Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2012., 13:34   #361
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kak tvoja riba u glavi?
Ne znam..... posvađal sam se s njom pa dugo nismo pričali .
Početkom 10mj. idem na očni prgled radi onog na očnom živcu.... onda u 11mj. imam MRmozga i neurologa.... -pa bumo videli....
-inace nisam primjetil neke posebne promjene - jedino sam od cca5mj na dnevnoj bazi počel osječati trzaje u ljevom oku (mislim da to ne bi trebalo biti ništ više od nekog tika) , i povremeno osječam probadanje(trnce) u glavi al daleko od nekih glavobolja ili ne znam čega ....

kak bi se ono reklo - če da čekamo -če da vidimo

pozdraF
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 13:42   #362
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru .....

Taj podatak sam tražio na netu al nikak da nađem neki opširniji odgovor ....
Inace imam gliom na očnom živcu i u 11mjesecu imam kontrolu MR i neurokirurg....
U zadnje vrijeme na dnevnoj bazi osjecam neke trzaje u lijevom oku - do sad je sve bilo ok -bio sam na tri MR i nije bilo promjene u velićini glioma....
Hvala na odgovoru
kakvi su ti bili simptomi?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 15:21   #363
hi

Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
kakvi su ti bili simptomi?
Nisam imao nikakve simptome - i dan danas nisam primjetio nekakve smetnje....
Meni je taj gliom očnog živca i lezija na mozgu koja odgovara gliomu, gangliogliomu ili još nečemu (ne sječam se točno kaj još piše na nalazu) otkrivena na kontroli vezanoj uz moju osnovnu bolest neurofibromatozu tip1...

U mom slučaju gliom očnog živca, i to nešt u mozgu je ustvari samo nuspojava neurofibromatoze... U slučaju nedaj Bože komplikacija svaka od njih se tretira neovisno jedna o drugoj...
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 20:51   #364
ivanicapeca - gerta ???
Da li nagli isljevi ljutnje mogu biti povezani s tumorom mozga??? puno put mi se dogodi da me neka sitnica toliko iznervira da nakon 5min kad se smirim ni sam ne mogu vjerovati da me takva banalna situacija mogla toliko iznervirati....
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:39   #365
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
ivanicapeca - gerta ???
Da li nagli isljevi ljutnje mogu biti povezani s tumorom mozga??? puno put mi se dogodi da me neka sitnica toliko iznervira da nakon 5min kad se smirim ni sam ne mogu vjerovati da me takva banalna situacija mogla toliko iznervirati....
Sigurno moze imati utjecaj na promjenu karaktera,zavisno o centru koji je zahvacen,no tesko je reci ima li ovo tvoje ikakve veze s tim. Mislim da ih ja imam najmanje pet onda u glavi.Svi sigurno nismo ostali nezahvaceni krizom i nezadovoljstvo koje se natalozilo moguce izadje na vidjelo na naoko sitnicama,a zapravo se radi na okidacima.Meni je to posve uobicajena pojava.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 22:48   #366
Promjene karaktera (najčešće u vidu nekontroliranog psovanja, gubitka seksualnih inhibicija, agresivnosti i sl.) su najčešće vezane uz tumore frontalnog režnja.
Ne znam gdje ti je druga lezija, sa gliomom na optikusu sigurno nema veze.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 17:59   #367
Gerta: smiještaj lezije: Kaudalnija lezija veličine 8mm je smiještena subkortikalno i pokazuje izrazitu postkontrastnu opacifikaciju... Morfološko nalaz može upučivati na gangliogliom, gliom niskog stupnja ali ne može se isključiti niti druga etiologija :-)

kranijalno smiještena lezija , kortikalno locirana , veličine 6mm ne pokazuje postkontrastnu opacifikaciju...

zaključak: Vidljive dvije hiperintenzne lezije u gornjem frontalnom girusu s lijeve strane od kojih jedna pokazuje izrazitu
postkontrastnu opacifikaciju.... -to je dio iz nalaza koji se odnosi na lezije :-)
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 21:31   #368
da, definitivno su smještene u frontalnom režnju.
Ta specifična vijuga se povezuje sa doživljavanjem samoga sebe.

