Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2007., 02:26   #1
Operacija bubrega

Je li netko bio na operaciji bubrega, točnije uklanjanju jednog?
Koliko dugo vas je bolilo nakon operacije? Koliko dugo ste mirovali?
Nakon koliko ste se uopće počeli osjećati sposobni za nesputano kretanje i radnje tipa dizanja djeteta i slično?
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 23:05   #2
Mamina prijateljica je bila operirana u 2. mj. zbog zloćudnog tumora bubrega. Uz to imala je tumor suprotne nadbubrežne žlijezde, pa je bilo rezanja samo takvog po srednjem dijelu trbuha (doslovno u obliku citroena). Postoperastivno je imala ogromnu mučninu i užasno joj se povraćalo, pa je dobivala Reglan. Prije operacije bila uhvatila neku virozu, pa je svako malo kašljala pa je to strašno bolilo jer je napinjala trbušnu stijenku. Tako da nije pametno ići na operaciju ako te ćapi viroza! Mislim da je bila oko 10dana dana u bolnici nakon toga otpuštena na kućnu njegu. Uglavnom već je bila vanka nakon malo manje od mjesec dana od operacije. Dizanje teških predmeta ne dolazi u obzir, ali neki lakši poslovi....pa nema nekih problema oko toga.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 10:41   #3
Mene zanima kako je s tim težim poslovima jer imam malo dijete. Doktori kažu nakon 2mj., al me zanima kako je to u praksi...
mada je to vjerovatno individualno...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 17:23   #4
Nakon 2 mj....mislim da je to prerano. Možda nakon nekih pola godine. Mada i tad to izgleda upitno. Ovisi koliko kila dižeš. Ne bi smjela više od 5 kila.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:49   #5
Nemoj sada razmisljati koliko ces tereta moci dici poslije op-e, nego se psihicki pripremi za zahvat. Oporavak ce trajati, zavisno od opceg stanja organizma, i nalaza koji ce pokazati koliki zahvat ,odnosno rez mora biti. Ako prođe sve u redu(a hoce), ostavi si 6 mjeseci za oporavak da bi mogla obavljati neke osnovne stvari. Nadam se da si psihicki stabilna osoba, jer to je jako vazan faktor kod oporavka . Mnogi misle vise na fizicki oporavak no ja bi stavio naglasak na dusevno stanje kao nuzpojavu (depresija,strahovi), sto moze komplicirati stvari. Ja sam to prosao prije cetiri godine i sada sam ok-e a tebi zelim puno srece , strpljenja i podrske od obitelji koja je jako bitna.
KEFFER is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 08:55   #6
Quote:
KEFFER kaže: Pogledaj post
Nemoj sada razmisljati koliko ces tereta moci dici poslije op-e, nego se psihicki pripremi za zahvat. Oporavak ce trajati, zavisno od opceg stanja organizma, i nalaza koji ce pokazati koliki zahvat ,odnosno rez mora biti. Ako prođe sve u redu(a hoce), ostavi si 6 mjeseci za oporavak da bi mogla obavljati neke osnovne stvari. Nadam se da si psihicki stabilna osoba, jer to je jako vazan faktor kod oporavka . Mnogi misle vise na fizicki oporavak no ja bi stavio naglasak na dusevno stanje kao nuzpojavu (depresija,strahovi), sto moze komplicirati stvari. Ja sam to prosao prije cetiri godine i sada sam ok-e a tebi zelim puno srece , strpljenja i podrske od obitelji koja je jako bitna.
Ja moram o tome razmišljati jer imam dijete od 4 mjeseca, trenutno mi nitko osim mm ne pomaže i trebam unaprijed organizirati te mjesece, a to je meni dosta komplicirano...
Naravno da je najbitnije da sve prođe u redu, al 6 mjeseci odmora za mene...teško izvedivo , pa se eto nadam da ću prije profunkcionirati...
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 05:36   #7
Angry operacija bubrega - oporavak ????

Lezom u bolnici i lupam se po glavi !
izvadio sam lijevi doljnio dio bubrega normalnim rezom imam kateter i dren bec 7 dana u sebi. kateter je nekad bistar ali uglavnom crven vec 7 dana, bolovi nepodnosljovo.po noci i ujutro nakon popustanja analgetika! boli me cijelo tijelo imam osjecaj ko da cu tu ostati tjednima ;-). cudno mi je sto me boli jako kod pupka na stisak, ima neko kakvig iskuszva i da mi barem malo pomogne i utjesi. hvala
maxkrimo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.