Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 22:35   #101
ZDRAVO

Samo da vam se javim,da sam bio malo duže odsutan,stanje mi je ok i ne dam se,jedan veliki pozdrav i pisite!!!
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:26   #102
Alo, mijasteničari!!

SRETAN VAM I BLAGOSLOVLJEN USKRS!!!

Uživajte sa voljenima, nek' vas danas ne more uobičajene tegobe!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 17:31   #103
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
Alo, mijasteničari!!

SRETAN VAM I BLAGOSLOVLJEN USKRS!!!

Uživajte sa voljenima, nek' vas danas ne more uobičajene tegobe!
draga teta i ostali

i ja saljem najljepse zelje i da vam bude dobar i miran dan!

ja jos nisam bila na svojim pretragama al probat cu nesto organizirati u sljedecih par tjedana ...

mene i dalje muci samo oko zato veliki za vas koji imate vece probleme.

p.s. teta, citala sam ti blog, cestitke na svakom novom koraku! mozes ti to!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 21:04   #104
Mijastenija

Pozdrav svima!!!

Imam jedno pitanje sto se tice kortikosteroida,ja sam za sada u dobrom stanju i zadaovoljasn sam bio sam na steroidima tj. jos sam na njima ali na dozi od 20mg. na drugi dan a bio sam na 60mg na drugi dan.
Prije sest mjeseci sam se poceo skidati sa steroida dok sam dosao do doze od 20 mg. i sada cu pocet za koji dan da skidam se i sa doze od 20 mg. tj ukidam ih skroz.
E sada me interesuje dali se mogu opet pojaviti neke tegobe kada se bude stalo skroz sa tim lijekovima???
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:01   #105
Quote:
stjenica kaže: Pogledaj post
U vasim recenicama postoji puno psovki i gorčine, a to nije pravi put ka ozdravljenju.
Hm ...

drago mi je zbog tebe i tvog čudesnog ozdravljenja ali što se tiče osječaja gorčine i ljutnje ,smatram da bi to bio sposoban shvatit jedino da nije bilo tog čudesnog ozdravljenja...
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:21   #106
Quote:
cedevitaaa kaže: Pogledaj post
možete mi napisati iskustva sa dobijanjem prava na tretmane plazmom , mislim dali vam doktori katkad odobre i dali znate dali se to može vršiti u privatnoj praksi , bilo kod nas ili možda u Sloveniji ?
Pred kraj prošle godine doveli me na hitnu.
Prenjeli me iz auta u nekakvim kolicima s jednim kolom koje je iskrivljeno s par šipaka koje vire a kamoli da je kolo imalo gume...usput su s mnom toliko pažljivo postupali da kad su naišli na blagu kosinu iskrenuli su me iz tih kolica kao što oni radnici na gradilištu iskreču zemlju iz karijole...
o osječaju gušenja u vlastitoj pljuvački i jeziku mi se ne govori...

uglavnom dođe doktor i ja kažem da mi treba hitna plazmafereza a on digne ton i počme se svađat s mnon (ustvari sam s sobom pošto ja nisam baš bio sposoban za priču) da je on doktor i da ga ja ga nemam šta učit njegovom poslu i izbaci moje vanka i onda se odluči iživljavat tj. daje mi da pijem vodu kako bi gledao kako se gušim i kako mi voda ide na nos i iako ima hrpetinu moje medicinske dokumentacije ispred sebe pita me jeli ta moja bolest ptvrđena te govori kako sam ja odavno radio onaj ugodni test kad te bodu iglom i tresu strujom...


btw, sori ako se previše vidi ogrčenost....
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:50   #107
Quote:
sanchy kaže: Pogledaj post
Teta, ja mislim da su meni antidepresivi u tom trenutku više pomogli nego odmogli. Obzirom da sam bila u katastrofalnom psikičkom stanju koje je samo pogoršavalo osnovnu bolest. Moja neurologica je u dogovoru sa psihijatrom odlučila da probamo, i pila sam ih 3 mjeseca
Nisu li neurolozi super...

i meni je moja...ustvari isprva to nije htjela ali je onda došao netko s 'večim činom' od nje pa se izgleda nije htjela miješat....


hm, nisam mislio ali evo cijela pričica...

ležim u bolnici i dobijem sugestiju za psihologa...
pošto sam otvorena osoba to prihvatim i ovog puta...


