Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 13:22   #81
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
... Nego... je li Tilerson možda bilderberg? Ako jest, tim bolje može služiti Putina.
Ne znam odakle vam tolika opsjednutost "da angloameri služe Putina" koji je i sam notorna hazarska marioneta.
Smrću Rockefelera, i prelaskom na električne sutomobile, - Izrael sve više gubi strateški značaj, 'baze za kontrolu i dominaciju nad fosilnim energetskim pravcima/izvorima Bliskog istoka', za Zapad ... fosilna goriva polako, ali sigurno, odlaze u povijest.
Nastupa nova energetsko-tržišna era u koju su Kinezi, s "novim putom svile"- veeelikim korakom zakoračili:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=8622
arthura is offline  
Old 15.05.2017., 13:53   #82
Ja sam pro-ruski nastrojen jer ne može jedna strana imati SVE, a drugi ništa. Rusija ne može voditi Ameriku preko Trumpa, a ove spike da su Trumpa instalirali Rusi držim za najobičniju podvalu Demokrata.

Ne zato jer je Rusija nevina u cijeloj priči. Svaka država bi rado imala svoga čovjeka na predsjedničkoj poziciji druge države. Pogotovo ako se radi o velesili poput SAD-a.

Već zato što se radi o tome da kolanje informacija ide preko velikih centralnih kompjutera a oni su svi u vlasništvu SAD-a ili su ih izradili njihovi inžinjeri ili možda i kineski ali pod američkim uplivom. I tu Rusija teško da može toliko dobro haknuti američka računala da to utječe na rezultate američkih izbora.

I zato što ne može jedna strana imati SVE, a svi ostali ništa draga mi je svaka pobjeda koju ostvari Rusija. Pa makar se radilo o ne-baš-opravdanom strahu mase ljudstva da je Rusija u stanju hakiranjem utjecati na rezuultate izbora. Bolje je da se ljudi boje Rusije nego da je omalovažavaju.

Iako nijedna krajnost nije dobra. Njabolja je zlatna sredina, a to je uvažavanje jedan drugoga.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 15.05.2017., 14:19   #83
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ja sam pro-ruski nastrojen jer ne može jedna strana imati SVE, a drugi ništa.
Tako zaključuje i Zapad kad gleda na prirodne resurse RF-e.
Quote:
Rusija ne može voditi Ameriku preko Trumpa, a ove spike da su Trumpa instalirali Rusi držim za najobičniju podvalu Demokrata.

Quote:
Ne zato jer je Rusija nevina u cijeloj priči. Svaka država bi rado imala svoga čovjeka na predsjedničkoj poziciji druge države. Pogotovo ako se radi o velesili poput SAD-a.

Već zato što se radi o tome da kolanje informacija ide preko velikih centralnih kompjutera a oni su svi u vlasništvu SAD-a ili su ih izradili njihovi inžinjeri ili možda i kineski ali pod američkim uplivom. I tu Rusija teško da može toliko dobro haknuti američka računala da to utječe na rezultate američkih izbora.
I zato što ne može jedna strana imati SVE, a svi ostali ništa draga mi je svaka pobjeda koju ostvari Rusija. Pa makar se radilo o ne-baš-opravdanom strahu mase ljudstva da je Rusija u stanju hakiranjem utjecati na rezuultate izbora. Bolje je da se ljudi boje Rusije nego da je omalovažavaju....
Microsoft je napao NSA i CIA zbog prošlotjednog hakerskog napada jer ove i druge sigurnosne agencije pronalaze sigurnosne propuste u softveru i skrivaju ga, umjesto da pomognu u popravku. "Za usporedbu, to bi bilo kao da američkoj vojsci netko ukrade projektile tipa Tomahawk", kaže Microsoftov predsjednik Brad Smith na korporativnom blogu. Točno jest da su obavještajci našli propuste u softveru, o čemu je pisala Wikipedia, ali sad bi se moglo biti zločest i reći da bi proizvođači softvera mogli raditi bolje programe, kad već toliko zarađuju na njima:

http://time.com/4778646/microsoft-ra...ty-wannacrypt/
https://blogs.microsoft.com/on-the-i...j10cwoqtmn37cz
arthura is offline  
Old 15.05.2017., 15:18   #84
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Tako zaključuje i Zapad kad gleda na prirodne resurse RF-e.



