Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 23:10   #1
Ekvador 🇪🇨

Mislim da nije bila tema posebno za Ekvador .

Otvorio sam ovo jer ozbiljno razmisljam da se preselim u Quito . Prije par mjeseci se javio prijatelj koji se preselio tamo prije 5 godina , sa zenom koju je upoznao na kruzeru . Tako da bi imao nekoga koga znam tamo za pocetak . Zivio sam pola zivota u Njemackoj , drugi dio u Hrvatskoj , i nekako mi se neda ovdje vise biti . Zelim nesto novo u zivotu , jos dok sam mlad donekle , imam dvije nekretnine , jednu ovdje i jednu u Njemackoj , koje bi iznajmio i od toga bi si bez problema financirao zivot tamo , cak i da ne moram radit , jer prosjecne place su oko 300-400 $ . Razumijem solidno spanjolski , prije odlaska bi zavrsio jos tecaj i s vremenom bi ga tamo usavrsio .

Ne znam dali ima ovdje ljudi koji zive ili su bili u juznoj Americi , za Ekvador sam citao i ovaj mi govorio da dobro prihvacaju strance , 70 % ljudi su katolici i ima dosta bijelaca , tako da nebi bio jedan od rijetkih . Quito je drugi grad na svijetu odmah iza La Paza na visokoj nadmorskoj visini , trebao bi se i priviknut na zrak taj , ali sigurno je bolji nego usrani iz Berlina .

Eto nadam se da netko jos zna vise , upoznat sam sa zivotom u Brazilu i Chileu gdje ima dosta nasih ljudi podrijetlom i oni pisu sve najbolje . Niti nemam nikakvih financijskih problema , i ovdje u Hrvatskoj zivim iznad prosjecno i sve , ali vec tjednimam razmisljam nestat vise , jer meni je iskreno Europa bolesna , samo kuca poso , svi su u grcu nekom , depresivni .
Toloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 09:35   #2
Wikipedia kaze da ima 6% bijelaca, i nije neka visoka brojka

Sto te sprijecava da prvo zapalis tamo na par mjeseci, malo izviditi zrak i situaciju, pa tad donijeti odluku?
Mozda ti promjena okoline pomogne, dobis neke nove ideje, ili odlucis da ipak zelis nesto drugo.

Btw. ja nisam cuo bas najbolje stvari o zivotu u Brazilu i Chileu, s tim da sam i posjetio Brazil i ne bi nikako zivio tamo.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 11:59   #3
Slično kao i Supremum, posjetio sam neke od LA zemalja, i ne, ne bih htio živjeti tamo. Također bih preporučio otići tamo na nekoliko tjedana ili mjeseci i vidjeti da li je to to ili nije...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 04:48   #4
evo, ja sam bio kratko u Ekvadoru, nekih 5- 6 mjeseci. Možda čak i znam o kome se radi, jer nema puno mlađih hrvata koji su došli
jel radi na faksu ili s uvozom nekih strojeva

uglavnom, ima zajednica hrvata,ima par (desetak za koje znam i znaju se ) koji su u Ekvadoru, većinom je ekipa u Quitu koji žive već neko vrijeme tamo
ovo s cjenama i prosjekom nemoj previše gledati, više će ti renta biti sigurno
mogu napisati i za neke druge zemlje, ima i još forumaša koji su i više vremena proveli živeći u određenim zemljama

moj plan je nakon odrađenih godine, godine i pol povratak u južnu ameriku, u jedu od zemalja i nastavak života tamo
inače, apsolutno nigdje nisam bio loše prihvaćen, u boliviji možda malo ali iskreno ja ti zbog ljubavi prema istoj nisam objektivan kad se o njoj govori, meni je to jedna od najboljih zemlja

ako hoćeš, imamo na whatsupu grupu hrvata iz ekvadora, javi se n pm pa te ubacim, a poprilično sam siguran da ti je i taj frend tamo
inače, smješni su u ekvadoru zbo njihovih kompleksa, dosta je sad bila slabija ekonomija zbog jakog dolara, i oni su jedna od najlakših ulaza u južnu ameriku, tako da jako puno sirijaca,afrikanaca i ostalih koji kreću za us dolaze preko nje ( i preko venecuele, obje su socijalističke zemlje )

meni je LA najbolji kontinent za živjeti, ja recimo stalo kukam kako je nešto loše u kanadi a bolje dolje
najgore je kaj mi je teško odlučiti u kojoj bi od tih zemalja živio, ekvador mi nije baš bio nešto, iako je i posao i ljudi bio ok
ali su mi druga mjesta iše prirasla srcu
jedna stvar samo, jasno ti je da tamo vrijeme ne postoji ?

