Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 13:52   #7941
ma znam prosao sam komande vec,ali ne mogu povezati komande sa onim sto je on pisao...
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 18:49   #7942
Pitanje za Osmi i ostale

Imam na laptopu službenom win7, kod kupnje laptopa su bili gore windowsi.
Dakle, vidim ID...
Sad bi ja htjela instalirat frišku verziju, laptop je usporen i sve to, hoćem sve formatirat... imam cd instalacijski i samo upišem taj ID i to je to?
stay_on is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 20:00   #7943
Nemoj me držat 100% za riječ ali mislim da product ID koji imaš nema nikakve veze sa product keyom koji moras upisat kad se windowsi instaliraju tako da ti budu aktivirani. Znači imaš cd /dvd od windowsa 7 zar ne? Ok.. skini ovaj program i instaliraj:

https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

Nakon sto instalrias trebao bi ti detektirat tvoj product key/cd key od windowsa 7, taj si vrag zapiši na papiric ili jos bolje slikaj sa mobom/fotoaparatom i kad formatiras hard disk i instaliraš friške windowse ukucas product key/cd key i windowsi su aktivirani
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 20:46   #7944
Netočan datum na biosima/Win7

pozdrav ekipo..
imama problem sa datumom i satom na kompjuteru /Win7.
nekad mi ga zapamti a ponekad ne prilikom paljenja.
kompjuter se svaki dan ujutro upali i do kasno u noć radi.
zamjenio sam bateriju na matičnoj i stavio novu i opet mi se isto događa.
Šta bi moglo da bude i kako to riješiti

Hvala...
fifa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 21:11   #7945
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Nemoj me držat 100% za riječ ali mislim da product ID koji imaš nema nikakve veze sa product keyom koji moras upisat kad se windowsi instaliraju tako da ti budu aktivirani. Znači imaš cd /dvd od windowsa 7 zar ne? Ok.. skini ovaj program i instaliraj:

https://www.magicaljellybean.com/keyfinder/

Nakon sto instalrias trebao bi ti detektirat tvoj product key/cd key od windowsa 7, taj si vrag zapiši na papiric ili jos bolje slikaj sa mobom/fotoaparatom i kad formatiras hard disk i instaliraš friške windowse ukucas product key/cd key i windowsi su aktivirani
Hvala puno, probat ću tako :klap:
stay_on is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 00:10   #7946
Quote:
fifa25 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipo..
imama problem sa datumom i satom na kompjuteru /Win7.
nekad mi ga zapamti a ponekad ne prilikom paljenja.
kompjuter se svaki dan ujutro upali i do kasno u noć radi.
zamjenio sam bateriju na matičnoj i stavio novu i opet mi se isto događa.
Šta bi moglo da bude i kako to riješiti

Hvala...
Klikni dolje na sat i change date and time settings pa klik na internet time i change setting. Ako nema kvačice na "Synchronize with an Internet sever" stavi ju i klik na update now zatim na OK. Pa sljedeci put kad ces palit komp vidi jel uspjela ta metoda.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 20:24   #7947
pozdrav!
imam neki problem s Windows 7 i trebao bi pomoć. naime sve je radilo super do neki dan. upalim PC i pojavi mi se desktop, ali nema niti jedne ikone (inače imam my computer i recycle bin i još par stvari) niti mi želi išta otvoriti. znači mogu micat mišem po desktopu, ali ne otvara niti jedan jedini program. probam alt+ctrl+del da bi pokrenuo new task, ali ne želi mi ni ponudit koji task želim. progam ugasti PC i pojavi se onaj logging off zaslon i tu stoji i stoji i ne želi se dalje maket. koliko vidim jedan od načina da ovo rješim je da napravim reinstall windowsa, ali želio bih to izbjeć. ima li neki drugi način da rješim ovaj problem?

trenutno sam u safe mode-u i tu sam uspio napisat post i uploadat sliku.

evo ovako izgleda kad upalim PC: http://tinypic.com/r/24guh7a/8
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 14:08   #7948
Vrlo vjerojatno je virus ili neka druga gamad uzrok tomu. Skini https://www.emsisoft.com/en/software/eek/

i instaliraj odnosno extract napravi i updejt programa i full scan. Sve što nađe izbrisi pa prograj pokrenut računalo "normalno" bez safe moda.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 22:47   #7949
uspjelo je preko programa koji si mi dao. hvala ti puno.

