Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 20:38   #261
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
mozes li malo jednostavnije ne razumijem , jebiga IQ . sta cu ja !!!
Jednostavnije ne moze.
Ali ako bas hoces citati o tromoj masi i masi koja je zasluzna za gravitacijsku privlacnost (teska masa), i o tome jesu li one ista masa, procitaj to ovdje:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mass

A ako zelis nesto avangardno, procitaj ovo:
http://www.journaloftheoretics.com/A...C-QE-final.pdf
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:54   #262
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Kažu mi da ponavljam gradivo 7. ili 8. razreda. Ali ne mogu si pomoći. Moram. Bez baze ne možemo dalje.

Akceleracija JEST promjena brzine u vremenu. Beskonačna akceleracija ubrzava do konačne brzine, da, ali u beskonačno kratkom vremenu. Tu smo već u području limesa.

Akceleracija i brzina nisu proporcionalne nego je akceleracija DERIVACIJA brzine po vremenu.
Ali ako baš voliš proporcionalnost tj. a=v/t na što si vjerojatno mislio, onda te moram razočarati. I uz taj uvijek opet si na istom: a=v/0=beskonačno.
Opet me pokusavas degradirati i uciti limesima i matematickoj analizi. Ovdje nije rijec o tome. Ja sam govorio o fotonu cije je prihvaceno tumacenje daleko od logike fizickog svijeta. I znas, dijeliti sa nulom se ne moze, zapravo nema smisla!! Ah da ima, ali kvazi smisla, u svijetu matematike. U prirodi ne. Nula nije prirodan broj. Cudan je odnos matematike i stvarnosti. Zaista cudan. Beskonacno kratko vrijeme je jos uvijek neko vrijeme, nije jednako nuli.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 20:58   #263
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ono što se suprotstavlja promjeni brzine.
A ono sto se promjeni brzine ne suprostavlja nije masa! To je energija. A energija je ono sto ima sposobnost vrsenja rada. Sve je to, ono nesto!!!!!
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:16   #264
halloo, postojili ista jednako nuli, p nula je samo prelaz, ivica ili rub ali je ipak nesto kuzis samo je svemir postao iz nista a i prije njega je morao postojati neko tj. Bog da ga stvori zar ne. to ti je matematika izracunaj.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:37   #265
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
Opet me pokusavas degradirati i uciti limesima i matematickoj analizi. Ovdje nije rijec o tome. Ja sam govorio o fotonu cije je prihvaceno tumacenje daleko od logike fizickog svijeta. I znas, dijeliti sa nulom se ne moze, zapravo nema smisla!! Ah da ima, ali kvazi smisla, u svijetu matematike. U prirodi ne. Nula nije prirodan broj. Cudan je odnos matematike i stvarnosti. Zaista cudan. Beskonacno kratko vrijeme je jos uvijek neko vrijeme, nije jednako nuli.
Ako to vrijeme i nije nula, za sada ga nitko nije uspio izmjeriti.
Po specijalnoj teoriji relativnosti, foton nema masu tj. masa je nula. A ti sad s tim mnozi i dijeli kako ti volja.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:40   #266
Quote:
Covjek kaže: Pogledaj post
A ono sto se promjeni brzine ne suprostavlja nije masa! To je energija. A energija je ono sto ima sposobnost vrsenja rada. Sve je to, ono nesto!!!!!
Ne nije. Promjeni brzine suprotstavlja se tromost, inercija. Masa.
Kada bi se energija suprotstavljala promjeni brzine, onda bi energija nestajala. Povecas necemu brzinu, a tome opadne energija koju si pobijedio. Upravo je obrnuto. Tijelo dobije energiju, ako ga ubrzavas, a izgubi je ako ga usporavas.
Masa se pak suprotstavlja tim promjenama. Odgovor na tvoje pitanje sto je sa energijom daje hamiltonijan. A kako glasi ono definicija hamiltonijana?