pošto sam prije Quita živio u Oruru u Boliviji (viši je od la paza ), recimo da me visina nije smetala toliko, ali to je individualno dosta
kroz 2-3 mjeseca se navikneš

za čile ipak ima puno kvalificiranija osoba od mene na forumu, koja je tamo provela više vremena

ovo o napuštanju europe mi je jasno, zato sam isto i ja otišao
ništa te ne košta otići i prozujati par mjeseci okolo, ako kažeš da imaš takvu slobodu
znam ih više koji su otišli tako na malo, pa evo već par godina žive negdje u južnoj americi i ne misle natrag

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 12.10.2017. at 04:59.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 08:23   #5
vidim da puno ljudi ne preporučuje brazil,pa da eto pitam zbog čega? (osim visoke stope kriminala...i vjerojatno loseg standarda)...ali ako netko ima dosta ušteđene love i misli da moze tamo naci posao bez problema itd itd....koji su razlozi za NE?
već par godina razmišljam otići na jedno mjesec dana u brazil (godišnji odmor)
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 10:44   #6
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
vidim da puno ljudi ne preporučuje brazil,pa da eto pitam zbog čega? (osim visoke stope kriminala...i vjerojatno loseg standarda)...ali ako netko ima dosta ušteđene love i misli da moze tamo naci posao bez problema itd itd....koji su razlozi za NE?
već par godina razmišljam otići na jedno mjesec dana u brazil (godišnji odmor)
Nedavno sam radio na istrazivackom projektu gdje smo imali suradnju sa brazilskim sveucilistima. Samim time bilo je i dosta studijskih putovanja, gdje su oni dosli k nama na par tjedana i gdje smo mi isli k njima na par tjedana.
Za to vrijeme dosta smo pricali o tim stvarima, a neke sam i osobno iskusio.

Razlozi za NE:
Nestabilno je. Od trenutne ekonomije i politickih previranja, nestabilne su im zalihe pitke vode i znalo je biti nestasica struje.
U jako puno gradova ne smijes po noci biti vani. Djevojke pogotovo.
Ako nanjuse da imas novaca, bit ces redovito pljackan, ako ne i gore.

Kad sam bio dolje vidio sam jako puno kuca sa visokim betonskim zidovima, i bodljikavom zicom na vrhu (ili pod naponom). Prozori imaju resetke. Videonadzor u dvoristu.

Unatoc tome, banda upadne s dugim cijevima i sve ti pretrese. Jedna djevojka mi je rekla da njenog tatu prosjecno opljackaju dva puta godisnje. Upadnu u kucu i sve odnesu.

Posao neces naci bez problema, to te odmah upozoravam. Imaju preko 200 mil stanovnika i puno radne snage na raspolaganju. Place visokobrazovanih su cesto nedovoljne da ti ostane ista na kraju mjeseca. Spasiti se mozes ako se zrtvujes za doktorat i dobis posao u drzavnoj sluzbi (ring a bell? )

Bio sam dolje tri tjedna i prezivio. Mogu preporuciti da posjetis. Ljudi mogu biti jako ugodni i otvoreni. Skoro nitko ne prica engleski pa se pripremi sa bazicnim portugalskim.
Sve je drugacije, ljudi, klima, hrana. Ali vrijedi, jedno novo i jedinstveno iskustvo
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:49   #7
Nisam bio u brazilu, to moram ispraviti, i zbog jezika isto, ali opis kuca je klasicni juznoamericki bilo gdje

Gdje je ovo u brazilu bilo? Jer brazil je veci od europe,mislim tu je i to s pitanjima, ovdje u jednoj zemlji je razlika ogromna gdje zivis
U boliviji mozes zivjeti na altiplanu i kukakti zbog visine i hladnoce, moues zivjeti u santa cruzu i reci kak ti samo more fali ili u trinidadu i pizditi zbog vlage i vrucine stalno
Najbolja je Cochabamba za zivot i tocka

Inace svugdje strase s pricama o pljackama, ja sam i sam lutao i provodio noci na cesti, osim jednog pokusaja u kolumbiji i mislim jednog bas u quitu ( to jos nisam siguran je li bilo ili ne ) stvarno nisam se osjecao nesigurno ni ugrozeno
Puno gore mi je u parizu bilo
Ali ja ne izgledam bas nesto
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 14:00   #8
Campinas, Sao Paolo, Manaus, Rio de Janeiro.

