Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2005., 10:13   #41
Quote:
magic kaže:
iz rjechnika
a tacke! Jel ono gdje sam ko mali sjedio i natjeravao sve oko mene da me voze? Hvala
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 10:14   #42
iliti rikša
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 10:15   #43
Quote:
magic kaže:
iliti rikša
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 11:49   #44
Quote:
magic kaže:

prodavachi su se toliko smijali da nismo uopce mogle objasniti shto trebamo
znam, onako neodgojeni likovi, smijali mi se u facu.
onda dodje nezakoniti vidjet što sam izabrala i doslovno se rastepu od ljubaznosti i pomoći.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 12:05   #45
ja već pola godine krstarim po dućanima s građevinskim i inim materijalima i još me nitko nije čudno gledao jer sam žensko, niti je itko bio neljubazan prema meni čak obrnuto, kao hoće pomoći (mada baš i nisu od neke pomoći)
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:06   #46
Quote:
dodouprolazu kaže:
i taman kad si gotova sa sanacijom vlastitog stana, prokisne krov, susjedi nemaju para, pa iskesiras par tisuca opet jer krov nije popravljan 25 godina, e onda kad je to gotovo i taman hoces odahnuti, dobis poplavu u kupaoni i prilikom sanacije ti majstor priopci da su cijevi trule i da je potrebna sanacija cijele zgrade, e kad to sve zbrojis, ostane ti za jos jedan stan.
velim , novogradnja u centru je meni nedostizna.

naravno da bih kupila novo da mogu. ali radije sam u centru u solidnoj staroj zgradi, nego u novogradnji (koja je ionako uvijek lutrija) na periferiji

pa zato i pogledas u kakvom je stanju zgrada. imas starih zgrada solidne gradnje, a imas i onih sfusanih. u novogradnji u principu ne znas sto kupujes, a moras platit puno vise. i gledas profil susjeda, imaju li mogucnosti odrzavati zgradu ili ne, kao sto sam vec napisala
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:20   #47
Quote:
Clea kaže:
velim , novogradnja u centru je meni nedostizna.

naravno da bih kupila novo da mogu. ali radije sam u centru u solidnoj staroj zgradi, nego u novogradnji (koja je ionako uvijek lutrija) na periferiji