Sljedeči dan uleti Psihijatar u sobu , pogleda me na 2 sekunde , i odmah pita kako spavam i kakav mi je san.
Ja mu pokšavam objasnit kako se zbog tableta budim i valjda mi se organizam navikao da se tako mogu probudit u isto vrijeme bez sata i tako to ...a on me prekine i izrecitira mi da mora obavit neke konzilijarne pa mu se žuri i natipka dijagnozu anksioznosti i praksiten kao rješenje.

A kad potaknem upitnost te njegove dijagnoze jer nije s mnom proveo ni 2 minute dobijem predavanje o mojoj aroganciji i da neču nigdje bez povjerenja u doktore itd...i onda odletii....


i tako ja pun povjerenja pitam svoju neurologinju šta ona želi i dobijem odgovor da meni to ne treba no taj odgovor se sutra na viziti promjeni nakon sugestije nekog tko je 'činom poviše'

i onda glavna sestra dođe ko policajac nadgledat kako ja pijem taj praksiten...

nakon šta me to tokom sljedečih par dana totalno ubacilo u krevet i uspavalo dođe opet vizita jednog jutra no ovaj put zaključe da sam depresivan na osnovu uspavanosti pa mi odluče uz praksiten dodat i jedan antidepresiv i počmu s pričom kako moram imat povjerenja u njih jer znaju šta je za mene najbolje...

i opet dođe glavna da me navuče na nešto novo....
a ja se pitam jesam li ja završio na prihijatriji ili neurologiji....

__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 01:00   #108
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post

Imagine već dugo izbiva, nadam se da je s njim sve u redu. Valjda će nam se javiti uskoro...
Tu sam ali je možda bolje da ne tipkam previše da mi nebi pobjedglo previše gorčine pošto je ovo specifična tema / svijet je mali .....


Inače privatno u nekakom razgovoru bi ti napričao hrpetinu zanimljivih stvari
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 01:17   #109
malo lurkam po forumu i još nema nikog?




Quote:
lakiot kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!!!

Imam jedno pitanje sto se tice kortikosteroida,ja sam za sada u dobrom stanju i zadaovoljasn sam bio sam na steroidima tj. jos sam na njima ali na dozi od 20mg. na drugi dan a bio sam na 60mg na drugi dan.
Prije sest mjeseci sam se poceo skidati sa steroida dok sam dosao do doze od 20 mg. i sada cu pocet za koji dan da skidam se i sa doze od 20 mg. tj ukidam ih skroz.
E sada me interesuje dali se mogu opet pojaviti neke tegobe kada se bude stalo skroz sa tim lijekovima???
Skidaš se s kortikosteroida ?

Uuu, na*ebo si ....



Čekamo samo Tetu da ti napiše koliko.




nego ,u tom postu i rječima "za sada" kao da vidim dozu zabrinutosti/straha.
Kad čovjek zna što si prošao rekao bi da na to imaš potpuno pravo...
A pozitivno gledajuči, isto tako bi rekao da nemaš razloga.

Jer si sam dovoljno pametan za prepoznat bilo što negativno kako bi ti doktor mogao reagirat na vrijeme (što se terapije tiče) ako bude potrebno...

A kako sam kažeš da si dobro od nekakvog razmišljanja tipa *što ako ...* nema stvarno koristi jer ti lako pokvare 'mir'.
Ne mislim da su apsolutno loša jer te tako nešto održava svjesnim no kad ti je dobro na prvom mjestu uživaj u životu i 'pusti bolest na miru' .


Inače, šteta što nam još nema Tete pošto ti ja ti tu ne mogu napisat ništa na osnovu iskustva pošto mi je nepoznata ta vještina kako se živi na tu shemu *svako drugi dan*.
Ali kad o tome razmislim ne 'brine' me moguče pogoršanje same bolesti (koliko god zvučalo čudno) jer znam kako funkcionira taj odnos: Bolest/Ja/Doza Kortikosteroida.
Razmišljanja su mi nekako više usmjerena na nepoznato tj. na negativne posljedice ukidanja kortikostedroida nakon dugotrajne terapije kao npr. cijela ta stvar s nadbubrežnom žljezdom / koji je odgovarajuči tempo skidanja s toga itd...

