se nije javljao.
moira_lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:58   #5
Quote:
moira_lilly kaže: Pogledaj post
Takodjer, ako putujes vani, bolje je da imas rezervni plan za smjestaj za slucaj da se couchsurfing smjestaj izjalovi, sto se dogodilo jednoj mojoj prijateljici kojoj je momak iz istanbula obecao da ce je primiti, a kad je ona stigla tamo, vise joj se nije javljao.
Super, hvala što si me obavijestila. A čekaj, kažeš ako putuješ vani, dal to znaći da mogu isto tako otići kod nekoga unutar Hrvatske?
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:20   #6
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Super, hvala što si me obavijestila. A čekaj, kažeš ako putuješ vani, dal to znaći da mogu isto tako otići kod nekoga unutar Hrvatske?
ako ce te primiti mozes kod bilo koga..makar bio on i prvi susjed
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 21:27   #7
Quote:
kosooki kaže: Pogledaj post
ako ce te primiti mozes kod bilo koga..makar bio on i prvi susjed
Imam jednog zgodnog i mladog susjeda, pa bi mu se tak mogla približiti!
Hahah, ma šalim se malo. Hvala na odgovorima!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:28   #8
ja sam dosta ljudi ugostio kod mene u Rijeci, i preko couchsurfing (bolji i organiziraniji) i preko www.hospitalityclub.org (kaoticniji)
90 posto ljudi je simpaticnih, sklapaju se poznanstva i padne i koja suza na rastanku.
Ima medjutim i takvih koji prakticki ne zele niti razgovarati s tobom. Egoisti i na egotripu. Ja sam imao dvije takve grupe, jednom jedan par iz spanjolske i jednom dvije cure iz australije. I ne radi se o jezicnoj barijeri, jer pricam i spanjolski i engleski. Jednostavno osobe nisu bile ok.
Vrlo dobra iskustva sa rusima i poljacima. Kad dodju na jadran misle da su u raju. Jednostavni ljudi, kulturni, pristojni, razgovorljivi.

Sam dosta putujem ali se u glavnom, osim iznimno, nisam posluzivao sistema couchsurfing, uvijek se malo bojim da mi ne nestane laptop, fotoaparat, pasos, novac... kad putujem radije idem u hotel ili hostel.

Generalno gledano, kod nas je preko ljeta takva potraznja za couchsurfing, da ponekad stigne i do deset pisama dnevno, i ne mozes ugostit niti svakog desetog. Po zimi mrtvilo.
Hrvatska je jako jako jako inn. Mozemo bit ponosni na svoju zemlju.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 01:47   #9
Kada bolje razmislim, bolje mi je ne raditi profil na njihovoj stranici jer nemam za ponuditi neki pristojan smještaj, s tim da preko godine radim, a ne mogu goste ostaviti ukućanima, a preko ljeta sam na moru, pa je to opet nezgodno jer uvijek zadnji čas saznam kad ću ići tamo i doma. Ma, dobra je ideja, ali se u mom slučaju teža može realizirati.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 18:43   #10
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Kada bolje razmislim, bolje mi je ne raditi profil na njihovoj stranici jer nemam za ponuditi neki pristojan smještaj, s tim da preko godine radim, a ne mogu goste ostaviti ukućanima, a preko ljeta sam na moru, pa je to opet nezgodno jer uvijek zadnji čas saznam kad ću ići tamo i doma. Ma, dobra je ideja, ali se u mom slučaju teža može realizirati.
onda nemoj
beare is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:00   #11
Zamjena apartmana

Ljudi, imam kuću za odmor na Krku i zanima me da li ima neka stranica gdje ljudi mjenjaju apartmane po 7 dana za vlastiti odmor? npr ja odoh kod čovjeka 7 dana u Dubrovnik a on kod mene na Krk.
Ili van Hrvatske? Grčka, Turska,Engleska, nebitno.....
Znam da postoji neš slično a da li itko ima kakvu informaciju ili link....
Hvala!
damirdestroyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 17:41   #12
Quote:
damirdestroyer kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam kuću za odmor na Krku i zanima me da li ima neka stranica gdje ljudi mjenjaju apartmane po 7 dana za vlastiti odmor? npr ja odoh kod čovjeka 7 dana u Dubrovnik a on kod mene na Krk.
Ili van Hrvatske? Grčka, Turska,Engleska, nebitno.....
Znam da postoji neš slično a da li itko ima kakvu informaciju ili link....
Hvala!
Upiši "home exchange" u google i imaš linkova koliko hoćeš.
phi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 07:07   #13
Mene isto ova tema zanima. Ne znam zašto samo 1 post. Konkretno da li je netko zapravo probao zamjenu apartmana i kakva su iskustva?
hora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 12:23   #14
Sad sam se sjetio onog filma "Praznik" (Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black), gdje isto mijenaju kuće. Mislim da je ideja odlična. To ne bi trebalo niti biti skupo. Jer koliko ti platiš tome nekome, toliko on plati tebi. Platiš si jedino to što ćeš pojesti Super! Jedini je bad što nemam kuću na moru.
:Marek: is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 21:14   #15
Nemam niti ja kuću na moru. Imam stan u Zagrebu, ne baš pretjerano privlačan, ali nije niti loš. Hoće se netko malo mijenjati?
OnlySky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 22:48   #16
Quote:
OnlySky kaže: Pogledaj post
Nemam niti ja kuću na moru. Imam stan u Zagrebu, ne baš pretjerano privlačan, ali nije niti loš. Hoće se netko malo mijenjati?
Da ne živim sa starcima, možda i bi. Zašto ne. Ali situacija me malo sputava.
:Marek: is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 00:22   #17
Ja zadnjih par godina ljetujem tako ( home for exchange )i iskustva su potpuno genijalna. To je definitivno najbolji i najjeftiniji ( smjestaj je besplatan ) nacin za otici na odmor i upoznati neka nova mjesta. Imam stan u Amsterdamu ( niko ne zivi u njemu ) koji izdajem turistima i ujedno ga i koristim za home for exchange. Razmjenu sam radio preko www.homeforexchange.com. Tu postavite opis stana, gdje se nalazi, fotografije i ostalo i onda ljudi iz cijelog svijeta koji su zainteresirani za vasu lokaciju mogu vas kontaktirati ili vi njih. Registracija na ovoj stranici je 45 eura i traje godinu i pol. Uglavnom, super nacin za otici negdje.
Kasko Osiguran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 23:29   #18
Čula sam tek danas za ovaj sistem, pa malo da živnem temu:

Ima li još kakvih iskustava?
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 12:18   #19
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
Čula sam tek danas za ovaj sistem, pa malo da živnem temu:

Ima li još kakvih iskustava?
Ja sam na dvomesečnom putovanju po USA imao 17 domaćina. Svi su bili super. Pogledaj više na ovim stranama
Ove godine sam bio u Indiji... i tamo sam imao tri domaćina u Bombaju, Ahmedabadu i Jaipuru.... fenomenalno iskustvo...to je najbolji način da vidiš kako ljudi žive... Lik kod koga sam bio u Jaipuru me je pozvao na svadbu njegovog brata...e to je doživljaj...
Naravno i ja sam ugostio 15ak ljudi....
__________________
http://www.jeftinaputovanja.net
miroslavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:44   #20
Zanima me granica dobrog ukusa ovdje
mislim ako od nekog tražiš da te ugosti koliko je dana najidealnije
da se upoznate ali ipak da ne postaneš član obitelji i da ne ometaš domaćina
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:59.