Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2007., 23:17   #21
Quote:
tignes kaže: Pogledaj post
ako odes na prvi rok, ne upadnes, mozes doc na drugi opet probat ?
Da, zasto ne.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 21:33   #22
Izvanredni studij ??

Pozdrav svima!

Dakle, ineresira me slijedeće:

Da li postoji mogućnost izvanrednog studiranja na FFDI?

Konkretno me interesira smjer filozofija i religijske znanosti...

Vidjela sam natječaj Sveučilišta u Zagrebu i upisne kvote od prošle godine gdje ZAISTA stoji informacija da primaju 10 studenata na izvanredni studij - filozofije i religijskih znanosti...
...našla sam i neki nastavni program na stranicama ISVU gdje također postoji program za izvanredni studij na smjeru filozofije i religijske znanosti...
međutim na stranici samog FFDI nisam našla nikakve informacije o upisima na izvanredni studij?...pa ne znam...

Da li uopće postoje neki određeni uvjeti da se upiše BAŠ na izvanredni studij ili je to čisto stvar izbora da li se želi studirati izvanredno ili redovno?

Također me interesira što se općenito polaže na prijemnom ispitu za taj smjer i kako primjeni uopće izgleda (usmeni, pismeni?) izgleda te da li je teško 'upasti'?

Nisam iz Zagreba, a i radim pa bi mi izvanredni studij najbolje odgovarao...
Eto, ako ima nekoga tko zna nešto o tome bila bih mu zahvalna...ili možda kakva informacija ili link gdje bih sve to mogla provjeriti ili pitati...

Puno, puno vam hvala! Svaka vaša informacija mi je dobrodošla!
PaleSamNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:13   #23
Izvanredni studij na FFDI ?

zar nema baš nikoga na ovom forumu tko bi mi mogao dati bar neku informaciju u vezi FFDI
PaleSamNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:34   #24
Idi na ffzg,to ti je pravi faks!!!
rosabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 23:02   #25
Quote:
rosabella kaže: Pogledaj post
Idi na ffzg,to ti je pravi faks!!!
vjerujem da je ffzg pravi faks,
ali mene uz filozofiju interesira BAŠ konkretno studij religijskih znanosti, a to ima samo na ffdi...
i osim toga ffzg na žalost nema mogućnosti izvanrednog studiranja...
iako nisam sigurna niti da li izvanredni postoji i kod isusovaca pa zato pitam...
PaleSamNaSvijetu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 15:12   #26
Quote:
PaleSamNaSvijetu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Dakle, ineresira me slijedeće:

Da li postoji mogućnost izvanrednog studiranja na FFDI?

Konkretno me interesira smjer filozofija i religijske znanosti...

Vidjela sam natječaj Sveučilišta u Zagrebu i upisne kvote od prošle godine gdje ZAISTA stoji informacija da primaju 10 studenata na izvanredni studij - filozofije i religijskih znanosti...
...našla sam i neki nastavni program na stranicama ISVU gdje također postoji program za izvanredni studij na smjeru filozofije i religijske znanosti...
međutim na stranici samog FFDI nisam našla nikakve informacije o upisima na izvanredni studij?...pa ne znam...

Da li uopće postoje neki određeni uvjeti da se upiše BAŠ na izvanredni studij ili je to čisto stvar izbora da li se želi studirati izvanredno ili redovno?

Također me interesira što se općenito polaže na prijemnom ispitu za taj smjer i kako primjeni uopće izgleda (usmeni, pismeni?) izgleda te da li je teško 'upasti'?

Nisam iz Zagreba, a i radim pa bi mi izvanredni studij najbolje odgovarao...
Eto, ako ima nekoga tko zna nešto o tome bila bih mu zahvalna...ili možda kakva informacija ili link gdje bih sve to mogla provjeriti ili pitati...

