Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Eurosong

Eurosong Hello, Europe! This is Forum.hr calling!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2018., 20:09   #1361
Quote:
casilda kaže: Pogledaj post
Vidim da ste već postali, ali moram i ja:

S armenskog izbora! Od svih koje ste postali tu, ova me osvojila odmah na prvu! Na ostatak pjesama ostao sam prilično ravnodušan.

Saaaaamo da ju mrvicu revampiraju i malo pojačaju refren, ali tipa kao Britanci prošle godine s Never Give Up On You. Koji refren.

I odkud to da će većinom biti balade ove godine? Ne pamtim kad je ovoliko prevladavalo veselica i brzih pjesama još u nacionalnim izborima.
NIje loša ni ta, ali mene nije baš tako zadivila. Npr. Gevorgova mi je odmah na prvo slušanje bila izvrsna i mislim da bi on imao velike šanse za pobjedu na Eurosongu. Jer pjesma u sebi nosi veliku snagu.

Amaliya je isto super.

Te 2 su mi najbolje.
Ema od Lahora is offline  
Old 20.01.2018., 20:37   #1362
Još jedna dobra veselica iz Armenije, popriličan broj pregleda s obzirom na datum uploada na Youtube. Ova likuša podsjeća na Artsvik od prošle godine, zar ne? Ova pjesma bi čak i svjetski mogla visoko kotirati, rekao bih da je i bolja od Eurosonga, baš me podsjeća na nešto što bi recimo stiglo iz Britanije. Ima taj štih, sigurno bi tamo uspjela.



Ali Tamar mi i dalje ostaje vrh.

Jbg razočarali su me Armenci prošle godine kako nisu znali iskoristiti Fly With Me. Još im nisam oprostio.
casilda is offline  
Old 20.01.2018., 21:12   #1363
Quote:
label kaže: Pogledaj post
Salvador je vjerojatno imao najtečniji engleski od svih natjecatelja prošle godine, a pjevao na portugalskom. Kad se samo sjetim intervjua na crvenom tepihu gdje pola izvođača nije znalo sastavit proširenu rečenicu, a pjevaju pjesme na engleskom.

Inače, procurile su pjesme sa islandskog izbora, a Srbi će u ponedjeljak objaviti popis izvođača na Beoviziji. Baš me zanima.
Doduše, Salvador je bio dugo na školovanju u SAD-u, kao i seka mu. Zato im je engleski , dok smo s druge strane imali Artsvik koja je uvijek hodala sa šefom pressa koji bi joj bio prevodioc.
__________________
All the king's horses, all the king's men couldn't put me together again 'cause all of my enemies started out friends, help me hold onto you
I've been the archer, I've been the prey, who could ever leave me, darling? But who could stay?
PamSwynford is offline  
Old 20.01.2018., 21:25   #1364
Quote:
casilda kaže: Pogledaj post
Još jedna dobra veselica iz Armenije, popriličan broj pregleda s obzirom na datum uploada na Youtube. Ova likuša podsjeća na Artsvik od prošle godine, zar ne? Ova pjesma bi čak i svjetski mogla visoko kotirati, rekao bih da je i bolja od Eurosonga, baš me podsjeća na nešto što bi recimo stiglo iz Britanije. Ima taj štih, sigurno bi tamo uspjela.

Već sam ja na pretprošloj stranici komentirao da mi je ta najbolja iz armenskog izbora. Zapravo mi je jednako dobra ko i Tamar-Poison, ali bih možda nekako radije da pošalju Asmik jer upravo ovo što kažeš, ima potencijal da postane svjetski hit.
rijecanin21 is offline  
Old 20.01.2018., 21:28   #1365
@rijecanine

Googlao sam malo i evo zašto mi vuče na UK (članak na Wiwibloggsu o autorima pjesme You & I):

Quote:
Neil Ormandy is a multi-platinum selling songwriter, who co-wrote James Arthur’s “Say You Won’t Let Go,” which landed at #1 in 9 countries, sold 8+ million copies worldwide, and scored him 2 BRIT Award nominations. He’s worked with Aloe Blacc, Demi Lovato, Louis Tomlinson, Liam Payne, Kelly Clarkson, Hey Violet, Pixie Lott, and incredible electronic talents like Eric Prydz and Deorro. Neil has made a name for himself as a left-of-center pop songwriter.

