Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2007., 13:35   #61
rain
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:37   #62
rain
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:25   #63
Ima puno većih brzina od svjetlosne brzine.
Svi se podaci čuvaju u NAS-i
Postoji pogon kojim se za 10 dana stigne do sirijusa, da se ne poremeti vremenski kontinuum.
Dakle zaobiđen je problem udaljenosti i vremena u smislu da putovanje traje 10 dana i povratak 10 a na zemlji prođe 1000 godina.

Koristi se postprostorni prolaz u kojemu tjelo bez problema podnosi brzine 10000 puta veće od brzine svjetlosti, a može se i hodati po svemirskom brodu.

To je prostor u kojem ne važe naši zakoni fizike, već zakoni fizike koji su prisutni 100 milijardi godina, nema prostora ni vremena. to je taj zakon.

amerikanci putuju već 20 godina na planete i izvan mlječne staze.
__________________
Čistoća postaje važnija kada je pobožnost daleko !
Ševa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 14:41   #64
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Ima puno većih brzina od svjetlosne brzine.
Svi se podaci čuvaju u NAS-i
Postoji pogon kojim se za 10 dana stigne do sirijusa, da se ne poremeti vremenski kontinuum.
Dakle zaobiđen je problem udaljenosti i vremena u smislu da putovanje traje 10 dana i povratak 10 a na zemlji prođe 1000 godina.

Koristi se postprostorni prolaz u kojemu tjelo bez problema podnosi brzine 10000 puta veće od brzine svjetlosti, a može se i hodati po svemirskom brodu.

To je prostor u kojem ne važe naši zakoni fizike, već zakoni fizike koji su prisutni 100 milijardi godina, nema prostora ni vremena. to je taj zakon.

amerikanci putuju već 20 godina na planete i izvan mlječne staze.
u NAS-i?

jebate što ti pušiš, daj i meni malo!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 16:19   #65
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
u NAS-i?

jebate što ti pušiš, daj i meni malo!
Daj moderatoru pusti ga, tip je genijalac!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 17:24   #66
Quote:
Ševa kaže: Pogledaj post
Ima puno većih brzina od svjetlosne brzine.
Svi se podaci čuvaju u NAS-i
Postoji pogon kojim se za 10 dana stigne do sirijusa, da se ne poremeti vremenski kontinuum.
Dakle zaobiđen je problem udaljenosti i vremena u smislu da putovanje traje 10 dana i povratak 10 a na zemlji prođe 1000 godina.

Koristi se postprostorni prolaz u kojemu tjelo bez problema podnosi brzine 10000 puta veće od brzine svjetlosti, a može se i hodati po svemirskom brodu.

To je prostor u kojem ne važe naši zakoni fizike, već zakoni fizike koji su prisutni 100 milijardi godina, nema prostora ni vremena. to je taj zakon.

amerikanci putuju već 20 godina na planete i izvan mlječne staze.
tako ti mlijeka u prahu
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 18:51   #67
Odgovor shakti9

To nije brzina veća od brzine svjetlosti, već je to prećica kroz prostorno vremenski kontinuum, koji se probije ogromnim gravitacionim poljem (npr. crna rupa). Samo se smanjuje dužina puta, a time se ne narušava konstantna brzina svjetlosti, a to sa amerikancima to ti je baka pričala prije spavanja.

Godfather... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 19:02   #68
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
tako je

možda tamo negdje postoji i veća brzina
Veća brzina sigurno ne postoji. To je bukvalno nemoguće. Ono što mi vidimo u svijetu: auta, kuće, gradove ... mi ustvari vidimo samo njihovu svjetlost. Mi ne vidimo zvijezde u sadašnjem obliku, već u onakvom kakvom su bili kada je njihova svjetlost pobjegla od njih (gledanje zvijezda je gledanje u prošlost). Po teoriji relativiteta što je tijelo brže, vrijeme mu prolazi sve sporije, tako kada bi putovao brzinom svjetlosti vrijeme bi ti stalo. Zamisli da se nalaziš u nekom trodimenzionalnom bijelom prostoru bez ičega osim tebe i nekog auta. Ako se ti i auto krećete istom brzinom nećete imati osjećaj da ste se pomjerili, jer nema neke referentne tačke od koje bi se udaljavali. Isti je slučaj sa svjetlosti. Vrijeme tada stoji.
To nije glupost (Atomskim satovima je izmjerena mala razlika u vremenu između aviona koji se kreće nekom određenom brzinom i u atomskom satu na zemlji koji se ne kreće. Sat u avionu je otkucavao sporije nego njegov drug na zemlji): To znači da vrijeme prolazi sporije za onoga ko se kreće većom brinom. Pa sada probaj biti brži od svjetlosti?
Godfather... is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:42   #69
Ok referentna točka ti je brzina svjetlosti.
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 21:57   #70
stojim iza rečenoga
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 22:01   #71
Quote:
dataX kaže: Pogledaj post
stojim iza rečenoga
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 22:01   #72
i ja
shakti9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:11   #73
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
u teoriji gravitacije - nema ograničenje brzine - kad bi hipotetski odstranio sunce - svjetlost sunca bi do nas dopirala još 8 minuta - ali polje sunčeve gravitacije bi nestalo odmah. Dakle - brzina svjetlost je najveća objektivno mjerena brzina. Brzina djelovanja gravitacijskih polja nije uzeta u obzir jer je odstranjivanje nekog nebeskog tijela samo hipotetska pojava.

