Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2018., 19:26   #5721
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Gledam. Ova Maischberger mi se gadi sa svojim rigidnim ljevičarskim aktivizmom.
Tretira Kurza kao klinca i postavlja mu pitanja tipa:

zašto nisi završio studij?
čaj ili kava?
grad ili planine?
zašto nisi oženjen?
Trump ili Putin?

Alo ženo, pričaš sa austrijskim kancelarom. Pokaži malo poštovanja prema gostu.

Ovo više nije intervju nego suđenje.
Kurz se sigurno nece pokajati sto je dosao.

Dobro si zapazio. Maischbergerova, creme de la creme njemackog zurnalizma, se osramotila do koze. Ali njoj i ekipi se vratio jumbo boomerang zahvaljujuci podcjenivackom i bezobraznom stilu intervjuiranja sefa jedne drzave.

http://www.huffingtonpost.de/entry/k...b062a7df0b4a45

https://www.focus.de/kultur/kino_tv/...d_8320918.html

Vidjelo se iz aviona da su Kurza htjeli navuci na tanak led namjerom da mu nabiju desnicarski pecat na celo i koji bi njima omogucio medijalni lov na njega kao na Le Pen ili Wilders. I to u znanju da se mora ustrucavati kad ga izbuse pitanjima sto misli osobno o politickim likovima u drugim drzavama, pogotovo njemackih. Bez uzpjeha. Kurz je odlicno parirao iatestiralo se da je imao suvereni nastup. Mozes misliti da ce Maischberger austrijskog kancelara natjerati na los stil da javno kaze kolika su mu empatije prema Merkel, Spahnu ili Trumpu. A pri tome da dijeli mudre savjete njemackim biracima i njihovim politicarima.

Nice try...

Da nisu napunili gace zbog aktualne politicke situacije mogli su zapravo Dr. Jörg Meutena ugostiti. On bi gledateljima pred ekranom pristojno i izravno dao sve informacije o stanju stvari bez velikog suzdrzavanja.
Ravell is offline  
Old 18.01.2018., 20:53   #5722
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Nitko ga nije tjerao da dolazi u emisiju. Bio je svjestan u sto se upusta i na kakva pitanja ce odgovarati. Ne vidim bas cemu cudjenje. ...
Prvi put čujem da je navodno glavna voditeljska zvijezda obično bezobrazna i neugodna prema gostima.

Quote:
... Ono sto je lose za globalnu ekonomiju je sasvim sigurno preveliki njemacki vanjskotrgovinski suficit u odnosu na US, ali i u odnosu na ukupan svijet.
A najvažnije, u odnosu na većinu EU članica. Jer unutar EU valjda imamo obavezu da si zemlje članice ne štete međusobno. Kad pitam (i tu na forumu, ali ne samo na forumu):
"Zašto zaboga ne povise plaće, tako da se nagrade što su tako uspješni, a i da drugi u EU imaju šansu biti dovoljno konkurentni?" ,
odgovor zna biti:
"A zašto bi Njemačku trebalo biti briga?"

Jebi ga, ako je ovo EU, trebalo bi je biti briga i za druge zemlje članice, pa i to da ne "gazi" njihove ekonomije, da i drugi u EU imaju šansu. Pogotovo ako bi tako još i nagradila svoje zaposlene.
Hlebyn is offline  
Old 18.01.2018., 22:27   #5723
Juso-Chef sad na ZDF-u u akciji.
Ravell is offline  
Old 18.01.2018., 22:48   #5724
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Juso-Chef sad na ZDF-u u akciji.
Momak je retorički izvanredan.

Samo mu je ime malo "problematično".
DJTcro is offline  
Old 18.01.2018., 23:52   #5725
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Momak je retorički izvanredan.