Puno, puno vam hvala! Svaka vaša informacija mi je dobrodošla!
na FFDI-u postoji izvanredni studij, i vjerojatno će biti mjesta.
Što se tiče one potvrde o ponašanju, nije potrebna, možeš je imati ,a i ne moraš.
Također i potvrda o krštenju nije nužno potrebna...
Prijemni nije težak mislim da su predmeti na prijemnom logika, hrvatski, vjeronauk, filozofija...
A na usmenom te pitaju zašto baš želiš to studirati, odgovori iskreno i nemaš frke.
SRETNO
 
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:53   #27
FILOZOFSKI FAKULTET DRUZBE ISUSOVE

dobra vecer!

Sto znate o programu ovog fakulteta, mislim da se nalazi na Jordanovcu, dijeli zgradu sa ZŠEM poslovnom skolom

pozzzz
Linkivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 11:20   #28
F I L O Z O F S K I F A K U L T E T D R U Z B E I S U S O V E

Uvodenje religijske kulture, alternativa etici i vjeronauku. Neki dan sam imao priliku gledati u emisiji Ekumena, A. Basica talk show o Religijskoj kulturi, gosti: Sinisa Zrinscak, sociolog, Anto Misic, dekan FFDI......
Na kojem je zakljuceno da su studenti FFDI strucno osposobljeni za predavanje religijske kulture u osnovnim skolama.
Poznato je da njih ne voli ni ministarstvo, ni Crkva, a inace su isusovci. Sto mislite o tome fakultetu, da li smatrate da su FFDI studenti osposobljeni i adekvatni u priredivanju nastave religijske kulture.
Sto mislite o njihovom programu, iskustva studenata, profesori, ispiti, opcenita atmosfera na FFDI

Uv0010 Uvod u znanstveni rad
Up0020 Uvod u filozofiju
Fp1100 Logika
Fp1110 Moderna logika
Fp2100 Filozofija spoznaje
Fp5100 Filozofska antropologija
Fp7110 Socijalna etika
Fp8300 Povijest filozofije srednjega vijeka
Fp8400 Povijest suvremene filozofije
Up0040 Uvod u psihologiju
Psihologija religioznosti
Novi religiozni pokreti
Fp3100 Metafizika
Fp6100 Filozofija prirode
Fp8201 Renesansna filozofija – u Hrvatskoj
Rp7110 Ranokršćanska književnost
Rp3106 Međureligijski dijalog u dokumentima Katoličke Crkve

Međureligijski dijalog u dokumentima Katoličke Crkve
Nositelj predmeta: Prof. dr. sc. Božidar Nagy
Cilj je predmeta upoznati studente s nastojanjima Katoličke Crkve u približavanju i uspostavljanju dijaloga s nekršćanskim religijama na teoretskoj i praktičnoj razini. S Drugim vatikanskim saborom započinje novo razdoblje odnosa Katoličke Crkve s nekršćanskim religijama koje je obilježeno stavom priznanja i otvorenosti prema svim pozitivnim elementima u drugim religijama; u praksi se taj stav očituje kroz dijalog kojemu je Papa Pavao VI. dao odlučni idejni poticaj svojom enciklikom Ecclesiam Suam (1964.). Nakon ključnog koncilskog dokumenta Nostra Aetate o stavu prema nekršćanskim religijama u predmetu se obrađuju i ostali brojni drugi crkveni dokumenti koji su objavljeni nakon 2. Vat. Sabora o toj tematici, a koji s teološkog, filozofskog i pastoralnog vida nastavljaju produbljivati opravdanost i potrebu dijaloga s drugim religijama. Posebna pozornost posvećuje se dokumentu Dominus Jesus objavljenom 2000. g. Međureligijski molitveni skup za mir održan u Asizu 1986. na poziv Pape Ivana Pavla II. bio je odlučujući korak u provođenju dijaloga u praksi na širem eklezijalnom planu. Nakon njega uslijedili su brojni drugi međureligijski skupovi i susreti od kojih se posebno ističe veliki znanstveno-molitveni skup održan 1999. u Vatikanu uoči Velikog Jubileja pod naslovom: Suradnja među religijama na pragu trećeg tisućljeća. Svim ovim susretima, većima ili manjima zajednički je nazivnik: kako na temelju vjerskih vrijednosti, vlastitima svakoj religiji, zajednički poraditi za opće dobro čovječanstva, za napredak, mir i promicanje pravde i poštivanja ljudskih prava u današnjem svijetu. U predmetu se ukratko obrađuju i drugi dokumenti i inicijative nastali izvan Katoličke Crkve na području međureligijskog dijaloga.