Upoznao sam neke ljude s krajnjeg juga Brazila i kazu da je tamo malo bolje po pitanju sigurnosti, ali je zato klima ostrija - hladnije je.

Dosta su nas upozoravali da budemo na oprezu, cak i kad smo bili tamo u hotelu bi nam naglasili mjere predstroznosti. Srecom, bili smo trojica poprilicno krupnih muskaraca za njihove pojmove , i trudili smo se ostaviti dojam klosarskih turista. Nismo nosili sa sobom neke vrijednosti, nesto malo para da im das ako te zele pretresti i mobitel.

U Riu su nas par puta pratili, skuzili smo to, ali srecom bili smo uvijek blizu prometnih ulica ili Copacabane pa nismo ni davali prilike da nas netko zaskoci.
__________________
It is not fear that grips him, only restlessness. A heightened sense of things.
Supremum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 15:05   #9
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo, ja sam bio kratko u Ekvadoru, nekih 5- 6 mjeseci. Možda čak i znam o kome se radi, jer nema puno mlađih hrvata koji su došli
jel radi na faksu ili s uvozom nekih strojeva

uglavnom, ima zajednica hrvata,ima par (desetak za koje znam i znaju se ) koji su u Ekvadoru, većinom je ekipa u Quitu koji žive već neko vrijeme tamo
ovo s cjenama i prosjekom nemoj previše gledati, više će ti renta biti sigurno
mogu napisati i za neke druge zemlje, ima i još forumaša koji su i više vremena proveli živeći u određenim zemljama

moj plan je nakon odrađenih godine, godine i pol povratak u južnu ameriku, u jedu od zemalja i nastavak života tamo
inače, apsolutno nigdje nisam bio loše prihvaćen, u boliviji možda malo ali iskreno ja ti zbog ljubavi prema istoj nisam objektivan kad se o njoj govori, meni je to jedna od najboljih zemlja

ako hoćeš, imamo na whatsupu grupu hrvata iz ekvadora, javi se n pm pa te ubacim, a poprilično sam siguran da ti je i taj frend tamo
inače, smješni su u ekvadoru zbo njihovih kompleksa, dosta je sad bila slabija ekonomija zbog jakog dolara, i oni su jedna od najlakših ulaza u južnu ameriku, tako da jako puno sirijaca,afrikanaca i ostalih koji kreću za us dolaze preko nje ( i preko venecuele, obje su socijalističke zemlje )

meni je LA najbolji kontinent za živjeti, ja recimo stalo kukam kako je nešto loše u kanadi a bolje dolje
najgore je kaj mi je teško odlučiti u kojoj bi od tih zemalja živio, ekvador mi nije baš bio nešto, iako je i posao i ljudi bio ok
ali su mi druga mjesta iše prirasla srcu
jedna stvar samo, jasno ti je da tamo vrijeme ne postoji ?

pošto sam prije Quita živio u Oruru u Boliviji (viši je od la paza ), recimo da me visina nije smetala toliko, ali to je individualno dosta
kroz 2-3 mjeseca se navikneš

za čile ipak ima puno kvalificiranija osoba od mene na forumu, koja je tamo provela više vremena

ovo o napuštanju europe mi je jasno, zato sam isto i ja otišao
ništa te ne košta otići i prozujati par mjeseci okolo, ako kažeš da imaš takvu slobodu
znam ih više koji su otišli tako na malo, pa evo već par godina žive negdje u južnoj americi i ne misle natrag

Hvala na informacijama . Ne vjerujem bas da je prijatelj u toj grupi , on je prekrizio skroz sve sta ima veze sa nasima , pogotovo od kad je tamo . Meni se nije javio dugo vremena , ali kada sam se poceo zanimat za odlazak u Ekvador zeli mi pomoc , vjerovatno jer sam u situaciji u kakvoj je on bio , jer ovdje ovaj Balkan i zapadna Europa mi se gadi , vjerovatno i ti razumijes , vidim po tvojoj prici i svemu .