Teto gdje si ?
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:16   #110
Quote:
imagine kaže: Pogledaj post
Nisu li neurolozi super...

i meni je moja...ustvari isprva to nije htjela ali je onda došao netko s 'večim činom' od nje pa se izgleda nije htjela miješat....


hm, nisam mislio ali evo cijela pričica...

ležim u bolnici i dobijem sugestiju za psihologa...
pošto sam otvorena osoba to prihvatim i ovog puta...


Sljedeči dan uleti Psihijatar u sobu , pogleda me na 2 sekunde , i odmah pita kako spavam i kakav mi je san.
Ja mu pokšavam objasnit kako se zbog tableta budim i valjda mi se organizam navikao da se tako mogu probudit u isto vrijeme bez sata i tako to ...a on me prekine i izrecitira mi da mora obavit neke konzilijarne pa mu se žuri i natipka dijagnozu anksioznosti i praksiten kao rješenje.

A kad potaknem upitnost te njegove dijagnoze jer nije s mnom proveo ni 2 minute dobijem predavanje o mojoj aroganciji i da neču nigdje bez povjerenja u doktore itd...i onda odletii....


i tako ja pun povjerenja pitam svoju neurologinju šta ona želi i dobijem odgovor da meni to ne treba no taj odgovor se sutra na viziti promjeni nakon sugestije nekog tko je 'činom poviše'

i onda glavna sestra dođe ko policajac nadgledat kako ja pijem taj praksiten...

nakon šta me to tokom sljedečih par dana totalno ubacilo u krevet i uspavalo dođe opet vizita jednog jutra no ovaj put zaključe da sam depresivan na osnovu uspavanosti pa mi odluče uz praksiten dodat i jedan antidepresiv i počmu s pričom kako moram imat povjerenja u njih jer znaju šta je za mene najbolje...

i opet dođe glavna da me navuče na nešto novo....
a ja se pitam jesam li ja završio na prihijatriji ili neurologiji....

PRAXITEN se propisuje ko djeci bonboni, ljudi moji nemojte to piti, to vas pretvara u zombije a ništa ne liječi!!! Bacite doktoru idući put praksiten u glavu!! I ne trebate vjerovati doktorima kad se tako ponašaju!
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:22   #111
Molim Vas pomoć i to hitno! Od prijatelja mama završila jučer na psihijatriji. Kažu da je prespavala cijeli dan a da se ničeg ne sjeća. Ne znam još koje inače simptome ima osim da je jako osjetljiva i da joj se stalno plače. Zanima me jel netko od vas imao razdoblja da prespava dan i da nema pojma o ničemu, jer nekako sumnjam da je ona za psihijatriju, mislim da je posrijedi neka bolest, a pošo znam da Mijasteničare često šalju na psihijatriju bojim se da to nije slučaj i sa njom. I naravno nakljukali je sa prokletim Praxitenom!!
__________________
Audaces fortuna iuvat!
Kuća debele mame is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 01:31   #112
Quote:
Kuća debele mame kaže: Pogledaj post
PRAXITEN se propisuje ko djeci bonboni, ljudi moji nemojte to piti, to vas pretvara u zombije a ništa ne liječi!!! Bacite doktoru idući put praksiten u glavu!! I ne trebate vjerovati doktorima kad se tako ponašaju!
Nemoj tako protiv praksitena jer ga ja službeno pijem pošto mi je on i antidepresiv dan kao rješenje svih mojih problema
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 01:42   #113
Question

Quote:
Kuća debele mame kaže: Pogledaj post
Molim Vas pomoć i to hitno! Od prijatelja mama završila jučer na psihijatriji. Kažu da je prespavala cijeli dan a da se ničeg ne sjeća. Ne znam još koje inače simptome ima osim da je jako osjetljiva i da joj se stalno plače. Zanima me jel netko od vas imao razdoblja da prespava dan i da nema pojma o ničemu, jer nekako sumnjam da je ona za psihijatriju, mislim da je posrijedi neka bolest, a pošo znam da Mijasteničare često šalju na psihijatriju bojim se da to nije slučaj i sa njom. I naravno nakljukali je sa prokletim Praxitenom!!
Meni se nikad nije desilo da prespavam dan iako se nekad nebi nimalo bunio....

Nego, ima ti ta žena ijedan mijastenički simptom da si posumljala na baš ovu bolest?
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 01:31   #114
još nikog ....

