Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 22:09   #5021
Quote:
sepeam kaže: Pogledaj post
Zapravo je, u konkretnoj situaciji, dobio vrlo kvalitetan savjet od Opakog

SVe poslije toga nema veze s vezom. Ali on će nažalost to čitati.
pa ti si ježbenički klaun


https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=5009
Quote:
savjetovao bi ti da shvatiš vrlo ozbiljno ovu situaciju, prvo imaš pravomoćno rješenje koje NIKAD ne zastarjeva i sa obzirom na veliki iznos pratit će te do kraja života, i nema nikakvog dogovora o normalnoj cifri kad imaš presudu sa iznosom, možda samo na rate ili možda bez kamata al to je to... tako da u svakom slučaju vataj se za slamke..
ma ne neozbiljno je shvaća već 10 godina ... vidljivo je kako ipak zastarijeva i da je kvalitetan savjet neka te guze i dalje :klap: :klap:
opako dobar savjet opakog

bolje nastavi raditi sepeam kao automehaničar koji podmazuje kočnice automobila klijenata da bolje koČe, jer ćeš opako završiti od preživjelih klijenata ovdje po svemu sudeći na iskazano golemoto neznanje i nesposobnost primjene zakona kako tako napisanih ... Ili si ovisnik o nastranosti i zlostavljanju?

na kraju krajeva ako nema nikakvog vlasništva i prihoda mogu mu samo pomaziti intimne dijelove tijela ...

no čovjek je došao po preporuku ili ideju, a ti odmah bježiš u kut liče iza nika ... srami se
__________________
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 07:04   #5022
Nije mi se dalo elaborirat moju izjavu "nikad ne zastarjeva" na već prijašnje postove, jer upravo je tako, jer nema šanse da će netko dopustit da tako veliki iznos ode u zastaru... mislio sam da smo već apsolvirali tu temu od produženju prava na naplatu nakon 10 godina i tako unedogled na ovoj temi...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 12:51   #5023
Zanima me kod ovrhe, podnesen je ovršni prijedlog protiv mene, samostalno sam uložio prigovor, tužba je povučena. Budući da je tužba povučena, a ja sam prije toga morao platiti pristojbu na prigovor imam li pravo tražiti od suda da naloži tužitelju da mi vrati iznos uplaćen tom pristojbom i imam li pravo tražiti naknadu za vrijeme provedeno pišući prigovor i za stres/nervozu, jer ako nemam onda svatko svakoga može tužitti bez obzira što nema nikakvu osnovu i tuženik koji nije kriv dobit će samo to da ne mora platiti ono što nikada nije niti bio dužan
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:58   #5024
Quote:
interdescant kaže: Pogledaj post
Zanima me kod ovrhe, podnesen je ovršni prijedlog protiv mene, samostalno sam uložio prigovor, tužba je povučena. Budući da je tužba povučena, a ja sam prije toga morao platiti pristojbu na prigovor imam li pravo tražiti od suda da naloži tužitelju da mi vrati iznos uplaćen tom pristojbom i imam li pravo tražiti naknadu za vrijeme provedeno pišući prigovor i za stres/nervozu, jer ako nemam onda svatko svakoga može tužitti bez obzira što nema nikakvu osnovu i tuženik koji nije kriv dobit će samo to da ne mora platiti ono što nikada nije niti bio dužan
imaš pravo tražit naknadu troškova u roku 15 dana od dana primitka odluke suda
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:43   #5025
Ovrha kredita