Obavezna literatura:
1.Papa Pavao VI: ECCLESIAM SUAM. enciklika. 1964. Treći dio: O dijalogu
2.NOSTRA AETATE. Deklaracija Drugog Vat. sabora o nekršćanskim religijama.
3.DIGNITATIS HUMANAE. Deklaracija Drugog Vat. Sabora o vjerskoj slobodi.
4.Tajništvo za nekršćane: STAV CRKVE PREMA SLJEDBENICIMA DRUGIH RELIGIJA.
Dokumenti, 73. Zagreb, KS, 1985.
5.Papinsko vijeće za međureligijski dijalog i Zbor za evangelizaciju naroda: DIJALOG I NAVJEŠTAJ. Misijska centrala, Sarajevo 1992.
6.Međunarodno teološko povjerenstvo: KRŠĆANSTVO I RELIGIJE.
Zagreb, K.S., Dokumenti 112, Zagreb 1999.
7.DOMINUS JESUS. Deklaracija Kongregacije za nauk vjere. Zagreb, KS, 2000.
8.DEKLARACIJA O SVJETSKOJ ETICI.
Posebno izdanje ili u knjizi: Mato Zovkić: MEĐURELIGIJSKI DIJALOG, Sarajevo 1998., str. 50.-66.
9.B.Nagy: SURADNJA MEĐU RELIGIJAMA NA PRAGU TREĆEG TISUĆLJEĆA. Međureligijski skup u Vatikanu 1999. - Obnovljeni Život, br. 4, 2000., str. 533-548
10.B. Nagy: Molitveni skup za mir predstavnika svjetskih religija u Asizu 24. I. 2002.OBNOVLJENI ŽIVOT, br. 2, 2002., str. 259-273

Preporučena literatura
1.H. Küng, J. van Ess, H. von Stietencron, H. Bechert, KRŠĆANSTVO I SVJETSKE RELIGIJE , Zagreb, Naprijed, 1994.
2.KRŠĆANSTVO I RELIGIJE, Zbornik Simpozija profesora teologije. Priredio Nikola Hohnjec,
Zagreb Kršćanska Sadašnjost, 2000.
3.Mato Zovkić: MEĐURELIGIJSKI DIJALOG, Sarajevo 1998.
4.Karl-Joseph Kuschel: SPOR OKO ABRAHAMA. Sarajevo, Svjetlo Riječi, 2000.

NASTAVNO OSOBLJE
Redoviti profesori

Prof.dr.sc. Ivan Koprek SJ - za opću i indiv. etiku, socijalnu etiku, fil. kulture
Prof.dr.sc. Anto Mišić SJ - za metafiziku, ranokršćansku literaturu i hrv. renesansnu filozofiju
Prof.dr.sc. Hrvoje Lasić OP - za fenomenologiju i fil. religije, povijest fil. novoga vijeka
Prof.dr.sc. Ivan Macan SJ - za filozofiju spoznaje, analitičku fil. i logiku
Prof.dr.sc. Valentin Pozaić SJ - za kršćansku etiku
Prof.dr.sc. Nikola Stanković SJ - za filozofiju o Bogu, pov. antičke fil.
Prof.dr.sc. Mihály Szentmártoni SJ - za psihologiju