Microsoft je napao NSA i CIA zbog prošlotjednog hakerskog napada jer ove i druge sigurnosne agencije pronalaze sigurnosne propuste u softveru i skrivaju ga, umjesto da pomognu u popravku. "Za usporedbu, to bi bilo kao da američkoj vojsci netko ukrade projektile tipa Tomahawk", kaže Microsoftov predsjednik Brad Smith na korporativnom blogu. Točno jest da su obavještajci našli propuste u softveru, o čemu je pisala Wikipedia, ali sad bi se moglo biti zločest i reći da bi proizvođači softvera mogli raditi bolje programe, kad već toliko zarađuju na njima:

http://time.com/4778646/microsoft-ra...ty-wannacrypt/
https://blogs.microsoft.com/on-the-i...j10cwoqtmn37cz
Propuste u softveru su napravili namjerno, da, između ostalog, mogu raditi i ovo što sada rade. Ništa nije slučajno.
satir_ is offline  
Old 15.05.2017., 20:46   #85
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Propuste u softveru su napravili namjerno, da, između ostalog, mogu raditi i ovo što sada rade. Ništa nije slučajno.
Knowledge is power (znanje je moć) ... "oni bez znanja" - uzaludno se batrgaju, poput riba, u 'mrežama znanja(moći)'.
arthura is offline  
Old 15.05.2017., 21:47   #86
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle vam tolika opsjednutost "da angloameri služe Putina" koji je i sam notorna hazarska marioneta.
A otkud tebi ideja njemu nije jasno kome služi?, zbilja pa nije li mu se ogrankom u prošlost pronašla veza carskog praznovjernog vladara.

Znaš, interesantno to koliko dalje prošlošću grane povezništva, rekli biste sve je samo do 'rokfelera' jerbo lako bi se zeznuli, znate doista, reči ćete kad vam se reče da ni oni s istoka ni zapada nemaju veze s ovima s kojima se naizgled predstavljaju, dapače dalje su od vidika običnog pučanstva, ako ih ako okom ulovite skontaćete da 'staroegipatsko oko' želi zlo danom kad se podvojili jedni klanjanjem suncu a drugi mjesecu... i tu je puklo (pitaj Nefertiti)

tako onda - eni bi posle nuke ostali na površini sunca, a drugi bi podzemnom mjesečinom

tako onda - pitate se dal je moguće da treći rat doNosu 'dvajstprvostoljećanci'
jer
NE
Pravi Život is offline  
Old 16.05.2017., 01:03   #87
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
A otkud tebi ideja njemu nije jasno kome služi?, zbilja pa nije li mu se ogrankom u prošlost pronašla veza carskog praznovjernog vladara.
Može "malo" detaljnije?
Quote:
... rekli biste sve je samo do 'rokfelera' ...
... i Morgana, ... od WW1 pa dalje ... "ono prije" me (toliko) ne zanima.
Quote:
... tako onda - pitate se dal je moguće da treći rat doNosu 'dvajstprvostoljećanci'
jer NE
Vidjet ćemo, rekli bi slijepci.
arthura is offline  
Old 16.05.2017., 02:39   #88
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Može "malo" detaljnije?
Može. Drugima, jer tebi su te stvari više nego poznate.

Dakle : onaj si ruski vladar svjestan je podvladar je zapadnog carstva protiv kojeg se kakti bori (kazališna predstava) a oni na zapadu svjesni su (utoliko barem intelektuala) da najjači od svih nisu oni imena kojim se smatra

Tako onda te "dvije ruke" ringišpilom obrću nacije sve dok se nacijama ne zavrti u glavi
pa kad se zavrti rulet kocka navek padne na crno polje, zbilja nema tu tajne.
Pravi Život is offline  
Old 16.05.2017., 09:09   #89
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
... Dakle : onaj si ruski vladar svjestan je podvladar je zapadnog carstva protiv kojeg se kakti bori (kazališna predstava) a oni na zapadu svjesni su (utoliko barem intelektuala) da najjači od svih nisu oni imena kojim se smatra...
Da, ali rekla sam već, najjače je znanje .. i to izgleda "ono" u Microsofta, koje je upravo pokazalo da može, "jednom rukom", napraviti veći/bolji (kontrolirani) kaos, Rusiji, Kini, itd. ... i od samih nukica.
O americkoj nanotehnologiji i bio-oruzju da i ne govorim(o).

