Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 16:13   #5241
Pozdrav

bila sam na oggtt + insulin u 120 min

nalaz je:
inzulin 120 min -- 123,7 mU/l

GUK - 0.min 5,2
GUK, 120. min 6,7

Za inzulin nisam dobila referentne vrijednosti a svi labovi imaju u drugim jedinicama , neki pmol, a mene zanima kakv mi je nalaz. Hvala
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 17:32   #5242
JAK2 V617F mutacija dokazana.
Trombociti od 480 000 do 570 000 u zadnjih 12 mjeseci.
Gastritis peptica/erosiva.
Drugih simptoma i nalaza nema.

Ono što me zbunjuje je činjenica da trombociti mogu biti povećani do 600 000 zbog upalnog stanja.
Gastritis je upala želučane sluznice.Znači upala.

Da li u ovom slučaju pozitivna mutacija JAK2 gena ipak dokazuje da uzrok povećanih trombocita nije želudac već koštana srž i čuveni gen JAK2?

Da li bez punkcije koštane srži se može diagnosticirati već sada esencialna trombocitoza?
Ivan1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 14:08   #5243
Evo, i ja sam radio test opterećenja glukozom i HbA1c test pa me zanima imam li razloga za zabrinutost ili ne:

Glukoza na tašte - 5,6 mmol/L REF: 4,4-6,4
Glukoza nakon 2h - 7,9 mmol/L REF: 4,4-7,8

HbA1c - 5,1 % REF: 7
HbA1c - 32 mmol/mol REF: 53
Nikic0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:52   #5244
Poz...

radio sam analizu ejakuata jer me nekad zna peći dok pišam, a pošto sam nedavno promjenio partnericu odlučio sam se testirati:

nalaz je sljedeći:

http://i.imgur.com/D9LRCuv.jpg

zanima me kako to tumačiti, da li se trebam zabrinuti ili ne?

(nalaz urina je sterilan)

Hvala, lp
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:57   #5245
s nalazom odi doktoru da ti da antibiotik

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:17   #5246
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
s nalazom odi doktoru da ti da antibiotik

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
hvala

mogu samo pitati koji nalaz je upitan, ovo što je senzitivno ili leukociti (da li je 4-8 više nego što treba biti)?

Hvala
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 19:17   #5247
i jedno i drugo. iz nalaza je vidljiva bakterijska infekcija (ovo sto pise senzitivno, to znaci da taj antibiotik djeluje na tu bakteriju) . leukociti potvrdjuju infekciju.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 10:39   #5248
Je li smanjeni broj trombocita nešto zabrinjavajuće?

Meni su 117 (158-424)

Sve ostalo što se tiče krvne slike je u redu, a vadila sam krv zbog provjere željeza koje je
16 (8-30),
UIBC je 30 (26-59),
hemoglobin 152 (119-157)

Inače imam hipo štitnjaču
__________________
A fine line separates the weary recluse from the fearful hermit.
Finer still is the line between hermit and bitter misanthrope.
Eta-Carinae is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 15:17   #5249
Može li netko interpretirati ove nalaze?

Iz krvi:

(S) Kalcij-ionski 1.21 mmol/L - ref. vrijed. 1.11 - 1.32
(S) Kalcij-ukupni 2.43 mmol/L - ref. vrijed. 2.14 - 2.53
(S) Anorganski fosfati 0.94 mmol/L - ref. vrijed. 0.79 - 1.42
(S) Magnezij-ukupni 0.80 mmol/L - ref. vrijed. 0.65 - 1.05

Iz urina (24 satnog)

(dU) Kalcij, ukupni 0.84 mmol/dU - ref. vrijed. 2.50 - 7.50
(dU) Anorganski fosfati 13.42 mmol/dU - ref. vrijed. odrasle osobe:
12.9 - 42.0

Treba li se zabrinuti zbog niske razine Kalcija u urinu? Kako to da je Kalcij iz krvi normalan a iz urina nizak? TSH i PTH (intact) su normalni.

Hvala!

