Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 13:38   #9521
Rode misle da je gljivicno... Doktorica da je bakterijsko.
Mastitis je sigurno samo je pitanje uzroka.
Pijem antibiotike pa ak nebu bolje za par dana idem po nekaj protiv gljivica onda.
Nemam jos temperaturu doduse pa kajjaznam.

Inace nema bijelih tockica i bebina usta izgledaju sasvim ok.
Tak da nemam pojma. Al da sisa boli, boli itekako.
BlackBerry is offline  
Old 20.01.2018., 19:14   #9522
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Rode misle da je gljivicno... Doktorica da je bakterijsko.
Mastitis je sigurno samo je pitanje uzroka.
Pijem antibiotike pa ak nebu bolje za par dana idem po nekaj protiv gljivica onda.
Nemam jos temperaturu doduse pa kajjaznam.

Inace nema bijelih tockica i bebina usta izgledaju sasvim ok.
Tak da nemam pojma. Al da sisa boli, boli itekako.
Sličan problem sam ja imala, naposlijetku su otkrili da je bakterijski mastitits. Inzistiraj da ti daju mlijeko na analizu. Ništa strašno, nakon ture antibiotika bit ćeš ko nova.
__________________
Život je putovanje, a ne odredište.
Coco Vanilla is offline  
Old 20.01.2018., 19:45   #9523
antibiotik ce ti rijesiti stvar, ali pij jako puno jogurta i probiotika da se ne nakalemi soor.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 20.01.2018., 23:02   #9524
Eo.. Jedan dan antibiotika i uspjela sam bebu vratit na sisu. Boli jos malo al da se zdurati. Ni priblizno kak je bilo. Sad jel od antibiotika ili toga kaj beba nije bila na bradavici 3 dana.... Nema veze. Bitno da smo se vratili u redovni program. Ovo izdajanje za svaki drugi podoj je bilo koma. Pogotovo jer je sve bolilo pa mi je trebalo barem duplo vremena. A 20 minuta je nekad tesko naci u komadu uz malu bebu jel.
Al da sad se sopam jogurtima i sl. Ovih 10 dana antibiotika ce me posteno dokrajciti.
BlackBerry is offline  
Old 21.01.2018., 10:36   #9525
Molim savjet.

11 tjedana nakon poroda sam dobila mengu (sinoc)..vise onako u tragovima, nije obilna ( za sad) al tu je. Svjetlocrvena krv.
Zanima me, da li njezin velicanstveni povratak utjece na moje mlijeko. Beba je iskljucivo dojena.
Zadnja 2 dan (prije menge) sam primjetila da je dosta nervozna na cici (cica pa pusti, cica pa pusti) i da bi stalno cicala. Nocu se cesce budi.
Danas cica ok, al kao da nekako to brzo obavi, ponekad okrece glavu kao da nece ili joj smeta okus. Citala sam da se okus dolaskom menge mijenja.
Puno cesce cica i kao da nikako da se zasiti. (Unazad par dana)

Savjet neki?
Bojim se da sav trud oko dojenja ne padne u vodu sad ako je to to i ako se menga stvarno vrati iz mjeseca u mjesec
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 21.01.2018., 12:16   #9526
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Molim savjet.

11 tjedana nakon poroda sam dobila mengu (sinoc)..vise onako u tragovima, nije obilna ( za sad) al tu je. Svjetlocrvena krv.
Zanima me, da li njezin velicanstveni povratak utjece na moje mlijeko. Beba je iskljucivo dojena.
Zadnja 2 dan (prije menge) sam primjetila da je dosta nervozna na cici (cica pa pusti, cica pa pusti) i da bi stalno cicala. Nocu se cesce budi.
Danas cica ok, al kao da nekako to brzo obavi, ponekad okrece glavu kao da nece ili joj smeta okus. Citala sam da se okus dolaskom menge mijenja.
Puno cesce cica i kao da nikako da se zasiti. (Unazad par dana)

Savjet neki?
Bojim se da sav trud oko dojenja ne padne u vodu sad ako je to to i ako se menga stvarno vrati iz mjeseca u mjesec
S prvim sam dobila 40 dana nakon poroda. Dojili do 2.5g. Mozda je znao bit malo zivcan u doba menge ali nista strasno. I sa drugim sam dobila prije mjesec dana. Jednostavno dojim kao i inace. Ne obazirem se.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 21.01.2018., 12:37   #9527
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Molim savjet.

11 tjedana nakon poroda sam dobila mengu (sinoc)..vise onako u tragovima, nije obilna ( za sad) al tu je. Svjetlocrvena krv.
Zanima me, da li njezin velicanstveni povratak utjece na moje mlijeko. Beba je iskljucivo dojena.
Zadnja 2 dan (prije menge) sam primjetila da je dosta nervozna na cici (cica pa pusti, cica pa pusti) i da bi stalno cicala. Nocu se cesce budi.
Danas cica ok, al kao da nekako to brzo obavi, ponekad okrece glavu kao da nece ili joj smeta okus. Citala sam da se okus dolaskom menge mijenja.
Puno cesce cica i kao da nikako da se zasiti. (Unazad par dana)

Savjet neki?
Bojim se da sav trud oko dojenja ne padne u vodu sad ako je to to i ako se menga stvarno vrati iz mjeseca u mjesec
Ne brini se. Vracanje menge nema nikakve veze s nastavkom dojenja.
Cepin40 is offline  
Old 21.01.2018., 13:43   #9528
Mozda je malo osjetila tvoje hormone

A sta nije istina da se menga moze utjecat na dojenje? Tipa da mijenja okus mlijeka,tako nesto. Cini mi se da sam tako nesto citala.

