Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 06:57   #1
Oni testovi sa crtanjem

I tako ja bila kod nekog studentskog psihologa, eto poslali me pa da to obavim.... I između ostaloga mi je dala gospođa neki test sa crtanjem. Mislim da je bilo 8 polja. U svakom je bilo npr. kružić, pa crtice dvije, ili polukrug, tako nešto, i trebalo je dovršiti crteže po želji.

Mene zanima u čemu je fora. Što taj test i način rješavanja govori o osobi???
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 07:38   #2
Koliko je test po prilici imao pitanja,te koliko je trajao?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 08:03   #3
Jel' to Wartegg bio?

Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 10:45   #4
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Jel' to Wartegg bio?

Bravo! To je to! Zna li možda itko povezanost između crteža i karaktera... Googlala sam, ali baš i ne mogu naći...

Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Koliko je test po prilici imao pitanja,te koliko je trajao?
Ma samo moraš nadocrtati tih 8 polja, mislim da nema određeno trajanje.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 13:02   #5
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Bravo! To je to! Zna li možda itko povezanost između crteža i karaktera... Googlala sam, ali baš i ne mogu naći...
Taj test nema veze s pamecu ni realnoscu... a kamo li tek povezanosti s icim...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 14:26   #6
i kaj si nacrtala?????????????????????????????????????????? ???????????
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:02   #7
Svaki od tih kvadratica oznacava neko polje tvog zivota npr. tvoj odnos prema ljubavi, obitelji itd. radili smo slican test na faksu na prvoj godini, trebao bi pogledati malo bolje pa ti javim ako te zanima.
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:07   #8
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Svaki od tih kvadratica oznacava neko polje tvog zivota npr. tvoj odnos prema ljubavi, obitelji itd.
ti kvadratići označavaju neko polje tvog života

bem ti, ovo je k´o tarot karte.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:25   #9
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Jel' to Wartegg bio?

na prvom sam spiralu potegnuo iz središta

na drugom sam nacrtao simetričnu "tildu" s druge strane i napravio facu

na trećem sam nacrtao twinse (htio sam i avion , ali nisam imao "muda")

na trećem šahovsku ploču

na četvrtom - excalibur - mač

na petom - televizor

na šestom - bicikl

i na zadnjem karikaturu frenda iz razreda iz srednje nešto uber smiješno uglavnom
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:37   #10
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
na prvom sam spiralu potegnuo iz središta
Spirala je nepozeljna na prvom... koliko me pamcenje sluzi iz ovog pseudotesta....
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 15:56   #11
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Spirala je nepozeljna na prvom... koliko me pamcenje sluzi iz ovog pseudotesta....
Zašto nepoželjna? Nije li ovo neka vrsta projektivnoga testa?
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:01   #12
Da, spada pod projektivne.. a odgovori se gledaju po kategorijama (mislim) Pozitivno, Neutralno i Patologija... nisam educiran u njemu (niti mislim bit), pa ne znam detaljnije odgovorit..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:07   #13
sjećam se ovoga dok sam imala psihologiju u srednjoj. Ovo su testovi za mjerenje kreativnosti, nama je slično nešto profesorica dala. Ja mislim da je to to
misti023 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:14   #14
Nema to veze s kreativnoscu.
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:19   #15
Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
ti kvadratići označavaju neko polje tvog života

bem ti, ovo je k´o tarot karte.
To je to. To je meni sve tarot. I nema te znanosti koja će me uvjeriti da jedan lijepi dio psihologije nije čisti tarot i čisti Vidoviti Milan.
Nadalje, taj sam degenerični test dobio jednom prilikom kada sam prolazio selekciju za posao ( ), i to posao web dizajnera/programera.
Pa sam se usro da je to nešto ozbiljno i nešto što stvarno ima veze s npr. dizajnom i pravom kreativnošću...itd...

kad ono...sad vidim da je to samo jedan od elemenata ove, nažalost- pseudoznanosti. Žao mi je za psihologiju....ima ona dobrih i korisnih elemenata, ali ovakvi testovi i ovakve "znanstvene metode" su ono kaj me sili na
to mi je kao da Homer Simpson ili Vidoviti Milan vrši "testiranje" i "analizu" nečega i nekoga....
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:20   #16
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Nema to veze s kreativnoscu.
Da, nego sa podsvijesti! Još bolje!
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:23   #17
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Jel' to Wartegg bio?