Pa nek se, nakon "toga", Rusi, Kinezi, itd., opet krenu igrati 'hackinga' ak' jos imaju muda.
Jer, kupiti/uvesti tudju 'hardwersko-softwersku pamet', pa se njome praviti pametniji, od "onog" čija je ta pamet, - ravno je, onomad, - 'trojansko-konjskom debilizmu'.

Sad sam i ja sigurna ... trećeg (globalnog) rata - neće biti .. jer je ustvari već bio i, za Istok, porazom završio.
Mogući su samo manji-lokalni ratovi oko utvrdjivanja, postojećih i novih, granica izmedju Zapada i Istoka.
arthura is offline  
Old 16.05.2017., 09:20   #90
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Da, ali rekla sam već, najjače je znanje .. i to izgleda "ono" u Microsofta, koje je upravo pokazalo da može, "jednom rukom", napraviti veći/bolji (kontrolirani) kaos, Rusiji, Kini, itd. ... i od samih nukica.
O americkoj nanohnologiji i bio-oruzju da i ne govorim(o).

Pa nek se, nakon "toga", Rusi, Kinezi, itd., opet krenu igrati 'hackinga' ak' jos imaju muda.
Jer, kupiti/uvesti tudju 'hardwersko-softwersku pamet', pa se njome praviti pametniji, od "onog" čija je ta pamet, - ravno je, onomad, - 'trojansko-konjskom debilizmu'.

Sad sam i ja sigurna ... trećeg rata - neće biti .. jer je ustvari već bio i, za Istok, porazom završio.
Ne bih se s tobom složila.
Naime i ti si zapala u tešku pogrešku tipičnu za zapadan način razmišljanja.
Zapad još uvijek razmišlja o rusima kao glupim barbarima,nesposobnim bilo kakvom samostalnom tehnološkom napredtku.Uvriježila se ta zapadna propaganda,kako svi na svijetu kradu i kopiraju američku tehnologiju.Zaboravlja se da je većina otkriča i velikih umova bilo neameričkog porijekla.
Najbolje se to vidi u primjeru Nikole Tesle.
To što je amerika uvijek kupovala i mamila novcem svakog pametnijeg znanstvenika,a to čini i danas,ne znači da su istočnjaci nesposoni barbari iliti konjske pameti(a konji su vrlo pametne živine),te među njima nema itekako sposobnih i genijalnih znanstvenika,koji nisu ameri uspjeli primamiti.
Osim toga svaki se izum(tehnologija),ma gdje ugledao svjetlo dan,uvijek nadograđuje,proširuje ili se otkrivaju nove namjene,kojih ni prvobitni autori nisu bili svjesni.Tako da itekako mogu biti bolji i sposobniji oni koji nisu prvobitni autori.
Hard-softwer nije nikakva iznimka.
Sorry,ali tvoja je tvrdnja pristrana,kroz tvoju naklonost amerima.

PS oružani sukob svjetskih razmjera,još uvijek nije isključen.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Old 16.05.2017., 09:49   #91
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
... Najbolje se to vidi u primjeru Nikole Tesle. ...
Na "tom" primjeru se vide dva lica Amerike ... ono pozitivno, preko pune podrške Westinghouse-a Nikoli Tesli, i ono negativno, preko (Rockefeller-Morgan) uskogrudno-pohlepnog banksterskog & naftno-lobyskog blokiranja genijalnosti tog istog Nikole Tesle.
Srećom, era fosilnih energenata se bliži kraju a, s njom, i era dominacije takve banksterske-energovalute.
Idemo sada u eru "BitCoin-a", kad ce najaci biti "oni" koji ce u informatičkom, i inom, znanju/sposobnosti biti najjači.
arthura is offline  
Old 16.05.2017., 10:56   #92
Što se mene tiče informatika je evoluirala previše!

Više ne možeš ni prdnut a da se to nekako ne sazna na NET-u.

