Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2010., 20:29   #121
Quote:
mjojo kaže: Pogledaj post
JA sam svoga dobio prije godinu dana. Nova verzija ima nesto drugacije parametre popale i vece brzine rada ventilatora u svim fazama. potrosnja mi je pala sa 4,2kg/h na 2.8 kg/h. sad nezna u cemu je stvar. Istina je da sam spusti temperaturu vode sa 80 na 75°C ali nevjerujem da u tome moze biti tolika razlika
Koliko KW je tvoj pelet set.Ne vidim šta bi oni mogli tu puno da ubace,sve što mogu da promjenu je brzina rada ventilatora ,koliko dugo transporter da ubacuje pelet koliko dugo da stoji,to možeš da pogledaš u servisnim postavkama.ako ti je peć 50 KW volio bih da pogledaš pa da usporedimo sa mojim postavkama.Jesu li ti išta rekli za onu klapnu na dimnjaći na koliko da bude otvorena.kod mene je zatvorena do predzadnjeg zupca.

Zadnje uređivanje lovric : 26.01.2010. at 20:42.
lovric is offline  
Old 26.01.2010., 20:36   #122
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
isto kao kod agt i ja sam imao sličnih problema, mogu biti samo dvije stvari
1. previše pelta se ubacuje i ne uspiju sagorit, kad ih je previše samim tim i ubacivanje svježeg zraka je oteženo i smanjeno.
1. začepljen je dimnjak ili peć. pregledaj dobro na peći kuda sve dim prolazi.
možda ima neki dio peći koji nisi otkrio a treba čistit
Ništa nije začepljeno sve je čisto u peći.Serviser koji je ugradio moj pelet set je povećao u svim programima broj okretaja ventilatora za 200 obrtaja od tvorničkih postavki.Sad sam vratio broj obrtaja kako piše u uputstvu od centrometala i prestalo je da dimi u silosu.Mada je potrošnja još uvijek velika grijem dvije kuće negdje oko 170 kvadrata i na ovim minusima trošim oko 90kg na dan.
lovric is offline  
Old 26.01.2010., 23:12   #123
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Ništa nije začepljeno sve je čisto u peći.Serviser koji je ugradio moj pelet set je povećao u svim programima broj okretaja ventilatora za 200 obrtaja od tvorničkih postavki.Sad sam vratio broj obrtaja kako piše u uputstvu od centrometala i prestalo je da dimi u silosu.Mada je potrošnja još uvijek velika grijem dvije kuće negdje oko 170 kvadrata i na ovim minusima trošim oko 90kg na dan.
I ja takođe imam centro metalov set 50kw,i imam poveliku potrošnju nekih 60-65 kila za 11-12 sati sad na ovim minusima,ali mi serviser kaže da je jako loš kvalitet peleta koji sam kupio u Nemiloj.Čak sam imao i problema sa temperaturom u kotlu jer nisam mogao nabiti zadanu temp. pa mi je povećao dobavu peleta sa 13sek koliko je bilo na početku na 30sek.Slijedeće godine ću probat Fisov ili Vitalis nova bila,jes da su puno skuplji,ali vrijedi probat.
sema is offline  
Old 27.01.2010., 15:17   #124
@sema
odakle si i baviš li se možda mobitelima?
Ja sam sad naručio 2 tone Fisovog peleta pa ću da vidim ima li kakve razlike.
lovric is offline  
Old 27.01.2010., 22:15   #125
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
fasciniran sam tvojim postavkama, sa koliko malo peleta griješ veliku površinu.
naravno da je razlika u izoliranosti objekta, moja je kuća velika i loše zidana a nema izolaciju.
Mislim da je izolacija presudna. Jedna mi je kuća drvena (5cm poluoblica, 8 vuna, 8 stiropor 5 vuna, knauf) i vrhunska drvena stolarija (Jelovica). Drugi je objekt klasična gradnja-poroterm, sa vanjske strane još 6 cm stiropora i 5 drvene obloge, a sa unutarnje 5 cm vune i kauf, stolarija aluminij-drvo.
agt is offline  
Old 27.01.2010., 22:23   #126
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Ništa nije začepljeno sve je čisto u peći.Serviser koji je ugradio moj pelet set je povećao u svim programima broj okretaja ventilatora za 200 obrtaja od tvorničkih postavki.Sad sam vratio broj obrtaja kako piše u uputstvu od centrometala i prestalo je da dimi u silosu.Mada je potrošnja još uvijek velika grijem dvije kuće negdje oko 170 kvadrata i na ovim minusima trošim oko 90kg na dan.