Samo mu je ime malo "problematično".
Izvanredan dakako. Ali u sustini absolutno na liniji kao i drugi gosti kod Illnerovke. Veliko razocarenje. Jedino sto ljudima Kühnerta cini simpaticnim je da se nadaju da unisti stvaranje Grokoa. Ovaj od Handelsblatta objasnjava brige gradjana, kojima narodu stoje u trecem redu, a zaboravio je najvecu. Moderatura ima da si oblize prste. Akteri odglumili svoj part. Talkshow punih fraza da narod gubi volju za politiku. Tabu temu i najvecu brigu Njemaca su "uspjeli" totalno izbjeci. Imigraciju! Emisija je u potpunosti reflexia propasti njemacke politike i sudbine.

Zao mi je izgubljenog vremena sto sam to uopce gledao do kraja.
Ravell is offline  
Old 19.01.2018., 07:05   #5726
Sve još ide dok gospodarstvo raste i ima se novca. Nova ekonomska kriza, ne daj Bože, i svako zlo je moguće. SPD pak i ostali na ljevici htjeli bi sjediti na nekoliko stolica, biti za emigrante, homoseksualce, transgendere i za radnike. E neće ići, nije ovo '97 god. više. No to nije problem samo ljevice u Njemačkoj već i drugdje.
martie81 is offline  
Received Infraction
Old 19.01.2018., 10:55   #5727
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Gledam. Ova Maischberger mi se gadi sa svojim rigidnim ljevičarskim aktivizmom.
Tretira Kurza kao klinca i postavlja mu pitanja tipa:
-zašto nisi završio studij?
....
Alo ženo, pričaš sa austrijskim kancelarom. Pokaži malo poštovanja prema gostu.
Ovo više nije intervju nego suđenje.
Kurz je ispekao zanat kao ministar vanjskih poslova. Zna te politićke spike.
Bečka škola .

Nije on kao Trump kojeg kao prvo boli neka stvar, a kao drugo spreman je smišljeno provocirati i blebnuti baš zato da dobije medijski prostor i pokrene neugodne teme.
thortwins is offline  
Old 19.01.2018., 10:56   #5728
Sve dok raste gospodarstvo ce biti znaci dobro?
A gospodarstvo raste zbog veceg trzista (stalno stizu novi konzumenti) i jer stalno stizu novi radnici koji su isto potrebni za vecu proizvodnju.

I sto sada?
Zatvoriti granice? Lose za ekonomiju.
Veca provjera svakog Koji dolazi i brze vracanje onih koji ne maju pravo ostati?
Pa to "pravilno" vracanje je najveci njemacki.problem. i nece biti moguc gdje god imas linke ili zelene u pokrajinskim vladama, jer zbog decentralizacije policije su deportacije odluke pokrajina.

Znaci imamo pat situaciju, ili?
Ako provodimo rigorozne mjere i jaku regulaciju dolaska i Kontrolle granica ce se dugorocno stetiti gospodarstvu i dignuti nezadovoljstvo?
Ako se dalje pusta "sve" i sporo vraca one bez prava ostanka se budi isto nezadovoljstvo.
Znaci neki ce uvijek biti nezadovoljni jer generaliziraju krivce.

