Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 15:38   #2401
Quote:
Koji je naziv te strojne žbuke ili samo tražim strojnu žbuku
Gore je spomenuto, samoborka vc40, ili npr. rofix 510, bilo koja strojna. Pazi da ne pretjeraš s vodom, treba biti gusta
Quote:
Ja sam dobio savjet baciti sad na to ištemano impregnaciju i ljepilom za pločice poravnati.
Opcija ako ne treba previše ljepila. Ajd uslikaj.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 17:22   #2402




Ovo di se vidi cigla je bila kada, sad tu ide tuš kada i kabina. Kako se VC40 ponaša u tankim slojevima?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 21:38   #2403
Dobar dan! Zna li netko gdje se na području Zagreba i šire okolice mogu kupiti pločice u ovom retro stilu:

http://www.sisterlogic.com/Portals/0...ic-13_8858.jpg

hvala.
leeloodallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:56   #2404
.

Quote:
leeloodallas kaže: Pogledaj post
Dobar dan! Zna li netko gdje se na području Zagreba i šire okolice mogu kupiti pločice u ovom retro stilu:

http://www.sisterlogic.com/Portals/0...ic-13_8858.jpg

hvala.
ŠPINA
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 22:56   #2405
credo centar, ulica grada vukovara 269d, vmd zgrada (semafor na kojem se iz vukovarske skreće u radničku prema green goldu).
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 09:54   #2406
Jutro svima! Molim za jedan brzinski savjet.
Zanima me kako se rješava problem reljefnih kuhinjskih zidnih pločica i kuhinjskih lajsni na radnoj površini... dakle, lajsne ne sjedaju lijepo cijelom dužinom na površinu pločica, već ostaju male rupice, nepravilnosti. Da bi se izbjeglo zadržavanje prljavštine, prelijevanje vode itd... s čim to popuniti? Ili totalno odustati od ideje zbog nepraktičnosti?
Hvala, pozdrav!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:09   #2407
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
Jutro svima! Molim za jedan brzinski savjet.
Zanima me kako se rješava problem reljefnih kuhinjskih zidnih pločica i kuhinjskih lajsni na radnoj površini... dakle, lajsne ne sjedaju lijepo cijelom dužinom na površinu pločica, već ostaju male rupice, nepravilnosti. Da bi se izbjeglo zadržavanje prljavštine, prelijevanje vode itd... s čim to popuniti? Ili totalno odustati od ideje zbog nepraktičnosti?
Hvala, pozdrav!
silikonom
moje su nalijegale sasvim uredno pa je svejedno sve poslikonirano
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:26   #2408
Da, to sam i pretpostavljala. Renoviramo cijeli stan odjednom, cijela sam više isfrustrirana i najmanji problem mi se čini ogroman.
Hvala ti na brzom odgovoru!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:31   #2409
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
Da, to sam i pretpostavljala. Renoviramo cijeli stan odjednom, cijela sam više isfrustrirana i najmanji problem mi se čini ogroman.
Hvala ti na brzom odgovoru!!
pričaj mi o tome, mi smo u procesu renovacije također
ajd, nismo kupaonu i wc morali srušiti jer je relativno novo, tamo imamo manje samo zahvate što se tiče namještaja
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 15:37   #2410
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
pričaj mi o tome, mi smo u procesu renovacije također
ajd, nismo kupaonu i wc morali srušiti jer je relativno novo, tamo imamo manje samo zahvate što se tiče namještaja
Mi mijenjamo sve od vrha do dna, još živimo u stanu! U zadnjih 10 dana izabrali smo pločice za sve živo, doslovno sanjam pločice!
Sretno sa renovacijom i želim vam da ostanete normalni
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 18:13   #2411
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
Mi mijenjamo sve od vrha do dna, još živimo u stanu! U zadnjih 10 dana izabrali smo pločice za sve živo, doslovno sanjam pločice!
Sretno sa renovacijom i želim vam da ostanete normalni
ajmeeee
vama svaka čast. mi smo u svom malom stanu pored, na istom katu, par metara udaljenom
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 20:15   #2412
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
credo centar, ulica grada vukovara 269d, vmd zgrada (semafor na kojem se iz vukovarske skreće u radničku prema green goldu).
Bila sam i u Špini i u Credu. Kupila sam u Credu- puuuno povoljnija varijanta. Imaju stvarno veliki izbor ovih šarenih pločica, na kraju sam se jedva odlučila.. Tako da sam našla što sam tražila. Hvala za savijet!
leeloodallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:39   #2413
Quote:
sime kaže: Pogledaj post




