Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 22:18   #6561
Drage Viktoria i Leeloo,dragi Pero,
hvala vam svima na pomoci i savetima u vezi sa jetrom.

Odmah sam i sama uz pomoc muza preduzela nabavku nekih stvari, namirnica i cajeva koje su mi preporucene, trudicu se da mi bude ok, i "ako je sve u glavi", a verujem i u dragom Bogu , kao i u ljubavi i trudu prema bolesniku, bice sve OK.

Pero, ono sto si pisao :

Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo to je, po mom misljenju, jako, jako tacno!

Ali do te ravnoteze se dolazi , nazalost, tezim putem, to je ono sto cesto ovde provlacim, doci do svoje harmonije. Nazalost, nismo mnogo mudri kad su pred nama obaveze, bacamo se, stihijski cesto, u vatru , izgaramo, a sve bi smo mogli da postignemo, ali na drugaciji nacin.

Pozdrav, drago drustvance
iva64 is offline  
Old 17.10.2010., 22:24   #6562
Quote:
Viktoria 51 kaže: Pogledaj post
Dobar vam dan draga porodico !!!

Pozelela bih jasa 45 dobrodoslicu i sve redom lepo pozdravila. Izgleda da, sa ovim hladnim danima i nase stanje se bitno pogorsava. Nemamo kud iz sopstvene koze.

Draga iva,
nesto sam nacula da je ta kozija surutka dosta jaka te da je treba piti razblazenu.

Mnogi kazu da je KEFIR daleko bolji od surutke !!!

Sve vas lepo pozdravljam i zelim ugodno nedeljno popodne !!!
draga Viktorija i tebi veliki pozdrav u pravu si da nam se stanje pogorsava sa promjenom vremena ali ne dao Bog gore doce opet ljepsi i topliji dani.

ja sam pila obicnu surutku davno i meni je pomagala ali nisam nikada pila kozju.
a ja kefir obozavam nekako mi je uvijek bio posebnijeg ukusa od ovih ostalih mlijeka a sada pijem A sa acidofilusom posto cesto imam nekih urinarnih infekcija ali pijem sa 0,5% masnoce zbog kolesterola.

pusa i svako dobro ti zelim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 22:27   #6563
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
jasa 45 dobro dosla na druzenje i sigurna sam da ce ti u nasem drustvu biti puno lakse barem ces imati s kim podijeliti i lose i dobro kao sto i svi mi radimo ovdje i savjetujemo se medjusobno. jako mi se svidja tvoje misljenje na startu i sigurna sam da ces pozitivnim razmisljanjem prebroditi dosta toga.
sto se tice tvog stanja koje si opisala i ja sam isto prolazila vise puta kroz to a ponekad sam se osjecala i jako lagano kao ptica. ja trenutno imam jako puno bolova u krizima koji mi se spustaju ispod stomaka tako da se moram naruciti kod doktora prvo da odem na ginekoloski pregled da eliminisem tu sumnju jer do sada Bogu hvala nisam imala nekih velikih problema sa tim.
imam osteoporozu za koju su mi rekli da se stanje malo pogorsalo i iskreno se nadam da nije od toga jer bi se onda to teze lijecilo. ja sam jako cesto prije imala jake glavobolje ali posto pijem jako puno tableta onda sam izbjegavala trovati se jos i tim protiv bolova i tigrova mast mi je znala cesto pomoci da mi umanji glavobolju.
a jesi li kontrolisala od cega ti je ta glavobolja moze biti od pritiska, a moze biti i od povecanog kolesterola. trazi da ti to prekontrolisu. ovo mi je palo na pamet na prvu jer to znam iz svog iskustva.

pusa i svako dobro ti zelim
Hvala veliko na brizi,kontrolisala sam sve sta se tice glavobolje,magnetnu rezonancu mozga su mi radili i krvnih sudova glave,holesterol nemam a mislim da nije menopauza sta rece Betili jer ovo znojenje se javilo i prije cetrdesete.Tada mi je rekla moja dr opste prakse da su hormoni,e sad zasto hormoni,navodno nemam nikad uredan ciklus i kod svih zena koje nemaju uredan ciklus se mogu javiti ovakvi problemi,kao da si u menopauzi a nisi.(poremecaj hormona).Moze se javiti subferilna temp.i nocno znojenje.E,sad budi pametan.Ziza jesi li na terapiji i koje su tvoje boljkice?Pozdrav
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 22:30   #6564
eh ovo vazi za sve danas sam procitala da LEDENI CAJ stvara kamen u bubregu zbog nekog sastojka ne sjecam se kog nesto sa pocetnim slovom A i ne preporucuje se uopste piti u toplim danima jer moze zbog pretjeranog znojenja i unosa tog sastojka doci do kolapsa organizma.
danas sam citala onu svoju knjigu o biljkama i izmedju ostalog procitala i ovo.