EDIT: ako je važno - količina urina je 590 ml
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:53   #5250
Nisam nasla na temi zensko zdravlje citanje nalaza pa vas molim da mi interpretirate ovo (zanima me pise li sto je razlog ovog nesretnog ishoda):

Nalazi biopsije (Residua placentae):
Opis nalaza biopsije:
Obilan materijal histološki sadrži tkivo decidue, dijelove endometrija u hipersekreciji i tkivo nezrele posteljice.

To je phd nalaz nakon kiretaže.

Hvala
cyphergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:53   #5251
Dan!
Moji problemi su poceli pojacanim opadanjem kose i aknama kakve btw nisam imala ni u teen godinama.
Isla prvo vadit hormone stitnjace-uredni. Bar ona tri sto vade.

Dalje
Gin mi je znala spomenit da imam "neobicne" jajnike al kako su mi ciklusi tocni ko sat nije vidila problem.
Al onda sam ja malo guglala svoje simtome i vidila da moze to bit i sindrom policisticnih jajnika pa sam je pitala uputnicu za spolne hormone.
I eto ih.
Dalje cekam mengu pa cu vadit onaj AMH
Inace imam 33 god.
Sta jos moram napisat?
Hvala unaprid na odgovorima

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
<3 Best thing about me is you <3
Mani83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:09   #5252
Ja sam prije tri mjeseca imo kolesterol 7,5 a trigliceride 5,1 i onda sam uveo poludijetu (bez konzervirane hrane, pancete, milijeka preko 1,5 mm i ostalog). Međutim, juče rezulati opet katastrofalni...kolesterol 6,5 a trigliceridi preko 16....šta dalje raditi
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:19   #5253
Quote:
makarska01 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije tri mjeseca imo kolesterol 7,5 a trigliceride 5,1 i onda sam uveo poludijetu (bez konzervirane hrane, pancete, milijeka preko 1,5 mm i ostalog). Međutim, juče rezulati opet katastrofalni...kolesterol 6,5 a trigliceridi preko 16....šta dalje raditi
Dokazano je da masna hrana ne izaziva povišene vrijednosti kolesterola i triglicerida već pretjeran unos ugljikohidrata, te rafiniranih ulja i slično koji dovodi do toga da se slabo koriste masti iz organizma za potrošiti. Izbacio si dosta masti, a vjerojatno uveo još više ugljikohidrata u prehranu.

Bolja je panceta od ulja.

Uglavnom, kruh te ostali škrobni proizvodi dođu gore za kolesterol i trigliceride nego unos masti.

Imao sam kolesterol i trigliceride oko 5, kad sam promjenio prehranu nalazi su puno bolji, kolesterol 4.2, trigliceridi 1.7.

I pio sam dosta čaja od sušene koprive, to je još jedno od rješenja.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 21:07   #5254
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Dokazano je da masna hrana ne izaziva povišene vrijednosti kolesterola i triglicerida već pretjeran unos ugljikohidrata, te rafiniranih ulja i slično koji dovodi do toga da se slabo koriste masti iz organizma za potrošiti. Izbacio si dosta masti, a vjerojatno uveo još više ugljikohidrata u prehranu.

Bolja je panceta od ulja.

Uglavnom, kruh te ostali škrobni proizvodi dođu gore za kolesterol i trigliceride nego unos masti.

Imao sam kolesterol i trigliceride oko 5, kad sam promjenio prehranu nalazi su puno bolji, kolesterol 4.2, trigliceridi 1.7.

I pio sam dosta čaja od sušene koprive, to je još jedno od rješenja.
I ja sam pio čaj od korijena koprive ali zbog problema s prostatom, a na kruh baš pazim, mlatim voće di god stignem i stvarno sam pazio na ishranu, alkohol ni blizu, nepušač.....ok, bilo je nekakvo slavlje pa sam malo popustio kočnice ali ta tri dana nisu mogla dat ovako poražavajući rezultat.....a ne znam, kažu da lijekovi uništiše jetru ali mi se ipak čine kao opcija
makarska01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:12   #5255
Jel se kuži netko u anorganske fosfate? Imam sniženu vrijednost:

0.78 mmol (ref 0.79-1.42)

Kad guglam, baca me na Hipofosfatemiju i ne baš lijepe opise. Jel to nešto zabrinjavajuće?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 15:36   #5256
Vadila sam antitijela na vodene kozice
VZV IgG mi je pozitivan, 12. Iznad 11 je pozitivno, ispod 9 negativno.

