Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 08:00   #581
Mi kad smo radili taj izlet, bilo nas je 6 na brodu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 10:01   #582
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Da, jedan je put do te plaze, a drugi put je do Plave grote.
Tj. put od Lubenica je jedan, a potom se račva u dva smjera.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:04   #583
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Mi kad smo radili taj izlet, bilo nas je 6 na brodu.
isto sa brodom Manta ili neki drugi? ako neki drugi moze info pliz
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 13:16   #584
Nabavila ti broj od Mante, ako si jos zainteresirana.
Inace, mislim da max dva broda (ili samo Manta) imaju dozvolu pristati na plazu ispod Lubenica, a na Plavoj groti svi mogu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 23:02   #585
https://www.instagram.com/p/181e0dQAqm/
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 00:08   #586
@nasmijanonebo - hvala ti, nasla sam broj i zvala vec i dogovorila
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 10:34   #587
Ima li u Belom jos supova?
Danas je lose vrijeme na losinju pa smo mislili neki izlet napraviti.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 10:53   #588
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Ima li u Belom jos supova?
Danas je lose vrijeme na losinju pa smo mislili neki izlet napraviti.
Još?
Zašto ih ne bi bilo?


Bjeloglavi sup je Zakonom o zaštiti prirode strogo zaštićena vrsta u RH. Ukupna gnijezdeća populacija procjenjuje se na 100-110 parova.


Posljednja prebivališta bjeloglavih supova u Hrvatskoj danas su otoci Cres, Krk i obližnji Prvić. Najviše ih je upravo na Cresu na kojem se gnijezdi 65-70 parova. Veći dio kolonija bjeloglavih supova nalazi se na zakonom zaštićenim područjima u kategoriji Posebnih ornitoloških rezervata. Dva ornitološka rezervata nalaze se na Cresu, a po jedan je rezervat na otoku Krku i Prviću.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:06   #589
valjda misli na eko centar. bilo je prije koji mjesec na televiziji, još uvijek je u staroj školi centar za supove, ali više nije Sušićev Caput Insulae već vodi netko drugi. nekada su volijere bile izolirane od ljudi jer su se supovi tamo oporavljali da polete ponovo, sad mi se iz reportaže činilo da ih se može gledati kao u zoološkom vrtu, što uopće nije bit toga. nadam se da griješim.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:14   #590
Tocno, mislio sam na eko centar.
Sjecam se kako sam citao da se taj centar zatvorio ili nesto slicno se desavalo, pa je bilo pitanje hoce li se otvoriti ili ce ga netko preuzeti.

Da, tuzno je ako ih gledas kao u zoo, tako velike ptice kojima je prostor najvaznija stvar da ih gledas zatvorene.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:19   #591
Centar za supove i ekipa koja je to vodila sada se nalazi kraj Sv.Jurja (kod Senja). www.supovi.hr
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 11:47   #592
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Tocno, mislio sam na eko centar.
Sjecam se kako sam citao da se taj centar zatvorio ili nesto slicno se desavalo, pa je bilo pitanje hoce li se otvoriti ili ce ga netko preuzeti.

Da, tuzno je ako ih gledas kao u zoo, tako velike ptice kojima je prostor najvaznija stvar da ih gledas zatvorene.
Ptice su i dalje tamo. Možeš ih vidjeti kako lete, kako slijeću... Ne samo u Belom nego nad cijelim tim dijelom otoka.
Meni je to važnije od bilo kakvog cetra, pa makar bio i eko.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 01:29   #593
Arrow Pomoć!

Zna li netko gdje bi 3 osobe mogle prenociti sutra na Cresu (subota na nedjelju). Neplanirano cemo morat ostat na Cresu...nasao sam samo apartman koji nam je cijenom prilicno skup, a ne trebamo kuhinju i ostalo sto nudi Ako ima koja dobra duša sa Cresa neka mi se javi u inbox! Hvala unaprijed svima!
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 19:44   #594
tražim apartman

Poštovani tražim na Cresu apartman za dvije osobe do 40 eura , u periodu od 15.7-22.7 sa terasom , ako neko zna nek mi se javi , hvala
veterangrom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 13:44   #595
Kakva je situacija sa busem iz Rijeke do Cresa. Jesu li velike guzve... Necu biti sa autom, a trebam se prebaciti
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2018., 15:23   #596
Gdje je najbliže Lubenicama za iznajmiti kanu? Gledam preveslati koji kilometar do Lubenica i Plave Špilje ali baš ne vidim da netko u blizini iznajmljuje kajake/kanue.
ubojica mekog tuljca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2018., 00:00   #597
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Taj brod Manta prima max 12 ljudi, sto je stvarno mali broj. Na plazi ispod Lubenica bude jako malo ljudi, a velika je plaza.
Da, jedan je put do te plaze, a drugi put je do Plave grote. Gadno se spustiti, strmo je jako, a tek natrag, em strmo penjanje, em ako nisi u kondiciji, potraje to. I moras ponijeti puno vode ako ides po zvizdanu. Moras imati cvrste dobre tenisice, nikako u japankama , nema hlada na stazi. I do Plave grote je strm spust i penjanje.
Upadam k'o padobranac ali me zanima kakav je to ručak uključen u cijenu?
Idemo na izlet u srijedu
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 20:27   #598
Zanima me Miholaščica za 9 mjesec. Pretpostavljam da tada nema baš gužve? I zanima me o samoj plaži čini mi se da nema hlada ,a što se tiče kupanja izgleda mi po slikama da ima puno algi? Ako tko zna,hvala
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 23:45   #599
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Ja u samom Cresu bila u ugodnoj sobi sa modernijom kupaonom, imao je frižider, vlastiti je ulaz (zaseban kat), a kako smo stalno jeli vani, nije nam falila kuhinja. Je li to ok? (A i skompali se s domaćom ekipom sa Cresa pa i kod njih cesto jeli, pa mi njih u ZG ugostili itd, ali ti ne rentaju). A inače sam i drugdje spavala po Cresu, ali za prvi obilazak Crsa je grad najbolja baza.
Može li neka preporuka,kontakt email,broj za smještaj?
Sarajevo1maj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2018., 02:08   #600
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Kakva je situacija sa busem iz Rijeke do Cresa. Jesu li velike guzve... Necu biti sa autom, a trebam se prebaciti

nisu gužve, ali problem je što busevi znaju kasnit, uzmi to u obzir
tronplayer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.