Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 15:14   #9441
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
hm, pa ko bi jeo kobase kad je vani +30 ?
Kakve veze imaju pecene kobasice sa 30 stupnjeva vani?
Ja bi ih jeo, kao sto bi jeo i bilo sto s rostilja, janjetinu s raznja, ili pecenu patku.
Wtf?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Old 08.06.2017., 15:26   #9442
meni je to preteška hrana za ljetne vrućine
Krkimir is offline  
Old 08.06.2017., 15:29   #9443
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
meni je to preteška hrana za ljetne vrućine
zivis od ljubavi preko ljeta?
gmit is offline  
Old 08.06.2017., 15:37   #9444
pa višemanje na paradajzima, pivu, siru, ribi, voću, vinu... nemam baš ni volje jesti kad je vruće
Krkimir is offline  
Old 08.06.2017., 15:41   #9445
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
meni je to preteška hrana za ljetne vrućine
Nemaš prijatelje koji te ljeti zovu na roštiljade?
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Old 08.06.2017., 15:47   #9446
po ljeti radim i dosta putujem... jebiga, ne mogu sve ali ljudi se prave da ne znaju pa svejedno zovu pa ja po 500-ti put objašnjavam da ne mogu, oni se fol naljute
ali se na kraju pomirimo
Krkimir is offline  
Old 08.06.2017., 16:38   #9447
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ima li gore nešto ekskluzivno zbog čega se isplati svratiti? Nisam neki ljubitelj street fooda koji možeš za iste novce dobiti u ugodnom restoranu (Time, npr)
Nisam bio... samo sam upoznat s infom.
Cek mislis da hrana na standovima kosta kao hrana u Timeu?
Ok vec mi je nakon sto sam procitao 'u ugodnom restoranu' bila knedla u grlu nakon iskustva iznimno neugodnog konobara tamo, a kad sam joos vidio da pises i da bi cijene jela u Timeu i na standu bile iste hm... si pio kaj?
Deedy is offline  
Old 08.06.2017., 17:36   #9448
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Nisam bio... samo sam upoznat s infom.
Cek mislis da hrana na standovima kosta kao hrana u Timeu?
Ok vec mi je nakon sto sam procitao 'u ugodnom restoranu' bila knedla u grlu nakon iskustva iznimno neugodnog konobara tamo, a kad sam joos vidio da pises i da bi cijene jela u Timeu i na standu bile iste hm... si pio kaj?
Pa možda pušem na hladno, ali ako se dobro sjećam hrana na onim događanjima na Europskom trgu (konkretno Sri Lanka Bowl, Umami, to su oni kojih se sjećam) ili na Burger festivalu na Zrinjevcu nije bila ništa jeftinija od restoranskih cijena.

Jesam li u krivu? Evo baš gledam fotku Timeovog ramena na Wine and Food festivalu, nigdje nažalost ne vidiim cijenu.

Uglavnom, čudno da nitko s Gastronomije nije posjetio manifestaciju.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 08.06.2017., 18:30   #9449
Ali cijene u restoranu Time i na nj standu (prilagodjene za sirok krug ljudi- citaj povoljnije) nisi jednake. U predzadnjem prostu si se referirao na ugodu restoranske usluge, a sad na njihov stand.
Deedy is offline  
Old 08.06.2017., 22:25   #9450
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Ali cijene u restoranu Time i na nj standu (prilagodjene za sirok krug ljudi- citaj povoljnije) nisi jednake. U predzadnjem prostu si se referirao na ugodu restoranske usluge, a sad na njihov stand.
Je, pa da se netko iz Timea ili iz organizacije festivala potrudio da obznani tu razliku na internetima već bih bio gore više puta, pogotovo jer sam lud za ramenom. Ako sam krivo pretpostavio, to je bilo zbog onih primjera koje sam naveo.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 09.06.2017., 09:28   #9451
bila ja prvi dan
pocetak je kao bio u 6h, mi smo dosli oko 7h i nista jos nije bilo spremno. imali su navodno problema sa strujom.
taj prvi dan moglo se jesti gyoze (35kn) i ramen (60 ), a steam buns (40kn za 2 kom) i jos nesto kasnijih dana.
uzeli smo gyoze. punjenje ukusno, tanko i fino tijesto. u porciji su 3 kom i dobije se soja sos za dipanje. meni je tu falilo nesto osvjezavajuce da malo ublazi slanocu punjenja i soja sosa. falila mi je salata nekakva (u monduaki to dobro posluze). nedostajalo mi je i ljutine u tom sosu. nisam ostala odusevljena. ovo za salatu sam rekla konobaru kad nas je pitao jesmo li bili zadovoljni pa me cudno pogledao i rekao da ce razmisliti o tome.
Zla patka is offline  
Old 22.07.2017., 16:46   #9452
kruh
gmit is offline  
Old 22.07.2017., 21:23   #9453
I kako onda ne biti bucko poout prosjecnog Amera ako naletis na ovakve blagodati u zivotu... kako?!