To bi znacilo da sam imuna? Da li ima kakve veze sto je nalaz od prosle godine? Jesu se mogla antitijela toliko smanjiti u god dana?

Naime trudna sam, malac u vrticu ima epidemiju, pa me strah...
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:04   #5257
Molim pomoć oko IgE...
Djetetu su zbog reakcija na prick testu dva puta radili IgE testiranje na različite alergene. Na prvom testiranju kao nalaz smo dobili nalaz na alergen te nalaz za imunoglobulin E laboratorijska imunologija). Nakon drugog testiranja ( napravljeno neovisno o prethodnom testiranju) dobili smo samo nalaz za alergen. E sad, ono što mi je zbunjujuće, kada sam podizala nalaz drugog testiranja, teta na izdavanju nalaza je rekla da nazovemo za cca mjesec dana za drugi dio nalaza. I ja zvala, i okrenula sve naopako jer nalaza nema. Odjednom se kao pojavio...ali...to je ono isto što sam već podigla. Zanima me je li to to ili mi zbilja nedostaje dio nalaza ? Btw tražen je uIgE i spec.IgE namirnice.
Taya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 16:11   #5258
zbog bolova u potkoljenici išal sam vaditi krv i radila sam sljedeće pretrage
D- dimer 200 ref. >550
PV 1,14 REF. > 0,70
APTT 24 REF 20-30
APTT omjer 0,9 ref. 0.8-1,2

Koliko vidim, nalaz su uredni.
Radila sam ih zbog straha od duboke venske tromboze, pa me zanima koliko je bitan pokazatelj D- Dimer?
Kolike su šanse da uz uredan D-dimer ipak postoji DVT?

Osim bola i peckanja s prednje strane potkoljenice, nemam drugih simptoma tipa edema, crvenila, temperature?

na CD vena sam naručena za par dana
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 10:58   #5259
Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Dokazano je da masna hrana ne izaziva povišene vrijednosti kolesterola i triglicerida već pretjeran unos ugljikohidrata, te rafiniranih ulja i slično
...
Imao sam kolesterol i trigliceride oko 5, kad sam promjenio prehranu nalazi su puno bolji, kolesterol 4.2, trigliceridi 1.7.

....

Kolesterol "oko 5" ne govori ništa... ukupni kolesterol bi trebao biti max 5, ali to i opet nije toliko bitno, nego i to kakav je LDL i HDL.
Okvirno - LDL do 3, HDL iznad 1.
Trigliceridi "oko 5" su već dosta povišene vrijednosti, jer je normala do 1,7...

I još je važniji omjer HDL i ukupnog kolesterola.

http://zivim.hr/ucim/ne-razbijajte-g...i-zapravo-los/

A što se prehrane bogate ugljikohidratima i triglicerida tiče...
Ja jedem malo masti i dosta ugljikohidrata i trigliceridi su mi 0,6... zapravo su toliko niski da već razmišljam da je i to sigurno neki poremećaj

E da, ukupni kolesterol mi je nešto iznad 5, (znači povećan), ali mi je zato HDL 2... i to - i opet - uz dosta ugljikohidratne prehrane...

(btw, BMI mi je oko 19... )
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:23   #5260
Molim pojašnjenje nalaza vezano za funkciju bubrega i kreatinin .

Kreatinin (s) 139 ref. vrij 64-104)
eGFR CKD-EPI 49 ref. > 90

u urinu
Kreatinin (dU) 18840 ref. vri (7700-21300)
Kreatinin (u) 11775

Kreatinin klirens 77.9 ref.int (66 - 143)

Obzirom na loš indikator eGFR a dobar klirens što je ovdje mjerodavnije? Radi se o muškoj osobi 54g., koja tri puta tjedno bilda i do prije mjesec dana je pio proteine ,a
povišena vrijednost kreatinina je utvrđena na sistematkom . Tri dana prije analize je bio u teretani.
hm00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.