Ono što treba učiniti je implementirati optičku tehnologiju, da svi imamo optičke kablove do kuča, a da bi smo ih imali moramo imati posao da si ih možemo platiti.

Ono na čemu se trebaju usmjeriti iduči izumi su produžetak života ljudi i smanjenje bolesti. I to kvalitetan produžetak života. A ne da nekako klapaš do 60-te ili 65-te, onda postaneš ili slabovidan, ili nagluh ili hrom ili boležljiv ili...

I tako živiš deset, dvadeset, možda i više godina i mučiš i sebe i druge. A najviše sebe.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 16.05.2017., 11:05   #93
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče informatika je evoluirala previše!

Više ne možeš ni prdnut a da se to nekako ne sazna na NET-u.

Ono što treba učiniti je implementirati optičku tehnologiju, da svi imamo optičke kablove do kuča, a da bi smo ih imali moramo imati posao da si ih možemo platiti.

Ono na čemu se trebaju usmjeriti iduči izumi su produžetak života ljudi i smanjenje bolesti. I to kvalitetan produžetak života. A ne da nekako klapaš do 60-te ili 65-te, onda postaneš ili slabovidan, ili nagluh ili hrom ili boležljiv ili...

I tako živiš deset, dvadeset, možda i više godina i mučiš i sebe i druge. A najviše sebe.
A ti bi htio bit besmrtan?
To jos informatika nije smislila a i nece vjerovatno.
Sto se tice godina svatko treba pazit na zdravlje jer je prevencija osnova svega.
To svi znaju ali malo tko se pridrzava....jer kad se razbolis 100 doktora i informatka te nece ozdravit.Tako danas stoje stvari.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk
RayBan is offline  
Old 16.05.2017., 11:26   #94
Quote:
RayBan kaže: Pogledaj post
A ti bi htio bit besmrtan?
To jos informatika nije smislila a i nece vjerovatno.
Sto se tice godina svatko treba pazit na zdravlje jer je prevencija osnova svega.
To svi znaju ali malo tko se pridrzava....jer kad se razbolis 100 doktora i informatka te nece ozdravit.Tako danas stoje stvari.
Optičke kablove sam samo spoenuo u kontekstu da eto... ta tehnologija postoji, ali nije uvedena u opću upotrebu jer su ljudi nezaposleni i bez love. I prištekavamo se na Internet uglavnom preko starih parica.

Naravno da ti stotinu informatika neće pomoć kad se razboliš.

Međuztim, kako ćeš se hraniti najboljom mogućom hranom i tako prevenirati kojekakve boleščuge, ako si kronično nezaposlen, ako jaja dobivamo iz Kine dok kokošinjci i farme po Slavoniji zjape prazni itd. itd. itd.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 16.05.2017., 12:03   #95
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče informatika je evoluirala previše!

Više ne možeš ni prdnut a da se to nekako ne sazna na NET-u.
Pa kaj oćeš, bar znaš kaj se u svijetu događa, i kad bi mogel ww3 počet, a bez toga si zakinut

Ne bih baš tak nazvao "evoluirala previše", neg je stvar čovjeka kak bu te stvari čovjek iskoristio, a s druge strane, na tebi je da proanaliziraš te događaje i iz tog doneseš neke trenutno promjenjive zaključke..

Možda nam je čak bilo bolje prije bez neta a ovak, rađa se nova vrsta ljudi, di masno zarađuju novce "progonozirajući buduće događaje" odnosno iskorištavajući blagodati/proklestva interneta, naravno u svrhu a čeg drugog nego zgrtanja love..
zvonac_1 is offline  
Old 16.05.2017., 15:24   #96
Dobrano samo zagazili u svibanj.
Od III sv. rata nikaj.
Sva predviđanja i proročanstva se nisu obistinila, tako da možemo odahnuti, odspavati, drijem, hrrr, hrrrr..
Rorion is offline  
Old 16.05.2017., 16:14   #97
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Optičke kablove sam samo spoenuo u kontekstu da eto... ta tehnologija postoji, ali nije uvedena u opću upotrebu jer su ljudi nezaposleni i bez love. I prištekavamo se na Internet uglavnom preko starih parica.

Naravno da ti stotinu informatika neće pomoć kad se razboliš.