jos jedno sto mi je palo na pamet sada je da ljudi sa psorijazom ili jako suhom kozom trebaju izbjegavati unositi citronicno voce a jesti sto vise kostunjavog.

pistacija je dobra za zastitu vena i kao preventiva od kolesterola i dijabetisa pa milo moje drustvo udarite po pistacijama jer nam uz ove nase lijekove ne gine nekada biti i sa povecanim kolesterolom.

sve vas ljubim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 22:39   #6565
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Iva ja sam čula da je artičoka jako dobra za jetru.

Evo malo sa neta o njoj:

Znanstvena potvrđenost artičoke

Tridesetih godina 20. st. prva istraživanja su dokazala višestruku ljekovitost artičoke: zapažena je pojava širenja žučnih kanala, uz istodobno pojačano izlučivanje žuči kao i povoljno djelovanje na bolju prokrvljenost i regeneraciju tkiva jetre, ali i smanjenje mogućnosti zastoja protoka žuči, te zadržavanje toksina u jetri. Nakon dvomjesečnog ispitivanja na životinjama, zamijećen je pad vrijednosti kolesterola kod štakora koji su dobivali ekstrakt od listova artičoke. Ekstrakt uziman profilaktički štitio je jetru štakora od otrova.

Više od 500 pacijenata s nespecifičnim probavnim poremećajima 6 tjedana primalo je dozu od 320 do 640 mg ekstrakta od listova artičoke ili placebo 3 puta na dan. Simptomi su se popravili kod skupine koja je dobivala ekstrakt, ukupno za 71%. U usporedbi s polaznimvrijednostima nadutost se smanjila za 66 %, bol u donjem dijelu trbuha za 76 %, a mučnina čak za 82 % !

U podskupini od 300 pacijenata ispitane su i vrijednosti masti u krvi: kod osoba koje su dobile ekstrakt artičoke trigliceridi su pali za 12,5 %, a ukupan kolesterol za 11,5 %. Korisni je kolesterol (HDL) lagano porastao za 2,3 %.

Nedavno je napravljeno istraživanje gdje je sudjelovalo osam liječnika opće medicine, koji su kod svojih pacijenata promatrali i bilježili učinkovitost i podnošljivost dodatka prehrani koji sadrži ekstrakt listova artičoke. Pacijenti su uzimali 400 mg suhog ekstrakta listova artičoke, što približno odgovara 5000 mg svježe artičoke. Ponovno je dokazan blagotvoran učinak artičoke! Vrijednost kolesterola je pala, došlo je do opće regeneracije jetre, a nadutost igrčevi u želucu i crijevima su se smanjili kod 89 % pacijenata.

Studije provedenom na Univerity of Tuebingen u Njemačkoj, dokazano je da artičoka sadrži antioksidante, premda se ne zna je li to glavni mehanizam blagotvornog djelovanja na jetru. U svakom slučaju, u navedenoj studiji pokazalo se da je šteta koju jetri prouzroče slobodni radikali puno manja ukoliko je prisutan ekstrakt artičoke.

Kada koristiti artičoku?

Primjena artičoke sa znanstvenog stajališta preporučuje se:
› kod visokog kolesterola tj. s ciljem snižavanja masnoća u krvi
› poboljšavanja protoka žuči i funkcije jetre
› kod otežane probave, žgaravice, osjećaja “kruljenja” u crijevima, nadutosti i bolova u trbuhu

Osim ovih glavnih indikacija, uz savjetovanje s fitoaromaterapeutom, katkad se može razmisliti
o upotrebi artičoke i kod:
› ciroze jetre i zaštite jetre od svih toksina i infekcija
› mučnine
› prilikom regeneracije (obnavljanja) jetrenih stanica
› kod oboljenja bubrega i pijeska u bubrezima (ima diuretičke sposobnosti)
› u slučaju azotemije, tj. trovanja otrovima vlastitog tijela koje uzrokuju oboljeli bubrezi, zastoj mokrenja i slično
› kod gihta
› kod problema s reumom
› kod zatvora i općenito probavnih smetnji (artičoka je blagi laksativ)
› kod oboljele slezene
› artičoka se kao antioksidativno sredstvo preporučuje i kao snažno prirodno sredstvo u borbi protiv slobodnih radikala i mobiliziranja energetskih rezervi.

