Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2011., 18:47   #121
Spy, ne moraš čitati teme na gospodarstvu.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:11   #122
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Niš, klapalo je offtopic, nije shvatio da ne pričamo o Bakićevom članku u JL, nego da nam je to samo bio povod
Kao moderator, ne bi smjela poticati forumaše na nečitanje postova.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:46   #123
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Čitao sam ja i dobre analize na NB blogu ( iako sam tamo bio valjda pet puta u tri godine )
micek, rekao bih da si malo češće bio na Bakićevom blogu od spominjanih pet puta.

Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
...ali, daj mi reci smatraš li ti da je analiza Ddjh dobra ili pacerska?
imaš na temi da je ne postam stalno iznova.........svi se izbjegavaju izjasniti ko da je gubava
Gle micek, jel ti misliš da ja dežuram kraj kompa dok se ne pojavi post lika čiji me nick neodoljivo podsjeća na KacodelOro i da onda brže bolje skočim nešto napisat?

Na temu o Gjuri nemam poseban komentar,sve je po PS-u, čovjek se do grla nakupovao dionica i sad to pokušava razglasiti urbi et orbi. Još je bitno reći da se on,kolko se sjećam,ogradio od DDJH,rekao je nešto kao da mu je to kockarski pick. A ukoliko se netko želi kockati skupa sa Bakićem na DDJH, to je stvar osobnog izbora.

P.S. Nemoj se sad nafunjit zbog onog KacodelOro,djeluješ ko faca koja bere šalu.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 19:54   #124
Smije li se poticati forumaše na nečitanje nekih rečenica u tisku?

"- Upravo zbog neurednog loma na Zagrebačkoj burzi, cijene mnogih dionica su nesuvisle. Neke su i dalje preskupe. Druge su vjerojatno prejeftine, a ujedno odličan osigurač i protiv najradikalnijih ishoda krize.
Za ilustraciju, navodim samo apsolutnog lidera u porastu cijene...
Radi objektivnosti, napominjem da sam značajan dioničar u toj tvrtki i ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju te dionice."
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:06   #125
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
S ovim se u potpunosti slažem.

ALI, kad je novac u pitanju, ne vjeruj nikom, pa ni Nenadu Bakiću. On igra za sebe, a ne za ubogu raju koja se želi obogatit na dionicama.
a tko danas ne igra za sebe?
mislim ono, kakav ti je to naivni komentar???

NB se fokusirao na par dionica koje imaju potencijal, hoće li se on ostvariti pitanje je jer isto ovisi o puno faktora, i sad ih reklamira kao što banke reklamiraju fondove, osiguravajuća društva osiguranja a podravka juhe, uopće ne vidim u čemu je problem.

s time da mi on ipak djeluje kao profil čovjeka koji ipak gleda malo dalje od zadnjeg dana u godini i obračuna bonusa za razliku od prosječnog menadžerčića.
nije da ga branim ili nešto, jednostavno sam stekao takav dojam, a možda mi je samo prodao priču.....
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:35   #126
bakić je ak niš drugo najkontroverzniji penzioner u hrvatskoj...sudeći po ovoj temi prešišao je i josipa boljkovca i stipu mesića
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:37   #127
Quote:
glembaj kaže: Pogledaj post
micek, rekao bih da si malo češće bio na Bakićevom blogu od spominjanih pet puta.



Gle micek, jel ti misliš da ja dežuram kraj kompa dok se ne pojavi post lika čiji me nick neodoljivo podsjeća na KacodelOro i da onda brže bolje skočim nešto napisat?

Na temu o Gjuri nemam poseban komentar,sve je po PS-u, čovjek se do grla nakupovao dionica i sad to pokušava razglasiti urbi et orbi. Još je bitno reći da se on,kolko se sjećam,ogradio od DDJH,rekao je nešto kao da mu je to kockarski pick. A ukoliko se netko želi kockati skupa sa Bakićem na DDJH, to je stvar osobnog izbora.

P.S. Nemoj se sad nafunjit zbog onog KacodelOro,djeluješ ko faca koja bere šalu.
Nema beda šala je ok samo ja stvarno nisam tražio da se tako žurno očituješ, ko da si viceguverner Hnb-ea

mogao si se bolje pripremiti pa sutra ili prekosutra briljirati.......ovak nepripremljen bi mogao pasti razred
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 20:54   #128
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Smije li se poticati forumaše na nečitanje nekih rečenica u tisku?

"- Upravo zbog neurednog loma na Zagrebačkoj burzi, cijene mnogih dionica su nesuvisle. Neke su i dalje preskupe. Druge su vjerojatno prejeftine, a ujedno odličan osigurač i protiv najradikalnijih ishoda krize.
Za ilustraciju, navodim samo apsolutnog lidera u porastu cijene...
Radi objektivnosti, napominjem da sam značajan dioničar u toj tvrtki i ovo nije preporuka za kupnju ili prodaju te dionice."