Izvanredni profesori

Prof.dr.sc. Josip Jelenić SJ - za sociologiju i socijalni nauk Crkve
Prof.dr.sc. Marko Matić SJ - za tumačenje Starog zavjeta
Prof.dr.sc. Božidar Nagy SJ - za katehetiku i dijalog među religijama
Prof.dr.sc. Ladislav Nemet SVD - za dogmatsku teologiju
Prof.dr.sc. Marijan Steiner SJ - za dogmatsku teologiju, relig. obrede i simboliku
Prof.dr.sc. Tonči Trstenjak SJ - za religijsku metodiku i didaktiku
Prof.dr.sc. Ivan Šestak SJ - uvod u filozofiju, povijest filozofije srednjega vijeka, povijest suvremene filozofije, filozofska antropologija

Docenti

Doc.dr.sc. Mijo Nikić SJ - psihologija
Doc.dr.sc. Niko Bilić SJ - tumačenje Staroga zavjeta
Doc.dr.sc. Ivo Antunović SJ - dogmatska teologija

Viši asistenti

Dr.sc. Tadija Milikić SJ - kršćanska etika

Asistenti

Mr.sc. Stjepan Fridl SJ - uvod u kršćanstvo
Mr.sc. Ivan Hang SJ - matematička i moderna logiku
Dr.sc. Kristijan Krkač - filozofija spoznaje
Dr.sc. Daniel Miščin - metafizika
Dr.sc. Damir Mladić - etika
Mr.sc. Blaženko Nikolić SJ - fundamentalna teologija
Mr.sc. Ivica Musa SJ - povijest kršćanstva
Mr.sc. Željko Rakošec - uvod u znanstveni rad i duhovna teologija
Mr.sc. Pero Vidović SJ - Novi zavjet
Dr.sc. Vlado Vladić - estetika, filozofija o Bogu
Mr.sc. Jure Vranjić SJ - kanonsko pravo

Profesori u miru

Prof.dr.sc. Vladimir Horvat S.J. - granična pitanja književnosti i filozofije
Prof.dr.sc. Alfred Schneider SJ - fundamentalna i dogmatska teologija
Prof.dr.sc. Ivan Pál Sztrilich SJ - filozofiju prirode i znanosti, povijest filozofije srednjega vijeka
Prof.dr.sc. Roko Prkačin SJ - uvod u kršćanstvo, duhovna teologija

Pozvani nastavnici

Doc.dr.sc. Erna Banić-Pajnić - povijest filozofile
Dr.sc. Vesna Batovanja - povijest filozofije
Prof. Dr. Christian Beck - Sozialethik/Sozialphilosophie
Mr.sc. Jasminka Domaš-Nalbantić - judaizam
Doc.dr.sc. Hrvoje Domitrović - znanost o komunikaciji
Dr.sc. Anto Gavrić OP - povijest filozofije
Dr. sc. Filip Grgić - povijest filozofije (Institut za filozofiju - Zagreb)
Prof.dr.sc. Mislav Ježić - indijska filozofija, istočne religije (Filozofski fakultet - Zagreb)
Prof.dr.sc. Ivan Karlić OFMConv - dogmatska teologija (KBF - Zagreb)
Dr.sc. Katica Knezović - etika, filozofija prirode
Prof.sc.dr. Pavao Knezović - latinski jezik (Hrvatski studiji - Zagreb)
Doc.dr.sc. Ivan Kordić - povijest filozofije
Dr.sc. Stipe Kutleša - filozofija znanosti (Hrvatski studiji - Zagreb)
Dr.sc. Ivan Leutar OFM - katolička društvena etika
Dr.sc. Vlado Lončarević - granična pitanja književnosti i religije
Prof.dr.dr.sc. Winfried Löffler - filozofija o Bogu i analitička filozofija (Sveučilište u Innsbrucku)
Prof.dr.sc. Marta Ljubešić - znanost o komunikaciji
Dr.sc. Ivan Markešić - sociologija religije (Hrvatski studiji - Zagreb)
Ševko Omerbašić - islam
Dr.sc. Krunoslav Pisk - filozofija prirode
Prof.dr.sc. Josef Quitterer - filozofska antropologija, povijest filozofije (Sveučilište u Innsbrucku)
Dr.sc. Franjo Vidović OFM - tumačenje Novoga zavjeta
Dr.sc. Josip Šimić OFM - pastoralna teologija
Doc.dr.sc. Stjepan Tadić - sociologija
Doc.dr.sc. Josip Talanga - izabrana pitanja iz filozofije
Dr.sc. Ivan Tikvić - specijalna etika
Mr.sc. Stjepan Kušan SJ - specijalna etika
Prof. Kristina Vlašić Šnidaršić - pedagogija
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:35   #29
Quote:
aktovka kaže: Pogledaj post
Olitiga Filozofski fakultet Družbe Isusove. Recite mi sve!