Marli Harwood has a successful career that’s spanned over 20 years. She has achieved multiple platinum records across the world, has millions of sales to her name and has amassed over 600,000,000 million streams across her releases. Among them is Kygo’s worldwide hit “Stole The Show”, which won the ASCAP award for EDM song of the year (2016). She also co-wrote the single ‘Aqualung’ by Swedish artist Miss Li, which is included in her Swedish Grammy nominated album “A Woman’s Guide to Survival”. On top of this Marli was originally signed as an artist to Universal and has worked with some of the biggest names in the music industry including Kylie Minogue, Olly Murs as well as Sigala and JP Cooper.

HAJ is a writer and producer based in London. He has worked with artists including OMI, Anton Powers & Pixie Lott, Fedde Le Grand, Kideko, Blonde, Vato Gonzalez, Julian Jordan, Mike Magoo, Kiko Bun and Becky Hill. As an artist he recently released his first single featuring Olivia Holt through Hot Hot/Universal Records.

wiwibloggs.com
Kao da sam znao.

Ali mene Tamar opsjeda, pogotovo ovaj prvi dio refrena na armenskom.
casilda is offline  
Old 20.01.2018., 22:35   #1366
meni ove armenske sve užasno generične, pogotovo ta Asmik (a i ona druga Ari Ari).Predobra za ESC? ja baš mislim da bi prošla nezamjetno jer takve pjesme stalno slušamo posvuda. Nek ESC bude bez tih generičnosti koliko je moguće. Dajte više autentičnih pjesama!!!
Mope is offline  
Old 20.01.2018., 23:27   #1367
Quote:
Istraneo kaže: Pogledaj post
Ipak previše tog upućuje da Franka ide ove godine na Eurosong(da ne govorim šta sve u detalje).Može objektivno i izvisjeti,ali...

Indira je 100% sad out,Kedzo ne znam ni sam sto da kazem ali ne djeluje mi iako se nije distancirao od Eurosonga 100% kao Indira.Uglavnom Pam,možeš biti mirna s Indirom ipak za ovu godinu.
Vi gospodine Istrian zvučite kao proročica Pitija "Ibis redibis nunquam per bella peribis Ibis redibis nunquam in bello morieris "
Sve nešto pišete mjesecimai kao nešto znate a ništa konkterno nemate ,samo puka naklapanja
eurovizionar is offline  
Old 20.01.2018., 23:30   #1368
Quote:
Emmelie kaže: Pogledaj post
Ja mislim da Franka ne ide.

Ona meni jednostavno ne pjeva dobro. Nije opuštena, vokalni performance joj je previše u nekom grču. Njen angažman oko Eurosonga bi bilo uludo potrošene pare, jer bi sve to skupa bilo na razini Claudie Beni 2003.

Koja mi je bila izvrsna.

A da je kupila pjesmu inozemnih autora, koja bi bila svjetski megahit, to ostaje samo za nadati se. Iako je malo vjerojatno.

Svo ovo spominjanje u tom kontekstu joj je jako dobra reklama za novi početak, zato i ne komentira.

Prije par stranica je netko spomenuo Petra Grašu sa pjesmom "Himna ljubavi". Ta ideja mi se sviđa i podržavam ju.
Sviđa mi se vaš način razmišljanja ,tako i ja mislim kao da Svemir nešto hoće reći
eurovizionar is offline  
Old 20.01.2018., 23:32   #1369
Quote:
Ema od Lahora kaže: Pogledaj post
Baš sam sad opet poslušala albansku pjesmu. Odlična je. Mislim da će mi biti među favoritima ove godine.