Bravo kolega napokon netko tko prati genijalne misli 21 stoljeća našeg lokalnog gurua.......

Jedne su sigurno preskupe a druge su ne/vjerovatno jeftine!!!!!!!!!legendarno
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 21:40   #129
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
a tko danas ne igra za sebe?
mislim ono, kakav ti je to naivni komentar???

NB se fokusirao na par dionica koje imaju potencijal, hoće li se on ostvariti pitanje je jer isto ovisi o puno faktora, i sad ih reklamira kao što banke reklamiraju fondove, osiguravajuća društva osiguranja a podravka juhe, uopće ne vidim u čemu je problem.

s time da mi on ipak djeluje kao profil čovjeka koji ipak gleda malo dalje od zadnjeg dana u godini i obračuna bonusa za razliku od prosječnog menadžerčića.
nije da ga branim ili nešto, jednostavno sam stekao takav dojam, a možda mi je samo prodao priču.....
Da znaš koliko naivnih ima, ne bi rekao da je komentar naivan. Što je najgore, iz tvog teksta se može pročitati da vjerojatno i ti spadaš u tu skupinu.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 22:32   #130
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Da znaš koliko naivnih ima, ne bi rekao da je komentar naivan. Što je najgore, iz tvog teksta se može pročitati da vjerojatno i ti spadaš u tu skupinu.
naivno mi je da uopće netko misli da su NB "preporuke" za kupnju tamo da bi pomogao drugima da "zarade" nešto. "preporuke" za kupnju su tamo prvenstvno zbog njegovih pozicija, iako nevezano za "preporuke" ima pametnih stvari generalno za pročitati.

nebi o sebi...
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 01:39   #131
Evo jedan link za sve ljude koji žele nešto više saznati o Bakiću

http://www.nacional.hr/clanak/32565/...z-kune-kredita

Dakle ako je istina što govori čovjek je potkraj devedesetih krenuo u vlastiti biznis sa cca 6000DEM, danas na računu ,samo ono što se vidi prema top10, ima cca10mil €.
Mene baš zanima koji od ovih bizarnih likova koji ga pljuju kao što je kucilo ima i približno takvu svotu na računu.

p.s. Zanimljiv je podatak iz intervjua da je početko 90-tih radio teh. analize koje je prodavao brokerima
ny 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:38   #132
Čini se da je Bakić indirektno i diskretno odgovorio na vaše napade u zadnjem blogu:
http://trzistakapitala.wordpress.com/

Spominju se i Kokta i Belje i Đakovština....

Što bi rekli ovi moji s Prema: Patite mrzitelji!
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:50   #133
Pa čak ne bih rekla diskretno i indirektno, odgovorio je na sve o čemu se tu pisalo

Pozdravljam gospodina Bakića i predlažem da ako će i dalje pisati na forumu da dođe kod nas, ovdje je ipak daleko bolje nego "tamo"
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:50   #134
Quote:
ny 3 kaže: Pogledaj post
Evo jedan link za sve ljude koji žele nešto više saznati o Bakiću

http://www.nacional.hr/clanak/32565/...z-kune-kredita

Dakle ako je istina što govori čovjek je potkraj devedesetih krenuo u vlastiti biznis sa cca 6000DEM, danas na računu ,samo ono što se vidi prema top10, ima cca10mil €.
Mene baš zanima koji od ovih bizarnih likova koji ga pljuju kao što je kucilo ima i približno takvu svotu na računu.

p.s. Zanimljiv je podatak iz intervjua da je početko 90-tih radio teh. analize koje je prodavao brokerima
potpis.
Svi smo mi ovdje pametniji od Bakića od Pere, Mate, a to nismo kapitalizirali.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 08:58   #135
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Pa čak ne bih rekla diskretno i indirektno, odgovorio je na sve o čemu se tu pisalo

Pozdravljam gospodina Bakića i predlažem da ako će i dalje pisati na forumu da dođe kod nas, ovdje je ipak daleko bolje nego "tamo"
što je dobra moderatorica!
Navlači više nego bilo koji Bloger, a sve u cilju povećanja čitanosti.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:10   #136
Da vidim da li sam razumio........ovo je retoričko pitanje...

"Ipak, najveća, i možda najbolja, od tih ‘wild card’ pozicija mi je (i bila) VART. Svatko ‘normalan’ (u smislu hrvatskog ulagača, a pogotovo špekulanta) će reći ‘Pa naravno da neću ulagati u tu dionicu, jer tvrtka može propasti, ipak je tekstilna industrija u Hrvatskoj, a ‘znamo’ da se ona ne može nositi s azijskom konkurencijom, pa naravno da je bolje ulagati u dionicu HT ili ERNT’."