Međuztim, kako ćeš se hraniti najboljom mogućom hranom i tako prevenirati kojekakve boleščuge, ako si kronično nezaposlen, ako jaja dobivamo iz Kine dok kokošinjci i farme po Slavoniji zjape prazni itd. itd. itd.
ima u Hrvatskoj itekako prirodno domace hrane, imas po OPG-ovima i da se lako nabavit...e sada koliko je zdravo jesti npr domace meso i njegove prerađevine isto je upitno.
Bolje i kineska brokula nego domaca kobasica.
RayBan is offline  
Old 16.05.2017., 17:04   #98
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post
Na "tom" primjeru se vide dva lica Amerike ... ono pozitivno, preko pune podrške Westinghouse-a Nikoli Tesli, i ono negativno, preko (Rockefeller-Morgan) uskogrudno-pohlepnog banksterskog & naftno-lobyskog blokiranja genijalnosti tog istog Nikole Tesle.
Srećom, era fosilnih energenata se bliži kraju a, s njom, i era dominacije takve banksterske-energovalute (US$).
Idemo sada u eru "BitCoin-a", kad ce najaci biti "oni" koji ce u informatičkom, i inom, znanju/sposobnosti biti najjači.
Dopuna:
http://crobitcoin.com/bitcoin/sto-je-bitcoin/

Paa, - sretno!

... i biti ce onda kraj ovim 'krvopijama':



Ben Garrison: How The Internet Made A Fake White Supremacist
An original Ben Garrison cartoon on the left, and an anti-semitic remix created by trolls on the right.

Zadnje uređivanje arthura : 16.05.2017. at 17:47.
arthura is offline  
Old 16.05.2017., 21:18   #99
Quote:
arthura kaže: Pogledaj post

Sad sam i ja sigurna ... trećeg (globalnog) rata - neće biti .. jer je ustvari već bio i, za Istok, porazom završio.
Mogući su samo manji-lokalni ratovi oko utvrdjivanja, postojećih i novih, granica izmedju Zapada i Istoka.
i Indijanci su pomislili kraj nam svijeta kad došli bljedokožci, oni o svjetskim ratovima neznali tim više pričinilo im se ovo sad mora da je kraj čovječanstva...
... a potom što se zbilo, uzeli im zemlju, tra ti la, a posle stoljeće i po drugima se prijetili ratovima pa i naj ratom, što će reč nuke, i sve to samo iz opet iste stare svrhe

p.s.
baš ti fora onaj strip ko alan ford
Pravi Život is offline  
Old 17.05.2017., 08:18   #100
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
... baš ti fora onaj strip ko alan ford
Taj "strip" mnooogo govori, ali i taji da su obe te slike itekako povezane kroz osobu imena Ben Bernanke.
Evo zašto:
Rođen je u židovskoj obitelji ukrajinskog porijekla i govori hebrejski.
Diplomirao je i magistrirao ekonomiju na Harvardovu sveučilištu, a doktorirao 1979. na MIT-u.
Nakon više godina predavanja na sveučilištima izabran je za člana Vijeća guvernera Sustava federalnih rezervi od 2002. do 2005. Tadašnji predsjednik George W. Bush imenovao ga je tada predsjednikom svoga Vijeća ekonomskih savjetnika, a zatim za predsjednika Federalnih rezervi. Ponovo ga je imenovao predsjednik Barack Obama, tvrdeći u kolovozu 2009. da je baš Bernanke svojom politikom spriječio da SAD opet padnu u veliku depresiju uslijed tadašnje nove svjetske financijske krize.

Bernankeu je The New York Times ipak predbacio što krizu nije predvidio i što je javnim novcem ozdravljao posrnule privatne banke. Bernankeova politika je pomogla da se negativni efekti krize preliju na druge zemlje, što je osjetila i Hrvatska.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ben_Bernanke

NAPOMENA: Ista "takva" financijska politika dovela je, tada, i do WW2 - prebacivanjem goleme americke financijske krize na 'ledja' cijele Europe!!!

Dakle, BitCoin bi trebao predstavljati sigurnost i od navedene američko-hazarske 'financijske piromanije', kojom se nedvojbeno izazvao drugi svjetski rat tj. tada potpalio čitav svijet.
arthura is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.