Upravo sam pojeo jedne od najnejestivijih cevapa u zivotu.
Nazalost Kod Šime.
I zlundraste i preprepreslane i vegetaste i ko zna kakve jos.
Jedini losiji cevapi kojih se sjecam su bili na Cresu prosle godine (a i to je bila iznimno vecer ciscenja od ribe koju sam jeo tih tjedana uokolo... neuspjesno, moram sam popraviti biftekom dandva iza).
Deedy is offline  
Old 23.07.2017., 01:09   #9454
ja sam kod Sime samo jednom jeo cevape, ljudi nahvalili pa da i ja probam... uglavnom: suhi, raspadaju se i unutra stave papriku(!) pa ih vise nisam narucivao... zlatno pravilo je da cevape jedem u pecenjarama, ribu u ribljim restoranima
a gablece po gablec restoranima, po mogucnosti ono sto je dnevna ponuda
Krkimir is offline  
Old 23.07.2017., 01:25   #9455
Bili su tu cevapi vrlo ukusni i od dobrog mesa.
Ovo je bilo grozno
Deedy is offline  
Old 23.07.2017., 01:45   #9456
Prošli tjedan, mislim u petak, kod Šime sam naručio fileke. Užas !!! Kao prvo, očito su bili od jučer, grijani bogapitaj koliko puta tako da su se raspadali i sličili na kašu. Nejestivi, izrazitog smrada vegete. Frend je naručio pržene lignje koje su bile prepržene i rastezale se kao kauguma. Ja sam od fileka doslovce pojeo jednu žlicu, a kelnerica me nije ni pitala da li možda nešto nije u redu. Odnijela tu splačinu sa stola bez riječi. No kad sam čekao da vrati lovu do u lipu, rolajsala je ko pridavljena kokoš. Ali od svega najviše me raspizdilo da više ne drže ništa osim svetog Ožujskog.

Valjda su mu za ekskluzivu dali suncobrane.

DD, ja tamo nisam vidio ni vrabaca kao nekada, a i kruh je bio obični, bijeli, vjerojatno iz Pim-Peka.
Pellaprat is offline  
Old 23.07.2017., 01:49   #9457
katastrofa, ja se tog mjesta sjecam po odlicnom domacem kruhu a sada ni toga vise nema
a ti fileki su sigurno bilo od jucer ili mozda cak od prekjucer, niko ih ne radi petkom... nego, jesi zavirio iza u kuhinju? tamo jedva prodjes, pitam se kako ista uspiju skuhati kad im je skoro problem da se okrenu na mjestu
Krkimir is offline  
Old 23.07.2017., 01:53   #9458
Da Pelle. Ti besplatni suncobrani bi bili jedino sto su 'ulozili-zadnjih godina.
Uz tonu Vegete.

A prije neka 2 mjeseca sam ih pohvalio za domace cevape vrlo pristojnog okusa na instagramu EatOutZagreb profila.
Morat cu sam sebi pisati demantij. Nek idu u kc


P.s. bilo vrabaca... kruh je bio domaci, friski... ne naj kao sto zna biti. Ali nelos.

Sto me sjetilo situacije kad je gradonacelnik sjeo s khm.. mladom asistenticom kod Pere U stol do mene (20cm do mene), trazio domaci kruh.. a oni mu rekli da nemaju nazalost vise.
On pogleda ustranu na moj stol. A tamo komad kruga. Domaceg.
Otkrenuh pogled.
Bog ce me kazniti jer ne nahranih potrebite.

Ali nek slicnu kaznu ocekuju i u restoranu. Naime... nisu imali predikatno vino za koje je pitao 6 puta Pa kako je moguce da to nemaju :rolajz: je l znaju oni kako je to dobro.... i da nek nabave

U kc duzi mi je p.s. nego scriptum
Deedy is offline  
Old 23.07.2017., 13:44   #9459
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
katastrofa, ja se tog mjesta sjecam po odlicnom domacem kruhu a sada ni toga vise nema
a ti fileki su sigurno bilo od jucer ili mozda cak od prekjucer, niko ih ne radi petkom... nego, jesi zavirio iza u kuhinju? tamo jedva prodjes, pitam se kako ista uspiju skuhati kad im je skoro problem da se okrenu na mjestu
Sjećam se ne samo kruha nego i izvrsnog bifteka u tri veličine, gulaša od srnetine, velikih porcija savršeno pečenih liganja, izvrsnog bakalara...i još puno toga ali to je samo višegodišnje daleka prošlost. Ovo sada nema veze s nekadašnjim Šimom. U kuhinju nisam zagledavao ali od nje je samo WC manji. U WC tamo nisam ni prije išao jer onim hodničićem moram hodati bočno, a pišati s vrata. Svejedno, dok je Duje držao do svojih gostiju, a kuhala njegova supruga, to sam mu opraštao.

Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da Pelle. Ti besplatni suncobrani bi bili jedino sto su 'ulozili-zadnjih godina.
Uz tonu Vegete.
Da, žalosno. Tipična hrvatska, ugostiteljska priča. Sjećam se dok smo ga svojevremeno opravdano hvalili (ja sam tada, dok radi terasa, išao bar dva puta tjedno) i prvu ozbiljniju negativnu kritiku je napisala tweetee, a ja sam se s njom "svađao" da preuveličava. I dala mu je još nekoliko šansi, no očito da je bila u pravu. Tada je kvaliteta počela rapidno padati, a Duje se nikada više nije potrudio da nešto popravi. Šteta, bio je to vrlo simpa restorančić s izvrsnom klopom, a danas tamo više nemam što ni popiti.
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post

On pogleda ustranu na moj stol. A tamo komad kruga. Domaceg.
Otkrenuh pogled.
Bog ce me kazniti jer ne nahranih potrebite.
Ovi moji će te nagraditi.
Pellaprat is offline  
Old 24.07.2017., 14:45   #9460
e deedy...a da si samo 2 metra dalje sjeo u tomislav grilll... evo super finih cevapa

kod šimeta više ne idem. zadnji put koma lignje i bljutava kriminalno raskuhana blitva. aj bok.
Zla patka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:27.