Pozdrav,

Imam sljedeću situaciju pa ako mi netko tko zna više može pomoći.
Dakle, suprug je 2005 digao kredit u iznosu 9.500 eura od čega mu je isplaćeno 8.000, a 1.500 eura je položeno u erste fond kao osiguranje kredita. Nakon nekog vrmena nije više mogao plaćati kredit, živio je u inozemstvu, vratio se te mu 2012 dolazi prijedlog za ovrhu te je FINI 2013 poslana ovrha na iznos 149.000 kuna. 2014 su se počeli naplaćivati, s obzirom da ima plaću iznad prosjeka mjesečno mu je skidano 2600 kn u korist ESB kredita, sa računovodstvom je provjerio, na blokirani račun je uplaćeno kroz 3 godine 90300 kuna. Sada, nakon 3 godine otišao je provjeriti koji iznos je ostao za otplatu te je u FINI iznos od 112.000 kn s tim da mu je djelatnica tamo rekla da su oni slali svakih par mj drugi iznos, da su nakon godinu dana što je otplaćivao isto povukli ovrhu te nakon mjesec dana ponovno poslali iznos od 149000 kn. Zvao je službu naplate ESB gdje su mu objasnili da nema 112000 već 92000 kn te da je to sve sa kamatom i da bi bilo dobro isto otplatiti s obzirom da je sada u začaranom krugu i da će mu ići kamata na kamatu i dug će se samo povećavati. Dobili smo specifikaciju, dakle, po njima je glavnica otplaćena, ostalo je 900 eura redovne kamate te 11000 eura zatezne kamate. Tražili smo analitiku da vidimo u korist čega su sve sredstva koja su mjesečno skidana išla, međutim niti nakon 3 tjedna nismo ju dobili, navodno su tražili da se ista izradi. Od sve dokumentacije koju smo tražili dobili smo samo prijedlog nagodbe kojim nam specificiraju čega je koliko dužan te su tamo uz kamatu navedeni i troškovi odvjetnika u iznosu 15000 kn, te nam nude da za 60000 kn sve otplatimo. Ja zaista smatram da je to pretjeran iznos, naravno bili bi u mogućnosti ponuditi im određeni iznos, ali ne toliko koliko traže, tim više što nam niti jedan dokument koji smo tražili ne nude transparentno, čak smo pitali i gdje je novac iz fonda, dobili smo odgovor da oni misle da je to uzeto. Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Pitali smo i u drugoj banci gdje mi mama radi i svima je sumnjiv iznos zateznih kamata koje pokušavaju naplatiti.
jajaisamoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:38   #5026
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
imaš pravo tražit naknadu troškova u roku 15 dana od dana primitka odluke suda
Hvala
interdescant is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:43   #5027
Quote:
jajaisamoja kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam sljedeću situaciju pa ako mi netko tko zna više može pomoći.
Dakle, suprug je 2005 digao kredit u iznosu 9.500 eura od čega mu je isplaćeno 8.000, a 1.500 eura je položeno u erste fond kao osiguranje kredita. Nakon nekog vrmena nije više mogao plaćati kredit, živio je u inozemstvu, vratio se te mu 2012 dolazi prijedlog za ovrhu te je FINI 2013 poslana ovrha na iznos 149.000 kuna. 2014 su se počeli naplaćivati, s obzirom da ima plaću iznad prosjeka mjesečno mu je skidano 2600 kn u korist ESB kredita, sa računovodstvom je provjerio, na blokirani račun je uplaćeno kroz 3 godine 90300 kuna. Sada, nakon 3 godine otišao je provjeriti koji iznos je ostao za otplatu te je u FINI iznos od 112.000 kn s tim da mu je djelatnica tamo rekla da su oni slali svakih par mj drugi iznos, da su nakon godinu dana što je otplaćivao isto povukli ovrhu te nakon mjesec dana ponovno poslali iznos od 149000 kn. Zvao je službu naplate ESB gdje su mu objasnili da nema 112000 već 92000 kn te da je to sve sa kamatom i da bi bilo dobro isto otplatiti s obzirom da je sada u začaranom krugu i da će mu ići kamata na kamatu i dug će se samo povećavati. Dobili smo specifikaciju, dakle, po njima je glavnica otplaćena, ostalo je 900 eura redovne kamate te 11000 eura zatezne kamate. Tražili smo analitiku da vidimo u korist čega su sve sredstva koja su mjesečno skidana išla, međutim niti nakon 3 tjedna nismo ju dobili, navodno su tražili da se ista izradi. Od sve dokumentacije koju smo tražili dobili smo samo prijedlog nagodbe kojim nam specificiraju čega je koliko dužan te su tamo uz kamatu navedeni i troškovi odvjetnika u iznosu 15000 kn, te nam nude da za 60000 kn sve otplatimo. Ja zaista smatram da je to pretjeran iznos, naravno bili bi u mogućnosti ponuditi im određeni iznos, ali ne toliko koliko traže, tim više što nam niti jedan dokument koji smo tražili ne nude transparentno, čak smo pitali i gdje je novac iz fonda, dobili smo odgovor da oni misle da je to uzeto. Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Pitali smo i u drugoj banci gdje mi mama radi i svima je sumnjiv iznos zateznih kamata koje pokušavaju naplatiti.
a ja zaista smatram da obzirom na kompleksnost iiznadprosječnu plaću bi se trebali obratiti odvjetniku.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:08   #5028
Pozdrav!