Teti nevalja komp a ti lakiote, pa nisi morao baš doslovno poslušat onaj moj savjet da 'pustiš bolest na miru' ....

Daj navrati i nemoj držat samo za sebe to kako ti dobro ide skidanje s kortikosteroida ...

Iako je to po mom mišljenju zbog Imurana (ako još trošiš 200mg dnevno) pa se svodi da ne trošiš jedan otrov več drugi , ipak volim pročitat koju od tebe tj. vidjet da bolji život bez kortikosterida nije nemoguč ....kao što mislim kad čitam Tetu koja me plaši.

Već sam pisao da svi mi reagiramo drugačije na doze /terapije te ne vidim nekog smisla to univerzalno uspoređivat ali.....
nedavno sam opet imao problem pljuckanja krvave pljuvačke na temelju čega mi je nurologinja priznala da nemože više tako s kortikosteroidima (što je nešto nevjerovatno) i korigirala mi dozu ( 85/40mg.)

A Okulista mi je na zadnjem pregledu očiju reko da mi je stanje apsurdno i stavio me na listu čekanja za sredit oči...
Pričao čovjek taj zadnji put o toj operaciji očiju i plastičnim lečama a meni u se u glavi samo odzvanjalo "ugradit čemo ti plastično oko" ....

A govoreči o očima i apsurdnom zaista ne znam kojom drugom rječi bi opisao specijaliste i naše zdravstvo ....naime po komentaru snimke CTa ispada da mi je kamenčuga od 2 cm u žuči doživjela izvantjelesno iskustvo iliti neku vrstu teleportacije.... nemam rječi...

I onda ne bit ogorčen. Kako ?
Nadam se da nisam shvačen da sam ogorčen bez razloga jer nisam.
Nitko meni nije kriv za moju bolest i neke stvari ne mogu drugačije pa bilo kakva gorčina u tom kontekstu ne koristi pa je i nema. No na ovakve stvari i večinom pristup ...e to je nešto skroz drugo.

Osim tog zadnja gastroskopija ..neka 6 po redu mi se malo činila lakšom nego prijašnje....što je valjda zbog neke svemirske ravnoteže stvari tj. da nadoknadi 'ugodu' uvođenja katetera za plazmaferzu prošle godine kad su me izmasakrirali po vratu pa skužili da nešto ne mogu završit pa se prebacili /krenuli sve iznova na drugom mjestu....
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 01:08   #115
video


"...I had to repeat the name of my disease, Myasthenia Gravis (MG) at least 18 times to the 911 operator; even more so while, I was being kicked and handcuffed because I could not get up at the officers request; as I clearly repeat to the 6 officers and 4 EMT/S workers the name of my disease at least 55 times AND call it MG at least 35 times; as I am repeatedly told to, "Be quiet." and,"Ssshhh" as I desperately try to explain my serious disease and symptoms; and while I begged for the officers to get my medical id card out of my bag; for an ambulance ... for somebody to understand my disease and what was happening to me!"


ostatak
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 00:03   #116
Myasthenia Gravis

Pozdrav ljudi,evo da se i ja javim opet pomalo,malo sam zapeo na ovom forumu,da vam kazem da vas ohrabrim,gotovo skroz sam se vratio normalnom zivotu i ne obracam paznju na bolest!
Kortikosteroide smanjujem i nemam nikakvih problema sa smanjivanjem a trenutno sam na 15mg na drugi dan.Znate kada osjetim da imam Mijasteniju,neki dan sam igrao malo stolnog tenisa i tada sam osjetio da imam mijasteniju i ponekad samo mi se javi navece unazadjen govor itd.
Ali sve u svemu zadovoljan sam i sretan,i zelio bih da svi vi ostali Mijastenicari budete zadovoljni i sretni kao i ja.
Pozdrav za sve i nedaj te se ma gdje bili!!!
lakiot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 13:37   #117
Pozdrav, narode mijasteničarski, i svi ostali!!
Kao što je Imagine spomenuo, krknuo nam komp, pa nas dugo nije bilo. No, to je sada sređeno...

