Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 12:58   #861
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Njemačka je igrala sedam puta u finalu, jednako kao i Brazil. Ali ga je i četiri puta izgubila, 1966, 1982, 1986, 2002.
Sve ok!
1. Brazil
2. Njemačka
3. Italija
4......... nema
Nitko nije ni blizu ovima gore, a oni su međusobno dosta blizu. Htio sam samo reći da bih ja stavio Njemačku na drugo mjesto svih vremena, iako Italija ima više titula.

Glede multi-kulti, ma sve je ok kod Nijemaca. Dobra je usporedbda s Francuskom. SAmo što smo se kod Francuske navikli da je više useljenika, nego Francuza u 5. koljenu. A Nijemci su prvi put ovakvi. Dosad je bio koji igrač, ali nikad pola reprezentacije.
zvm is offline  
Old 05.07.2010., 13:02   #862
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Zar nije Da Silva sa negdje 15-16 došao u Hrvatsku, oženio se, živi tu i sve?? Ja ne vidim nikakav problem u Da Silvi u Hrvatskoj, čovjek se bori kao lav u našem dresu. Rakitić je problem, pa čovjek priča hrvatski lošije od Čage ili Eta, u Hrvatskoj bio 15 puta, od toga 12 puta na utakmici. Da Silva je X puta veći Hrvat od njega.
Za mene nema to veći ili manji Hrvat. Ili jesi Hrvat ili nisi Hrvat.
Obzirom da sam 100 posto siguran da bi Da Silva prihvatio poziv brazilskog izbornika prije nego je došao onaj hrvatskog, on za mene nije Hrvat, već običan plaćenik.

OK, ima plaćenika koji se bolje asimiliraju od onih drugih i to je to. Meni ne treba reprezentacija posložena u kojoj pola igrača nije rođeno ovdje ili nije igralo ovdje ili nikada neće živjeti ovdje.

Zapravo se sve svodi na birokratske gluposti i formulacije dvojnog državljanstva.

Nitko ne brani Rakitiću da se odrekne švicarske putovnice i da bude Hrvat. Ali on rado koristi svoje švicarske papire za neke povlastice, hrvatske papire za druge i zato je u mojim očima plaćenik.

Koliko god se Niko Kovač busao u ljubav prema Hrvatskoj i koliko god on bio srčani kapetan, riječ je o čovjeku koji se nije rodio ovdje, nikada nije igrao ovdje, a evo ni po završetku karijere nije došao živjeti tu. I što bi on predstavljao hrvatsku reprezentaciju, narod, naciju...?

Inače, mislim da Njemci nemaju šanse protiv Španjolske. Unatoč fantastičnim rezultatima do sada, mislim da su opasno precijenjeni i da bi im se mogao dogoditi uvjerljiv poraz
Lonsdale is offline  
Old 05.07.2010., 13:08   #863
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Petrić priča gluposti. Takve situacije su jako rijetke. Evo, na SP-u imamo 32 repke s ukupno 736 igrača. Koliko znamo primjera izbora reprezentacije?
Koliko?
Liedson, Pepe, Deco, Drogba, Boateng, Camoranesi, Barrios...ovako na prvu. A, da sam si dao truda, vjerojatno bi ih našao još 10-20.

Konkretno kad je riječ o Hrvatskoj (koja mi najviše bode oči, a za druge me baš briga), imaš Rakitića, Bilosa, Cvitanicha, pa ovog malog švicarca u Schalkeu..pa još nekoliko ovih mladih naših u Njemačkoj, Sertich..svi čekaju da im se nešto obeća, ponudi..i važu odluku. 'ebeš to

Tih situacija ima mnogo i malo je igrača poput Petrića, koji su prilikom tog 'izbora' svjesno prošli lošije. Pogledaj samo koliko je velikih natjecanja Petrić propustio zato što nije odabrao Švicarsku u kojoj bi vjerojatno godinama bio najbolji igrač.
Lonsdale is offline  
Old 05.07.2010., 13:13   #864
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Koliko?
Liedson, Pepe, Deco, Drogba, Boateng, Camoranesi, Barrios...ovako na prvu. A, da sam si dao truda, vjerojatno bi ih našao još 10-20.
Tih situacija ima mnogo i malo je igrača poput Petrića, koji su prilikom tog 'izbora' svjesno prošli lošije. Pogledaj samo koliko je velikih natjecanja Petrić propustio zato što nije odabrao Švicarsku u kojoj bi vjerojatno godinama bio najbolji igrač.
Ludnica, došao si do otprilike jedan posto u nabrajanju. Stvarno velik problem.
Petrić je propustio tri utakmice SP-a zato što je izabrao Švicarsku. Ali, je s druge strane pobijedio Englesku na Wembleyju i igrao četvrtfinale Eura. Osim toga, za svoje odluke bi trebao znati snositi i posljedice.
the edge is offline  
Old 05.07.2010., 13:22   #865
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Koliko?
Liedson, Pepe, Deco, Drogba, Boateng, Camoranesi, Barrios...ovako na prvu. A, da sam si dao truda, vjerojatno bi ih našao još 10-20.