Znate li otprilike koliko treba sudu da pokrene ovrhu po presudi?
Ako tužitelj ima pravomoćnu presudu, a tuženik nije postupio po presudi u roku od 15 dana pa je tužitelj sudu uputio zahtjev za ovrhu, da li će tužitelj, odnosno njegov odvjetnik dobiti obavijest da je sud nešto pokrenuo? I nakon koliko vremena sud uopće išta pokrene?
kewica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:45   #5029
Quote:
jajaisamoja kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam sljedeću situaciju pa ako mi netko tko zna više može pomoći.
Dakle, suprug je 2005 digao kredit u iznosu 9.500 eura od čega mu je isplaćeno 8.000, a 1.500 eura je položeno u erste fond kao osiguranje kredita. Nakon nekog vrmena nije više mogao plaćati kredit, živio je u inozemstvu, vratio se te mu 2012 dolazi prijedlog za ovrhu te je FINI 2013 poslana ovrha na iznos 149.000 kuna...
Trebaš računati da su zatezne kamate do 31.7.2015. iznosile 12% godišnje (prije su bile i više, pitanje je koje je god. točno prestao s plaćanjem rata), a onda su smanjene na 8,14%, pa do trenutnih 7,41% godišnje. S obzirom na početni iznos duga, nije nemoguće da je dug toliko narastao sve ove godine.
Ovdje si možeš sama izračunati točan iznos dugovanja.

Od banke ćeš teško dobiti bilo kakve službene papire, iako su ih dužni dati. Jedino sudskim putem.

U svakom slučaju predlažem da se probate nagoditi s njima.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:17   #5030
Molim za savijet...
Dakle, neugodno inenađenje na računu - legla ovrha od cca 1000 kn.
Razlog - "neplaćen" račun prema KBC-u (participacija) u iznosu od 70 kn iz 2014. (Vidim da je više sličnih sudbina zadnjih mjeseci bilo).
Neću ulaziti u to da sam uvjeren da je račun plaćen (potvrde nemam), zanima me samo da li postoji ijedan korak koji mogu poduzeti protiv zločinačke organizacije u vidu KBC-odvjetnički ured Smolčić i partneri?

hvala
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 23:51   #5031
Ukoliko nemaš potvrdu kao dokaz o plaćanju participacije, ništa ne možeš učiniti, jer je na tebi teret dokaza da si platio...

Najbolje je da u roku od 8 dana platiš, da se ne nabiju drugi troškovi.

Isto tako, nastali trošak sigurno nije toliko visok, trebao bi biti oko 200 Kn po novoj tarifi, a nešto viši po starijoj, međutim svakako puno manji od 1000 Kn, pa ako su uistinu u tolikoj visini odmjereni, moguće se žaliti samo na trošak rješenja o ovrsi...
goliath is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 00:10   #5032
Quote:
goliath kaže: Pogledaj post
Ukoliko nemaš potvrdu kao dokaz o plaćanju participacije, ništa ne možeš učiniti, jer je na tebi teret dokaza da si platio...

Najbolje je da u roku od 8 dana platiš, da se ne nabiju drugi troškovi.

Isto tako, nastali trošak sigurno nije toliko visok, trebao bi biti oko 200 Kn po novoj tarifi, a nešto viši po starijoj, međutim svakako puno manji od 1000 Kn, pa ako su uistinu u tolikoj visini odmjereni, moguće se žaliti samo na trošak rješenja o ovrsi...
Nažalost, ovrha je napravljena, novci sa računa su povučeni (rješenje nisam dobio jer sam na drugoj adresi tako da pojma nisam imao da se postupak vodi).
I šta onda, radi 70 kn "duga" (kojeg samo idiot ne bi platio) trebam istrpjeti to da su mi skoro 1000 kn sa računa doslovno ukrali??
Koja logika, koje j***** lihvaranje... Pa može mi doslovno svatko sutra leći na račun, od pekare do apoteke i počistiti ga uz objašnjenje da nešto nisam platio.
Postoji li ikakva naredna instanca? Ovo me stvarno ludim napravilo
p.s. u cijeloj priči najmanje je bitan novac
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:29   #5033
Jesu li ti rješenje o ovrsi slali na adresu prebivališta?
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:21   #5034
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Jesu li ti rješenje o ovrsi slali na adresu prebivališta?
Pretpostavljam da jesu. Ne stanujem na prijavljenoj adresi tako da rješenje do mene nikada nije došlo (taj dio o pravomoćnosti rješenja je neka druga priča..).
Zanima me mogu li šta napraviti, ići sa tužbom, jer ovo je sumrak pravne države.
Na šta se hvatati? Protiv lihvarskog zakona teško išta mogu al zar ne postoji nekakav minimum ispod kojeg oni postupak ne smiju pokrtetati?
Nažalost, potvrde o uplati nemam (mislim da nitko račun participacije ne čuva 3 g.), nikad nisam sa pregleda otišao da ju nisam podmirio...
Uplatnice nikada nisu dostavljene, može li taj dio biti element za tužbu (oni trebaju dokazati da je uplatnica poslana)?
Pomagajte ljudi da bagri zapaprimo...
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:25   #5035
nemamo više šta zapravo razgovarati.... "Ne stanujem na prijavljenoj adresi ...." = uredna dostava. Samim time više gubiš pravo na bilo šta.... jer su rokovi prošli kao i vrijeme kad si mogao ulagati prigovor.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:42   #5036
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nemamo više šta zapravo razgovarati.... "Ne stanujem na prijavljenoj adresi ...." = uredna dostava. Samim time više gubiš pravo na bilo šta.... jer su rokovi prošli kao i vrijeme kad si mogao ulagati prigovor.