......

S artičokom se preporučuje uzimanje omega-3 kiselina. Za razliku od uvriježena mišljenja, omega-3 kiseline nisu sadržane samo u ribljem ulju. Ono sadrži EPA (eikozapentaensku kiselienu) i DHA (dokozaheksaensku kiselinu). Preparat bi trebao sadržavati i ?-linolensku kiselinu (ALA). Poznato ulje bogato ALA-om je ulje lana, ali i ulje jezgre oraha (Juglans regia) i ulje konoplje (Cannabis sativa). I omega-3 kiseline smanjuju povišen kolesterol, ali njihova ljekovitost dolazi prije svega do izražaja zbog preventivnog djelovanja na proces ateroskleroze.

Poznato maslinovo ulje nije ljekovito zbog sadržaja masnih kiselina, nego prije svega zbog koleretičnog djelovanja, tj. poticanja lučenja žuči. Općenito vrijedi pravilo da gorči tipovi maslinova ulja djeluju bolje koleretično.

I brojne druge biljke katkad se koriste s artičokom. To mogu biti crvena gljivica riže (Monascus purpureus) koja smanjuje sintezu kolesterola, te piskavica (Trigonella foenum graecum). O smislenoj terapiji porazgovarajte sa stručnim fitoterapeutom.

Nuspojave, kontraindikacije i interakcije s lijekovima

U vrlo rijetkim slučajevima nastupaju želučano-crijevne tegobe. Moguće su i alergijske reakcije (kod ljudi alergičnih na biljke porodice Asteraceae). Zbog koleretičnog svojstva, ekstrakti artičoke ne smiju se koristiti kod opstrukcije (začepljenja) žučnih kanala, a u slučaju žučnih kamenaca prije primjene posavjetovati se s liječnikom.
evo naprijed sam pisala da sam prosle godine pila tablete articoke i evo u ovom zadnjem dijelu prepoznah nuspojave e pa stvarno zar nisam peh jer sam ja imala ove zelucano-crijevne tegobe a mozda mi je to bilo i uzrok onim silnim problemima prosle godine kad mi je stomak u popodnevnim satima bio kao kod trudnice ali eto dobro je da sam procitala i ovo. nesto mi ipak nije jasno ja jedem articoku onako u salati i nisam primijetila da imam ovakve tegobe dal to moze biti da u tim tabletama ima neki sastojak koji meni ne pase. ubijedjena sam da je to ali mi i svaki vas savjet mnogo znaci.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 22:44   #6566
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post

Ja sam od pozitivnih nalaza imala: polineuropatija, ostecenje lakrimalnih, pljuvacnih i parotidnih zlezda(suhoca ociju i usta). U jednom momentu povisen CRP, ali cim je ponovljen nakon par dana bio je u normali. Ostalo sve normalno.

Od simptoma sam imala(lista je malo poduza ): suhe,crvene oci kao da imam pesak u njima pa me zulja, suhoca usta, stalne glavobolje, atipicna trigeminalna neuralgija(bol u maxilarnim sinusima i ponekad u ocnim dupljama), bolovi po celom telu u misicima i zglobovima, strahoviti bolovi i grcevi u nogama, nemogucnost hodanja na petama, bolovi u listovima, butinama, kolenima(jedva sam hodala i to samo kratke staze), stalni osecaj velike iscrpljenosti, umora, losa koncentracija(ponekad nisam mogla da pratim sta mi neko govori), lose spavanje, neuropatske senzacije po telu, sigurno sam nesto i zaboravila, ali to bi bilo to.

Sad trenutno u trudnoci imam samo i dalje suha usta, povremene grceve u listovima, bolove u ledjima(ali to vise pripisujem trudnoci) i bez terapije sam.

Pozdrav!
da se ne urekne kuc.kuc. super si se izvukla molim Boga da tako i ostane a da se nakon poroda rijesis i ovih i uzivas u svojoj princezi.
betilli moras svoju emotivnost ako budes lezala u bolnici ostaviti iza vrati i razmisljati samo o svojoj princezi kao cilju jer nikom ne mozes oduzeti bol ali sebe sacuvati da bar u nekoj mjeri.