Zapravo me najviše zanima o onoj potvrdi. Kojoj potvrdi, aktovka? Onoj potvrdi koja je potrebna za upis: potvrdi o kršcanskom ponašanju izdanu od jedne crkvene osobe.

Prešla sam prag i ukoliko upadnem bez placanja razmišljam o upisu.

Ali majke ti, što je s tom potvrdom? Se može upisat bez toga?


Ja se upisao i bez potvrde, a i nisam kršten, uopće nije bilo beda...
-CP- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 19:41   #30
Profesor filozofije i religijske kulture-FFDI

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ac/414381.aspx

Dobra večer svima!

Što reći o profesoru religijske kulture, kojeg 20 godina mlađi ljubavnik sasiječe samurajskom mačetom iz Japana?
Katolik, religiolog, predavač, trener, buisnessman, sve u jednom.

Da li je to bio pokusaj učenja šintoizma? Religije Japana?
Očito da se počinju otkrivati tajne života studenata Filozofskog fakulteta Družbe Isusove.
http://www.ffdi.hr/files/cep/ocepu.html
Na ovom linku se nalazi ubijeni gay profesor, prvi sa lijeva

Takvi da nam predaju djeci u osnovnim i srednjim školama????
Molio bih moderatore da ako je moguce ovaj topic postave i na forum Religija, ne znam da li je meni dozvoljeno.

Zadnje uređivanje ACAPULCO : 19.01.2009. at 19:53.
ACAPULCO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:03   #31
I što je tu čudno? Družba Isusova, bilo kakva klasična gimnazija, ili kakva treća katolička škola im ne zaviruje u krevet. Vidiš i sam, kako se već piše po ovoj temi, ne traži se da uopće budu katolici, da donose ikakve potvrde. Jednostavno su svi pozvani, ako hoće raditi i učiti!? A zamisli da ne daju upisati bez tih formulara? Onda bi po njima drvljem i kamenjem?!! I ovaj ubijeni čovjek je bio školovan. Kao što si mogao pročitati, ima visoku stručnu spremu i uredno je učio. A to može zahvaliti Isusovcima, koji su ga poučili.. A to što se bavio ne baš lijepim stvarima, je njegova stvar, njegov obraz, a ne obraz Družbe Isusove. Kao da se jedva čeka ispljuvat crkvu...
Phoebos Apollon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 10:36   #32
Quote:
Apolon.17 kaže: Pogledaj post
I što je tu čudno? Družba Isusova, bilo kakva klasična gimnazija, ili kakva treća katolička škola im ne zaviruje u krevet. Vidiš i sam, kako se već piše po ovoj temi, ne traži se da uopće budu katolici, da donose ikakve potvrde. Jednostavno su svi pozvani, ako hoće raditi i učiti!? A zamisli da ne daju upisati bez tih formulara? Onda bi po njima drvljem i kamenjem?!! I ovaj ubijeni čovjek je bio školovan. Kao što si mogao pročitati, ima visoku stručnu spremu i uredno je učio. A to može zahvaliti Isusovcima, koji su ga poučili.. A to što se bavio ne baš lijepim stvarima, je njegova stvar, njegov obraz, a ne obraz Družbe Isusove. Kao da se jedva čeka ispljuvat crkvu...
Ali takvi se guraju na tome faksu i promoviraju kao veliki strucnjaci, a mozda je smao gay lobi u pitanju....
Normalno nije bas....
Da se netko izjasni da je gay na tom faksu...njega bi drvljem i kamenjem...
ACAPULCO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2009., 15:42   #33
help