O apsurdu zakona ne govorim, posljedično ni o pravomoćnosti ovrhe. *Da li sam dužan dežurati doma hoće li mi tko ovrhu uručiti?
Govorim o tome da je cijela stvar nastala zbog participacije od 70 kn iz 2014 koja je tada gotovo sigurno bila podmirena. Ne sjećam se da je itko ikada kazao da će nekakve uplatnice slati, participaciju plaćam uvijek nakon pregleda.
Uplatnice nikada nisu stigle na adresu.
Ovom logikom može apsolutno svako slati rješenja o ovrsi iz razloga kojeg hoćeš te se naplaćivati bez apsolutno ikakve osnove.
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:01   #5037
Quote:
agrarna_reforma kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da jesu. Ne stanujem na prijavljenoj adresi tako da rješenje do mene nikada nije došlo (taj dio o pravomoćnosti rješenja je neka druga priča..).
Zanima me mogu li šta napraviti, ići sa tužbom, jer ovo je sumrak pravne države.
Na šta se hvatati? Protiv lihvarskog zakona teško išta mogu al zar ne postoji nekakav minimum ispod kojeg oni postupak ne smiju pokrtetati?
Nažalost, potvrde o uplati nemam (mislim da nitko račun participacije ne čuva 3 g.), nikad nisam sa pregleda otišao da ju nisam podmirio...
Uplatnice nikada nisu dostavljene, može li taj dio biti element za tužbu (oni trebaju dokazati da je uplatnica poslana)?
Pomagajte ljudi da bagri zapaprimo...
nemoj se "veseliti" ... ovo nije argument. Dapače, dužan si prijaviti promjenu adrese boravišta ili prebivališta ... kako da Sud dođe do tebe? No ako je promjena adrese bila u vremenskom prozoru slanja i k tome evidentirana u MUP-u, može poslužiti.
Ako je bila dostava na adresu na kojoj si prijavljen postupak je jasan,
dva slanja i oglasna ploča suda.
Trebaš pojasniti kako bi mogli doći do tebe, razumiješ ...
Posao je vjerojatno za sudskog vještaka da se utvrdi je li tog dana plaćena participacija odnosno kako se postupa prilikom uobičajne naplate ... ako nemaš ne dobiješ nalaz ili slično, ili ti daju račun na povjerenje pa plati u roku tri dana.
...

