Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2009., 13:51   #21
da blago vama
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 23:42   #22
krenuo jučer
ali odustao
jer je kiša počela več u ptuju

ali ipak sam bio na triglavu

na štejerskom triglavu

donačka gora
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:28   #23
piše za koču na Doliču da ju je razvalila lavina?! Jel zna neko više o tome?
http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam%20koč

jel to ta?

http://images.google.hr/imgres?imgur...a%3DN%26um%3D1
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 21:43   #24
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
piše za koču na Doliču da ju je razvalila lavina?! Jel zna neko više o tome?
http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam%20koč

jel to ta?

http://images.google.hr/imgres?imgur...a%3DN%26um%3D1
Je, to je ona... jao... muči me nostalgija
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 20:10   #25
piše da će ovu koču rastavit i odnjet dolje a gradit će se nova malo dalje. Pošto ni PD koje upravlja njome a ni planinska zveza slovenije nemaju love za gradnju nove uletila bu vlada.
Pitam se kad budu kod nas dali makar i kunu iz proračuna za novi adolfovac ili žičaru na sljeme, jer koliko je svima poznato banditić je jedino u stanju dijelit obećanja... i namještat kumovima poslove s veceima od milijun eura
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 01:21   #26
znaš kako se to radi u Sloveniji...pogledaj cjenik klope i cuge.
Cijene su otišle gore...bez pretjerivanja 30posto. Pivo je na Kredarici bilo 2,50E, na vrhu Triglava 4E, a sad u domu 3,50 E.

Bolonjez i makaroni su bili 6,50E (imam zapisanu cijenu jer sam njome brisao noseve po našim domovima), sad su 9,50E. A razlika će se uložiti 50% u džep, 50% u zvezu za novi dom.
Pa sad, tko voli Alpe...hrpu ojra u džep i pa pa.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 20:20   #27
ma kaj bi od te razlike na klopi gradili novi dom. Piše da će vlada pomoć; to kod nas nije praksa. Mislim da netko brine o domovima. Godinama su željezničarci držali tada najljepši dom na medvednici. Kad je trebalo uložit nešto pobjegli su na oštrc. O vladi ne bi... Na članove naše vlade se ne isplati potrošit ni metak a kamoli davat neke komentare.
I da, unatoč cijeni smještaja i hrane rađe onda slovenija neg jebeni triglav di moraš vuć šator i vreću jer nemaš di prespavat, kuhala i brdo hrane. Pa nisam magarac da vučem
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 12:19   #28
Storitev kategorije koče:

2. HRANA

Kategorija koče
I.
II.

a) enolončnica brez mesa
4,70 €
3,5 €

b) enolončnica z mesom
6,00 €
4,5 €

c) golaž, segedin
6,20 €
5,0 €



3. PIJAČA



a) čaj 0,25 litra
1,8 €
1,3 €

b) voda 1,5 litra
3,5 €
2,0 €

c) voda 0,5 litra
1,5 €
1,0 €



Vse ostale cene prehrane in pijač, razen priporočenih, se oblikujejo prosto.

E ja nevidim da bi negdje računali 9.50€ a cjenik je za 2009.
vanjase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 12:38   #29
pusti to monti kenja. Njemu su draži neosigurani putevi po velebitu tamo gdje bi trebale bit sajle, šlepanje 50 kg na leđima samo da ne bi platio i to vama koji euro za smještaj i obrok i takve stvari
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 15:34   #30
evo ga:


http://www.pd-ljmatica.si/files/File...arica_2009.pdf

Makaronovo meso 6,50 E + Riž / Testenine 3,00 E = e jbg 9,50 E
Golaž 6,80 E + Riž / Testenine 3,00 E = e jbg 9,80 E

Dakle, moby, prvo pogledaj a onda kenjaj po drugima.

Onaj cjenik vrijedi za enolončnicu, ali prošle sam godine bio dva puta na Kredarici, niti jednom je nije bilo (kao, sva se pojela). Tako da oni koji idu gore računaju s tim.

Dalje, voda- bilo je samo gazirane Radenske po 0,5l, nije bilo po 1,5l. To je doživljeno iskustvo gore, teorija je drugo.
I ja volim komociju, ali bolje imati nego nemati. I da, više volim Velebit. Btw, ruksak za 7 dana ture po njemu nije prešao 24kg.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:09   #31
Makaronovo meso 6,50€ - OK ali zašto posebno tjestenina?? A kaj se kredarice tiče to više ni nije Pl. dom nego hotel a tak bu i planika skoro kad tržaške na doliču nema!
vanjase is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 16:45   #32
imam pitanje: piše na stranicama pzs za većinu koča na Julijskim kao npr kredarica, aljažev dom, erjavčeva, dom v. staniča i sl. da su "odprte" al ne piše kad se zatvaraju datumski gledano nit dal su otvorene i radnim danom ili samo vikendom. Jel zna itko više o tome
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 18:54   #33
otvorene su konstantno. tko bi se iz tih visina spuštao na jedan dan u dolinu pa se opet vraćao natrag.
pretpostavljam da se pred kraj sezone mogu na internetu naći točni podaci o zatvaranju koje ovisi vjerojatno i o vremenskim (ne)prilikama.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:07   #34
neke se koče zimi zatvaraju (ima obavijest s kojim datumom) ali rade vikendom. Neke su zimi stalno zatvorene ali imaju zimsku sobu (oprez! nema grijanja). Neke stalno rade 24/7/365
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:16   #35
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
otvorene su konstantno. tko bi se iz tih visina spuštao na jedan dan u dolinu pa se opet vraćao natrag.
pretpostavljam da se pred kraj sezone mogu na internetu naći točni podaci o zatvaranju koje ovisi vjerojatno i o vremenskim (ne)prilikama.
ZNači kaj? Ak piše da je odprta onda je negdje pretpostavljam do cca 30.9 i to svakim danom?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:36   #36
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ZNači kaj? Ak piše da je odprta onda je negdje pretpostavljam do cca 30.9 i to svakim danom?
da
conan12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 19:47   #37
da, ti "viši" domovi (kredarica, kriški podi, staničeva, prehodavci, zavetišče pod špičkom, planika, vodnikov, mangrtsko sedlo, ne znam jel sam kojeg zaboravila) su otvoreni svaki dan do kraja rujna. ovi "niži" domovi su otvoreni do kraja listopada.
Tako piše i u Vodniku po planinskih postojankah v Sloveniji.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 17:58   #38
hvala na informacijama
Ma išao bi ja u rujnu na go i po našim goricama al nema uglavnom niš otvoreno i ne znaš di je gore stanje jer su kuće često i vikendom zatvorene.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 22:48   #39
jel ima ikakve šanse dobit krevet u nekoj od koča bar onih većih sad za 2 tjedna u subotu il se treba najavit 5 mj ranije?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:34   #40
Ako sad nazoneš mislim da nema problema za rezervirat samo ne čekat predugo! Tu ti je lista pl. domova sa tel. brojevima i sretno! (btw. kuda se ide???) http://www.pzs.si/index.php?stran=Seznam%20koč
vanjase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.