Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 21:06   #261
Hvala Vam puno svima!!
danielić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 18:27   #262
Beba 5mj dojena, uvela bi 1 obrok s AD mlijekom

Beba mi ima 5mj i samo je dojim dosad, ali se nocu budi svaka 2h i jede svaka 3h sto je meni uz obveze postalo preiscrpljujuce pa razmisljam da uvedem 1 obrok s adaptiranim mlijekom prije spavanja. Zanima me s kojim AD mlijekom da pocnem (onim za 5mj ili onim pocetnim)?
sonjdza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:16   #263
Quote:
sonjdza kaže: Pogledaj post
Beba mi ima 5mj i samo je dojim dosad, ali se nocu budi svaka 2h i jede svaka 3h sto je meni uz obveze postalo preiscrpljujuce pa razmisljam da uvedem 1 obrok s adaptiranim mlijekom prije spavanja. Zanima me s kojim AD mlijekom da pocnem (onim za 5mj ili onim pocetnim)?
Sorry ne znam ti odgovoriti na pitanje.. po meni ne možeš faliti.jedno ili drugo... nego ..javljam se

Jeli misliš da ćeš tako rjesiti problem ne spavanja bebe ... sumnjam
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 09:29   #264
Quote:
sonjdza kaže: Pogledaj post
Beba mi ima 5mj i samo je dojim dosad, ali se nocu budi svaka 2h i jede svaka 3h sto je meni uz obveze postalo preiscrpljujuce pa razmisljam da uvedem 1 obrok s adaptiranim mlijekom prije spavanja. Zanima me s kojim AD mlijekom da pocnem (onim za 5mj ili onim pocetnim)?
Kreni radije početnim, ono je lakše.
Dojenja djeca često reagiraju povraćanjem nakon davanja ADa pa da mu mljeka za stariju djecu ne budu preteška.

Potpisujem linu, postoji mogunost da AD neće promjeniti ništa.
Isto kao i što početak dohrane često ne promjeni ništa u rasporedu dojenja.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 16:11   #265
Kako znate da je mlijeko ohladjeno na 50° da ga možete pripremiti? Osim termostatom
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2016., 17:12   #266
Ja nisam nikad mjerila. Moj nije volio pretoplo pa sam temp prilagodavala njemu.

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:24   #267
ja sam punih godinu dana koristila termometar jer drugačije nisam znala tj. nisam se usudila. sad sam naučila.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 13:25   #268
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

Potpisujem linu, postoji mogunost da AD neće promjeniti ništa.
Isto kao i što početak dohrane često ne promjeni ništa u rasporedu dojenja.
još jedan potpis.

problem je (kod dohrane) što ljudi ne razumiju da je majčino mlijeko 100x zasitnije/kaloričnije od pet žličica mrkve. nema te mrkve koja bebu može zasititi kao jedan podoj.
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 17:59   #269
Imam pitanje za cure koje su rodile na carski: kad vam je doslo mlijeko? :/

Voljela bih dojit, ali za svaki slucaj da pripremim i neki AD da imam doma. Koji ste vi koristile (ako jeste)?
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:29   #270
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za cure koje su rodile na carski: kad vam je doslo mlijeko? :/

Voljela bih dojit, ali za svaki slucaj da pripremim i neki AD da imam doma. Koji ste vi koristile (ako jeste)?
Negdje treci dan mi je doslo mlijeko. S tim da je moja beba bila u inkubatoru pa sam se morala izdajat.
Ostale cure su dobile vec u postintenzivnoj bebu na par sati drugi ili treci dan nisam sigurna.
Moja je u bolnici vec bila dohranjivana s Pre Nan hranom (za nedonoscad) i isto sam kupila i za doma jer je naucena na tu hranu. Kombiniramo izdajanje, sisanje i ad. Ona se jednostavno samo od sisanja ne moze najest... Mislim da je to kombinacija cinjenice da je tako naucena u bolnici i da je jos mala pa ne moze povuci...
Uglavnom dok mi ona dobro napreduje i jede na sve nacine ja zadovoljna
sanjica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 08:13   #271
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za cure koje su rodile na carski: kad vam je doslo mlijeko? :/