Tvoje lezije su dosta male, pa se ne može točno tvrditi mogu li izazivati takve ispade, ali kako je naš mozak zagonetno neistraženo područje nije nemoguće da doista pridonose probleme.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:39   #369
Ivanicapeca:
-Ti sigurno znas, obzirom na NF1 (i popratne probleme) da li mogu dati krv na analizu za zakladu Ane Rukavine ....???
-Poslao sam im upit al mi nisu odgovorili ...
PozdraF...
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:49   #370
Quote:
broderick kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca:
-Ti sigurno znas, obzirom na NF1 (i popratne probleme) da li mogu dati krv na analizu za zakladu Ane Rukavine ....???
-Poslao sam im upit al mi nisu odgovorili ...
PozdraF...
Može biti svaka zdrava osoba između 18 i 40 godina. Svako teško oboljenje isključuje mogućnost. Na žalost, tvoja dijagnoza se smatra "teškom", čini se. Probaj ih direktno nazvati pa provjeri.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:32   #371
oj

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Može biti svaka zdrava osoba između 18 i 40 godina. Svako teško oboljenje isključuje mogućnost. Na žalost, tvoja dijagnoza se smatra "teškom", čini se. Probaj ih direktno nazvati pa provjeri.
Hvala na odgovoru . očekival sam tak nešt . već su me jednom odbili na davanju krvi nakon kaj sam već par puta daval krv ...
Kad u 11tom mjesecu odem na rebro budem pital
PozdraF ...
__________________
:-)
broderick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 14:27   #372
glioblastoma

Lijepi pozdrav dragi moji svi koji se nalazimo na ovoj temi!

Kako to već obično biva, uvijek misliš da se ružne stvari dešavaju drugima, a onda ti doleti grubi šamar realnosti.
Suprugova mama je prošli tjedan zbog jakih glavobolja, iznenadne dezorijentiranosti i gubitka kratkoročnog pamćenja hitno hospitalizirana u Vinogradskoj bolnici. Nakon pregleda i CT-a postavljena joj je dijagnoza tumora na mozgu. Dodatna otegotna okolnost je bio nekakav kongres liječnika, pa praznik, itd. Uglavnom na rezultate MR smo čekali 5 dana.

Dežurni neurolog, docentica Bašić Kes, dok još rezultati MR nisu bili gotovi, nas je lijepo primila, posjela, zajedno s nama gledala CT, te objašnjavala kako smijemo biti optimisti jer je tumor bez edema, čini se da nije duboko otiša i više je prema frontalnom dijelu mozga, te da je vidjela mnooogo gore slučajeva, ali kao vidjet ćemo sve nakon MR

Tako smo nekako mi s tom ulivenom nadom jedni druge tapšali po ramenima, tješili se i doživjeli potpuno stanje šoka kada su stigli rezultati magnetske. Tim neurokirurga se čudio kako ranije nismo ništa primjetili.
Suprugova majka je jedna toliko divna, vesela i vrckava žena, otkačenjak, znanstvenik koji radi stresan posao,ali se rijetko kad žalila na glavobolje,a i to bi bile one, naizgled benigne, ne prejake. Vid savršen, bez promjena raspoloženja, bez zaboravljanja...ništaa što bi dalo naslutiti da se nešto u njenom organizmu dešava.

Tumor je velik, proširen na obja polutke mozga, suviše smješten centralno, sumnja se na glioblastom, a da li je, sa sigurnošću ćemo znati u utorak nakon punkcije.

Kako obično biva, kada netko do koga vam je stalno se nađe u takvoj situaciji, onda ste spremni podići cijeli svijet na noge. Traže se poznanici,prijatelji, bilo kakve veze po bolnicama. Jer težak je osjećaj bespomoćnosti.
A čini se da smo u ovoj situaciji ipak, potpuno vezanih ruku.

Vama svima se obraćam za savjet.
Voljela bih čuti još koje mišljenje, pa ako imate za preporučiti nekog dobrog neurokirurga. U Vinogradskoj su mi rekli da dr. Paladino više ne radi uopće, ne prima pacijente, te da je do njega nemoguće doći.(????? što je bilo prvi put da čujem takvu informaciju, pa sam malo ostala zbunjena, jer koliko god ja nisam medicinske struke, toliko opet neka imena znaš i pratiš)
U ponedjeljak idem kod neurologinje dr. Vide Demarin, poslušat njezino mišljenje, te evnetualnu preporuku za neurokirurga. Iako mi se čini da su prognoze svugdje jednoglasne.

Također mislim s nalazima otići u Polikliniku Medikol. Ne znam što pokušavam postići, ali je teško sjediti i predat se. Čitala sam o eksperimentalnim operacijama s uvođenjem radioaktivnog joda u središte tumora, ali ne znam gdje i od koga dobiti više informacija o tome.