Znaci možes obracati njiman paznju, Ali ih sa tebom poznatim i prihvatljivim potezima neces privuci. I cime se tada zamariti?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 19.01.2018., 11:09   #5729
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno. Za EU ekonomiju nema bolje stvari od jacanja i rasta americke ekonomije. Bilo kakva americka recesija bi i Europu gurnula u istu. Ono sto je lose za globalnu ekonomiju je sasvim sigurno preveliki njemacki vanjskotrgovinski suficit u odnosu na US, ali i u odnosu na ukupan svijet.
Od svega ovoga je istina jedino da bi dalja američka recesija povukla i Europu.
Ali američka ekonomija sada sa smanjenim porezima i skidanjem prevelike regulative će usisati investicije koje bi inače išle i u EU. Tko je podigao Irsku? Što kada Njemačka više ne bude izvozila toliko automobila u SAD? Trump se ponaša ko trgovački putnik i uvaljuje ogromne količine američkog oružja u ugovorima vrijednim stotine milijardi - nije baš da EU može tome parirati. Uz to je nametnuo da se u NATOu poštuje izdvajanje od 2% BDP za vojsku. Teret uza EU , a olakšica i novi poslovi za SAD.
A EU grca i sa imigrantima i sa svojim unutarnjim trvenjima. Britanija odlazi, a tko zna što donose recimo izbori u Italiji, Katalonska kriza, sukob sa Všegradskom skupinom....
Sve se to može odraziti na ekonomiju. Dovoljno da investitor umjesto EU odabere SAD.
thortwins is offline  
Old 19.01.2018., 11:19   #5730
Amerikanci kupuje europske Auto ne radi cijena nego radi prestiza.
Zasto bi netko platio toliko vise za slicno Auto. US Auta i korejanci/japanci imaju tamo imaju cijene o kojima mi U europi mozemo samo sanjati. A i europska su znatno jeftinija ali ipak znatno skuplja od ovih drugih.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.01.2018., 03:03   #5731
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Amerikanci kupuje europske Auto ne radi cijena nego radi prestiza.
Zasto bi netko platio toliko vise za slicno Auto. US Auta i korejanci/japanci imaju tamo imaju cijene o kojima mi U europi mozemo samo sanjati. A i europska su znatno jeftinija ali ipak znatno skuplja od ovih drugih.
bingo. vidjeh u Kanadi dok sam zivio. Faking Audi RS oprema jeftiniji i to dosta u Kanadi nego u maticnoj drzavi Njemackoj.
Razlog za to jesu nizi porezi tj 5% PDV u provinciji Alberti au Svabiji 19%.
Gdje su jos odjeca elektronika.

Meni se u Njemackoj ljudi cude otkud mi toliko kosulja ili traperica marke Calvin Klein, jer u svabiji su i na snizenju takve traperice 50 eura minimum a u Kanadi u ducanu Winners, znaci europska verzija TK Max, 35 do 40 CAD plus GST od 5%.
racunica jasna.

Linija sony platio ju 250 CAD, u Hrvatskoj ista takva 1700 kuna, znaci razlika 500 kuna. Fujifilm fotic platio 280 baksa, 50 puta opticki zoom. Ajd nadji to u Njemackoj. Malo morgen....

to je ono sto ja svima trubim u Njemackoj. da je to zemlja samo za poreze i nista vise... jedino tu su azurni kad treba oderat covjeka...

u Kanadi ne postoji ni rtv pretplata niti crkveni porez niti porez solidarnosti niti porez na auto tj co2 gluposti kojima se Europljanima punee mozgovi o co2 zagadjenju.

Seru kvakve Nijemci sa dizelima da ih treba ukinut, pa bratko stavi da je cijena goriva ko u Kanadi oko jednom CAD dolara tj 5 kuna a ne u Njemackoj benzin otisoi na 1,30 ili 1,40 eura tj duplo vise skoro od Kanade.
Moj frend Kanadjanin se zalio neki dan na fejsu kako je gorivo cak 1.25 CAD.
Rekoh mu dodji u Europu i vidi cijene narocito Norveska ili Njemacka...:klap::klap::klap:

Jebe se Amerima za Njemacku tj stalo im je, povezani su, ali ekonomski USA je jaca od Njemacke koja nema prakticki ni sirovina ni prostora za daljnje sirenje...

u Kanadi njemacke aute voze radi sminke i prestiza ne koristi...jer su bezobrazno skuplji od GM ili KRajzlera... i da Koreanci narocito Japanci ubijaju u Kanadi i americke i njemacke automobile.
jer su relativno jeftini a kvalitetni, dok su njemacki relativno skupi ali isto kvalitetni tj ipak jos uvijek nakvalitetniji..,
a americki solidni nista ekstra kvalitete...

i da, zalosno je da mi koji smo dosli u svabiju razmisljamo o odlasku sad u austriju jer koliko vidimo manji su porezi tamo na placu...jednostavno njemacke satnice vise nisu dostatne za toliko porezno opterecenje...
kad vidim koliko uzimajuu i za sta...najmanje je federalnog poreza i mirovine....