probaj ovdje

http://www.hazud.hr/vodic-kroz-ovrsni-postupak/

ali bitan je rok ... trebalo bi imati cijelu priču od tog pregleda kako i kada pa na dalje uz bilježnički i odvjetnički prijedlog da se vidi na što bi se moglo žaliti kao olakotnu okolnost. imaš na pp mail pa frkni skenove ili fotke, možda uoćim nešto, ali svi su rigidno bahati prema "malima" i "zmišljavaju".
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:01   #5038
Da si bio na prijavljenoj adresi i da te nema doma dobio bi obavijest da podigneš pošiljku, ti si mogao ne samo uložiti prigovor preko odvjetnika nego još im i troškova nakalantrat koje će morati platit jer su neosnovano pokrenuli ovrhu(pod uvjetom da je neosnovana)... ovako ti si taj koji plačaš i također si bio dužan po zakonu o prebivalištu i boravištu građana prijavit promjenu prebivališta (za što si još mogao i biti prekšajno kažnjen). Pusa.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:55   #5039
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nemoj se "veseliti" ... ovo nije argument. Dapače, dužan si prijaviti promjenu adrese boravišta ili prebivališta ... kako da Sud dođe do tebe? No ako je promjena adrese bila u vremenskom prozoru slanja i k tome evidentirana u MUP-u, može poslužiti.
Ako je bila dostava na adresu na kojoj si prijavljen postupak je jasan,
dva slanja i oglasna ploča suda.
Trebaš pojasniti kako bi mogli doći do tebe, razumiješ ...
Posao je vjerojatno za sudskog vještaka da se utvrdi je li tog dana plaćena participacija odnosno kako se postupa prilikom uobičajne naplate ... ako nemaš ne dobiješ nalaz ili slično, ili ti daju račun na povjerenje pa plati u roku tri dana.
...

probaj ovdje

http://www.hazud.hr/vodic-kroz-ovrsni-postupak/

ali bitan je rok ... trebalo bi imati cijelu priču od tog pregleda kako i kada pa na dalje uz bilježnički i odvjetnički prijedlog da se vidi na što bi se moglo žaliti kao olakotnu okolnost. imaš na pp mail pa frkni skenove ili fotke, možda uoćim nešto, ali svi su rigidno bahati prema "malima" i "zmišljavaju".

Poštovani,
hvala vam na odgovoru kao i odgovoru ispod.
Kao što rekoh, pravomoćnost ovršnog prijedloga je sasvim druga priča. To što više ne stanujem na prijavljenoj adresi ni ne pokušavam uzeti kao olakotnu okolnost (danas sam pretrčavao preko crvenog, jučer nisam uzeo račun u trgovini, bicikl mi nema sijalicu itd. - sve su to prekršaji koje svakodnevno napravim jednaki onome što više nisam na prijavljenoj adresi).
Ovrha je napravljena, mislim da tu povratka što se novaca tiče više ne može biti.
Ono što sada želim jest zapapriti bagri koja stoji iza ovoga da se slične stvari više ne ponavljaju pa iz tog razloga tražim savjete..
Napominjem, KBC kaže da participacija 2014 u iznosu od 70 kn nije plaćena. Napominjem, nikada nisam bio na nekom pregledu a da nisam participaciju podmirio (mislim da je to suludo uopće spominjati). Oni kažu da su račune slali poštom doma (nikakav račun doma nisam dobio niti mi je tko kazao da ću račun doma dobiti). Potvrdu o plaćenom računu nažalost nemam (ako netko čuva račune od participacije stare 3 g, kapa do poda).
Ukoliko oni nemaju dokaza da su račun poslali (a uvjeren sam da nemaju), da li je to dovoljno jak argument za pokretanje tužbe?
Da li se može pred uskokom tražiti nekva vrsta kriminalnog udruživanja između njih i odvjetničkog ureda obzirom da se dobar dio ljudi žali da uplatnice nije nikada nije dobio (oni trebaju imati nekakav dokaz da su ih poslali kako bi mogli eventualnu odgovornost sa sebe na poštu prebaciti zar ne)?

hvala
agrarna_reforma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:02   #5040
"Ovaj" svijet više nije za ljude ... pohlepni beskorisnicu tipa hanzi ga drp i bljedolike lignje iskorištavaju sve nas.
Neki u pravilnicima imaju da je važno samo da pošalju račun, a ne i da ga stranka primi. Podmetanje dokaza i antidatiranje su prilično uobičajna pojava a Odo ne radi svoj posao kada im se ukaže na takve stvari ..
Može se boriti ali ne smiješ biti sâm jer nisi slučajno ulovljen u zamku. Srećom nisu dovoljno pametni da bude i matna slika, ali to nadoknađuju sutkinje tipa moga bi mi ovaj horvatinčić zatribat ... Svaka čast poštenim.

Može biti i povrata novca i da se još dobije odšteta (in progress ) i zapapri odvjetnicima (ovisi o sutkinji .... argumente ima) ... ali za to trebaš imati nekoliko pametnih glava, a vidim kako ovdje ima agilnih, možda se iznađe neko izvanredno rješenje kada se dođe do predmeta ...
treba priči stoički ... ak bude dobro bude, ak ne ... sve ovo je samo zabava
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.