Ali nekome tko se bavi glazbom sigurno bi bilo veliko zadovoljstvo nastupiti na najvećem svjetskom glazbenom događanju. Jednostavno ne vjerujem ako netko kaže da ga to ne zanima, a bavi se pjevanjem.
Dobro si me sjetila da je već jedna pjesma izbrisana
Poslušao sam i nije mi loša.Samo znaš ,mislim da mora na doradu.Predugo traje,nadam se da ju neće puno pokvariti
eurovizionar is offline  
Old 20.01.2018., 23:35   #1370
Quote:
PamSwynford kaže: Pogledaj post
Nakon sranja kojeg je Severina napravila 2011. godine, nju ne bih slala na Eurosong ni da je zadnja pevaljka na svijetu.
Što je Severina napravila 2011 godine nije mi jasno??
eurovizionar is offline  
Old 21.01.2018., 00:01   #1371
Quote:
eurovizionar kaže: Pogledaj post
Što je Severina napravila 2011 godine nije mi jasno??
Bila je u žiriju koji je izabrao Lahor/Break a leg/Celebrate umjesto Stotinama godina. Ionako je ta Dora bila namještaljka tako da ne znam koliko su ti glasovi bili originalni...
SaladBreak is offline  
Old 21.01.2018., 00:54   #1372
Quote:
casilda kaže: Pogledaj post
Vidim da ste već postali, ali moram i ja:



S armenskog izbora! Od svih koje ste postali tu, ova me osvojila odmah na prvu! Na ostatak pjesama ostao sam prilično ravnodušan.

Saaaaamo da ju mrvicu revampiraju i malo pojačaju refren, ali tipa kao Britanci prošle godine s Never Give Up On You. Koji refren.

I odkud to da će većinom biti balade ove godine? Ne pamtim kad je ovoliko prevladavalo veselica i brzih pjesama još u nacionalnim izborima.
Imam neki osjecaj da ce ovogodisnji esc bit odlican. Ne mora biti na izvornom jeziku,ali kao ova pjesma treba imati nesto svoga,kao sta ova armenska ima njihov prizvuk i dio na armenskom i ispalo je super
mare256 is offline  
Old 21.01.2018., 03:35   #1373
FRA:

šestočlani žiri odlučio je da u finale idu:

Igit – Lisboa, Jérusalem
Madame Monsieur – Mercy
Max Cinnamon – Ailleurs
Nassi – Rêve de gamin
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 21.01.2018., 11:13   #1374
I dalje Madara - Esamiba
>>>>>>>>>>>>>>>>>> i onda tek sve ostale pjesme koje sam do sada cuo.
Crovolley is offline  
Old 21.01.2018., 12:54   #1375
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
FRA:

šestočlani žiri odlučio je da u finale idu:

Igit – Lisboa, Jérusalem
Madame Monsieur – Mercy
Max Cinnamon – Ailleurs
Nassi – Rêve de gamin
'Same' iznenađujuće ispala.

Nassi mi je razočaranje kao i Mama mia u prvom pf.

U finalu očekujem pobjedu Cuxija, mada bi mi bilo draže da ode 'Mercy' ili 'OK ou KO'. Cuxijeva pjesma mi je previše generična, nit smrdi, nit miriše. Baca malo na Mađarsku 2014. po tematici.

Quote:
Crovolley kaže: Pogledaj post
I dalje Madara - Esamiba
>>>>>>>>>>>>>>>>>> i onda tek sve ostale pjesme koje sam do sada cuo.
Esamiba je vrh. Ne vjerujem da bi pobijedila nakon Salvadora, ali top 10 svakako.
label is offline  
Old 21.01.2018., 12:56   #1376
vama je sve generično a takve stvari su u vrhu na ESC. tetkice to slušaju
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 21.01.2018., 12:57   #1377
Azerbajdžan pobjedio sa samo 2 12stice

najmanje ikad
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 21.01.2018., 13:19   #1378
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
vama je sve generično a takve stvari su u vrhu na ESC. tetkice to slušaju
Pa ako sve pjesme zvuče isto i ako ne možeš reći koja je pjesma iz Azerbejdžana, a koja iz Njemačke, onda očito jesu generične. Briga me što tetkice slušaju, treba biti originalan.
label is offline  
Old 21.01.2018., 13:29   #1379
Quote:
label kaže: Pogledaj post
Pa ako sve pjesme zvuče isto i ako ne možeš reći koja je pjesma iz Azerbejdžana, a koja iz Njemačke, onda očito jesu generične. Briga me što tetkice slušaju, treba biti originalan.
toga nema već 18 godinam jer su sve na ENG jeziku
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 21.01.2018., 14:43   #1380
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
bio je već 1974 i bio 12.
Haha da stvarno kao druga osoba tad pogotovo sto se tice glazbenog izricaja...
JaLuzer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.