Ne znam ustvari što da radim, potpuno smo izgubljeni. Žena je sad već tjedan dana u bolnici, i vesela je i dobro raspoložena. Nije svjesna svog stanja, niti je svjesna koliko dugo je u bolnici..što,ma koliko grozno zvučalo, je i dobro. Jer unatoč tome da nema kratkotrajno pamćenje, zaboravi npr da smo prije pola sata bili u šetnji i sl, još uvijek je to ona. Onaj veseli, vrckavi duh djevojčice.
Od lijekova joj daju Manitol i cerson, jedan je za izlučivanje tekućine iz stanica, drugi za spavanje. Na glavobolje se ne žali....

Ispričavam se na dugom postu, ali vjerujem da razumijete. Bolna mi je pomisao da se ništa ne može učiniti. Bolno mi je razmišljati o tome što je humanije za tu ženu. Odvesti ju kući, i paziti ju, te samo bespomoćno čekati.
Ili se odlučiti za drugu opciju sa zračenjem, te ju mučiti ..za koliko..2 do 3 mjeseca......?

Ne želim se predati, i ne želim samo sjediti i čekati da se nešto samo desi od sebe. Želim da se pokuša i sa eksperimentalnim lijekovima i ..sa svime..ma zante i sami

hvala. ako imate kakav savjet, rado ću ga pročitati. Sretno svima u vašim bitkama
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 17:03   #373
Poštovana,

dok Vam se ne javi Ivanicapeca i ostali, pogledajte ovu temu (kliknuti na link) koja je u cijelosti posvećena glioblastomu.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2012., 17:11   #374
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovana,

dok Vam se ne javi Ivanicapeca i ostali, pogledajte ovu temu (kliknuti na link) koja je u cijelosti posvećena glioblastomu.
Hvala puno
bas sam listala teme i nadala sam se odgovoru od ivanicepece, vidi se da je veliki strucnjak i optimista, i uvijek nadje lijepe rijeci, pa cak i kad nema mnogo toga lijepog. hvala jos jednom!
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 00:46   #375
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav dragi moji svi koji se nalazimo na ovoj temi!

Kako to već obično biva, uvijek misliš da se ružne stvari dešavaju drugima, a onda ti doleti grubi šamar realnosti.
Suprugova mama je prošli tjedan zbog jakih glavobolja, iznenadne dezorijentiranosti i gubitka kratkoročnog pamćenja hitno hospitalizirana u Vinogradskoj bolnici. Nakon pregleda i CT-a postavljena joj je dijagnoza tumora na mozgu. Dodatna otegotna okolnost je bio nekakav kongres liječnika, pa praznik, itd. Uglavnom na rezultate MR smo čekali 5 dana.

Dežurni neurolog, docentica Bašić Kes, dok još rezultati MR nisu bili gotovi, nas je lijepo primila, posjela, zajedno s nama gledala CT, te objašnjavala kako smijemo biti optimisti jer je tumor bez edema, čini se da nije duboko otiša i više je prema frontalnom dijelu mozga, te da je vidjela mnooogo gore slučajeva, ali kao vidjet ćemo sve nakon MR

Tako smo nekako mi s tom ulivenom nadom jedni druge tapšali po ramenima, tješili se i doživjeli potpuno stanje šoka kada su stigli rezultati magnetske. Tim neurokirurga se čudio kako ranije nismo ništa primjetili.
Suprugova majka je jedna toliko divna, vesela i vrckava žena, otkačenjak, znanstvenik koji radi stresan posao,ali se rijetko kad žalila na glavobolje,a i to bi bile one, naizgled benigne, ne prejake. Vid savršen, bez promjena raspoloženja, bez zaboravljanja...ništaa što bi dalo naslutiti da se nešto u njenom organizmu dešava.

Tumor je velik, proširen na obja polutke mozga, suviše smješten centralno, sumnja se na glioblastom, a da li je, sa sigurnošću ćemo znati u utorak nakon punkcije.

Kako obično biva, kada netko do koga vam je stalno se nađe u takvoj situaciji, onda ste spremni podići cijeli svijet na noge. Traže se poznanici,prijatelji, bilo kakve veze po bolnicama. Jer težak je osjećaj bespomoćnosti.
A čini se da smo u ovoj situaciji ipak, potpuno vezanih ruku.

Vama svima se obraćam za savjet.
Voljela bih čuti još koje mišljenje, pa ako imate za preporučiti nekog dobrog neurokirurga. U Vinogradskoj su mi rekli da dr. Paladino više ne radi uopće, ne prima pacijente, te da je do njega nemoguće doći.(????? što je bilo prvi put da čujem takvu informaciju, pa sam malo ostala zbunjena, jer koliko god ja nisam medicinske struke, toliko opet neka imena znaš i pratiš)
U ponedjeljak idem kod neurologinje dr. Vide Demarin, poslušat njezino mišljenje, te evnetualnu preporuku za neurokirurga. Iako mi se čini da su prognoze svugdje jednoglasne.

