Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 19:48   #81
Quote:
riot kaže:
da, ali poanta je da vodorige ne postoje....

makar, bio je jedan crtic nedavno, o gargoylsima koji su po danu skamenjeni, a po noci se bore protiv zlocina.

ozbiljno.


Da takva zaštita građevina nije djelotvorna sigurno se ne bi našla na miljunima zgrada i crkvi po cijelom svijetu. Naročito na crkvama, kao dio izgradnje duhovnog utočišta. Lokacije na kojima su izgrađena svetišta su posebna sveta mjesta direktno povezana s energetskim meridijanima zemlje (Gaje) i zahtjevaju posebnu zaštitu (kao i vojne baze).
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:51   #82
Quote:
ijon kaže:
Da takva zaštita građevina nije djelotvorna sigurno se ne bi našla na miljunima zgrada i crkvi po cijelom svijetu. Naročito na crkvama, kao dio izgradnje duhovnog utočišta. Lokacije na kojima su izgrađena svetišta su posebna sveta mjesta direktno povezana s energetskim meridijanima zemlje (Gaje) i zahtjevaju posebnu zaštitu (kao i vojne baze).



ja ti bas ne vjerujem u takve stvari, ali ajde....
__________________
Throughout human history, we have been dependent on machines to survive. Fate, it seems, is not without a sense of irony.
riot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 19:58   #83
Ali ljudi ono što smo mi vidjeli je bilo živo i glasalo se.
Ima li itko (osim tvrdnje da ne postoje) ikakvo objašnjenje zašto se to pojavilo i to,baš u trenutku smrti jednog čovjeka?
Što je to trebalo biti?
Pouka kao što je mislila moja majka,Poruka kao što predpostavljam ja,
ili dokaz da je dušu mog pok. oca zapala dužnost čuvara(čega?) kao kazna za djela počinjena za života?
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:00   #84
Quote:
riot kaže:
ja ti bas ne vjerujem u takve stvari, ali ajde....
nama veze, ne može škoditi ako tu i tamo pročitaš nešto o tome !
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:31   #85
Quote:
VeronikaN kaže:
Ali ljudi ono što smo mi vidjeli je bilo živo i glasalo se.
Ima li itko (osim tvrdnje da ne postoje) ikakvo objašnjenje zašto se to pojavilo i to,baš u trenutku smrti jednog čovjeka?
Što je to trebalo biti?
Pouka kao što je mislila moja majka,Poruka kao što predpostavljam ja,
ili dokaz da je dušu mog pok. oca zapala dužnost čuvara(čega?) kao kazna za djela počinjena za života?

Ima jedna odlična knjiga koja odgovara na pitanja koja si postavila:
http://www.new-birth.net/booklet/30_...g_the_dead.PDF
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 20:55   #86
Sa stranice wordorigins.org:

These gruesome-looking creatures that form part of the gutter system of medieval cathedrals have an interesting etymological history; one that is intertwined with myth and folklore.

According to myth, in the 7th century a dragon, named Gargouille--literally throat, rose from the waters of the Seine River in France. Unlike the typical dragons of mythology, this one did not breathe fire, but rather was a water dragon. The monster proceeded to lay waste to the countryside around Paris by drowning it. St. Romain, the Archbishop of Rouen, accompanied only by a condemned prisoner, set out to stop the beast. Upon confronting the monster, the good saint formed a cross with his two index fingers, taming Gargouille. The dragon was led back to Paris, where it was slain and burned. The head, however, was saved and mounted on a building.

In commemoration of this event, architects began to design gutter spouts in the shape of Gargouille, and eventually in the shape of all manner of bizarre creatures.