pusa i misli na sebe i nasu princezu

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:37. Reason: quote
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 22:49   #6567
Jel' ima neko od vas mozda pojacano opadanje kose?Meni kosa pojacano opada od samog pocetka puberteta a to je 30-ak godina
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 22:55   #6568
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi.!
Vidim da se ovo pretvorilo u dnevni boravak, hehe i neka je. Više nema izgleda bolničke čekaonice. Poželio bi dobrodošlicu jasi i saši u ovaj naš mali kutak.
Vidim da ima dosta toga napisanog (trebalo mi je hrpu vremena da sve pročitam), a prošlo je samo 7-8 dana. Šta kanite doći do brojke 500 prije Nove godine?
Vidio sam da se dosta vas žali na migrene. Bila mi je sudrug neko vrijeme (ne pamtim je po dobru), ali hvala Bogu i prošla je. Prvi uzrok glavobolja (90-95%) je neodstatak tekućine u mozgu (likvor), pa jednostavno mozak "zakuha". Tu vam onda podsjećam na uzimanje tekućine te na taj način možete smanjiti migrene/glavobolje Drugi uzrok je da jetra ne radi dobro i ne pročišćava otrove, pa se oni zadržavaju u tekućini, a treći je povezan sa hlađenjem mozga i donošenjem hranjivih tvari (slezena). To je prema onome što sam ja primjetio u svom radu. Ova zadnja grupa je dosta povezana sa ženskim ciklusom, pa u tom dijelu treba rješavati problem. Pogledajte malo na netu i tražite kuda ide meridijan slezene i masirajte točku odmah iznad koljena (točka broj 10). Uzgred primjetio sam da je slezena odgovorna (točke 12 i 13) i za štitnjaču. Pacijenti koji su imali hipertireozu su imali poremećaj s lijeve strane, a oni koji su imali hipotireozu s desne. Tako da mi je to dosta zanimljivo.
Iva, što se tiče vašeg sina i njegovih glavobolja, mislim da je to povezano s jetrom. U principu problemi s bubregom se manifestiraju s problem s zvukovima, traži se i mir i tišina (Uši) (netko je spomenuo i noćno znojenje, to je isto znak slabijih bubrega), dok se problem s jetrom manifestira kao problem s svjetlošću (oči). Iz tog razloga mu odgovara zamračena soba.
Što se tiče bolova u ramenu tu je druga priča. Učili su me da je lijeva strana vezana za želudac i srce, dok je desna vezana za jetru i debelo crijevo. Našao sam da to odgovara rečenom. Inače sama ramena pokazuju dosta stvari, ali o tome drugom prilikom.
Odmah da napomenem sve to je na početku na energetskoj razini. Treba 5 do 7 godina da se razvije fizička bolest gdje onda doktori to mogu primjetiti. Prevencija je lijek, tako da ima dosta mogućnosti i vremena. Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo. Ono osnovno u našoj bolesti je strah i briga, koji jednostavno pokreću masu drugih stvari (najbolje je rekla to luna u vezi svoje djece).
Ono što je spomenula bergemontica i još netko u vezi ruku iznad glave i spavanje, po meni to je normalno, jer jednostavno smanjena je cirkulacija nakon nekog vremena i ruka "odrveni". Dogodilo mi se ne jedamput.
Ali ono za mišiće i bolove, tipični problem s slezenom. Mozgovni tip koji jako puno radi s mozgom ali malo fizički. Kada odradi fizički, dođe do ravnoteže i bolovi se smanje/nestanu. Samo to treba očito češće od 2x tjedno, jer puno se razmišlja (Joooj, da mi je naći taj prekidač, pa da ga malo ugasim).
Ziza i lelloo isto dosta imaju izražen taj problem, a pogotovo lelloo (ne zamjeri) radi dosta slatkog i puno mozgovnog kretanja, a malo fizičkog (uzgred čestitam od srca za mod). Padanje je povezano s tim što si cijelo vrijeme u budućnosti (mislima si već tamo gdje si fizički krenula). Ako ideš sporije tijelo samo "vidi" zapreke i u skladu s time se ponaša (izbjegneš kutni ormarić u zadnji čas) a ako žuriš dogodi se k'o u crtićima: BOOOM!
Moram sada ići. Od srca vas sve pozdravljam i da imate mira u glavama i u srcima.Živi i veseli bili!
Pero svaka ti je na mjestu ali najteze se promijeniti a ti si u tome uspio i svako dobro ti zelim i na dalje da nam se cio i veseo javljas bar i ovako rijetko i to je nesto.
puno zdravlja i uspjeha u radu ti zelim
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 22:56   #6569
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post

da se ne urekne kuc.kuc. super si se izvukla molim Boga da tako i ostane a da se nakon poroda rijesis i ovih i uzivas u svojoj princezi.
betilli moras svoju emotivnost ako budes lezala u bolnici ostaviti iza vrati i razmisljati samo o svojoj princezi kao cilju jer nikom ne mozes oduzeti bol ali sebe sacuvati da bar u nekoj mjeri.

pusa i misli na sebe i nasu princezu
Joj draga Ziza i ja tako mislim, nepovratilo se puj, puj...