Ja sam bila na psihotestu u listopadu prošle godine, rješavala sam točno taj, Warteggov test, između ostalih i napisala mi je ovo:

˝Na projektivnom testu indikatori strukturalnih smetnji, poteškoće racionalno-emocionalne integracije, visoka tjeskoba i pasivizacija uz nedostatak socijalnog razumijevanja.˝

Čisto informativno, sa strukturiranim testovima nije bilo problema, na primjer, IQ ili onih dvjestotinjak kratkih pitanja, ali sam se s projektivnim mučila, jednostavno, nisam znala što nacrtati. Crtala sam bezveze.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:25   #18
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na psihotestu u listopadu prošle godine, rješavala sam točno taj, Wargeggov test, između ostalih i napisala mi je ovo:

˝Na projektivnom testu indikatori strukturalnih smetnji, poteškoće racionalno-emocionalne integracije, visoka tjeskoba i pasivizacija uz nedostatak socijalnog razumijevanja.˝

Čisto informativno, sa strukturiranim testovima nije bilo problema, na primjer, IQ ili onih dvjestotinjak kratkih pitanja, ali sam se s projektivnim mučila, jednostavno, nisam znala što nacrtati. Crtala sam bezveze.
sorry, ako može pitanje?
To si rješavala u sklopu nekog testiranja/selekcije ili u sklopu nekih terapija u smislu neke dijagnostike?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:29   #19
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
˝Na projektivnom testu indikatori strukturalnih smetnji, poteškoće racionalno-emocionalne integracije, visoka tjeskoba i pasivizacija uz nedostatak socijalnog razumijevanja
Evo, ja sam imao psihologiju u gimnaziji, ali volio bi kad bi neki profi psiholog objasnio recimo te citirane pojmove..
Jesu li to neke patologije ili jednostavno činjenice...o čemu se radi?
I što možemo saznati o osobi, o uzrocima nekih njezinih stanja, iz par crteža?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 16:35   #20
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
sorry, ako može pitanje?
To si rješavala u sklopu nekog testiranja/selekcije ili u sklopu nekih terapija u smislu neke dijagnostike?
Može, nema problema, bila sam na Šalati, poslao me psihijatar kako bismo skužili što nije u redu.
A što se tiče testiranja na poslu, oni mogu koristiti IQ-testove, ali mislim da je jako ilegalno koristiti instrumentarij kojime se koriste psiholozi za dijagnostiku pri selekciji budućih zaposlenika. Naglasak na mislim. Ako i jest legalno, ne bi trebalo biti.

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam imao psihologiju u gimnaziji, ali volio bi kad bi neki profi psiholog objasnio recimo te citirane pojmove..
Jesu li to neke patologije ili jednostano činjenice...o čemu se radi?
I što možemo saznati o osobi, o uzrocima nekih njezinih stanja, iz par crteža?
To ti mogu i ja reći pa neka netko drugi ispravi ako sam u krivu. Strukturalne smetnje- smetnje na planu strukture ličnosti (emotivno nestabilni poremećaj osobnosti), racionalno-emocionalna integracija- to ti je, uh, kada, na primjer, racionalno možeš povezati da ne bi trebao biti uzrujan u situaciji u kojoj ti ništa ne prijeti, a emotivno si svejedno rastrojen i ne možeš se sabrati. Dakle, ono racionalno ne utječe na ono emotivno. Što bi se reklo: ˝Moš' mu prditi, govoriti, a on radi po svome.˝

Socijalno razumijevanje je socijalno razumijevanje. Potvrda okoline, potvrđivanje vrijednosti osjećaja osobe koja je u pitanju od drugih, podrška, razumijevanje, ljubav, bla-bla...
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.