Konkretno kad je riječ o Hrvatskoj (koja mi najviše bode oči, a za druge me baš briga), imaš Rakitića, Bilosa, Cvitanicha, pa ovog malog švicarca u Schalkeu..pa još nekoliko ovih mladih naših u Njemačkoj, Sertich..svi čekaju da im se nešto obeća, ponudi..i važu odluku. 'ebeš to

Tih situacija ima mnogo i malo je igrača poput Petrića, koji su prilikom tog 'izbora' svjesno prošli lošije. Pogledaj samo koliko je velikih natjecanja Petrić propustio zato što nije odabrao Švicarsku u kojoj bi vjerojatno godinama bio najbolji igrač.
Inače Barriosu je mama Paragvajka,a pošto ne bi nikad igrao za Argentinu odlučio se za Paragvaj ništa čudno dok je Camonaresi argentinac talijanskih korijena i imao je njihovu putovnicu kao što recimo ima i Mascherano samo jedan se odlučio za Argentinu,a drugi za Italiju opet ništa čudno.
__________________
Dr.Phil is offline  
Old 05.07.2010., 13:23   #866
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Koliko?
Liedson, Pepe, Deco, Drogba, Boateng, Camoranesi, Barrios...ovako na prvu. A, da sam si dao truda, vjerojatno bi ih našao još 10-20.

Konkretno kad je riječ o Hrvatskoj (koja mi najviše bode oči, a za druge me baš briga), imaš Rakitića, Bilosa, Cvitanicha, pa ovog malog švicarca u Schalkeu..pa još nekoliko ovih mladih naših u Njemačkoj, Sertich..svi čekaju da im se nešto obeća, ponudi..i važu odluku. 'ebeš to

Tih situacija ima mnogo i malo je igrača poput Petrića, koji su prilikom tog 'izbora' svjesno prošli lošije. Pogledaj samo koliko je velikih natjecanja Petrić propustio zato što nije odabrao Švicarsku u kojoj bi vjerojatno godinama bio najbolji igrač.
a Marković i Srebrić traže te igrače po svijetu jebenim povećalom kao da je neki mladac koji je nogometno odgojen vani odma u startu duplo bolji od nekog koji igra za Cibaliju ili Segestu. Umjesto da drkave po vani i daju stotine tisuća kuna za avionske karte za Argentinu i slične zemlje gdje ima "naših", mogu kupit 10 lopti za svaku osnovnu školu pa da djeca imaju s čim igrat nogomet

EDIT: sorry za off, ne bum više
Sahta is offline  
Old 05.07.2010., 13:32   #867
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Ludnica, došao si do otprilike jedan posto u nabrajanju. Stvarno velik problem.
Petrić je propustio tri utakmice SP-a zato što je izabrao Švicarsku. Ali, je s druge strane pobijedio Englesku na Wembleyju i igrao četvrtfinale Eura. Osim toga, za svoje odluke bi trebao znati snositi i posljedice.
Ne, Petrić je odlučio igrati za Hrvatsku, pa nije bio pozvan 2002. za SP. Švicarska nije bila tamo, ali da je i da je Petrić imao pravo igrati, bio bi sigurno pozvan. No, dobro..bio je mlad.
Nije išao na slijedeće EP 2004, godine. Da je igrao za Švicarsku, išao bi sigurno jer je tada bio najbolji igrač njihove lige.
Na SP 2006. godine opet nije išao kao dio naše reprezentacije, a da je odabrao Švicarsko...bio bi im alfa i omega ekipe.

Tako da je do 25-e godine propustio dva velika natjecanja u kojima bi bio glavni igrač svoje ekipe da je odabrao tu reprezentaciju. Iz tog razloga tvrdim da je on jedan od rijetkih (nitko mi drugi sada ne pada na pamet) tko je izgubio zbog odabira reprezentacije.

Meni nije problem što Brazil ima čistu reprezentaciju, niti se zbog toga veselim.
Problem mi je što u Hrvatskoj pola igrača ne zna pričati hrvatski i da godišnje ovdje provedu 10-ak dana na pripremama. Od tih 10 dana, zapravo 8 provedu u Sloveniji..a ova dva izađu na srpske narodnjake u Zagrebu.
Eto..to mi je problem. Meni to nije hrvatska reprezentacije.

Ponavljam, ne smeta me mali cigo ili balija rođeni ovdje. Koji su išli u naše škole, koji pričaju Hrvatski i koji su ovdje živili. Ali me smetaju Hrvatine iz inozemstva kojima je ova reprezentacija odskočna daska u karijeri.
Lonsdale is offline  
Old 05.07.2010., 13:34   #868
Quote:
Dr.Phil kaže: Pogledaj post
Inače Barriosu je mama Paragvajka,a pošto ne bi nikad igrao za Argentinu odlučio se za Paragvaj ništa čudno dok je Camonaresi argentinac talijanskih korijena i imao je njihovu putovnicu kao što recimo ima i Mascherano samo jedan se odlučio za Argentinu,a drugi za Italiju opet ništa čudno.
Da, zanimljivo bi bilo kako bi se određivali kriteriji za etničke reprezetacije. Po jednom roditelju, oba roditelja, baki i djedovima...
the edge is offline  
Old 05.07.2010., 13:40   #869
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo bi bilo kako bi se određivali kriteriji za etničke reprezetacije. Po jednom roditelju, oba roditelja, baki i djedovima...
Vrlo jednostavno. Prilikom rođenja, svaki roditelj svoje državljanstvo prenosi na svoje dijete. Meni se to čini sasvim logičnim. Da budeš onog državljanstva kojeg su tvoji roditelji? Zar ne?
Ako je jedan roditelj Hrvat, drugi Španjolac, neka se oni dogovore čije će državljastvo dijete naslijediti. Isto kao što se dogovore i oko imena.