Nema "onog neceg". Ono nesto nalazi se u mjesnoj zajednici na dobom dolu. A o glupostima sada ne pricamo.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:41   #267
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
halloo, postojili ista jednako nuli, p nula je samo prelaz, ivica ili rub ali je ipak nesto kuzis samo je svemir postao iz nista a i prije njega je morao postojati neko tj. Bog da ga stvori zar ne. to ti je matematika izracunaj.
Izracunaj ti. Tebe zanimaju filozofska baljezganja.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:47   #268
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Izracunaj ti. Tebe zanimaju filozofska baljezganja.
OK DRUZE TI UPORAN ZAPEO KO DA SI UNIVERZALAC I DA SVE ZNAS A U SUSTINI NE ZNAS NISTA KAO NI JA A ETO SAD JA ISPAO KAO FILOZOF A TI NISI TI SI ... MOZDA MATEMATICAR HA OK JEL OBAVEZNO 2+2 UVJEK 4.
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:52   #269
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
OK DRUZE TI UPORAN ZAPEO KO DA SI UNIVERZALAC I DA SVE ZNAS A U SUSTINI NE ZNAS NISTA KAO NI JA A ETO SAD JA ISPAO KAO FILOZOF A TI NISI TI SI ... MOZDA MATEMATICAR HA OK JEL OBAVEZNO 2+2 UVJEK 4.
Nemoj se derati. Mirno razgovaraj ako imas o čemu.
Drago mi je da si me poistovjetio sa sobom.
Pa ipak vi mene pitate, ja vas nemam što.

Odoh. Uživajte u divnoj večeri. Nešto ćete i naučiti ali savjetujem vam ipak Prirodne znanosti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:53   #270
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
OK DRUZE TI UPORAN ZAPEO KO DA SI UNIVERZALAC I DA SVE ZNAS A U SUSTINI NE ZNAS NISTA KAO NI JA A ETO SAD JA ISPAO KAO FILOZOF A TI NISI TI SI ... MOZDA MATEMATICAR HA OK JEL OBAVEZNO 2+2 UVJEK 4.
Wow, stvarno djeluješ učeno ... kakti s tim slovima... velikima...
__________________
And the thing that freaks me out
Is I'll always be in doubt
Talidomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 21:58   #271
Quote:
Talidomid kaže: Pogledaj post
Wow, stvarno djeluješ učeno ... kakti s tim slovima... velikima...
daj ba druze jesili ti uopce u toku ovdje rasprave ili ne . mislim da si ti zaluto na ovaj forum
enaband is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 22:49   #272
Quote:
Covjek kaže:
A ono sto se promjeni brzine ne suprostavlja nije masa! To je energija. A energija je ono sto ima sposobnost vrsenja rada. Sve je to, ono nesto!!!!!
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne nije. Promjeni brzine suprotstavlja se tromost, inercija. Masa.Kada bi se energija suprotstavljala promjeni brzine, onda bi energija nestajala. Povecas necemu brzinu, a tome opadne energija koju si pobijedio. Upravo je obrnuto. Tijelo dobije energiju, ako ga ubrzavas, a izgubi je ako ga usporavas.
Masa se pak suprotstavlja tim promjenama. Odgovor na tvoje pitanje sto je sa energijom daje hamiltonijan. A kako glasi ono definicija hamiltonijana?

Nema "onog neceg". Ono nesto nalazi se u mjesnoj zajednici na dobom dolu. A o glupostima sada ne pricamo.
Mozda, ili mi se cini, radi nekog razloga, pokazujes ismptome poremecaja koncentracije, stoga se smiri. Nisam napisao da se energija suprostavlja promjeni brzine, procitaj ponovo. Boldano je i obojeno.