A sto se tice bolnice, nije mi dosta moje muke, nego gledam i tudju...sad kad sam bila na pregledu zadnji put, zenica izgubila trojke u 6 mesecu, ni jedno nisu mogli spasiti, a muz joj poginio dve nedelje pre toga, pa kako da se ne potresas...

Pusa i tebi!

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:30. Reason: quote
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 23:01   #6570
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Jel' ima neko od vas mozda pojacano opadanje kose?Meni kosa pojacano opada od samog pocetka puberteta a to je 30-ak godina
Jasa,

vecina nas je prosla kroz to, ja u skorije vreme, stalno sam ovde kukala i dosadjivala curama sa tim.

Meni je dermatologica prepisala diprosalic kortikosteroide i Pilfud 5% za utrljivanje u tjeme glave. Na pocetku terapije mi jos vise pocela opadati da sam fras dobila , nakon dva meseca terapije opadanje se smanjilo, potom sam ostala trudna i prekinula sve lekove i opadanje je skroz prestalo, a trajalo je nekih 4 meseca.

Inace moram da kazem da mi je od Pilfuda izrasla sva kosa koja mi je opala najvise na zaliscima, prvo je bila onako paperjasta, a sad je vec fina kosa, oko 4-5 cm duzine.
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 23:02   #6571
Quote:
renchi01 kaže: Pogledaj post
da se i ja na brzinu javim ,trbalo mi je ihhhh vremena da vas pročitam.sin mi je pošao u vrtić pa tu ti je obaveza odvezi ga dovezi ga.kćer se razbolila upala grla,vodila je doktoru,jučer ja ,katastrofa stanje ,slabost,nemoć nisam se mogla dić iz kreveta.eto danas sam bolje.eto drage moje čim vas ne pročitam dva dana falite mi .velika pusa svima!
i ti nama falis mila a jeli vam se to nakacio neki virus. hvala bogu da si danas bolje a iskreno zelim da ti i kcerkica sto prije preboli tu upalu grla.
sretan sincicu polazak u vrtic a stici ces ti to sve nek su oni zivi i zdravi.

pusa



ma sta nam je ovo danas sa Lunom nedostaje mi pravo citati njene saljive komentare o svojoj svakodnevnici i kroz sta je sve prosla. ljubim te luna nemoj da si zlocesta i da nas toliko drzis u neizvjesnosti.


draga Angel nadam se da ti je stanje puno bolje i da ces nam se uskoro potpuno oporaviti i pridruziti se ovoj nasoj veseloj druzini.
i tebi sto poljubaca i topli zagrljaj pun snage saljem
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 23:10   #6572
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Drage Viktoria i Leeloo,dragi Pero,
hvala vam svima na pomoci i savetima u vezi sa jetrom.

Odmah sam i sama uz pomoc muza preduzela nabavku nekih stvari, namirnica i cajeva koje su mi preporucene, trudicu se da mi bude ok, i "ako je sve u glavi", a verujem i u dragom Bogu , kao i u ljubavi i trudu prema bolesniku, bice sve OK.

Pero, ono sto si pisao :

Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo to je, po mom misljenju, jako, jako tacno!

Ali do te ravnoteze se dolazi , nazalost, tezim putem, to je ono sto cesto ovde provlacim, doci do svoje harmonije. Nazalost, nismo mnogo mudri kad su pred nama obaveze, bacamo se, stihijski cesto, u vatru , izgaramo, a sve bi smo mogli da postignemo, ali na drugaciji nacin.

Pozdrav, drago drustvance
I ja sam isto skontala da mi neke stvari smetaju i tek kasnije saznam da neke od tih stvari nisu dobre za moje stanje ili da neki od tih proizvoda ima neki sastojak koji se kasnije ispostavio kao jako štetan.

