Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 09:20   #8381
Koje ampule protiv buha/krpelja koristite i gdje ih nabavljate?
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 18.07.2017., 10:21   #8382
Probala sam zadnji put one dm-ove - uzas, smrde za poludit, dlaka bude masna 5 dana nakon nanosenja, macke nervozne, izbjegavati.
Frontline mi se pokazao najbolje prihvacenim.
Moji macori samo kratko preko ljeta imaju mogucnost izlaska van, s frontlineom nisu nista pokupili, al vjerojatno ne bi ni bez njega...
shelby-eleanor is offline  
Old 19.07.2017., 22:46   #8383
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Uspio sam pokupiti još jednu malu mačku vani, tako da ih sad imam 5 doma

Dobrodosli u klub. Ja ne smijem ni reci koliko ih imam - a sve sam ih na takav nacin pokupila.
Iskreno, bez obzira na sav posao oko njih i financijski izdatak ni trena nisam požalila.
Mirna mi je savjest. Da sam prosla pokraj i okrenula glavu i ostavila na ulici - ne bi mirno spavala.
ozanavg is offline  
Old 24.07.2017., 13:25   #8384
Mačke i beba

U malom stanu imam dvije mačke i uskoro će doći i beba. Užasavam se. Može li netko opisati svoja iskustva? Kako će mačke prihvatiti bebu, moram li na nešto posebno paziti, kako se nositi sa svim tim dlakama kojih ima posvuda iako stalno usisavam, može li sve to naškoditi bebi? Također, kako ste spriječili da puzajuće dijete ne istražuje mačji wc? Imam noćnu moru u kojem ga ostavim na 3 sec i u sljedećem trenutku ga nađem u kupaonici sa ustima punih pijeska

Možda zvučim iracionalno, ali dosta mi je slušanja svih da bih se mački trebala riješiti

Help...
trueblood is offline  
Old 24.07.2017., 13:38   #8385
Nemoj paničariti naviknut će se brzo, prvo pod nadzorom a nakon toga i bez, kad vidiš da sve štima. A do puzanja imaš još godinu dana i ne opterećuj se sad s time

Kad ti dođu s takvim idejama reci da ne smiju ljutiti trudnicu jer će dobit ječmenac na oku
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 24.07.2017., 14:03   #8386
Bebe ipak propuzaju malo ranije od godinu dana!

Uglavnom, ne brini oko maca jer su one puno pametnije nego što im dajemo za pravo.
Naša je u prvih nekoliko mjeseci oprezno istraživala i njuškala, ali sa distance. Poprilične. Male bebe imaju prilično neartikulirane pokrete i mace uglavnom drže "buffer zonu" prema takvim "objektima"

Kada dijete postane svjesnije okoline, postat će svjesno i maca - naš je bio oduševljen! To je takav smijeh znao biti kada mu ona uđe "u kadar" da smo znali iz susjedne prostorije šta je vidio.
Kako je krenuo puzati, tako je sve više htio interakciju i ona to i danas dopušta u točno onoj količini koliko njoj odgovara.
Iako je još uvijek nespretan (nekontroliran) u pokretima, dopusti mu tu i tamo da ju pomazi, iako je to daleko od pojma maziti.

Kad joj više ne paše, jednostavno se okrene i ode od njega. Nikada nije ni hiknula ni zamahnula prema njemu.

S druge strane, dlake te ne trebaju zabrinjavati - dokazano je bezbroj puta da djeca koja odrastaju u kućanstvu s kućnim ljubimcima (tj. dlakama istih) imaju daleko manju šansu za razvoj respiratornih bolesti tipa astme, alergija i sl.
Mi isto usisavamo redovito, no ipak ne opsesiramo previše. Dlake, pa dlake, božemoj, mačku smo željeli i znali smo što to sa sobom nosi.

Dijete ionako moraš držati pod nadzorom kada puže, pa ćeš ga tako zaustaviti i kada krene prema ladici i prema utičnici i prema - macinom wc-u.
Znaj da djeca vrlo brzo nauče što znači NE. Samo treba biti dosljedan.