Netočno! Gravitacija se, kao i elektromagnetizam, također propagira brzinom c. Osim togam nema smisla govoriti o istovremenosti dvaju prostorno razmaknutih događaja.
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:02   #74
Quote:
dubravka* kaže: Pogledaj post
Ok referentna točka ti je brzina svjetlosti.
Da svijetlost je referentna tačka u svemiru, jer je jedina stvar koja je konsntna,
ne mijenja se, uvijek je ista, a sve ostalo je relativno.
Godfather... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:16   #75
Koliko je meni poznato brzina svjetlosti nije najveća brzina već se ta brzina ne može dostići. Ukoliko u formule teorije relativnosti ubacimo brzine veće od svjetlosti još uvijek možemo računati sa kompleksnim brojevima
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 08:26   #76
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato brzina svjetlosti nije najveća brzina već se ta brzina ne može dostići. Ukoliko u formule teorije relativnosti ubacimo brzine veće od svjetlosti još uvijek možemo računati sa kompleksnim brojevima
Naravno da možemo računati sa imaginarnim brojevima, ali skontaj šta su to imaginarni brojevi. Nisu realni tj. ne postoje u našem svijetu. Oni postoje u zamišljenom imaginarnom svijetu. Stvoreni su kao neka matematička olakšica (mogu se obavljati sa njima neke matematičke operacije, ali to ne znači da postoje). Znači brzina svjetlosti je najveća u našem realnom svijetu.
Godfather... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:26   #77
Quote:
Godfather... kaže: Pogledaj post
Naravno da možemo računati sa imaginarnim brojevima, ali skontaj šta su to imaginarni brojevi. Nisu realni tj. ne postoje u našem svijetu. Oni postoje u zamišljenom imaginarnom svijetu. Stvoreni su kao neka matematička olakšica (mogu se obavljati sa njima neke matematičke operacije, ali to ne znači da postoje). Znači brzina svjetlosti je najveća u našem realnom svijetu.
Možda griješim ali meni se čini da se ti kompleksni brojevi koriste u nekim formulama koje riješavaju neke svakodnevne probleme tako da nisu baš toliko imaginarni.

Ako se dobro sjećam koriste se u elektrotehnici. Možda netko sa ETF-a može to potvrditi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 09:47   #78
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Možda griješim ali meni se čini da se ti kompleksni brojevi koriste u nekim formulama koje riješavaju neke svakodnevne probleme tako da nisu baš toliko imaginarni.

Ako se dobro sjećam koriste se u elektrotehnici. Možda netko sa ETF-a može to potvrditi.
Naravno da se korite u svakodnevnim formulama i ja ti to mogu potvrditi (ja sam student na ETF-u, koriste se u elktričnim kolima za prikazivanje impedanse kondenzatora i zavojnice), ali to ne znači da postoje u prirodi. Nađi mi nešto u prirodi što predstavlja kompleksan broj. Npr nešto čija je količina izražena kompleksnim brojem. Može biti jedno drvo, tri auta, prosječno 100 ljudi po kvadratu, ali ne može biti (5 + 3i) osoba.
Godfather... is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:23   #79
Quote:
Godfather... kaže: Pogledaj post
Naravno da možemo računati sa imaginarnim brojevima, ali skontaj šta su to imaginarni brojevi. Nisu realni tj. ne postoje u našem svijetu. Oni postoje u zamišljenom imaginarnom svijetu. Stvoreni su kao neka matematička olakšica (mogu se obavljati sa njima neke matematičke operacije, ali to ne znači da postoje). Znači brzina svjetlosti je najveća u našem realnom svijetu.
Možda je to čak točno
__________________
ja sam ja pušač cancer man
dubravka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 10:31   #80
Brzina svjetlosti nije najveća moguća brzina, neznam od kud te priče.
To je brzina koju ništa sa masom nikada nemože dostići.
Čak, štoviše teorizira se da postoje čestice koje putuju uvijek brže od brzine svjetlosti (tahioni).
A da ne govorimo da su eksperimentni kvantne mehanike pokazali da neke informacije unutar čestice putuju brže od brzine svjetlosti (mislim da je bilo instantno?).
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.