Voljela bih dojit, ali za svaki slucaj da pripremim i neki AD da imam doma. Koji ste vi koristile (ako jeste)?
Nakon 1.carskog (hitni) mlijeko doslo 4.dan i to u ogromnim kolicinama...toliko da ga je bilo i previse.
Nakon 2.carskog (planirani) mlijeko doslo tek 5.dan i to u vrlo malim, nedostatnim kolicinama pogotovo obzirom da su bebu u rodilistu do tada hranili ad-om.
Sto se tice toga sto da pripremis da imas doma...uvijek bi se rukovodila time sto su bebi davali u rodilistu, to bi kupila za doma. Iako ne mora znaciti da bi pogrijesila da kupis i neku drugu hranu.
Racunaj na to da se bebe vrlo lako nauce na bocicu i da je teze uspostaviti dojenje kada jednom nauce da mlijeko iz boce samo tece, iako naravno ne i nemoguce. Savjet: pogledaj si za kupiti bocice od medele koje imaju dudu na koju bebe moraju vuci (imitira sisu) a ne da samo tece kao na regularnim bocicama.

Sretno!


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Strumfetta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 12:34   #272
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za cure koje su rodile na carski: kad vam je doslo mlijeko? :/

Voljela bih dojit, ali za svaki slucaj da pripremim i neki AD da imam doma. Koji ste vi koristile (ako jeste)?
Oba puta odmah..curke su odmah bile sa mnom i na inzenzivnoj tako da je i to vjerojatno pomoglo.
Drugi puta sam imala toliko mlijeka da sam se izdajala pa su setre davale i drugim bebama..
__________________
2012
2014
mogvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 11:23   #273
Sto da radim sa bebom od 9 mj.koja ne zeli adaptirano mlijeko ni vidjeti.probali smo sva mlijeka na trzistu.cak i ono sa okusom vanilije.nista.popije samo po noci oko 150ml.i to ako cvrsto spava.pitala sam pedijatricu ali ona kaze da bi trebala piti.za svoju dob bar 3 puta dnevno.ali kako?intravenozno?inace papamo druge stvari i dobro napreduje
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 20:44   #274
Pivka, a kako je do sada bilo? Dojila si? Ili je bila cijelo vrijeme na ad pa sad pocela odbijati?


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 09:21   #275
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
Sto da radim sa bebom od 9 mj.koja ne zeli adaptirano mlijeko ni vidjeti.probali smo sva mlijeka na trzistu.cak i ono sa okusom vanilije.nista.popije samo po noci oko 150ml.i to ako cvrsto spava.pitala sam pedijatricu ali ona kaze da bi trebala piti.za svoju dob bar 3 puta dnevno.ali kako?intravenozno?inace papamo druge stvari i dobro napreduje
A zasto mora AD ako dobro napreduje, ne kuzim?

edit - jel dojis?
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:37   #276
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Pivka, a kako je do sada bilo? Dojila si? Ili je bila cijelo vrijeme na ad pa sad pocela odbijati?


Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Da.cijelo vrijeme na Ad.od kada je pocela papati ostalu hranu.lagano je pocela ovo odbijati
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:40   #277
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
A zasto mora AD ako dobro napreduje, ne kuzim?

edit - jel dojis?
Nazalost ne dojim.nije ni dojena..ped.nam je rekla da obavezno mora Jesti ad.bar 3 obroka.vise sam luda jer ga ona nece
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 13:58   #278
A koje si do sada koristila? Mozda da probas prijeci na neko drugo?

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 16:33   #279
s obzirom da uvodiš ostale namirnice možda da joj AD pomiješaš sa nečim (npr. žitaricama). imamo i temu o dohrani, pa se tamo možeš informirati ako te zanima.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2016., 19:24   #280
imaju ona mlijeka što su rađena od neke goveđe sirutke
ili tako nešto
možda sam glupost ispalila, ali na drugu foru su rađena nego klasična adaptirana

takvo ti je recimo aptamil pregomin

jer znam za jedno dijete koje isto neće niti jedno ad, a taj aptamil joj je super

moj ga mali nije htio niti okusiti jer je ne ogavan, nego preogavan
fakat ima užasan i okus i miris

ali dobija se samo na recept, ne sjećam se zašto smo ga mi dobili, nama svašta uvale

čisto da znaš i taj podatak
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.