Ja sam pročitala u nekoj mojoj knjižici da tijelo kad mu nešto fali samo traži tu stvar u vidu da ti se neopisivo jede neka određena namirnica. Evo ja uopće nisam volila grašak i rajčicu jesti, u zadnje vrijeme ih jedem ko luda. Očito je da mi nešto fali i da organizam na taj način zadovoljava potrebe.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
eh ovo vazi za sve danas sam procitala da LEDENI CAJ stvara kamen u bubregu zbog nekog sastojka ne sjecam se kog nesto sa pocetnim slovom A i ne preporucuje se uopste piti u toplim danima jer moze zbog pretjeranog znojenja i unosa tog sastojka doci do kolapsa organizma.
danas sam citala onu svoju knjigu o biljkama i izmedju ostalog procitala i ovo.

jos jedno sto mi je palo na pamet sada je da ljudi sa psorijazom ili jako suhom kozom trebaju izbjegavati unositi citronicno voce a jesti sto vise kostunjavog.

pistacija je dobra za zastitu vena i kao preventiva od kolesterola i dijabetisa pa milo moje drustvo udarite po pistacijama jer nam uz ove nase lijekove ne gine nekada biti i sa povecanim kolesterolom.

sve vas ljubim
Ako misliš na kupovni ledeni čaj, taj uopće ne valja. Toliko je pun kemije da je bolje piti vodu nego to.

Ma najbolje je po ljeti napraviti čaj od nečega (ja recimo napravim neki voćni čaj npr od trešnje) i onda to staviti u hladanjak i pustiti da se odladi. I eto ga ledeni čaj. Kao prvo znaš šta si stavila unutra a kao drugo imaš izbor okusa koliko hoćeš.

Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
evo naprijed sam pisala da sam prosle godine pila tablete articoke i evo u ovom zadnjem dijelu prepoznah nuspojave e pa stvarno zar nisam peh jer sam ja imala ove zelucano-crijevne tegobe a mozda mi je to bilo i uzrok onim silnim problemima prosle godine kad mi je stomak u popodnevnim satima bio kao kod trudnice ali eto dobro je da sam procitala i ovo. nesto mi ipak nije jasno ja jedem articoku onako u salati i nisam primijetila da imam ovakve tegobe dal to moze biti da u tim tabletama ima neki sastojak koji meni ne pase. ubijedjena sam da je to ali mi i svaki vas savjet mnogo znaci.
Moguće je da ti je nešto smetalo iz tablete. Al ovo sa stavljanjem listova u salatu mi se jako sviđa.

Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Jel' ima neko od vas mozda pojacano opadanje kose?Meni kosa pojacano opada od samog pocetka puberteta a to je 30-ak godina
Jesi možda ikad provjeravala štitnjaču?

Meni stalno opada kosa al ja imam manjak hormona štitnjače i pijem zbog toga terapiju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 17.10.2010., 23:23   #6573
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Hvala veliko na brizi,kontrolisala sam sve sta se tice glavobolje,magnetnu rezonancu mozga su mi radili i krvnih sudova glave,holesterol nemam a mislim da nije menopauza sta rece Betili jer ovo znojenje se javilo i prije cetrdesete.Tada mi je rekla moja dr opste prakse da su hormoni,e sad zasto hormoni,navodno nemam nikad uredan ciklus i kod svih zena koje nemaju uredan ciklus se mogu javiti ovakvi problemi,kao da si u menopauzi a nisi.(poremecaj hormona).Moze se javiti subferilna temp.i nocno znojenje.E,sad budi pametan.Ziza jesi li na terapiji i koje su tvoje boljkice?Pozdrav
eh moja jasa to za menopauzu nikad zena ne moze biti sigurna vec sam pisala da sam ja prve simptome osjetila u 37 godini to nocno znojenje a prestala sam dobivati sa 43 godine ali ako bude od toga onda su ti i sanse da te glavobolja prestane puno vece sa prestankom menstruacije kao sto je kod mene slucaj ako si procitala prethodne postove. doduse ja nisam imala svakodnevno velike glavobolje to su vise bile te menstrualne migrene ali Bogu hvala rijesila sam se toga.
nakon 5 do 6 godina od nastanka moje bolesti jedan period sam imala svakodnevne glavobolje i uzasno jake ali sam ja to nekako najvise lijecila tigrovom masti upravo zbog lijekova koje uzimam da se ne bi jos vise trovala.

eh moja jasa da su boljkice bila bih sretna ali sto kaze leeloo to su prave bolestine ali ne dam se. Pored lupusa kao osnovne bolesti imam glomerulonefritis, osteoporozu, shjogren sindrom, vise puta operisala patelu, imam i probleme sa srcom, iritirana crijeva a spondilozu vise skoro da ima svako. od terapije ti uzimam Pronizon i Imuran za lupus, aledronat za osteoporozu, glandosan kao vjestacku pljuvacku doduse ponekad samo ako je nuzno kao i vjestacke suze, pijem za srce Korvitol i Redergin a za povisen kolesterol pijem Simvastatin 40mg. da bi bolje zastitila srce i pijem jos nesto od prirodne medicine kao sto je Q10 ulje od ajkuline kosti, vitamin D3, kalcij i magnezij. sigurna sam da sam nesto zaboravila ali ovo je sto mi je palo do sada na pamet. pored svega ovoga sam prije deset godina morala ugraditi vjestacka koljena eto to ti je moja skracena istorija bolesti eh da me samo po jedan dan mucilo jedno od ovoga bilo bi dosta ali eto sa lupusom zivim vec 24 godine i hvala Bogu idem naprijed.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 23:34   #6574
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post

Joj draga Ziza i ja tako mislim, nepovratilo se puj, puj...