@lakiot - drago mi je da ti je stanje uglavnom odlično, iako imaš povremene simptome koji te podsjete. U vezi skidanja sa kortikosteroida, najlakše mi je jednostavno se referirati na jedan stariji post sa ove teme, gdje sam ukratko objasnila kako je to bilo kod mene ->
Quote:
Teta2U kaže: Pogledaj post
...
@Imagine, vidim da pitaš moja iskustva skidanja sa kortikosteroida, navedena su u gornjem quotu. Ne sjećam se da sam pisala o lošim iskustvima po tom pitanju, već po pitanju nuspojava i posljedica tih svima nam dragih lijekova. Samo skidanje sa njih je prošlo odlično, bez ikakvih promjena u mome stanju, a pogoršanje je došlo spletom loših okolnosti... da se ne ponavljam, lakše je pročitati moj vlastiti quote...

Što se tiče novosti kod mene, došlo toplije vrijeme, koje inače moja mijastenija nikako ne voli, pa uglavnom dane provodim u borbi sa samom sobom (intenzitet borbe varira iz minute u minutu, a kamoli iz dana u dan), prkoseći svim tim slabostima i ostalim krasnim osjetima, nastojeći što bolje funkcionirati.
Za sada nije niti tako teško, no, kako se ljeto bliži, dolaze one očajne temperature od 40 stupnjeva...
Kako bilo da bilo, osobno, to mi nije ništa novo.

Vezano za Imaginova iskustva sa vrlom nam i divnom dr. V. na Rebru - nemam komentara.
Valjda da mi život visi o niti, išla bih k njoj samo i jedino sa odvjetnikom koji bi joj visio nad vratom vođen mojim i Šoštarkinim uputama, te, naravno, sa papirima o pravilnim tretmanima od same Šoštarke ; a čak i tada bih valjda gutala knedle i pomno pazila ne bi li me V. možda nečime sjebala...

Strašno... I sada se ti osloni na naše zdravstvo kada ti je najpotrebnije, bez straha da će te dodatno zeznuti?!?!
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 13:29   #118
On igra stolni tenis

Imam na umu par stvari o kojima bih tipkao ....

ali uhvatio sam neku prehladu tako da če malo sačekat. (možda mi dotad ona videa izađu iz glave )

Naravno , jedno vuče drugo za sobom pa se naglo MG pogoršanje tretira dizanjem doze kort. tako da vjerujem u bolje sutra. . Al čim dođem sebi obečavam krenut na 'skidanje' ....

Vjerovatno zvučim ko narkoman
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 21:40   #119
Haj ljudi!
Baš mi je drago da ste svi ok. I kod mene stanje just fine! Prošao mi je kritični period počtk aproljeća i sad sam manje više dobro!
Što se tiče psihijatrije i sličnog mislim da smo svi prošli isto. Ali ako vas stavrno lovi depra ili blaža anksioznost (mislim koga nebi s našim dijagnozom )
preporučam Persen. Probala sam, nisam imala nikakvih nuspojava niti pogoršanja s miastenijom. Znam da smo si ponekad mi sami najveći neprijatelji i psiha je meni užasno utjecala na stadij bolesti. sad se trudim bremzat vlastite misli i zahvalna sam da situacija nije gora i da si mogu ikako pomoći.
Držite se i ne dajte se
Jazzolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 00:10   #120
Jazzolinna , mislim da nisi skužila :-/

možda se ponekad previše oslanjem na to da se neke stvari mogu shvatit bez mog opisa što mislim o njima....

Uglavnom nije upitno da psiha utječe na stadij bolesti ali tu s tom pričom sam se nadovezao na ono s prošle strane ....

prvo ti se puni i puni glava kako se MG ne kombinira s određenim ljekovima da živiš s oprezom na svašta a onda ti to skombiniraju oni koji bi to zadnje trebali napravit....za tvoje dobro na račun tvojeg povjerenja u neurologa.

inače , koliko god to čudno zvučalo ....mene ne lovi ni depresija ni tjeskoba ...
ustvari imam ja svoje trenutke ali to su samo trenutci ...a oni prolaze...

ono što se nekako uz mene stalno vuče je ljutnja ,iziritiranost, frustracija ,ogorčenost.

i to ne zbog same bolesti ...več zbog situacija poput opisane i opčenito ljudskog faktora u svemu /odnosa .

tako da se u biti divim sam sebi kako na kraju dana uvjek nađem psihičke snage za pogledat sve kroz neku zayebanciju...
__________________
...
Images is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.