Ne zelim naglo sada otici , moram jos u Hrvatskoj i Njemackoj par stvari rijesit , da naucim solidno spanjolski . Trenutno govorim perfektno njemacki , engleski i vrlo dobro talijanski . Pitanje je dali sa tim znanjem mogu naci neki poso u Ekvadoru , inace se bavim turizmom i ugostiteljstvom , svasta sam radio da se probijem i nije mi nista tesko , ali od svega toga sam pregorio u tih 10 godina. Kad iznajmim ovo sta imam ovdje , racunam da bi imao oko 900-1000 dolara mjesecno , ne znam sada za stanove , koliko tocno kostaju za rentanje. Netko govori da ima po 100-150 dolara , netko za 300-400 . Ti si bio u Quito pa vjerovatno znas vise , prijatelja nisam stigo pitat , jer on zivi u zeninoj kuci sa njezinim rooditeljima pa nismo dosli do te teme . Mislim vjerovatno ce mi ostat novaca da ne moram nista radit , ali dosadit ce mi takav zivot. Sta ja mogu kao stranac radit tamo , tek tolko da nemam bas tolko previse slobodnog vremena . Jos sam relativno mlad , imam 27 godina tek . Prijatelj radi neki obiteljski poso sa roditeljima od zene tamo .

Ovo da ima 6% bijelaca i to mi je dovoljno da nisam jedini , iako nemam nikakve probleme sa ostalim rasama , valjda oni nemaju ni problema ni sa nama , ozenio bi i crnkinju ako mi bude dobra 😀

Imam zanimacija u zivotu , treniram atletiku i nogomet , tako da cu vjerovatno naci tamo nogometni klub u nizim ligama . Na sve sam spreman , oduvijek sam volio LA , razmisljao sam jedno vrijeme i Tajland i takve stvari , ali nista , ne svida mi se to previse .

Ovo za kriminal i sve , ne smeta mi . Navikao sam na to u Berlinu u nekim kvartovima , sa takvima sam i odrastao , u takvom okruzenju . Ovisi kako se postavis , i za juznu Ameriku se i podrazumijeva da neces nosit Armani majicu ili po sebi nakita . Prije 3 godine je prijateljica nasla u Brazilu ljubav svog zivota , i iz Hrvatske se preselila kod njega u Sao Paulo .
Toloi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 17:51   #10
Pa vidi onda za pocetak neko lagano volontiranje ili sljaku u nekom hostelu, ni perfektan spanjolski ti nije potreban ( ja osobno sam u prvom hostelu u punta arenasu nisam 5 rijeci spanjolskog znao, pa sam radio, dosao sam u juznu bez ikakvog znanja jezika)

Sigurno mozes nesto naci u bircu za sljaku, doduse sad je dosta jeftine radne snage iz venecuele, koji za kikiriki rade
Ma za smjestaj mislim, cisto si rade uzmi nesto skuplje u boljem kvartu, ne znam kakve su cijene ni ja,ali mogu pitati na toj grupi.
Ok, mozda i onda nije, tamo kazem upoznao par hrvata, i neke koji su prvo zivjeli u kanadi pa se preselili u quito ( jedna nasa, koja ima hostel tamo)
Ekipicu za nogac ces naci, svi ga ionako igraju, iako kazem sad zbog ovog predsjednika budemo vidjeli kak bu bilo tamo
Srecom je dolar malo pao. Vecina kaze da nje quito bolji izbor u ekvadoru
Kloni se i cuvaj zena dolje ��
I oprezno s njima
Znam da je frend pricao u quitu kad ga je tip isao opljackati, ovaj kaze da mu da tih 2 dolara sto ima,al nek mu ostavi 25 centi za bus i oni se tako dogovorili
Vise u nekim kvartovima mene cucki prestrase
Opet, ja jesam malo krupniji
I ovo bijelci i to
Ako izgledas kao prosijecni hrvat i nisi plavokos, nemas problema tamo za prolazak kao lokalci, ja po nicemu nisam iskako po gradu u izgledu
Uostalom mi izgledamo kao hrpa kolumbijaca, venecuelanaca i argentinaca, dolje je to zmiksano i ja stvarno nisam nigdje osjetio bas netrepeljivost, bas kad skuze da si europljanin sam primjetio diskriminaciju u ddugom smislu, da misle da si ti bolji i pamerniji od njih