pa zato i pogledas u kakvom je stanju zgrada. imas starih zgrada solidne gradnje, a imas i onih sfusanih. u novogradnji u principu ne znas sto kupujes, a moras platit puno vise. i gledas profil susjeda, imaju li mogucnosti odrzavati zgradu ili ne, kao sto sam vec napisala
a zasto mora biti centar (ili da prvo definiramo centar?) koji je gust zivjeti usred vlaske? Sto fali Jarunu, Preckom? Moj komentar se odnosio na ono, u nakani da ustedim takav stari stan (a i ja sam o tome razmisljao ali sam na kraju kupio nesto drugo) ce me kostati mnogo vise od novog na istoj lokaciji, samo kad se zbroje ulaganja koja mi ne ginu sljedecih 2-3 godine, a sto je sve za popraviti otkrijes tek nakon sto tamo zivis par mjeseci.
Kako gledas u kakvom je stanju zgrada? Zar ce radi potencijalnog kupca otvarat instalacije u podovima, znam tako neke i vece mahere od mene koji su se na tome sjebali.
A profil susjeda vara, pogotovo u Hrvatskoj, ako je susjeda dobro obucena to moze znaciti upravo da je zaduzena na sto cekova i 3 kartice i da ima i manje love od prosjecnog penzica
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 16:21   #48
znam ja vas zene, samo nek raspored soba odgovara i nek je prozor okrenut na pravu stranu, stan se kupuje, ostale stvari se namjerno ne zele vidjeti, jer stan je "ko iz snova"
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:24   #49
Quote:
dodouprolazu kaže:
znam ja vas zene, samo nek raspored soba odgovara i nek je prozor okrenut na pravu stranu, stan se kupuje, ostale stvari se namjerno ne zele vidjeti, jer stan je "ko iz snova"
kako koje žene, ja sam kupac iz noćne more. moram li napomenut da još nismo našli stanza kupit?
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:40   #50
Quote:
tilla kaže:
kako koje žene, ja sam kupac iz noćne more. moram li napomenut da još nismo našli stanza kupit?
ma vjerojatno bi nasli dosad, da imate duplo vecu svotu nego sto je na raspolaganju, tak nam je svima
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:45   #51
Quote:
dodouprolazu kaže:
ma vjerojatno bi nasli dosad, da imate duplo vecu svotu nego sto je na raspolaganju, tak nam je svima
pare imam, stana nemam.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:49   #52
Quote:
tilla kaže:
pare imam, stana nemam.
ajd meni daj 200 000 u gotovini (eura da ne bi bilo zabune) nadjem ti stan kakav sanjas. Ili ne znas ni sama kaj trazis. Eto.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 17:57   #53
Quote:
dodouprolazu kaže:
ajd meni daj 200 000 u gotovini (eura da ne bi bilo zabune) nadjem ti stan kakav sanjas. Ili ne znas ni sama kaj trazis. Eto.
blah, sad ćeš mi ti još pričat što da ja tražim.
mušterija sam iz pakla i ne odgovara mi ništa ponudjeno na tržištu.
fala ma ponudi, znam kako bi uložila 200 000. itekako znam što tražim tako da ne moraš biti bezobrazan. aj bog.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 18:01   #54
Quote:
tilla kaže:
blah, sad ćeš mi ti još pričat što da ja tražim.
mušterija sam iz pakla i ne odgovara mi ništa ponudjeno na tržištu.
fala ma ponudi, znam kako bi uložila 200 000. itekako znam što tražim tako da ne moraš biti bezobrazan. aj bog.
tko je bezobrazan? sto ti je? Nekako si ne mogu zamisliti da na trzistu nema stana kojeg zelis, posto sam i sam bio u slicnoj situaciji, nagadjao sam da ono sto ti se zaista svidja jest preskupo. Tj. da ono sto se nudi do neke razumne svote nije stanu slicno. Ali ako ti je draze mogu te ja zvati i bogatasica
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 18:11   #55
Quote:
dodouprolazu kaže:
Nekako si ne mogu zamisliti da na trzistu nema stana kojeg zelis, posto sam i sam bio u slicnoj situaciji, nagadjao sam da ono sto ti se zaista svidja jest preskupo.
možeš nagadjat koliko te volja, rekla sam ono što sam mislila.
a ovo s bogatašicom je nisko. aj suzdrži se takvih komentara, pliz.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 21:10   #56
Quote:
dodouprolazu kaže:
a zasto mora biti centar (ili da prvo definiramo centar?) koji je gust zivjeti usred vlaske? Sto fali Jarunu, Preckom? Moj komentar se odnosio na ono, u nakani da ustedim takav stari stan (a i ja sam o tome razmisljao ali sam na kraju kupio nesto drugo) ce me kostati mnogo vise od novog na istoj lokaciji, samo kad se zbroje ulaganja koja mi ne ginu sljedecih 2-3 godine, a sto je sve za popraviti otkrijes tek nakon sto tamo zivis par mjeseci.
Kako gledas u kakvom je stanju zgrada? Zar ce radi potencijalnog kupca otvarat instalacije u podovima, znam tako neke i vece mahere od mene koji su se na tome sjebali.
A profil susjeda vara, pogotovo u Hrvatskoj, ako je susjeda dobro obucena to moze znaciti upravo da je zaduzena na sto cekova i 3 kartice i da ima i manje love od prosjecnog penzica
cak i da se pokaze da je i stan, i zgrada, i susjeda, ko iz nocne more, onda jos uvijek imas sansu nekom uvalit taj stan za dobru lovu na osnovu 'dobre lokacije'. vjeruj mi, govorim iz iskustva
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2005., 22:17   #57
Quote:
Clea kaže:
cak i da se pokaze da je i stan, i zgrada, i susjeda, ko iz nocne more, onda jos uvijek imas sansu nekom uvalit taj stan za dobru lovu na osnovu 'dobre lokacije'. vjeruj mi, govorim iz iskustva
o.k. ako mozes s time mirno spavati, ja ne mogu, ima nas priznajem svakakvih, nekako mi se ne svidja ideja da mi netko psuje mater jerbo sam ga zajebao
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 12:04   #58
Quote:
dodouprolazu kaže:
o.k. ako mozes s time mirno spavati, ja ne mogu, ima nas priznajem svakakvih, nekako mi se ne svidja ideja da mi netko psuje mater jerbo sam ga zajebao
ako je osoba koja je kupila stan to znala i prije kupnje, a ipak joj je lokacija nadmasila sve te nedostatke, onda to nije prevara.

ti si sad mlad, ali kad ostarais, mozda ce ti biti vaznije da je stan blizu bolnice i doktora, poste, banke, mirovinskog, zdravstvenog itd, nego da je zgrada tip top i stan od sto kvadrata.
prioriteti se mijenjaju s godinama
Clea is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 14:07   #59
Za adaptaciju starog stana od 70m2 utoršio sam 300€/m2.
A masu toga sam sam radio. Inače bi valjda bilo 500€/m2.
 
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 23:27   #60
Quote:
Clea kaže:
ako je osoba koja je kupila stan to znala i prije kupnje, a ipak joj je lokacija nadmasila sve te nedostatke, onda to nije prevara.

ti si sad mlad, ali kad ostarais, mozda ce ti biti vaznije da je stan blizu bolnice i doktora, poste, banke, mirovinskog, zdravstvenog itd, nego da je zgrada tip top i stan od sto kvadrata.
prioriteti se mijenjaju s godinama
kad ostarim nadam se povuci cim dalje od grada i vreve. Tj. kad vise necu svaki dan raditi u gradu, ne znam koji bi mi razlog bio tamo ostati.

Ali cak i vaznije od toga gdje je posta (jer poste danas ima u svakom selu) mi je vaznije da mi se prilikom prvog prolaza tramvaja strop ne srusi na glavu. E za takve stvari cu onda biti prestar. U pravu si prioriteti se mijenjaju, sada mi prioritet nije 100 kvadrata pa ne vjerujem da ce postati kasnije ali da mi zgrada bude tip top, to vec zasluzujem. Jer ipak se i takvi derutni stanovi ne dijele badava vec ih se masno placa.

Bari daj malo vise podataka, sto si sve mijenjao, koliko je zgrada stara, koji kat (jako bitno, kad sam ja gledao stanove suteren i prizemlje kao i zadnji kat, ako zgrada nema lifta, su bili dosta jeftiniji, samo sto bi se onda zena trebala dovuci do gore skupa s kolicima a opcija suterena mi je bila izvan mojih kriterija)
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.