Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 16:51   #61
E ovo mi se cini kao dobra tema.
Kako sam vec i rekao, zadnjih nekoliko godina sam malo ispao iz pracenja te tv tehnologije i trendova (povrsno sam pratio). Jednostavno,. kad dobijem nesto sto je ok, malo se iskljucim, jer da pratim i budem aktualan, bih bankrotirao.
zanima me vase misljenje, zasto su umrli plasma televizori?
Jel stvarno moguce da je marketing lidera proizvoda te tehnologije toliko fail-ao (Panasonic) da su ga jednostavno pojeli ostali (kao npr Nokia i njeni cudni putevi u mobilnom svijetu)?
Zar je moguce da je ta tehnologija dosegla svoj vrhunac iznad kojeg nije mogla bolje, u sto sumnjam s obzirom na algoritme za procesuiranje slike koji su sve bolji?
Razumijem da je proizvodnja skuplja od ostatka, ali kvalitetom se mogu mjeriti s nekim i sada aktualnim modelima, zasto se nije ostalo na plasmama i njihovom razvoju, bar za ove velike dijagonale (to bi bilo sigurno isplativo) gdje bi sigurno i dan danas se drzale u vrhu?
LP
pekmez_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:03   #62
Doata je skuplja proizvodnja Plasma televizora....
Možda je tu Pioneer još nešto mogao istisnuti....možda...
I ovako su njihovi zadnji Kuro primjerci još uvijek pomalo uzor za SD sliku, a i crna im nije bila za hititi....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:44   #63
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post


btw. kako kalibrirate tv, jesu li Rtings postavke najbolje za to (Npr model XE900), s obzirom da mi ipak imamo sd program?
Ja kalibriram s instrumentom, prepisivanje postavki nije kalibracija već "zdravomarijo"...zato nema najboljih postavki, svi recenzenti imaju malo različite postavke za isti TV jer primjerci nisu identični...Rtings su kanađani i imaju često US/CAD modele, mislim da bi ti bolje legle postavke sa www.avforums.com, www.hdtvtest.co.uk, flatpanels.com, pa HDtelevizija...SD postavke bi morale biti jednake onima za HD...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:56   #64
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
E ovo mi se cini kao dobra tema.
Kako sam vec i rekao, zadnjih nekoliko godina sam malo ispao iz pracenja te tv tehnologije i trendova (povrsno sam pratio). Jednostavno,. kad dobijem nesto sto je ok, malo se iskljucim, jer da pratim i budem aktualan, bih bankrotirao.
zanima me vase misljenje, zasto su umrli plasma televizori?
Jel stvarno moguce da je marketing lidera proizvoda te tehnologije toliko fail-ao (Panasonic) da su ga jednostavno pojeli ostali (kao npr Nokia i njeni cudni putevi u mobilnom svijetu)?
Zar je moguce da je ta tehnologija dosegla svoj vrhunac iznad kojeg nije mogla bolje, u sto sumnjam s obzirom na algoritme za procesuiranje slike koji su sve bolji?
Razumijem da je proizvodnja skuplja od ostatka, ali kvalitetom se mogu mjeriti s nekim i sada aktualnim modelima, zasto se nije ostalo na plasmama i njihovom razvoju, bar za ove velike dijagonale (to bi bilo sigurno isplativo) gdje bi sigurno i dan danas se drzale u vrhu?
LP
Vrlo jednostavno...
Proizvodnja Plasma TV-a košta pun kufer više nego LCD TV-a, a jednog i drugog kupac plati sličnu lovu dakle zarata proizvođača i trgovca je debelo veća kod LCD-a...

Drugo potrošnja kod Plasme je osjetno veća nego kod LCD-a, nije da je to tebi neka bitna stavka s obzirom na cijenu struje no razni propisi teraju proizvođače na AAA+ uređaje i tak to, pa je upitno bi li uopće recimo EU dozvolila uvoz takvih aparata ili bi drapila neke visoke takse na ekologiju i tak to po pitanju tih TV-a, tak da nije neko čudo da se iste napustilo...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 17:56   #65
em je skuplja (tj sada je jasno da su LCD-i debelo precijenjeni s obzirom na cijenu proizvodnje) em je daljnje smanjenje potrošnje struje bilo nemoguće ostvariti a zahtjevi država za nisko-energetskim uređajima se samo povećavaju...sad zamislite UHD plazmu, koji bi to gutač struje bio...pa čak i ovi novi UHD LCD-i od 1000+ nitsa imaju ABL koji smanjuje svjetlinu backlighta kad je previše bijele na ekranu kako bi ostali unutar energetskih granica...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:01   #66
Plasma = Ford Mustang V8...
LCD = Toyota Prius...

E sad kaj je srcu draže
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:16   #67
Danas sam i ja u SD uzeo SONY 55'' XE9005!Daleko najbolja stvar za ovaj novac! Kako sam produzivao Maxtv tako mi je sjela za 7729kn. Super zadovoljan s obzirom da je snižena od početne cijene 13000kn za ozbiljnih cca 5300 kn.

