Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 02:07   #21
Bio sam oko 19 sati danas... hm prošla je ponoć... jučer!!

Super uređeno, s ukusom i vrlo egzotično, ali malo, ali dobro!


Uzeo ono što su imali zrolano taj čas.... nisam imao vremena čekati za drugo... suhi s tunom i povrćem u algi.... veliki 7 kn, mali 5.... umak.... uzeo 3 velika i 1 mali... za probu.... umak dobio 4free.... zapakirano u fine plast. zdjelice.... 2 para štapića dobio..... hej! A okus je baš fini.... i makar tuna nije stigla drito iz mora, nego iz konzerve..... iznenađujuće je okus dobar!!

Čestitke.... vraćam se po još



ima i sejtana i tofu-a....
dobro je doći sat ranije i naručiti što se želi, pa se vratiti po to!!

I nije bio Đuro...

Ali je bio drugi tip.. polujapanac, brijem... polunaš čo'ek!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 09:48   #22
bila sam jučer i odlično je
bio je neki polujapanac i jedna starija gospođa. uzela sam za van ono što su već imali srolano, neke s tunom i vegetarijanske i bilo je fakat fino
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 13:24   #23
mene zanima ko je ta gospodža?
čini mi se da je gazdarica

ako čita ovo samo da joj mahnem -->
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 13:59   #24
mene zanima pošto nisam nikad probala sushi (molim bez podsmijeha) zašto su npr neki ljudi ludi za njim a drugi kažu da je bljak? zbog toga me je malo strah probati ga. Kakav je to osjećaj kad žvačeš sirovu ribu? tj. da li su to neke tanke ploškice ili? čula sam također da nekim ljudima zna biti zlo nakon sushija

i ovaj wasabi (to je ljuti umak od hrena jel?) mi je sumljiv ,mislim da mi to ne bi bilo fino. Kakve su te nori alge?

i kako se uopće sushi jede? šta se to samo strpa u usta? malo mi je čudno kad nema noža ni ičega sličnog.

i jel može netko pojasniti točno šta se sve nalazi na ovoj slici? tj. od čega se sve sastoji običan sushi?
flyest is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:12   #25
Quote:
flyest kaže: Pogledaj post
mene zanima pošto nisam nikad probala sushi (molim bez podsmijeha) zašto su npr neki ljudi ludi za njim a drugi kažu da je bljak?
Možda zbog one 'sto ljudi, sto ćudi'?
Quote:
zbog toga me je malo strah probati ga.
TO je stvarno najbolji razlog da ga ne probaš.
Quote:
Kakav je to osjećaj kad žvačeš sirovu ribu? tj. da li su to neke tanke ploškice ili? čula sam također da nekim ljudima zna biti zlo nakon sushija
Prvi zagriz mora biti jak i odrješit da ti se riba ne bi koprcala u ustima (ako je baš jako svježa). Dalje je isto ko i s normalnom hranom.
Quote:
i ovaj wasabi (to je ljuti umak od hrena jel?) mi je sumljiv ,mislim da mi to ne bi bilo fino.
Nije ti bezveze sumljiv. Svakako traži sushi bez toga.
Quote:
Kakve su te nori alge?
Malo su lude...
Quote:
i kako se uopće sushi jede? šta se to samo strpa u usta?
Ne, prvo ga moraš hipnotizirati pogledom, a u usta ga trpaš dok je ošamućen.

__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:22   #26
hahahaha ke objasnjenje
nemam vremena objasnjavati, ima gore link pa citaj.
okus sirove ribe (a moze sushi bit i bez toga) se uglavnom smijesa sa ostalima, alga, povrce, wasabi i sve skupa je jedna super kombinacija.meni.ostalima, bas me briga

kaj se deckiju tice koji rolaju u manzoku, braca su, polujapanci, zovu se niki i đuro
a starija gospodja je bit ce mama od vlasnika, vise smeta nego koristi
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 14:54   #27
Štemajzl baš si bezobrazan , sad sam ja ispala neka glupača a lijepo sam molila za neko kratko objašnjenje. Znala sam da će se naći netko tko će me ismijati. Baš ti hvala.

Normalno da ako nikad nisam probala sushi da mi je to sve još malo čudno. Nije da ga ne bi voljela probati ali htjela bi prvo čuti zašto je tako fin? čula sam da su oni noodles jako dobri. Ja bi radije nešto bez sirove ribe ili neko fino mješano povrće. Jel ima tako neka kombinacija za strašljive ljude poput mene?
flyest is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 16:36   #28
imaš vegetarijanski sushi.....znači bez ribe....ja sam bila malo skeptična prema tome, al volim isprobavati nove stvari.....i nisam požalila....moja ocjena je
pogotovo onaj đumbir

probaj, nećeš se otrovati.....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 17:25   #29
GENIJALAN SUSHI ...MLJAC ... Gajeva 26

MANZOKU SUSHI TAKE AWAY

Adresa: Gajeva 26

radno vrijeme 10-22h
subotom 10 - 16h
tel: 4816989

GENIJALAN SUSHI ...MLJAC
QETUO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:09   #30
aha, gospođa je mama nemre se bez nje
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:42   #31
[QUOTE=flyest;13389404]mene zanima pošto nisam nikad probala sushi (molim bez podsmijeha) zašto su npr neki ljudi ludi za njim a drugi kažu da je bljak? zbog toga me je malo strah probati ga. Kakav je to osjećaj kad žvačeš sirovu ribu? tj. da li su to neke tanke ploškice ili? čula sam također da nekim ljudima zna biti zlo nakon sushija

i ovaj wasabi (to je ljuti umak od hrena jel?) mi je sumljiv ,mislim da mi to ne bi bilo fino. Kakve su te nori alge?
[QUOTE]
Opusti se... ovo što sam jeo (tuna+ povrće) nije bilo sirivo, nego meso iz konzerve... obrađeno... ok, povrće je bilo sirovo... krastavčići, celer i mrkvica (malo luka)

Imaju dosta ostalih stvari, u koje ne spada sastojak sirova riba!!! Čekaj, imaju li uopće sirovu ribu???!?