"Gledajte, da baš moram uložiti u samo jednu dionicu, možda bi to bio HT ispred VART (ali bih još daleko rađe nego HT imao novac na štednji, uz 0% kamata, ili čak platio da mi čuvaju). Ali (smatram da mi je) u portfelju daleko bolje imati kao udio daleko bolje imati VART nego HT. Jer valuacija po kojoj sam kupio dionice je otprilike 3 mil. eura za cijelu tvrtku. Pa čak i da tvrtka propadne, vjerojatno ću, s obzirom na moguću stečajnu masu, dobiti daleko više – pogledajte ovdje. A ako ne propadne, onda ću vjerojatno imati daleko veću vrijednost."


a malo dalje se priča okreće za 180.......

"Uz disperziju najbolji osigurač od rizika je – cijena! Na neefikasnim tržištima, poput hrvatskog, čak i znatno više. Naravno, nećete uložiti u tvrtke koje imaju dobre izglede da propadnu samo zato jer je niska cijena."

Da vidimo što naš umišljeni guru predlaže posjetiteljima svog bloga?
Misli da nije problem uložiti par milijuna kuna u Vartkes koji je - čak i prema njegovom pisanju - pred stečajem.......ali kojeg se on ne boji jer ima još brdo kartušine.......bravo za njega :klap:

E sad, ja kao ulagač isto znam da je Varteks povoljan na ovoj cijeni ali samo ako imam dogovor sa ekipom koja vodi Varteks da me neće izvarati ko budalu i izvući preko pobočnih varijanti a da ja ostanem suha kurca, i ako je tako onda nema beda......
Međutim što to znači nekom ulagaču koji ohrabren velikim magom uđe sa tisuću dvije dionica i popuši dio portfelja, jer nema varijantu za slučaj stečaja????
Treba li se onda mali ulagač posvetiti borbi za svoja prava i plaćati odvjetnike??
Naravno da ne jer je to još gora pušiona nego što bi inače bila.....
Dakle cijeli koncept koji "guru" predlaže je zapravo vultures koncept koji malom dioničaru ne donosi ništa dobra, jer čim kompanija, čije dionice je on kupio, propadne, on ostaje bez svog kapitala...

BTw kad neće nitko evo ja predlažem umišljenom guruu investiranja u hrvata da kupi dionice Žitnjaka, tamo njegov talent vultures ulagača može bljesnuti u puno sjaju......također bih mu preporučio INDG, HRDH, JDKM i PUNT, VLDS

PS nemam dionice Žitnjaka ( ali sam ih svojevremeno imao, 2006-2007 - pa znam ponešto o kompaniji ) a ni ostalih nabrojanih

Ostatak posta ću komentirati kasnije, sad idem izračunati koliko sam jučer zaradio u Kanadi, za sad znam samo postotak zarade na tickeru a to je 19,2%, a sad idem prebrojiti koliko je to u apsolutnom iznosu
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 30.11.2011. at 09:19.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:49   #137
Evo ga izračun je gotov, pa mogu malo vremena odvojiti na našeg lažnog guru investiranja.......
Još jedan citat, ovaj put općeniti, da vidimo kako vultures ulagač stoji sa teorijom investiranja

"5.a. Ovdje je ujedno i odgovor zašto uložiti u hrvatske dionice (možete, jasno, i u strane). Naime, zato jer je tržište iznimno, iznimno neefikasno i ovdje znatno lakše (zapravo lagano) možete uočiti prilike koje nisu iskorištene upravo zato jer nema jake ulagačke konkurencije. A vani to ne možete."

Dakle što možemo zaključiti iz ove tri skromne rečenice o našem "guruu:

Prvo, autor misli da je bolje uložiti naše dionice? Koje li zablude, on to tvrdi već duže vrijeme, pa moramo nabaciti malo podataka.
Recimo na blogu sam napisao tekst prije nekih godinu i pol koji glasi - Treća faza secular bear marketa - sa osvrtom na kretanje crobexa, gdje sam napisao da će se crobex kretati između 1800-2300........i pazi vraga u tih godinu i pol dana ulagači su pretežno gubili novac osim u par izuzetaka tipa Ina i sl....jer je crobex pao sa 2200 na nešto ispod 1800........