I nakon toga više nema mijenjanja državljanstva. Ono si što jesi i gotovo.

Valjda bi se onda izbacile glupe floskule poput one "proud to be croat". Ponosan sam što sam Hrvat. To si postao rođenjem valjda, a nisi zaslužio. Ponosam sam što sam diplomirao, a ne što sam Hrvat.
Lonsdale is offline  
Old 05.07.2010., 13:42   #870
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno. Prilikom rođenja, svaki roditelj svoje državljanstvo prenosi na svoje dijete. Meni se to čini sasvim logičnim. Da budeš onog državljanstva kojeg su tvoji roditelji? Zar ne?
Ako je jedan roditelj Hrvat, drugi Španjolac, neka se oni dogovore čije će državljastvo dijete naslijediti.
Isto kao što se dogovore i oko imena.

I nakon toga više nema mijenjanja državljanstva. Ono si što jesi i gotovo.

Valjda bi se onda izbacile glupe floskule poput one "proud to be croat". Ponosan sam što sam Hrvat. To si postao rođenjem valjda, a nisi zaslužio. Ponosam sam što sam diplomirao, a ne što sam Hrvat.
a little bit fascist, don't you think??
Inače s ovim o ponosu se slažem, to je George Carlin jednom lepo izanaliziro
Sahta is offline  
Old 05.07.2010., 13:43   #871
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Ponavljam, ne smeta me mali cigo ili balija rođeni ovdje.
Drago mi je da te ne smetaju domaći cigani i balije. Vidi se da si tolerantan.
the edge is offline  
Old 05.07.2010., 13:44   #872
Svatko tko ima državljanstvo može nastupati za reprezentaciju te zemlje. Znači i Rakitić i Dudu mogu biti hrvatski reprezentativci. Ne znam zašto bi to nekome smetalo.Jedino sam protiv toga da se nogometašima sređuje preko veze državljanstvo,oni bi trebali kao i svi drugi stranci boraviti 5 godina u Hrvatskoj i ispuniti sve uvijete za dobivanje hrvatskog državljanstva kao i svi ostali,pa tek onda podnijeti zahtjev za hrvatsko državljanstvo. Kod Dudua koji je u Hrvatsku došao sa 16 godina,hrvatsko državljanstvo uopće nije upitno.
dragec is offline  
Old 05.07.2010., 13:45   #873
Quote:
dragec kaže: Pogledaj post
Svatko tko ima državljanstvo može nastupati za reprezentaciju te zemlje. Znači i Rakitić i Dudu mogu biti hrvatski reprezentativci. Ne znam zašto bi to nekome smetalo.Jedino sam protiv toga da se nogometašima sređuje preko veze državljanstvo,oni bi trebali kao i svi drugi stranci boraviti 5 godina u Hrvatskoj i ispuniti sve uvijete za dobivanje hrvatskog državljanstva kao i svi ostali,pa tek onda podnijeti zahtjev za hrvatsko državljanstvo. Kod Dudua koji je u Hrvatsku došao sa 16 godina,hrvatsko državljanstvo uopće nije upitno.
Ako će igrat za Hrvatsku, nemaš šta bit prijavljen u Monte Carlu, kako bi reko naš dragi DrŠ. Ko nam plaća porez ima pravo igrat za nas, i mora dobit 2 iz gramatike i pravopisa
Sahta is offline  
Old 05.07.2010., 13:48   #874
Quote:
Lonsdale kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno. Prilikom rođenja, svaki roditelj svoje državljanstvo prenosi na svoje dijete. Meni se to čini sasvim logičnim. Da budeš onog državljanstva kojeg su tvoji roditelji? Zar ne?
A čija državljanstva imaju Petrićevi roditelji?
the edge is offline  
Old 05.07.2010., 13:49   #875
Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Ako će igrat za Hrvatsku, nemaš šta bit prijavljen u Monte Carlu, kako bi reko naš dragi DrŠ. Ko nam plaća porez ima pravo igrat za nas, i mora dobit 2 iz gramatike i pravopisa
gdje placaju porez modric, kranjcar, corluka, runje, itd. da li oni mogu igrati za hrvatsku repku?
klomp is offline  
Old 05.07.2010., 13:49   #876
otišli ste van teme, a i utakmica je davno odigrana, sve je rečeno. lock. doduše možda netko malo počisti ovo.. pa se ponovo otvori.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.