Osobno mislim da ti je još uvijek prevelika količina peleta u ložištu u određenoj jedinici vremena, pa zrak nema kuda nego u dozator. Kad si smanjio količinu zraka dima je manje, ali potrošnja je ostala velika. Probaj smanjiti ovu prvu stavku.
agt is offline  
Old 27.01.2010., 22:25   #127
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
@sema
odakle si i baviš li se možda mobitelima?
Ja sam sad naručio 2 tone Fisovog peleta pa ću da vidim ima li kakve razlike.
Iz Zenice sam,nebavim se mobitelima,probaj sa Fisovim peletom,pa javi jel išta smanjena potrošnja,ova zadnja tura što sam dobio iz nemile čisto smeće,svaka dva sata moram čistit pepeljaru,toliko je loš i nekvalitetan.
sema is offline  
Old 27.01.2010., 23:19   #128
Quote:
sema kaže: Pogledaj post
Iz Zenice sam,nebavim se mobitelima,probaj sa Fisovim peletom,pa javi jel išta smanjena potrošnja,ova zadnja tura što sam dobio iz nemile čisto smeće,svaka dva sata moram čistit pepeljaru,toliko je loš i nekvalitetan.
Što se tiče kvalitete peleta najsigurniji su oni koji su namijenjeni izvozu,ako je ambalaža sa logom firme na našem jeziku,bježite od toga što dalje...
Uglavnom sva naša proizvodnja peleta ide za izvoz,ne treba biti previše pametan da se zaključi da ono što ne valja ostaje kod nas za domaću potrošnju...
fahrenheit 37 is offline  
Old 28.01.2010., 09:55   #129
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
ako si uspio koliko toliko uredit, nemoj dati da ti ubacuju nove verzije jer ništa nisu bolje od starih, samo možeš imati više problema.
kod mene sada ta njihova "moćna" elektronika koja radi sa 100 parametara,obavljva samo glupe funkcije dok sam upravljanje krugom grijanja i tople vode stavio drugu automatiku.
mislim da su zastupnici Viadrusa u hrvatskoj odustali od njihovih automatika, sve će ih vratit u češku i ugradit nekekve koje su našli i to je sad u fazi ispitivanja.
Kako radi ova tvoja dodatna automatika za krug grijanja i tople vode? Zanima me da li daje prednost toploj vodi u odnosu na grijanje. Ova njihova originalna to ne radi. Naime primjetio sam da kad rade istovremeno sva snaga odlazi u krug grijanja, a u PTV ništa mada su pumpe iste snage.
agt is offline  
Old 28.01.2010., 15:49   #130
Quote:
agt kaže: Pogledaj post
Kako radi ova tvoja dodatna automatika za krug grijanja i tople vode? Zanima me da li daje prednost toploj vodi u odnosu na grijanje. Ova njihova originalna to ne radi. Naime primjetio sam da kad rade istovremeno sva snaga odlazi u krug grijanja, a u PTV ništa mada su pumpe iste snage.
hahahaha, baš sam se pitao pa nemoguće da kod tebe sve funkcionira, a kod mene skoro ništa. Oprosti morao sam se nasmijati, jer sam po struci elektrotehničar smjer automatičar ( nekad i nije dobro puno znati )automatika od Viadrusa mi za grijanje i toplu vodu uopće ne radi, odnosno nisam zadovoljan njenim radim i logičkim postavkama, samo jedan primjer (zadam temp. tople vode(TV) na 55C i zadam diferenciju (histeriza)10C,što znači na 45C kotao počinje sa grijanjem TV i počne polako dizat temperaturu negdje do 50,51, 52C i stane, to je greška u logičnom programiranju automatike) itd. Pošto su mi 3 ili 4 verzije slali iz češke i njihovi monteri dolazila dva puta i svaki put jedno programiraju kako treba ali zahebu nešto drugo, nisam imao izbora jednostavno sam stavio Buderusovu automatiku M2107 za grijanje TV i kruga grijanja koju sam već imao dok sam se grijao na lož ulje i koja funkcionira besprijekorno. A u buderusovoj automatici imaju postavke prednost TV ili zajedničko grijanje.
Odgovor je znači nisam mogao sa Viadrusovom automatikom riješit ništa, ona mi sada samo radi za grijanje kotla i ništa više al sam je za taj rad doveo u optimalu.