Također mislim s nalazima otići u Polikliniku Medikol. Ne znam što pokušavam postići, ali je teško sjediti i predat se. Čitala sam o eksperimentalnim operacijama s uvođenjem radioaktivnog joda u središte tumora, ali ne znam gdje i od koga dobiti više informacija o tome.

Ne znam ustvari što da radim, potpuno smo izgubljeni. Žena je sad već tjedan dana u bolnici, i vesela je i dobro raspoložena. Nije svjesna svog stanja, niti je svjesna koliko dugo je u bolnici..što,ma koliko grozno zvučalo, je i dobro. Jer unatoč tome da nema kratkotrajno pamćenje, zaboravi npr da smo prije pola sata bili u šetnji i sl, još uvijek je to ona. Onaj veseli, vrckavi duh djevojčice.
Od lijekova joj daju Manitol i cerson, jedan je za izlučivanje tekućine iz stanica, drugi za spavanje. Na glavobolje se ne žali....

Ispričavam se na dugom postu, ali vjerujem da razumijete. Bolna mi je pomisao da se ništa ne može učiniti. Bolno mi je razmišljati o tome što je humanije za tu ženu. Odvesti ju kući, i paziti ju, te samo bespomoćno čekati.
Ili se odlučiti za drugu opciju sa zračenjem, te ju mučiti ..za koliko..2 do 3 mjeseca......?

Ne želim se predati, i ne želim samo sjediti i čekati da se nešto samo desi od sebe. Želim da se pokuša i sa eksperimentalnim lijekovima i ..sa svime..ma zante i sami