necu imat veliku penziju jer se ne uplacuje dovoljno


daj svabo uvei ko u Kanadi. od bruto satnice da se uzima federalni porez, mirovinsko i zdravstveno, i to je to. tri faking stavke a ne 10 ili vise cak...

jebate ako ocu imat macku u stanu moram platit porez...wtf?????
silvan is offline  
Old 20.01.2018., 03:07   #5732
i da od auta sam imao Oldsmobile Alero 2002godina V6 sa 180 konja i 3,2 litre masinom. Platio sam ga 1200 CAD. i 80 CAD tablice i prijepis auta.
Bio je kanta ali je vozio, hrdjav, curilo na sve strane ulje, antifriza falilo, sajba udarena sa 3 kamencica i crtom u donjem lijevom kutu...
koga briga za te stvari, plati osiguranje i vozi...

A u Njemackoj? porez na to co2 zagadjenje bi bio 400 eura i porez na luksuz jer je to cak 180 konja za auto...a o prolaznosti na tehnickom radi razbijene sajbe...nema sanse...itd itd itd...mogu do sutra al neda mi se...

rekoh, Nijemci su siromasniji svake godine... a korporacije sve bogatije i drzavna kasa naravno...dokad ce ici tako vrijeme ce pokazat. ja kazem da ce puknut,.kad tad...
silvan is offline  
Old 20.01.2018., 03:42   #5733
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
i da od auta sam imao Oldsmobile Alero 2002godina V6 sa 180 konja i 3,2 litre masinom. Platio sam ga 1200 CAD. i 80 CAD tablice i prijepis auta.
Bio je kanta ali je vozio, hrdjav, curilo na sve strane ulje, antifriza falilo, sajba udarena sa 3 kamencica i crtom u donjem lijevom kutu...
koga briga za te stvari, plati osiguranje i vozi...

A u Njemackoj? porez na to co2 zagadjenje bi bio 400 eura i porez na luksuz jer je to cak 180 konja za auto...a o prolaznosti na tehnickom radi razbijene sajbe...nema sanse...itd itd itd...mogu do sutra al neda mi se...
...


Pisi, pisi...


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 20.01.2018., 09:35   #5734
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
bingo. vidjeh u Kanadi dok sam zivio. Faking Audi RS oprema jeftiniji i to dosta u Kanadi nego u maticnoj drzavi Njemackoj.
Razlog za to jesu nizi porezi tj 5% PDV u provinciji Alberti au Svabiji 19%.
Gdje su jos odjeca elektronika.

Meni se u Njemackoj ljudi cude otkud mi toliko kosulja ili traperica marke Calvin Klein, jer u svabiji su i na snizenju takve traperice 50 eura minimum a u Kanadi u ducanu Winners, znaci europska verzija TK Max, 35 do 40 CAD plus GST od 5%.
racunica jasna.

Linija sony platio ju 250 CAD, u Hrvatskoj ista takva 1700 kuna, znaci razlika 500 kuna. Fujifilm fotic platio 280 baksa, 50 puta opticki zoom. Ajd nadji to u Njemackoj. Malo morgen....

to je ono sto ja svima trubim u Njemackoj. da je to zemlja samo za poreze i nista vise... jedino tu su azurni kad treba oderat covjeka...

u Kanadi ne postoji ni rtv pretplata niti crkveni porez niti porez solidarnosti niti porez na auto tj co2 gluposti kojima se Europljanima punee mozgovi o co2 zagadjenju.