Ne znam kako to kod tebe stvarno funkcionira, moguće da sve besprijekorno, al mislim da bi ti jedna druga automatika koju bi stavio za TV i grijanje donijela još više uštede.Naravno isplativost te investicije je upitna, pitanje je koliko bi trebalo godina da uštedom platiš dodatnu automatiku.
stmat is offline  
Old 28.01.2010., 17:03   #131
Kod mene je PTV namješten na 50 stupnjeva i to radi ok. Razlika mi je samo u osjetniku, Viadrusov koji je u Centrometalovom bojleru pokaže 50 kad se pumpa zaustavi, a Centrometalov u tom trenutku pokazuje 52 mada su postavljeni na isto mjesto. Slažem sad neku jednostavnu automatiku koja će određivati prioritete jer imam 4 kruga grijanja. Mislim da je kod mene veći problem u hidraulici jer primjećujem da kad mi radi krug grijanja za kuću i uključi se istovremeno neki drugi (PTV i sl.), sva temperatura ode u ovaj prvi. Jednostavno druga pumpa ne može zatvoriti krug, mada su sve 4 iste snage, a i sistem je dobro odzračen.
agt is offline  
Old 28.01.2010., 17:06   #132
Može li netko da opiše kakav je plamen u kotlu(centrometal) da li je čist plamen ili ima dosta iskrica pomješanih sa plamenom.
lovric is offline  
Old 29.01.2010., 00:02   #133
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Može li netko da opiše kakav je plamen u kotlu(centrometal) da li je čist plamen ili ima dosta iskrica pomješanih sa plamenom.
kod mene nije centrometalov i nemam iskrica plamen je čist.
stmat is offline  
Old 29.01.2010., 01:14   #134
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
kod mene nije centrometalov i nemam iskrica plamen je čist.
Hebiga,svi koji nisu na iskrici ,imaju normalan plamen
fahrenheit 37 is offline  
Old 29.01.2010., 01:22   #135
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
kod mene nije centrometalov i nemam iskrica plamen je čist.
Hebiga,svi koji nisu na iskrici,imaju normalan plamen...
Kod mene iskre stalno frcaju,to je sastavni dio izgaranja piljevine,ne vidim kaj je tu zabrinjavajuće...
Definitivno je zabrinjavajuće da moj kolega duplo češće kupuje pelete od mene,a imamo peć iste snage...nikako da mu sine da su ti peleti u ku.cu...
fahrenheit 37 is offline  
Old 29.01.2010., 19:53   #136
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Što se tiče kvalitete peleta najsigurniji su oni koji su namijenjeni izvozu,ako je ambalaža sa logom firme na našem jeziku,bježite od toga što dalje...
Uglavnom sva naša proizvodnja peleta ide za izvoz,ne treba biti previše pametan da se zaključi da ono što ne valja ostaje kod nas za domaću potrošnju...
Jel znaš neku firmu koja proizvodi pelete u BiH i izvozi ih i te iste da bi prodali nama.
lovric is offline  
Old 29.01.2010., 20:02   #137
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Jel znaš neku firmu koja proizvodi pelete u BiH i izvozi ih i te iste da bi prodali nama.

za ovo sam i ja zainteresiran,
kad bi se moglo pa da nas više kupimo odjednom,
stmat is offline  
Old 29.01.2010., 20:44   #138
Quote:
lovric kaže: Pogledaj post
Jel znaš neku firmu koja proizvodi pelete u BiH i izvozi ih i te iste da bi prodali nama.
Mislim da se to ne isplati,u Bosni je eksportna cijena oko 110 EUR,ali je skup transport,ne znam koliko je carina i ostali troškovi...
Ja planiram ove godine uzet jedan šleper ovih koje sad koristim,pa ak ima još netko zainteresiran nek se javi...
fahrenheit 37 is offline  
Old 29.01.2010., 21:26   #139
Quote:
fahrenheit 37 kaže: Pogledaj post
Mislim da se to ne isplati,u Bosni je eksportna cijena oko 110 EUR,ali je skup transport,ne znam koliko je carina i ostali troškovi...
Ja planiram ove godine uzet jedan šleper ovih koje sad koristim,pa ak ima još netko zainteresiran nek se javi...
Ma ima i u Bosni dobrih peleta,al im je cijena 160evra,te i treba uzimati a ne ove od 100evra iz Nemile,zato nam i jeste tolika potrošnja.Zato dogodine mjenjam dobavljača peleta.
sema is offline  
Old 30.01.2010., 09:31   #140
Molim sve koji imaju bilo kakvih problema sa pelet sustavima firme "Centrometal" da se jave na mail od servisa ili telefonski, kako bi se isti otklonili.

Sve informacije o brojevima i mail adresama imate na nasoj web stranici u rubrici servis.
centrometal is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.