Mi se već neko vrijeme pripremamo na to da se njih dvoje udruže, već smo ih skužili. Kad ovaj malo još poraste - na'ebali smo!!
frenchman is offline  
Old 24.07.2017., 14:38   #8387
Evo nama stigla beba prije mjesec i pol i ono što mogu reći da moja Ali (koju svi zovu zlom mačkom jer nije mazna, nego je poprilično rezervirana prema drugima - mene obožava :P), mačku od 5,5kg , ne ferma bebu ni pol posto.
Ona ide svojim poslom, čak ne ide nigdje gdje beba obitava - neće na krevetić ni na jastuk u dnevnom gdje je beba preko dana. Redovno po noći legne kraj mene (a krevetić je priljubljen za naš krevet) - krevetić - ništa.

Tako da sam već riješila bilo kakve strahove prvi dan kad smo doma došle iz bolnice

Dlake ko dlake - čistim ih i ovak svaki dan jer je dugodlaka i linja se ludilo - i imam roombu koja posauga većinu dlaka (manje ih je recimo po namještaju od kad imamo roombu)

A kaj se tiče mačjeg wc-a, a ono čula sam za slučajeve kad je beba dohvatila četku od wc-a cuclat - pa joj na kraju ipak niš nije bilo xD

Šalu na stranu - i ovako ćeš morati paziti na bebu kad prohoda, tako da će ti mačji wc biti najmanji problem :P
charmed84 is offline  
Old 24.07.2017., 14:56   #8388
Hvala cure

Imam neki osjećaj da ću poludjeti od hendlanja 2 mace koje se žele maziti baš po noći i bebe koja će malo spavati

Gdje sam tu ja???
trueblood is offline  
Old 24.07.2017., 15:09   #8389
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Koje ampule protiv buha/krpelja koristite i gdje ih nabavljate?
Frontline Combo, u Pet centru.
Lila is offline  
Old 24.07.2017., 15:15   #8390
Mom klincu kad je propuzao nije bio interesantan macji wc nego macka. Trenirao je brzo puzanje da ju ulovi. A kad bi ju dohvatio obicno je njezin rep zavrsio u ustima
ozanavg is offline  
Old 25.07.2017., 12:25   #8391
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Mom klincu kad je propuzao nije bio interesantan macji wc nego macka. Trenirao je brzo puzanje da ju ulovi. A kad bi ju dohvatio obicno je njezin rep zavrsio u ustima

Znam da se post od iznad ne quota ali ovo mi je današnji hajlajt!!!

Možda ukradem i za u potpis!!!


" Trenirao je brzo puzanje da ju uovi "


daaaakleeeeeeeeee osmjeh mi je oko glave na tu rečenicu!!!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Old 25.07.2017., 13:24   #8392
Quote:
trueblood kaže: Pogledaj post
Gdje sam tu ja???
Sorry stara, ali nema tebe tu ni u tragovima narednih ohoho
frenchman is offline  
Old 29.07.2017., 11:41   #8393
Došla su mi dva mačića na čuvanje.

Hranu i vodu su dobili, wc sam im postavila, jednu sam uspjela ugrabiti da joj pokažem wc, drugu nisam jer sikče na mene a ja sam kukavica

Jesam zaboravila što?

Nisam dugo imala posla s mačkama, pomažite

Trenutno rade pizdarije po sobi.
Aese is offline  
Old 29.07.2017., 13:41   #8394
To ti je to. Eventualno pripazi na prozore ako nemaš mreže.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 30.07.2017., 13:16   #8395
Imam jedno pitanje za iskusne poznavatelje mačje psihe