Seru kvakve Nijemci sa dizelima da ih treba ukinut, pa bratko stavi da je cijena goriva ko u Kanadi oko jednom CAD dolara tj 5 kuna a ne u Njemackoj benzin otisoi na 1,30 ili 1,40 eura tj duplo vise skoro od Kanade.
Moj frend Kanadjanin se zalio neki dan na fejsu kako je gorivo cak 1.25 CAD.
Rekoh mu dodji u Europu i vidi cijene narocito Norveska ili Njemacka...:klap::klap::klap:

Jebe se Amerima za Njemacku tj stalo im je, povezani su, ali ekonomski USA je jaca od Njemacke koja nema prakticki ni sirovina ni prostora za daljnje sirenje...

u Kanadi njemacke aute voze radi sminke i prestiza ne koristi...jer su bezobrazno skuplji od GM ili KRajzlera... i da Koreanci narocito Japanci ubijaju u Kanadi i americke i njemacke automobile.
jer su relativno jeftini a kvalitetni, dok su njemacki relativno skupi ali isto kvalitetni tj ipak jos uvijek nakvalitetniji..,
a americki solidni nista ekstra kvalitete...

i da, zalosno je da mi koji smo dosli u svabiju razmisljamo o odlasku sad u austriju jer koliko vidimo manji su porezi tamo na placu...jednostavno njemacke satnice vise nisu dostatne za toliko porezno opterecenje...
kad vidim koliko uzimajuu i za sta...najmanje je federalnog poreza i mirovine....

necu imat veliku penziju jer se ne uplacuje dovoljno


daj svabo uvei ko u Kanadi. od bruto satnice da se uzima federalni porez, mirovinsko i zdravstveno, i to je to. tri faking stavke a ne 10 ili vise cak...

jebate ako ocu imat macku u stanu moram platit porez...wtf?????
Kada sam letila kao stjuardesa sam dosta robe kupovala u US. Elektronika se nije toliko izplacivala. Je nesto jeftinija ali trebas drugu uticnicu spojiti ako možes pomaknuti sa 110V na 220V a ako nemozes ti moras kupiti nesto sto mjenja snagu i tako se skoro ne izplati, za par % se zajebavati to nositi.

Za obucu se moze otprilike reci da su im vecina marki Po cjeni koje U Njemačkoj možes dobiti U outletu na akcijama.
A o cijenama njihovi outleta da ne pricamo.

Razlicite cijene su uzrokovane i drugom sistemu. Uzimas obucu u "komisiju" znaci da dobijes obucu koliko hoces i da vratis proizvodacu sve sto nisi potrosio. Ili ti ponude za Sale tada jos bolje cijene.
Velika prednost Tok sistema je za kupca da i mali ducani imaju skoro sve brojeve, jer im nisu mozda/valjda mrtvi kapital. Znaci od patuljka do diva kupis robu u macys ili slicno. Gdje moras ici u europi u specializirane ducane i platiti opet 10% vise od obicne cijene U europi.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 20.01.2018., 20:56   #5735
NOVA VLADA U NJEMAČKOJ

KEVIN KUEHNERT, ŠEF MLADIH SPD-a KOJI RUŠI MERKEL I SCHULZA Stranačko vodstvo u ratu s članstvom oko odluke za ulazak u veliku koaliciju



https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...iciju/6952527/
--------------