Morat cu posjetiti brazil i vidjeti jel to tako
Ali ovo o situaciji u brazilu i ja citam i da djeluje komplicirano sto se politike tice, sad i s tim referendumom isto ...
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 06:54   #11
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
vidim da puno ljudi ne preporučuje brazil,pa da eto pitam zbog čega? (osim visoke stope kriminala...i vjerojatno loseg standarda)...ali ako netko ima dosta ušteđene love i misli da moze tamo naci posao bez problema itd itd....koji su razlozi za NE?
već par godina razmišljam otići na jedno mjesec dana u brazil (godišnji odmor)
Cini mi se da je tvoja slika o Brazilu iskrivljena . Cijene su vece nego u Austriji pa bi ta ustedjevina jako brzo ishlapila . A za godisnji odmor ima puno ljepsih i sigurnijih mjesta od Brazila . Jedini veliki plus su ljudi (velika vecina , jer ovi kriminalci su manjina ali nanose veliku stetu) , njihova alegria( veseli karakter)i hrpa lakih i napaljenih djevojaka .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 07:14   #12
Dok sam zivio u Spanjolskoj imao sam priliku upoznati jako puno ljudi iz juzne amerike . Od svih tih naroda koji su vjerovatno vama u HR slicni , a u biti su dosta razliciti(po karakteru) , najvise su mi se svidjeli ekvatorijanci , a najmanje kolumbijci i cileanci . U Boliviji nevole hrvate a imaju i jako velike i opravdane razloge da nas mrze .Nisam bio u Ekvadoru ali bas nikad nisam cuo da se tamo nekom nesto lose dogodilo . Ja ti preporucam da ostvaris taj plan i sa cijenama tamo sigurno se bolje zivi nego u Europi , a mozes provaliti da si nogometni trener i evo ti prvog posla . Svi obozavaju HR nogomet ( nije mi bas jasno zasto , jer igramo stvarno ruzno ) jedino neznam kako ces dobiti dozvolu za boravak i rad .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 15:18   #13
Padobranski upad ali u kolegi u Esmeraldasu odsjekli saku da mu ukradu sat i prstenje. Iako je receno da se nista ne nosi sa sobom, nije slusao nazalost.

Ja nisam dozivio neugodnosti u Equadoru ali su me u Santosu (Brazil) opljackali, a skoro (utekli) u Trinidad i Tobagu ...

U oba slucaja jer se nisam u potpunosti drzao uputa koje su mi dane tako da sam djelomicno i sam kriv ...

Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 03:43   #14
Quote:
antemarineitor kaže: Pogledaj post
Dok sam zivio u Spanjolskoj imao sam priliku upoznati jako puno ljudi iz juzne amerike . Od svih tih naroda koji su vjerovatno vama u HR slicni , a u biti su dosta razliciti(po karakteru) , najvise su mi se svidjeli ekvatorijanci , a najmanje kolumbijci i cileanci . U Boliviji nevole hrvate a imaju i jako velike i opravdane razloge da nas mrze .Nisam bio u Ekvadoru ali bas nikad nisam cuo da se tamo nekom nesto lose dogodilo . Ja ti preporucam da ostvaris taj plan i sa cijenama tamo sigurno se bolje zivi nego u Europi , a mozes provaliti da si nogometni trener i evo ti prvog posla . Svi obozavaju HR nogomet ( nije mi bas jasno zasto , jer igramo stvarno ruzno ) jedino neznam kako ces dobiti dozvolu za boravak i rad .
kao neko tko je proveo dosta u boliviji,i planira život tamo provesti, stekao sam drugačiji dojam
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:22   #15
Već više godina grad Cuenca u Ekvadoru je proglašen za najbolje mjesto za život stranaca u toj zemlji. Dobra klima, lijepa priroda, kultura u sigurno.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:07.