A sto se tice bolnice, nije mi dosta moje muke, nego gledam i tudju...sad kad sam bila na pregledu zadnji put, zenica izgubila trojke u 6 mesecu, ni jedno nisu mogli spasiti, a muz joj poginio dve nedelje pre toga, pa kako da se ne potresas...

Pusa i tebi!
Uzas ne dao Bog nikome ali draga Betilli svako od nas ima razlicitu sudbinu koju nam je dragi Bog odredio rodjenjem a od toga se ne moze pobjeci. ne dao Bog nicega loseg ali moras paziti na sebe a znam da je grozno lezati u bolnici i gledati tudje muke ali moras misliti i na svoje stanje a je li ti doktor predlagao ikakve sedative u malim dozama. moja seka je u trudnoci pila apaurin od 2mg koji joj je propisao njen ginekolog jer smo izgubile tatu na dan kad je ona isla na ultrazvuk i saznala da nosi djecaka i eto imala je srece da tatu zatekne zivog i kaze mu tu novost. ali necemo o tuznim stvarima ti samo sebi postavi za cilj da si tamo zbog svoje princeze i to ce sigurno biti jace od svega sto vidis oko sebe jer moja beti niko niciju tugu ne moze uzeti a ni promijeniti stanje na bolje jedino moze kod sebe. mislim da me shvacas sta ti pisem jer vjeruj mi i ja ti se u zadnje vrijeme jako brzo rastuzim gledajuci svasta po bolnicama a onda kod kuce zalegnem i tek kad vidim moje Lane da me tuzno gleda i moli da ustanem osjecam se krivom sto sam se dovela do toga stanja a i do toga da njega povrijedim.

mila moja nemoj me pogresno shvatiti to su samo dobronamjerni savjeti jer nam je svima jako stalo da ti damo podrsku u svemu tome i da ti i ova 4 mjeseca sto prije prodju.

ljubim te sto puta i drzim fige da bude sve dobro a hoce dat ce dragi Bog

Zadnje uređivanje Silvery : 18.10.2010. at 01:30. Reason: quote
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 23:39   #6575
Ziza,

uzimam bensedine uvece, ali to su mi prepisali vise za opustanje maternice zbog kontrakcija, mala je doza od 2 mg, ja uopste i ne osecam da ih uzimam.
Betili is offline  
Old 17.10.2010., 23:41   #6576
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma najbolje je po ljeti napraviti čaj od nečega (ja recimo napravim neki voćni čaj npr od trešnje) i onda to staviti u hladanjak i pustiti da se odladi. I eto ga ledeni čaj. Kao prvo znaš šta si stavila unutra a kao drugo imaš izbor okusa koliko hoćeš.
A jell' to čaj koji si ti napravila ili iz filter vrećica? Ako je iz filter vrećica, pročitaj sastojke. Niti T od trešnje.
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
Pored lupusa kao osnovne bolesti imam glomerulonefritis, osteoporozu, shjogren sindrom, vise puta operisala patelu, imam i probleme sa srcom, iritirana crijeva a spondilozu vise skoro da ima svako. od terapije ti uzimam Pronizon i Imuran za lupus, aledronat za osteoporozu, glandosan kao vjestacku pljuvacku doduse ponekad samo ako je nuzno kao i vjestacke suze, pijem za srce Korvitol i Redergin a za povisen kolesterol pijem Simvastatin 40mg. da bi bolje zastitila srce i pijem jos nesto od prirodne medicine kao sto je Q10 ulje od ajkuline kosti, vitamin D3, kalcij i magnezij. sigurna sam da sam nesto zaboravila ali ovo je sto mi je palo do sada na pamet. pored svega ovoga sam prije deset godina morala ugraditi vjestacka koljena eto to ti je moja skracena istorija bolesti eh da me samo po jedan dan mucilo jedno od ovoga bilo bi dosta ali eto sa lupusom zivim vec 24 godine i hvala Bogu idem naprijed.
Hehe, Ziza sve krivo samo stopala ravna ali ide se naprijed. Ja mislim da ovo što ste popili i što pijete samo pokazuje koliko ste jaki, jerbo ja ovoliko tabletica ne bi podnio i još raditi i letiti punom parom. Svaka čast!
Živi i veseli bili!
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Old 17.10.2010., 23:49   #6577
Leeloo da mislila sam na kupovni Ledeni caj a ja ga pila ljetos ko luda i to sam nekako najvise volila onaj od breskve a nece vise ni gutljaj u moja usta majke mi.
meni u salati articoka jako pase i svidja mi se njen okus dok su mi mnogi govorili da im se ne svidja. jeste da je dosta skupa ali nista nije skupo za zdravlje.