Ovo di se vidi cigla je bila kada, sad tu ide tuš kada i kabina. Kako se VC40 ponaša u tankim slojevima?
Stvoreno za strojnu žbuku, ljepilom se ne može to dobro izravnati. A tanki sloj če iči samo negdje nije problem ionako je dobro sve pregletati ljepilom ali na kraju. Ako je dosta sve neravno(treba provjeriti stazom) ima oniš šina od 8 ili 10mm koje fiksiraš ljepilom i kad osuši imaš vodilice da je lakše ravnati a kasnije po potrebi strugati višak. Zašto strugati? Zato šta je strojna majka za obradu površine i pripremu zida za keraminu.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 21:20   #2414
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Stvoreno za strojnu žbuku, ljepilom se ne može to dobro izravnati. A tanki sloj če iči samo negdje nije problem ionako je dobro sve pregletati ljepilom ali na kraju. Ako je dosta sve neravno(treba provjeriti stazom) ima oniš šina od 8 ili 10mm koje fiksiraš ljepilom i kad osuši imaš vodilice da je lakše ravnati a kasnije po potrebi strugati višak. Zašto strugati? Zato šta je strojna majka za obradu površine i pripremu zida za keraminu.

Ne bi ja to preko vodilica to je kao da idem stavljati novu zbuku i bit ce debelo. Zodovi su dosta ravni, treba samo popuniti rupe. Ja bi to sa VC40 popunio rupe gleterom poravnao i preko toga ljepio pločice ili mozda prije jos zagletao ljepilom za pločice.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 00:32   #2415
Pregletaj obavezno sve prije, strojna je slabašna ako se ne pregleta. A dobro je uvijek gletati sve netom prije samog postavljanja, ako si dovoljno lud i pločicu i zid
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 08:50   #2416
Quote:
leeloodallas kaže: Pogledaj post
Tako da sam našla što sam tražila.
pokaži nam što si napravila kad ih postaviš.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 10:15   #2417
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
pokaži nam što si napravila kad ih postaviš.
Može, ali tek za tri tjedna, kada stignu, jer ih nemaju na lageru...(
leeloodallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 22:56   #2418
Dakle rezanje protukliznih(R11) gres pločica od 9mm fleksom-kao i ručnim rezačem je otpalo.
Sad tražim čime to zamijeniti:
U bauhausu akcija alpha tools rezača pločica 1800 ug-995kn.
Rezna ploča 180mm,600w snage sa vodenom pumpom itd..
Kupiti svakako drugu reznu ploču(za granit) po preporuci prodavača-cca 400kn.

Ili neki rezač pločica poput ovog einhella ..

Iduća stepenica bi bio ovaj einhell ali nisam siguran je li potreban za ove pločice?
Ionako je sve ovo hobby klasa..


Što bi vi preporučili?
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 23:49   #2419
Quote:
Vwovac kaže: Pogledaj post
Dakle rezanje protukliznih(R11) gres pločica od 9mm fleksom-kao i ručnim rezačem je otpalo.
Sad tražim čime to zamijeniti:

Što bi vi preporučili?
Jednu od ovakvih rezalica, nema toga što SIGMA ne reže



__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 00:07   #2420
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
Jednu od ovakvih rezalica, nema toga što SIGMA ne reže

http://i57.tinypic.com/nqo192.jpg

Pločice 30x30cm,gazišta 28-29cm.
Tako uski rezovi nisu problem s obzirom na protukliznu površinu r11?
Nemam iskustva sa njima pa mi logika govori da hrapavu površinu ti noževi mogu nejednoliko zarezati i da sama pločica pukne u krivo..
To iz iskustva govoriš da nema nikakvih problema pri rezanju?
Baš si rezao takve pločice?

Zadnje uređivanje City : 08.04.2015. at 02:03.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.