Ono što znam je da imaju losos, ali pretpostavljam kako se i tu radi o filetima dimljenog lososa, kupljenih vakumirane u dućanu! Varam li se?!?

Umak... ok, malo zasoli situaciju!! A alge, vrlo jednostavne i ne s prejakim okusom; kao riba, s tim da prevladava riža (koja ne može biti neutralnija) koja sve još naknadno ublaži!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:03   #32
Flyest, ljude mozda samo cudi tvoj bezrazlozni strah. Sirova riba ionako nema neki poseban "okus" jer sushiju shmek daju i riza (zacinjena octom) i umak i ostali sastojci. Uostalom, uvijek mozes traziti vegetarijanski sushi.

Budi oprezna s wasabijem, neki ga ne vole (a mnogi i cesto pretjeraju kad ga prvi put kusaju - treba poceti sa sicusnim kolicinama). Iako mislim da ga Djuro stavlja (ali jako malo) u svaki futomaki koji rola.

BTW, dzumbir se jede IZMEDJU zalogaja razlicitih sushija (kazu, da se neutralizira okus prethodnog sushija).
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 19:10   #33
Super što je Zg dobio jedno takvo mjesto za pojest ukusan zalogaj! Jedina zamjerka: mrvicu previše riže, a premalo "centra".
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:19   #34
Quote:
Opusti se... ovo što sam jeo (tuna+ povrće) nije bilo sirivo, nego meso iz konzerve... obrađeno... ok, povrće je bilo sirovo... krastavčići, celer i mrkvica (malo luka)

Imaju dosta ostalih stvari, u koje ne spada sastojak sirova riba!!! Čekaj, imaju li uopće sirovu ribu???!?

Ono što znam je da imaju losos, ali pretpostavljam kako se i tu radi o filetima dimljenog lososa, kupljenih vakumirane u dućanu! Varam li se?!?

Umak... ok, malo zasoli situaciju!! A alge, vrlo jednostavne i ne s prejakim okusom; kao riba, s tim da prevladava riža (koja ne može biti neutralnija) koja sve još naknadno ublaži!
cekaj, riba nije sirova i svjeza nego iz konzerve ili dimljena? pa kako to onda moze biti dobro? sushi od tunjevine iz konzerve?
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:21   #35
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
cekaj, riba nije sirova i svjeza nego iz konzerve ili dimljena? pa kako to onda moze biti dobro? sushi od tunjevine iz konzerve?
ima i toga. ja jela u takenoku. nije lose, pogotovo za one koji ne vole (ili se ne usude jesti) sirovu ribu. ja volim.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:23   #36
@undercover: Govorim o onom sushiju s tunom... druge nisam zatekao... imam svjedoka... frendicu koja je suhi-manijak... ... Potvrdila mi je to... što i nije teško za skužiti, anyway...

Za ostale ribe ne znam, osim što sam svoju pretpostavku dao za lososa...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 23:31   #37
Deedy i Kaeovo puno vam hvala. Znam da sigurno neću umrijeti ako probam sushi nego meni nije baš bilo jasno točno kolika je količina te sirove ribe (znam da nije velika ali ipak). Inače sam dosta izbirljiva pa je to još dodatan razlog mojoj sumnjičavosti. Ja sam mislila da u svemu ima sirove ribe, ovo mi je sad super šta ste rekli da nema. Looodilo! Probat ću nešto! Pa javim dojmove.
flyest is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 12:30   #38
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Možda zbog one 'sto ljudi, sto ćudi'?
TO je stvarno najbolji razlog da ga ne probaš.
Prvi zagriz mora biti jak i odrješit da ti se riba ne bi koprcala u ustima (ako je baš jako svježa). Dalje je isto ko i s normalnom hranom.

Nije ti bezveze sumljiv. Svakako traži sushi bez toga.

Malo su lude...

Ne, prvo ga moraš hipnotizirati pogledom, a u usta ga trpaš dok je ošamućen.

jel ti imaš ikad nešto pametno za reći??
tvoji postovi su uglavnom zajedljivi i glupi komentari koji samo izazivaju na kontrareakciju, a nisu baš ni smiješni (eventualno nekim osnovnoškolcima)...
žena je lijepo i pristojno pitala, a ti ako nemaš ništa pametno i konstruktivno za reći bar nemoj bit zajedljiv...
skužio sam da si dobar s moderatorima pa te ne diraju (dok bi ja recimo mogao sad dobit karton) al fakat si naporan...ko neka stara baba...
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:17   #39
Quote:
A_N_A kaže: Pogledaj post
Jedina zamjerka: mrvicu previše riže, a premalo "centra".
slažem se s tobom! jakoooo je fino ali je stvarno previše riže.
i riža je takoooo fina. kako ju dobe s takvim okusom? kuhaju s malo octa ili ?

u svakom slučaju, radije to nego nekakv bezveze sendvič, pecivo ili komad pizze!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 13:27   #40
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom! jakoooo je fino ali je stvarno previše riže.
i riža je takoooo fina. kako ju dobe s takvim okusom? kuhaju s malo octa ili ?

u svakom slučaju, radije to nego nekakv bezveze sendvič, pecivo ili komad pizze!
Osim.... što ti u ovom slučaju za sitost treba (po mom skromnom mišljenju) barem 4 veća sushija, što je 4x7kn=28kn! Eto.... mali - je u tome...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.