So, gargoyle is the English spelling of the French gargouille, which in turn derives from the Latin gurges, and ultimately from the Indo-European root *gwel-, meaning to swallow. That root is probably an imitation of the sound made while swallowing, and it's also the root of many other English words, such as gargle, gurgle, gorge, regurgitate, gullet, and glutton.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:02   #87
meni se dogada prva prica ovog topika ali samo ako 'kontaktiram' to nesto(ili nekog),prije par tjedni sam isto osjetila gusenje ali ne u smislu da me neko hoce zagusiti nego samo osjet prisusutva..kojeg sam se prepala jako pa sad vise to ne radim,ali dobivam prisustvo na drugi nacin-brojevi i slike odredene.
to inace postoji,samo moze biti od spirita ili od duha.jedno je poz. jedno je neg.moje je spiritualno,tako da nema straha,dapace.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:12   #88
mama moje ujne je umirala od raka.po njenoj želji bila je doma i čekala svoj trenutak.bila je već pred kraj.mi smo svaku večer odlazili do nje da ju posjetimo,malo se družimo s njom i tako...jedne noći je ujna rekla da večeras ona ide sama kod nje a sina će ostaviti kod moje stare da prespava..mali je imao 5 godina i obožavao je svoju baku,nije ga htjela voditi tamo jer je osjećala da će njena majka a njegova baka večeras umrijeti.oko 5 ujutro mene je probudio plač malog...mali je plakao u snu onako kao da ga je netko dobro istukao..nisam mogao vjerovat da dijete u snu može tako intenzivno plakat.pored njega moja stara leži,oči pune suza...shvačala je što se dogodilo...ujutro smo saznali da je u minutu kako je baka umrla,mali počeo plakati...
maniche is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:47   #89
Quote:
Spaljena, odakle ti ovo o hrvatskom nazivu za gargojla? Zanima me mitologija pa bi volio pročitati...
Tko se sjeća crtića vodorige?Otamo mi to.

Quote:
Što su vodorige,nikad čula za njh.
Dobri ili zli?
Mislim da su vodorige u biti dobri likovi jer se pojavljuju na crkvi kao njezini branitelji.
U arhitekturi u vrijeme gotike ako tko zna neka me ispravi.
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 23:28   #90
Quote:
diki kaže:
Tu mi nešto nije jasno.....Ako si vidio i čuo, onda valjda znaš što si vidio?
Ma decko se nacugao, kaj si tak' ozbiljna?
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 23:54   #91
Quote:
Glupa krava kaže:
Ma decko se nacugao, kaj si tak' ozbiljna?
Nisam ja rekao sta je bio uzrok Al ozbiljno, nisam mogao zaspati pa sigurno 5 minuta poslije toga, a onda sam sebi rekao, pa covjece tebi je dobro zamisli kako je onom vatrogascu u seriji sto vidi mrtve ljude ili onom klincu iz sestog cula
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 00:00   #92
Quote:
saifu kaže:
Nisam ja rekao sta je bio uzrok Al ozbiljno, nisam mogao zaspati pa sigurno 5 minuta poslije toga, a onda sam sebi rekao, pa covjece tebi je dobro zamisli kako je onom vatrogascu u seriji sto vidi mrtve ljude ili onom klincu iz sestog cula
Čak 5 minuta nisi mogao zaspati?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 00:02   #93
Quote:
Glupa krava kaže:
Ma decko se nacugao, kaj si tak' ozbiljna?

Sad su se misteriozno pojavili i uzroci kojih prije nije bilo. Onda priča ne bi bila zanimljiva. Ccccc, Saifu....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 10:31   #94
Quote:
saifu kaže:
Nisam ja rekao sta je bio uzrok Al ozbiljno, nisam mogao zaspati pa sigurno 5 minuta poslije toga, a onda sam sebi rekao, pa covjece tebi je dobro zamisli kako je onom vatrogascu u seriji sto vidi mrtve ljude ili onom klincu iz sestog cula
sigurno 5 minuta poslije...ne znam, ne znam...to znaci da nisi bio jako pijan, nego TA-MAN !
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 12:01   #95
Prečesto čujem za te slučejeve "javljanja" u trenutki nečije smrti, i to od ozbiljnih ljudi. Osobno vjerujem da je to neka vrsta njihovog zadnjeg pozdrava s osobama koje su voljeli... .:-(
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 13:35   #96
ja mislin da mrtvi neko vrijeme neznaju da su mrtvi pa slučajno dođu doma, i otvaraju vrata....i pokušavaju pričat s nama
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 13:44   #97
Quote:
hereticST kaže:
ja mislin da mrtvi neko vrijeme neznaju da su mrtvi pa slučajno dođu doma, i otvaraju vrata....i pokušavaju pričat s nama
Kaj mozes jos jednom ponoviti STA ti mislis?
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:09   #98
Quote:
hereticST kaže:
ja mislin da mrtvi neko vrijeme neznaju da su mrtvi pa slučajno dođu doma, i otvaraju vrata....i pokušavaju pričat s nama
Slažem se. Tijelo je samo prijevozno sredstvo, a mi smo svi spiriti u njemu.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:16   #99
Quote:
ijon kaže:
Slažem se. Tijelo je samo prijevozno sredstvo, a mi smo svi spiriti u njemu.
iso miki, kojih ludjaka...
Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 14:23   #100
Glupa kravo, ajde lijepo prošeći odavde
mikka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.