Mladi želi spasiti SPD od Merkelčinog smrtnog zagrljaja, ali mislim će SPD ući u veliku koaliciju. Strah od novih izbora prevladava u toj stranci.
DJTcro is offline  
Old 20.01.2018., 23:44   #5736
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Ali američka ekonomija sada sa smanjenim porezima i skidanjem prevelike regulative će usisati investicije koje bi inače išle i u EU.
Nije to tako jednostavno. EU profitira ako americko trziste raste. Investicije u Americi znace i visu zaposlenost ili bolje poslove u Americi, sto znaci i vise love za radnike i time vece trziste.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Trump se ponaša ko trgovački putnik i uvaljuje ogromne količine američkog oružja u ugovorima vrijednim stotine milijardi - nije baš da EU može tome parirati. Uz to je nametnuo da se u NATOu poštuje izdvajanje od 2% BDP za vojsku. Teret uza EU , a olakšica i novi poslovi za SAD.
Mozda ces se zacuditi, ali EU veliku vecinu svog oruzja proizvodi sama. Porast potrosnje za oruzane snage znaci djelom vise osoblja sto su place koje ostaju dobrim djelom doma, a djelom nabavka oruzanih sistema, koji su velikom vecinom domaci proizvodi.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
A EU grca i sa imigrantima i sa svojim unutarnjim trvenjima. Britanija odlazi, a tko zna što donose recimo izbori u Italiji, Katalonska kriza, sukob sa Všegradskom skupinom....
Sve se to može odraziti na ekonomiju. Dovoljno da investitor umjesto EU odabere SAD.
Sva sreca pa nasi dragi prijatelji u US nemaju nikakvih unutarnjih podjela, nego zive u sreci i harmoniji, zaboravili su na religiju i rasu, ne znaju za zlocin, a zatvori su im misaona imenica. Uz to oni ni slucajno nemaju domacih politickih sukoba.
Ako Britanija ode, to nije nuzno lose za EU, jer smo se rjesili smutljivaca koji su imali brojne iznimke. Nije lose ni za Njemacku, pogotovo ne za Frankfurt, koji bi trebao masivno profitirati u bankarstvu. A moguce je da ce se Britanija predomisliti, evo govore o novom referendumu.
Sukob s Visegradskom skupinom je sukob etablirane politicke koreknosti i suverene opcije. Lako moguce da ce nam donjeti povrat suverene opcije i na zapad i neki novi modus vivendi oko trenutno vrlo ispolitizirane teme izbjeglica.
Adelholzener is offline  
Old 21.01.2018., 08:05   #5737
Ako

cemo ovako

EU GDP 36500
USA gdp 56000

Jel treba vise sto reci , i da treba povecati izdatke u Evropi za vojsku tako da svi izdvajaju 2% ako je tako dogovoreno a ne da se svercaju .

U kontekstu Njemacke

GDP 42000

hocemo staviti GDP neke Americke savezne drzave bolje stojece ???
MalagaSpain is offline  
Old 21.01.2018., 10:36   #5738
Danas SPD odlučuje, hoće li ući u koalicijske pregovore sa Unijom.

Bit će tijesno.
DJTcro is offline  
Old 21.01.2018., 12:51   #5739
Predznak kao pojam "tijesno" u ovom slucaju ne valja ni za buducnost iako se dogovore.

Ako SPD ulazi sa CDU-om u koaliciju gotovi su. Njemacka mora dobiti na vrijeme zbog desnicara. Izgleda da sa Kühnertom imaju u rezervu da socijaldemokrate digne jednog dana iz pepela. Ako danas ne dodje do velike koalicije ubrzano ide AfD-u na ruku. Slijedi politicki zemljotres. A to nije onaj "jebiga-idemo-dalje-tres". U Bundestagu se vec sada ponasaju prema kolegama iz AfD kao u djecjem vrticu.
Ravell is offline  
Old 21.01.2018., 13:21   #5740
Quote:
Ravell kaže: Pogledaj post
Predznak kao pojam "tijesno" u ovom slucaju ne valja ni za buducnost iako se dogovore.

Ako SPD ulazi sa CDU-om u koaliciju gotovi su. Njemacka mora dobiti na vrijeme zbog desnicara. Izgleda da sa Kühnertom imaju u rezervu da socijaldemokrate digne jednog dana iz pepela. Ako danas ne dodje do velike koalicije ubrzano ide AfD-u na ruku. Slijedi politicki zemljotres. A to nije onaj "jebiga-idemo-dalje-tres". U Bundestagu se vec sada ponasaju prema kolegama iz AfD kao u djecjem vrticu.
Slažem se.

Današnji govor Schulza je bio loš i pun sakrivenih prijetnji prema protivnicima u stranci.

Mladi socijalisti uspijevaju pokupiti daleko glasniji plijesak.

Upravo je Kevin Kuhnert (šef mladih socijalista) nastupio. Izvrstan govor. Pomirljiv govor, ali i borben.
DJTcro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.