al čudi me što mi NOD32 nije ništa javljo?! također i pazim šta skidam, odakle skidam i na koje stranice zalazim.

ali eto, problem rješen, hvala ti.
soap is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 23:09   #7950
Ne znam za NOD32, prije sam ga koristio i nije mi baš sluzio kak spada.
Za emsisoft sam saznao prije par mjeseci i gledao sam review od puno ljudi i stvarno je Ako zelis deinstaliraj si nod32 i skini si emsisoft anti-malware, znaci kombinacija antivirusa i anti-malware zajedno.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 21:14   #7951
https://www.forum.hr/showthread.php?t=873824

WIN 7 instalacija
n1nnzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 03:08   #7952
Neki problem u programima Windows7 Ultimate

Molim za pomoć,imam kompjutor instaliran na Windows7 Ultimate,vrsta sustava 32-bitni operacijski sustav.Problem imam kada želim npr. otvoriti datum i vrijeme da ažuriram komp. na internetsko vrijeme i dok kliknem mišem na datum i vrijeme pokaže mi se poruka:explorer.EXE Windows ne može pristupiti navedenom uređaju,putu ili datoteci.Možda nemate potrebne dozvole za pristup toj stavci. Prije sam to mogao otvoriti bez problema.O čemu se radi kada želim nešto otvoriti klikom miša a pojavi mi se takvaporuka. Bio bi zahvalan onom tko mi nešto kaže za pomoć!!!
znatizeljni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 13:45   #7953
Jesi li Administrator? AKo nisi moras se prijavit na račun (ukoliko ih imas više) od administratora, tek onda ce ti dopustit.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:47   #7954
Korisitim GOM za gledanje filmova, a za starije filmove nikako nece da otvori iz prve ili moram otvoriti iz treceg puta....why? P.s. koristim windows 7.
nikoolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 11:55   #7955
Što se događa kada neće otvoriti ? Javi nekakvu grešku ili ?
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 16:18   #7956
Update kod instalacije Win7

Pozdrav,

kad sam zadnji puta (a i prvi puta) radio instalaciju win sedmice, nakon procesa instaliranja računalo je počelo raditi nekakve updateove. To je trajalo i trajalo...sa neznam koliko automatskih restartanja računala..i tako ukrug.

Mislio sam čak da je komp završio u nekakvoj beskonačnoj petlji...al reko, pustit ću ga i nakon par sati je on s time zgotovio. (Ako ne računamo da se nakon par dana sjetio da bi još nešto želio updejtat, pa usred jednog onako bezazlenog pokretanja računala, vrtio updejtanje još kojih pola sata.....baš kad mi je prilično hitno komp trebao...)


Sad sam opet suočen s instalacijom sedmice, no ovog puta nemam dobar internet. Imam neki mobilni gdje su megabajti skupi.
Dali se isplati raditi instalaciju sedmice bez tih updateova, bez interneta općenito? Jel kompu nužan internet da povuče drivere?

Možda bi volio čuti iste odgovore i za win 8.1? Dali je tamo potreban internet za instalaciju? Te, kako to funkcionira sa 8.1? To se i dalje može hackat ili se mora imati licenca?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:31   #7957
Za samu instalaciju internet nije nužan. Update bi bilo dobro da instaliraš. Najbolje ti je skinuti instalaciju s već integriranim updateima, tako će ti nakon instalacije povući samo par novijih.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 17:45   #7958
Quote:
Jarvis kaže: Pogledaj post
Za samu instalaciju internet nije nužan. Update bi bilo dobro da instaliraš. Najbolje ti je skinuti instalaciju s već integriranim updateima, tako će ti nakon instalacije povući samo par novijih.
Kako se dodje do instalacije sa integriranim updateima?
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 18:45   #7959
Windows update su jedna od najključnijih komponenti za računalnu sigurnost pošto se često preko njih riješavaju propusti unutar operativnog sustava. Istina, katkad updatei uzrokuju više problema nego koristi, ali je to sve dio vaganja rizika-lijenosti.

Kako doći do instalacije ovisi kakav serial key za windowse imaš, ako ga uopće imaš.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:10   #7960
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
Možda bi volio čuti iste odgovore i za win 8.1? Dali je tamo potreban internet za instalaciju? Te, kako to funkcionira sa 8.1? To se i dalje može hackat ili se mora imati licenca?
glupost, kakva licenca
microsoftu je second name humanitarian.org
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.