Ja sam dobila 3 mj.nakon poroda,imala sam jedan jedini mjesec odmora izmedju lohija i menge
Tako da i taj mit o izostanku menge dok dojis pada u vodu. Da sam slusala svog ginrkologa, vec bi imala drugo
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 21.01.2018., 13:54   #9529
Bacardi, mozda ti se poklopio skok u razvoju uz mengu?
Lentil is offline  
Old 21.01.2018., 14:10   #9530
Da, dojenje nije kontracepcija. I ja sam nakon 3mj dobila. :/
A na početku je mala bila jako nervozna dok nisam dobila. Sad je valjda već navikla.
charmed84 is offline  
Old 21.01.2018., 17:31   #9531
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Bacardi, mozda ti se poklopio skok u razvoju uz mengu?
Kaj je sad opet neki skok?
Za 10 dana puni 3 mjeseca.
Danas je sisala na svaki 1,5h-2.. nisam ni skuzila zasto je nervozna i da bi htjela cicati i dam joj cicu i jede ko da sutra ne postoji :nezna:
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 21.01.2018., 17:39   #9532
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Kaj je sad opet neki skok?
Za 10 dana puni 3 mjeseca.
Danas je sisala na svaki 1,5h-2.. nisam ni skuzila zasto je nervozna i da bi htjela cicati i dam joj cicu i jede ko da sutra ne postoji :nezna:
Da, imas skok s tri mjeseca
Vjerovatno ti se poklopila menga sa skokom pa je mala nervoznija nego inace
Ako je to, brzo ce proc
Lentil is offline  
Old 21.01.2018., 17:44   #9533
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Mozda je malo osjetila tvoje hormone

A sta nije istina da se menga moze utjecat na dojenje? Tipa da mijenja okus mlijeka,tako nesto. Cini mi se da sam tako nesto citala.

Ja sam dobila 3 mj.nakon poroda,imala sam jedan jedini mjesec odmora izmedju lohija i menge
Tako da i taj mit o izostanku menge dok dojis pada u vodu. Da sam slusala svog ginrkologa, vec bi imala drugo
Tvoj ginekolog mi zvuci neuko!? Pa moze se zartudniti i ako ne dobijes mengu. To pise i na otpusnom iz rodilista.
Cepin40 is offline  
Old 21.01.2018., 18:40   #9534
Quote:
Lentil kaže: Pogledaj post
Da, imas skok s tri mjeseca
Vjerovatno ti se poklopila menga sa skokom pa je mala nervoznija nego inace
Ako je to, brzo ce proc
O dzizs!
S tri mjeseca? Znaci traje cijeli mjesec? Ili ne? Nadam se da ne
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 21.01.2018., 19:52   #9535
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
O dzizs!
S tri mjeseca? Znaci traje cijeli mjesec? Ili ne? Nadam se da ne
ma ne cijeli mjesec.
par dana, max tjedan.

za mengu ne znam, moji nisu nikad bili osjetljivi na to, doduse oba puta sam ju dobila 14 mj. nakon poroda pa su bili preveliki da bi ih to diralo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Old 21.01.2018., 20:10   #9536
Uvijek sam mislila da je to (pre)rano dobijanje menstruacije nakon poroda vise iznimka nego pravilo. Po vasim upisima izgleda da je obrnuto.
Moja sestra je sa prvom dobila nakon 14, a s drugom nakon 16 mjeseci, u oba slucaja nakon izbacivanja nocnih podoja, pa se cijelo vrijeme vodim da bu i meni tako.
Loth_lorien is offline  
Old 21.01.2018., 20:38   #9537
Moj ima 18 mj i još noću siše, a mengu sam dobila točno 12 tjedana nakon poroda. Nema tu pravila, al slažem se s curama da je vjerojatnije da je skok u pitanju, no da joj smeta okus mlijeka.
Yava is offline  
Old 21.01.2018., 22:40   #9538
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Tvoj ginekolog mi zvuci neuko!? Pa moze se zartudniti i ako ne dobijes mengu. To pise i na otpusnom iz rodilista.
Meni nije pisalo

Gin. je malo staromodan u stavovima, inace je ok ko lijecnik.
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
O dzizs!
S tri mjeseca? Znaci traje cijeli mjesec? Ili ne? Nadam se da ne
I ja sam isto mislila da traje cijeli mjesec, kad sam tek cula za skokove
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 22.01.2018., 08:18   #9539
Za ove skokove sa 3 ili 6 tjedana znam da traju koji dan, jer tjedan ima 7 dana nema logike da traje duze sreca da skok s tri mjeseca ne traje 30 dana
I kad je onda slijedeci skok?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Old 22.01.2018., 08:54   #9540
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Za ove skokove sa 3 ili 6 tjedana znam da traju koji dan, jer tjedan ima 7 dana nema logike da traje duze sreca da skok s tri mjeseca ne traje 30 dana
I kad je onda slijedeci skok?
sa 6.
ali ne mora znaciti da ce ti dijete imati sve te skokove.
moji su imali samo sa 3 i 6 tjedana.
fala isusu, jer smo od ovog 6-tjednog svi bili ludi.
trajao je 10 dana i svaki dan smo po 20 sati bili u krevetu s cicom u ustima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:35.