Udomili sam krasnog Miceka, starog 3 godine, izuzetno je uredna i vješto s nama komunicira kada nešto želi (otvorite mi vrata, pripremam se ići na wc budite u niskom startu da odmah počistite i sl.). Napomenuli su mi da ne voli druge životinje ni djecu, već svoj mir. Iako se suprug i ja oboje brinemo za nju ipak ja idem s njom veterinaru, dajem hranu, igram se i čistim wc. Spava samnom, a ako spavam predugo izmasira me šapama da se probudim. Voli me i inače gnječiti šapama, iako se ne voli maziti (ne duže od par minuta). Dođe i legne se na trbuh, pokažimo ju, a nakon minutu udari šapom i kaže gotovo. Čula sam od puno vlasnika posve bijelih Miceka da se ne vole maziti. U zadnjih 2 tjedna Micek skače na moju nogu (ne ugrize me, već lupi šapama i zbriše), shvatim to kao poziv na igru, pa se igramo. No, njezino ophođenje samnom zna biti vrlo agresivno da se drugi zaprepaste. Uhvati moju ruku sa sve 4 šape i onda grize i grize, ako ju pokušavam izvuci, grebe. Uzmem ju i kažem strogo ne, naspotam. Onda kad odlazim pokušava mi skakati na nogu. Uglavnom se agresivno ponaša noću, ali nije pravilo. Ne čini to svaki dan, ali 2 puta tjedna obavezno uhvati ruku i grize, ako se ljutim ja, ljuti se i ona. Kažem joj ne, primim ju kako ju je mama maca držala na par sekundi, ali žali Boze, čini to opet. Nekad čak i hoda zamnom s "velikim repom" (čitala sam kad mačka poveća da se boji ili sa je ljuta). U čemu je fora? Zašto to radi samo meni, a ne suprugu ili našim stalnim gostima? Živi uistinu u izobilju, od ručno rađenih po mjeri naručenih kreveta do najbolje hrane, milijun poslastica i sl. Nekada i trci kao raketa po stanu amo-tamo i na terasu kad se vratim kuci nakon par sati izbivanja. Pomazi se samnom na vratima, a onda postane nemoguća (trci, grebe namještaj i sl.).
ewaanna is offline  
Old 30.07.2017., 13:27   #8396
Zato jer je mačka po noći se ti mrdneš ispod pokrivača a njoj je to safari. Guglaj bed mice Po danu izazoveš to ponašanje vjerojatno nesvjesno i onda te napadne da pokaže svoje nezadovoljstvo. A ako ju češkaš po trbuhu ili točkama koje su zabranjene (a to svaka mačka ima malo drukčije ) onda naravno slijedi kazna Nabavi joj jastučić dužine i širine približno kao tvoja podlaktica, može imati i neki čupavi rep, biti punjen metvicom itd, pa nek se na njemu iskaljuje. U ovom stilu nešto.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 30.07.2017., 13:45   #8397
@ewaanna meni to zvuci kao da bi se maca igrala ali nema s kim pa onda napada tebe koja si joj najbliza. Inace se macke tako medjusobno napadaju i koce jedna na drugu i love pa joj vjerojatno fali drustvo za naganjanje i cerupanje probaj se malo vise igrati s njom, kad vidis da je u elementu uzmi neki mahalicu ili pecalicu pa ju istrci malo
shelby-eleanor is offline  
Old 30.07.2017., 14:28   #8398
Jako je zaigrana, ali se igramo svaki dan. Samo me čudi kad spusti uši (macke kad napadaju koliko znam spustaju uši) i sa sve 4 šape pokušava pojest moju ruku Nekad i grize i liže paralelno, ali je stvarno bolno. Taman rane zarastu ona odmah napravi nove. Trbuh mi od prvog dana dozvoljava da diram jer mi se legne ispred nogu i pokaže trbuh, a onda ako odbiješ maženje, uvrijediš ju. Pokušavala sam ju kažnjavati kada me izgrize da ju taj dan ignoriram, ali onda se uhvati kao majmun za moju nogu i to bude presmiješno. Možda je to neka igra dominacije koju ne shvacam.
ewaanna is offline  
Old 05.08.2017., 09:24   #8399
@inra, post ti je prebačen na temu Mikrosporoza.
__________________
fermina-daza is offline  
Old 05.08.2017., 09:52   #8400
nekako mi je promakla tema . tražila sam, ali mi tražilica šteka već stoljećima.

hvala
inra is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.