hvala. ako imate kakav savjet, rado ću ga pročitati. Sretno svima u vašim bitkama
Meni je ovo prvi glas da dr. Paladino više ne radi. Još ovo ljeto je radio. Bez obzira na to, dr. Heinrich i Mrak su dostojna zamjena. Po mome iskustvu ne bih ni tren dvojila oko toga gdje da idem da se nedaj Bože meni ili nekom mom opet to dogodi- Rebro.
Moj savjet je da odete na Rebro i tek kad vidite s čim imate posla da radite plan za dalje.
Znam da je teško, sve to što se događa je posve očekivano. Nemojte odustati od nje (u smislu odustajanja od onkološkog liječenja). Ukoliko se nedaj Bože i radi o najgorem (glioblastomu) samo liječenje i nije tako teško podnjeti (zračenje i temodal) u odnosu na neke druge kemoterapije koje se primaju kod drugih dijagnoza. Može dobiti još kvalitetnog vremena, a nikad se ne zna, možda dođe i neki bolji i učinkovitiji lijek u procesu.
Živite dan po dan, dilajte sa stvarima kako dolaze i ne opterećujte je dijagnozom. Ono što može sama percipirati je dovoljno. Jako me dirnuo vaš opis nje, jako me podsjetio na moju majku koja je isto bila vrckava i puna života, posve nesvjesna svog stanja. Možda je tako i bolje, bez obzira na sve.
Držite se.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:35   #376
ima li tko kakva iskustva s posljedicama zračenja tumora na mozgu?
meni je sve to bilo divno i krasno nekih godinu dana nakon zračenja. nisam imala nikakvih većih problema vezanih za odstranjivanje tumora, kemoterapiju i zračenje.
godinu dana nakon zračenja primjetila sam da slabije čujem. sada, nakon 4 i pol godine od otkrivanja tumora i 4 godine od zračenja oštećenje sluha mi je 81% i trenutno sam , kako ja to volim reći, napola invalid. dakle invalidska komisija mi je po nekakvoj tablici odredila 50% invaliditeta.
s obzirom da je svake godine sve gore, završit ću kao gluha osoba.
ne želim ni spominjati kakve sve probleme imam otkada je sve to krenulo.-.
vezano uz sluh otkrivena mi je i rupica na bubnjiću, pa sad čekam odlazak kod ORL kirurrga.
ono što me više plaši je - što je slijedeće? znam da se nus pojave zračenja mogu javiti i deset godina poslije. taman kad pomislim da ću se bar na neko vrijeme odmoriti od bijelih kuta, uvijek nešto iskrsne.
znam da će ivanicu ovo razljutiti. često se pitam zašto ja nisam imala tu sreću da me tumor satre u kratkom roku, a ne da se mučm godinama.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 14:01   #377
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
ima li tko kakva iskustva s posljedicama zračenja tumora na mozgu?
meni je sve to bilo divno i krasno nekih godinu dana nakon zračenja. nisam imala nikakvih većih problema vezanih za odstranjivanje tumora, kemoterapiju i zračenje.
godinu dana nakon zračenja primjetila sam da slabije čujem. sada, nakon 4 i pol godine od otkrivanja tumora i 4 godine od zračenja oštećenje sluha mi je 81% i trenutno sam , kako ja to volim reći, napola invalid. dakle invalidska komisija mi je po nekakvoj tablici odredila 50% invaliditeta.
s obzirom da je svake godine sve gore, završit ću kao gluha osoba.
ne želim ni spominjati kakve sve probleme imam otkada je sve to krenulo.-.
vezano uz sluh otkrivena mi je i rupica na bubnjiću, pa sad čekam odlazak kod ORL kirurrga.
ono što me više plaši je - što je slijedeće? znam da se nus pojave zračenja mogu javiti i deset godina poslije. taman kad pomislim da ću se bar na neko vrijeme odmoriti od bijelih kuta, uvijek nešto iskrsne.
znam da će ivanicu ovo razljutiti. često se pitam zašto ja nisam imala tu sreću da me tumor satre u kratkom roku, a ne da se mučm godinama.
Zašto bi se ljutila na tebe? Ti nosiš svoj križ i najbolje znaš kako je to teško. Imam prijedlog za tebe- udomi psa. Preusmjeriti ćeš fokus s bolesti i sebe na njega, a pas će te gledati kao cjelinu, a ne kao ograničenu cjelinu kako ti sebe trenutno doživljavaš. Činjenica je da ljudi žive s raznoraznim ograničenjima, bolestima, hendikepima i da žive sretan i ispunjen život. Problem postoji tamo gdje ga vidiš. Probaj se "resetirati" i živjeti to što imaš najbolje što možeš. Moguće je da ćeš, ako to uspiješ, imati ljepši i ispunjeniji život nego onda kad si bila zdrava i "potpuna".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:50   #378
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zašto bi se ljutila na tebe? Ti nosiš svoj križ i najbolje znaš kako je to teško. Imam prijedlog za tebe- udomi psa. Preusmjeriti ćeš fokus s bolesti i sebe na njega, a pas će te gledati kao cjelinu, a ne kao ograničenu cjelinu kako ti sebe trenutno doživljavaš. Činjenica je da ljudi žive s raznoraznim ograničenjima, bolestima, hendikepima i da žive sretan i ispunjen život. Problem postoji tamo gdje ga vidiš. Probaj se "resetirati" i živjeti to što imaš najbolje što možeš. Moguće je da ćeš, ako to uspiješ, imati ljepši i ispunjeniji život nego onda kad si bila zdrava i "potpuna".
misliš da bi još bila živa da nemam dlakavog četveronošca kojeg sam udomila prije dvije godine. koliko-toliko drži me na životu. sve si lijepo napisala i slažem se s time. Nemaju svi dostatnu podršku obitelji i nisu svi toliko čvrsti i jaki. sebe bi svrstala negdje u sredini.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:05   #379
Baka je prije 2 tjedna operirala zlocudni tumor na mozgu koji je u cjelosti izvaden. Nakon sto se oporavi ici ce na kemoterapiju, ali mene zanima kolko taj oporavak traje ? Krenulo joj je nabolje, jedino ju je dosta bolila glava, ali od jucer cijela desna strana,tj strana gdje je bio tumor joj je otekla, nabubrila, desno oko slabo moze otvorit i ispod njega joj se pojavio nekakva kvrga. Naravno, pitat cemo i doktora, ali mene zanima koliko je to uobicajeno ? Znam da je oporavak tezak i da dugo traje, ali strah me da nije u pitanju neka upala ili nesto drugo. Cijelo vrijeme se zali na neizdrzive glavobolje.

edit: Zanimaju me iskustva ljudi koji su bili na operaciji, kako su se osjecali nakon nje i koliko je trajao oporavak...

Zadnje uređivanje Caty11 : 10.01.2013. at 00:11.
Caty11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 15:23   #380
hematomi i podljevi su moguci nakon operacije,zato imaju postoperativno dren koji bi trebao olaksati otjecanje viska likvora.ne svidja mi se jedino ta konstantna bol koju osjeca,jer je moguce da postoji edem tj.oteklina unutar lubanje.Trazite hitni pregled! Sto se samog oporavka tice,stvar je individualna, a najcesce treba jedno mj.dana pa se krece sa zracenjem i kemo. Zavisno o mogucim ispadima tipa poteskoce u govoru i hodu npr. rehabilitacija bi trebala sto prije krenuti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.