ja isto jako volim vocne cajeve ali ti je kod mene problem sto ako uzimam voce ili cajeve s vitaminom C imam problema opet vezano sa crijevima a i po licu mi budu one tanke crvene linije kao da su sitni kapilarcici popucali.
ja najcesce napravim zeleni caj ali ne sa prokuhalom vodom vec samo ugrijanom i onda zajedno sa vrecicama taj bokal ostavim pola sata poklopljen i poslije ga stavim u frizider i to ljeti uzimam par puta na dan a bogami pijem jako puno i vode sto moja reumatologica kaze da je jako dobro zbog mojih bubrega. ja se jako puno i znojim da je to nevjerovatno ali oko vrata citavo ljeto moram drzati neku pamucnu maramu da mi kupi taj znoj sa potiljka i to najvise mi se znoji potiljak a lice samo ako stavim neku kremu. ma cudna sam ti ja zena svacim me necim dragi Bog nadario ali eto kazu od viska glava ne boli pa se necu zaliti nosit cu se dalje.

eh prave smo nocne ptice Leeloo evo vise niko ne tipka osim nas dvije ali meni se uopce ne spava kao da je pol dana.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 17.10.2010., 23:51   #6578
Quote:
Betili kaže: Pogledaj post
Jasa,

vecina nas je prosla kroz to, ja u skorije vreme, stalno sam ovde kukala i dosadjivala curama sa tim.

Meni je dermatologica prepisala diprosalic kortikosteroide i Pilfud 5% za utrljivanje u tjeme glave. Na pocetku terapije mi jos vise pocela opadati da sam fras dobila , nakon dva meseca terapije opadanje se smanjilo, potom sam ostala trudna i prekinula sve lekove i opadanje je skroz prestalo, a trajalo je nekih 4 meseca.

Inace moram da kazem da mi je od Pilfuda izrasla sva kosa koja mi je opala najvise na zaliscima, prvo je bila onako paperjasta, a sad je vec fina kosa, oko 4-5 cm duzine.
Betili,kod mene stalno jako opada ali i dalje je ima samo sta je tanka i jako se masti.Ranije sam imala gustu kosu.Moracu i ja da odem do dermatologa pa da
vidim sta ce da mi kaze.Ja se secam da u trudnoci i jednoj i drugoj meni nije opadala kosa,znaci ipak to moze biti hormonski,oporavi se .Pozdrav
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 23:55   #6579
Jesi možda ikad provjeravala štitnjaču?

Meni stalno opada kosa al ja imam manjak hormona štitnjače i pijem zbog toga terapiju.
__________________

Jesam,proveravala sam i u redu su bili nalazi,u granicama normale.
jasa45 is offline  
Old 17.10.2010., 23:56   #6580
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
A jell' to čaj koji si ti napravila ili iz filter vrećica? Ako je iz filter vrećica, pročitaj sastojke. Niti T od trešnje.

Hehe, Ziza sve krivo samo stopala ravna ali ide se naprijed. Ja mislim da ovo što ste popili i što pijete samo pokazuje koliko ste jaki, jerbo ja ovoliko tabletica ne bi podnio i još raditi i letiti punom parom. Svaka čast!
Živi i veseli bili!
eh Pero hajde shvatit cu ovo jaka kao kompliment a inace sta mi preostaje vec ici dalje nemam bas velikog izbora a i ne bi mijenjala nesto sada jer sam na zalost potrebna mom sinu jos uvijek a vjeruj mi da mi je vise puta dolazilo da sve bacim pa kako bude ali opet sina stavim kao prioritet i nastavim sa terapijom jer se bojim da bi bez nje ostala nepokretna sada kad se svega nakacilo. a jel ti to mene Pero persiras pa sto si se naljutio na mene
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.