E sad ide pitanje: -Gdje mogu naći postavke za kalibraciju slike? Dali gledat po youtubeu ili postoji neka internet stranica s optimalnim provjerenim calibration postavkama?
1974delpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:53   #68
Pa bas post iznad tvog ti je dao odgovore... Za ovo se ajmo prebacit u temu "tv opcenito" jer nema veze sa samom kupovinom, ponudom i prodajom, pa nek modovi nas prebace.
Isto kao sto s prodajom nema veze moja osobna ponuda MytByteu da ak smo u istom dijelu zg-a mi jedan dan napravi kalibraciju, nudim porciju cevapa (ako je bas takva situacija da se svakom tvu treba individualno rijesit to)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
pekmez_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:01   #69
Quote:
pekmez_ kaže: Pogledaj post
Pa bas post iznad tvog ti je dao odgovore... Za ovo se ajmo prebacit u temu "tv opcenito" jer nema veze sa samom kupovinom, ponudom i prodajom, pa nek modovi nas prebace.
Isto kao sto s prodajom nema veze moja osobna ponuda MytByteu da ak smo u istom dijelu zg-a mi jedan dan napravi kalibraciju, nudim porciju cevapa (ako je bas takva situacija da se svakom tvu treba individualno rijesit to)

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Nisam vidio post gore. Slažem se, ovo je za drugu temu, ali eto posložio sam prema onim gore stranicama i to već izgleda super, možda treba malo dodati brightnessa kod njegovog noćnog moda. TV je zasada WOW!!! Izrada, materijal, sve je top klasa! Menu se ponaša uredno i brzo skroz, zasada samo pohvale!
1974delpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 19:16   #70
Qda ali...kada se nesto prodaje nakon prodaje trgovac mislim da mora jos 5 godina nakon??? Prodaje ili prestanka proizvodnje ili isteka garancija popravljati, nabavljati repro materijal, odrzavati???
Neka caka je bila.
Ne sjecam se tocne definicije.
Pazite.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 10:37   #71
Dobra sniženja u ExtremeDigitalu, između ostalog OLED 55B7 za 12 600kn

https://edigital.hr/led-televizori/l...evizor-p498681

I Zappiti multimedijalni playeri:


https://edigital.hr/tv-audio-i-zabav...-playeri-c2183
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:38   #72
Nažalost dvije godine jamstva na tv
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:00   #73
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Nažalost dvije godine jamstva na tv
Plus Boga moli da neće biti problema s ostvarenjem garancije, jer poznati su po tome...to je mađarski webshop
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:22   #74
Njihova garancija spada u onaj 'price match guarantee', zato jesu jeftiniji...isto kao i u onim EU shopovima po Italiji i Njemačkoj, svi odreda imaju 2 god. garancije
No, uključuje li kupnja iz tog dućana LG-jevi garanciju od 5 godina i 3 mjeseca besplatnog Netflixa? Vjerojatno ne...

http://www.lg.com/hr/OLED-UHD-5godina-sigurnosti-2017

edit: Pročitao sam pdf odredbe o uvjetima 5godišnjeg jamstva, prvi red je "Ovi se uvjeti primjenjuju na uređaje distribuirane od strane LG Electronics Magyar Kft. i prodani su u promociji."
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.

Zadnje uređivanje Luis Wu : 24.11.2017. at 12:51.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:54   #75
Društvo, kupljen je Sony 7077. Dali ima neka kalibraciju za taj tv?
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:27   #76
Quote:
autobus kaže: Pogledaj post
Društvo, kupljen je Sony 7077. Dali ima neka kalibraciju za taj tv?
Ja isto!

Gledao sam Narcose na Netflixu u 4k i oduševljen sam!
Stipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:10   #77
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Ja isto!

Gledao sam Narcose na Netflixu u 4k i oduševljen sam!
Ko ima kalibraciju ??
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:43   #78
Pozz
Za koju 7077 trazis postavke? Koja ti je velicina TVa?
Ja sam svoju 7077 55inca namjestio preko namjestenja XE90 koji sam nasao na netu jer nisam nasao da je negdje postavka specijalno za XE70
Jos eksperimentiram s postavkama.

Cak i sa standardnim postavkama u poluzamracenom prostoru je slika OK ako se namjesti odgovarajuca postavka onome na TVu.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:17   #79
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Pozz
Za koju 7077 trazis postavke? Koja ti je velicina TVa?
Ja sam svoju 7077 55inca namjestio preko namjestenja XE90 koji sam nasao na netu jer nisam nasao da je negdje postavka specijalno za XE70
Jos eksperimentiram s postavkama.

Cak i sa standardnim postavkama u poluzamracenom prostoru je slika OK ako se namjesti odgovarajuca postavka onome na TVu.
55xe7077. Ja sam našao postavke za 85 seriju pa sam po njemu Al to je jaca serija triluminus display i bolji procesor pa i nije relevantno za 55xe7077??
autobus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:46   #80
Quote:
autobus kaže: Pogledaj post
55xe7077. Ja sam našao postavke za 85 seriju pa sam po njemu Al to je jaca serija triluminus display i bolji procesor pa i nije relevantno za 55xe7077??
Niti postavke drugog 55XE7077 nisu sasvim relevantne, a kamoli ne displaya s drugačijim gamutom - to je totalno pogrešno...

stavite si postavke na neki cinema, color temperatue na warm ili expert (što već je na tom Sonyu), brightness toliko da ne zasjepljuje po noći, podići po danu ili uključiti senzor i to je sve što je pametno dirati bez mjerenja instrumentom...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:15.