Dragi ljudi, ukoliko studirate ffdi pliz helpajte:

1.Koliko je zahtjevan smjer (filozofija i religijske znanosti) ?
Studiram već jedan faks (3.godina sam), pa bih pokušala paralelno ovaj sadašnji i novi na ffdi-u...možda bi ovaj potonji (ako ga upišem )malo razdužila, jednu god završit u 2 ??

2. Zanima me filozofija jako (a i sve vezano uz religije-religioznost, duhovnost) i htjela bih se obrazovat na ovom polju.
Trenutno me moj sadašnji faks (nebitno koji) po pitanju filozofije ne ispunjava uopće, točnije ispunjava me jako malo- ipak ga namjeravam završit (5 god po Bolonji, pa kad sam već odvalila pola), a ne da mi se čekat još par godina, pa onda upisivati novi. Htjela bih sa filozofijom startat što prije .

savjeti dobrodošli
ananasss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:33   #34
Quote:
ananasss kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, ukoliko studirate ffdi pliz helpajte:

1.Koliko je zahtjevan smjer (filozofija i religijske znanosti) ?
Studiram već jedan faks (3.godina sam), pa bih pokušala paralelno ovaj sadašnji i novi na ffdi-u...možda bi ovaj potonji (ako ga upišem )malo razdužila, jednu god završit u 2 ??

2. Zanima me filozofija jako (a i sve vezano uz religije-religioznost, duhovnost) i htjela bih se obrazovat na ovom polju.
Trenutno me moj sadašnji faks (nebitno koji) po pitanju filozofije ne ispunjava uopće, točnije ispunjava me jako malo- ipak ga namjeravam završit (5 god po Bolonji, pa kad sam već odvalila pola), a ne da mi se čekat još par godina, pa onda upisivati novi. Htjela bih sa filozofijom startat što prije .

savjeti dobrodošli
Mislim da taj fakultet uopce ne zasluzuje naziv fakultet
WUSTENROT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 17:30   #35
Ja sam na prvoj godini i fakultet je stvarno odličan. Predmeti su zanimljivi,profesori odlični,a ekipa je zaakon.
Ne treba vam nikakva potvrda,ja sam se upisala i bez nje.
@WUSTENROT Nemaš blage veze o čemu pričaš. Ovaj fakultet je na području filozofije najkvalitetniji u Hrvatskoj.
Whatever000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 16:47   #36
Jel ima tko a da ovdje studira psihologiju?
__________________
.
Stella. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 22:24   #37
OK JE FAKS
WUSTENROT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 09:38   #38
Jel mi se ko može javit porukom, pa da se malo više raspričamo o prijamnom, upisu itd., jer ovak ne ide niš!
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:44   #39
Jel itko ide uopće na ovaj fax? Od forumaša ili njih samih. Poslao sam im mail prije već mjesec dana i nitko ne zna odgovorit. Očekivao sam bar malo više pristojnosti od ljudi koji se bave "humanizmom",

Jel' ima smisla uopće pokušavat upisat ovaj fax, jer ako je daljnje stanje kao dosada onda je u banani do bola.
__________________
Dobrovoljno bannan for good.
Aryan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 18:18   #40
Ja mogu reći samo jedno: iz svojih iskustava na ovom forumu s ljudima koji su tvrdili da je riječ o izvrsnom fakultetu te da na njemu studiraju ili su na njemu diplomirali nemam pozitivna iskustva.
Opet, nije baš da bih se drage volje družio s mnogima sa svog faksa, tako da...

Preporučio bih znatiželjnima da pretraže malo podforum Religija, gdje je jedan bivši student iznio prilično detaljnu kritiku tog fakulteta. Ne znam je li objektivna, ali je u svakom slučaju obrazložena.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.