Ima onog nesto i to svaki posteni fizicar prizna. Ono nesto se ne nalazi u mjesnoj zajednici i ono nesto nije glupost. Ono nesto se nalazi u prirodi, a zove se masa, energija, naboj, spin, gravitacija....., stoga tvoj citirani post nema uopce smisla.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 22:59   #273
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Nemoj se derati. Mirno razgovaraj ako imas o čemu.
Drago mi je da si me poistovjetio sa sobom.
Pa ipak vi mene pitate, ja vas nemam što.

Odoh. Uživajte u divnoj večeri. Nešto ćete i naučiti ali savjetujem vam ipak Prirodne znanosti.
Tebe nitko nista nije pitao. Ti se nameces, sa svojim odgovorima. Ovo je za svakoga otvoren forum, i pitanja su bila upucena javnosti, da bi se diskutiralo, a ne defrustriralo.

Na tim istim Prirodnim znanostima se okupila izfrustrirana klika, koja se prethodno dogovarala mejlovima oko teme "Zivotna energija", nebi li kao toboze "prcala" takozvane "rubnjake". A gle cuda, "poprcase" bas tebe!! Nitko i nista je skuzio u drugom postu.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 23:55   #274
Sve je to američka zavjera, kao i ono da su bili na Mjesecu.
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 00:57   #275
Quote:
Lem13 kaže: Pogledaj post
Sve je to američka zavjera, kao i ono da su bili na Mjesecu.
Oko odlaska na Mjesec nema nikakve zavjere, niti ju je bilo. Odlazak na Mjesec je najprirodnija stvar, stvar ciste mehanike, inzenjerskog umjeca, pokusaja i pogresaka, uglavnom nicega sto ima veze sa ovom temom.
__________________
E jebiga Skeptice, sam si rekao da je pozeljno svacije misljenje.
Covjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 01:29   #276
Quote:
enaband kaže: Pogledaj post
halloo, postojili ista jednako nuli, p nula je samo prelaz, ivica ili rub ali je ipak nesto kuzis samo je svemir postao iz nista a i prije njega je morao postojati neko tj. Bog da ga stvori zar ne. to ti je matematika izracunaj.
Netočno, nema razloga da svemir ne nastane iz ničega (nije da je nastao iz). I to nije matematika. I po stoti put: aritmetika nije matematika niti je aritmetika dobra stvar za određivanje nastajanja.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 01:29   #277
Quote:
printscreen kaže: Pogledaj post
demagog
A ti si se potrudio argumentirati u raspravi već si gerilskom hit & run taktikom pobjehgao...
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 08:57   #278
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
u teoriji gravitacije - nema ograničenje brzine - kad bi hipotetski odstranio sunce - svjetlost sunca bi do nas dopirala još 8 minuta - ali polje sunčeve gravitacije bi nestalo odmah. Dakle - brzina svjetlost je najveća objektivno mjerena brzina. Brzina djelovanja gravitacijskih polja nije uzeta u obzir jer je odstranjivanje nekog nebeskog tijela samo hipotetska pojava.
Jesi li siguran?! Hawking se ne bi složio s tobom, utjecaj gravitacije bi trajao točno onoliko koliko i svjetlost.
smeky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:31   #279
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
A ti si se potrudio argumentirati u raspravi već si gerilskom hit & run taktikom pobjehgao...
To je ona. Nije njoj bitno nešto pametno napisati nego provocirati. Kao i filozof Čovjek.
A hebi ga. kada bi filozofi znali istinu, onda bi slali i rakete na mjesec.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 09:33   #280
Quote:
smeky kaže: Pogledaj post
Jesi li siguran?! Hawking se ne bi složio s tobom, utjecaj gravitacije bi trajao točno onoliko koliko i svjetlost.

Ako postoji gravitacijski val, on ima brzinu propagacije. dakle nema ništa trenutno.
Uspostavljanje i gašenje polja, također je poremećaj koji se širi.
Ukloni iznenada sunce, i trebat će vjerojatno 8 minuta da Zemlja to osjeti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.