Dok je naš "guruu" gubio novce ( osim par uspješnih navlakuša tipa Ddjh ) i živce ( skupa sa ostalim ulagačima ) .........na stranim tržištima se moglo lijepo zaraditi, dovoljno je otići na poslovni na temu tržišta kapitala svijet i vidjeti da su ljudi odlično zaradili.....Phillips, Tigrus, Ringo, Nosorog i ostali znalci

Naravno to ujedno demantira infantilne tvrdnje o tome da je bolje ulagati u domaće dionice ( nažalost - ja bih također volio da se naš market čudesno oporavi, ali o tom potom ...... mogu i na tu temu ali kasnije )

Druga stvar koju vidmo jer da se naš "guru" boji stranih tržišta jer su efikasna???????
K vragu to je uistinu hebeni strah, taj strah od efikasnosti. Tko bi normalan imao nešto protiv efikasnosti? Prekjučer je objavljena vijest o odličnim izgledima jednog mog rudara i u dva dana ( ponedjeljak i utorak ) je skočio 30%.......i na efikasnosti tržišta sam odlično zaradio........a baš nikad nisam zaradio na neefikasnim tržištima jer su ......neefikasna....

Pa ipak šećer sam ostavio za kraj........naš "guru" kaže; " na vanjskim tzržištima ne možete profitirati jer ne možete uočiti koje prilike nisu iskorištene......

haaaaaaaaaaaaaaaaaloooooooooooooo

Pa kako sam ja onda cijelo vrijeme zarađivao u Americi i Kanadi ako se to vani ne može na efikasnim tržištima
da li to znači da ja mogu a on ne može

Da rezimiram bilo bi u redu da je autor napisao; JA ne mogu profitirati vani jer ne znam prepoznati ulagačke prilike na efikasnom tržištu

Slijedeći put analiza "guruove" Teorije Nestašice Dionica ( čim narašpam nokte )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 30.11.2011. at 09:57.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 09:53   #138
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Čini se da je Bakić indirektno i diskretno odgovorio na vaše napade u zadnjem blogu:
http://trzistakapitala.wordpress.com/

Spominju se i Kokta i Belje i Đakovština....

Što bi rekli ovi moji s Prema: Patite mrzitelji!
ali covjek opet u svojim pisanjima opisuje sebe i ponasa se upravo na taj nacin. postoji mogucnost da on to ne vidi. pljuje po negativnim komentarima, a on ih sam daje na temu HTa i ERNTa, s time da je sada bio jako suzdrzan u tom pogledu, cak je rekao da bi kupio HT da mora birat jednu dionicu. Pljuje po ljudima koji napadaju njega kao analiticara, a onda on napada druge analiticare kako su nesposobni i kvazianaliticari bez iskustva. ja ne kuzim kako vi to ljudi ne vidite? jel moguce da ste ga tolko idolizirali da sta god napise ili kaze vi gutate?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:39   #139
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
BTw kad neće nitko evo ja predlažem umišljenom guruu investiranja u hrvata da kupi dionice Žitnjaka, tamo njegov talent vultures ulagača može bljesnuti u puno sjaju......također bih mu preporučio INDG, HRDH, JDKM i PUNT, VLDS

PS nemam dionice Žitnjaka ( ali sam ih svojevremeno imao, 2006-2007 - pa znam ponešto o kompaniji ) a ni ostalih nabrojanih
Kolega, zašto se sprdate sa Žitnjakom?
Možda imam krivo, ali s obzirom na društvo u koje ste ga strpali imam takav dojam.

Skupljam Žitnjak sad već malo preko 2 godine (s obzirom na slabi promet i ne ide drukčije) i uvjeren sam da je ovdje teško vjerojatno da povrat na investiciju ne bude veći nego njegov povrat na VART. I od prije, a ljetošnje promjene u TOP10 me samo još više učvršćuju u tom razmišljanju
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 10:57   #140
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
Kolega, zašto se sprdate sa Žitnjakom?
Možda imam krivo, ali s obzirom na društvo u koje ste ga strpali imam takav dojam.

Skupljam Žitnjak sad već malo preko 2 godine (s obzirom na slabi promet i ne ide drukčije) i uvjeren sam da je ovdje teško vjerojatno da povrat na investiciju ne bude veći nego njegov povrat na VART. I od prije, a ljetošnje promjene u TOP10 me samo još više učvršćuju u tom razmišljanju
Nema tu nikakve sprdancije, Žitnjak mi je jako simpatična firma jer sa na njoj lijepo zaradio svojevremeno.....i to što sam je stavio, u tebi možda problematično društvo, ništa ne znači........što fali JDKM?

Btw Ništa ti ne brini, naš lažni guru će prepoznati potencijal ZTNJ u svemu ostalome navedonome......

Uostalom zar se nisi ti nedavno žalio što lažni guru nije prepoznao ZTNJ, i sad umjesto da mi zahvališ, ti se žališ....i još mi usput nehotice razvališ koncepciju, hehe
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............

Zadnje uređivanje KuciloOro : 30.11.2011. at 11:05.
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:55.