Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2004., 12:16   #1
NASA lažirala spuštanje na Mjesec

Evo upravo gledam jednu emisiju na VOX-u, gdje par znanstvenika (ima ih i iz NASE) odgovorno tvrde da je NASA lažirala spuštanje čovjeka na mjesec!!! . Tvrde da je cijeli projekt lažiranja koštao 40 miliona dolara a sve da bi Amerikanci bili prije Rusa.U biti emisija je bila koncipirana samo na neobjašnjivim stvarima sa snimaka, kao npr. izgled otisaka čizama, gdje se vidi otisak čizme ispod noge jednog astronauta dok stoji na drugom mjestu bez da mu je noga propala opet u pjesak!. Također je pitanje, kako nije ispod letjelice bio raspršen pijesak jer je poznato da bi potisni motori su prašinu raspršili okolo!. Ima toga još, idem gledat pa napišem. Koja su Vaša razmišljanja?
__________________
BOINC - Rosetta@home

Zadnje uređivanje Maky : 04.01.2004. at 12:54.
Maky is offline  
Old 04.01.2004., 12:42   #2
Svi ljudi koje sam ja pitao za mišljenje su rekli da je to lažirano. Ja mislim isto. Puno je pitanja vezanih uz slijetanje na Mars, a odgovore nitko ne daje.

Javi kada pogledaš dokumentarac!!!
Sebastijan is offline  
Old 04.01.2004., 12:44   #3
Ista tema puno puta. Prije nego kaj Ax zatvori (baš je nedavno bila ista tema) dajem ti par linkova s pitanjima i odgovorima.

http://www.apollo-hoax.me.uk/homepage.html
http://www.globalsecurity.org/org/ne...0808-moon2.htm
http://www.unmuseum.org/moonhoax.htm
http://liftoff.msfc.nasa.gov/sites/E...faked/FOX.html i linkovi na tom url-u.

Sebastijane, odgovore na sva pitanja imaš i samo upiši moon landing hoax u google i svijet je pred tobom.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.01.2004., 13:04   #4
Nisam do danas uopće bio zainteresiran za slijetanje na Mjesec, u biti nisam se nikad ni dovodio u pitanje jesul sletjeli ili nisu. No dokazi sa ove BBC-jeve emisije u VOX-ovom aranžmanu su jednostavno nepobitni. Da se sad ne raspišem, izdvojili su dosta nasinih slika sa mjeseca gdje se stvarno jasno vidi lažnjak. Npr. znate onaj križić na slikama bi trebao biti uvijek ispred slike, no na NASI-inim slikama on se djelomično polovično pokazuje, pa onda sjene na slikama. Neobjašnjivo se sjene objekata križaju na maloj udaljenosti, kao da su dva svjetla na jednom mjestu.
Autori emisije su zatražili da sa moćnim NASI-nim teleskopima provjere ostavljenu opremu na Mjesecu koja bi sigurno trebala još biti gore vidljiva. Naravno da nisu pristali na to jer gore jednostavno nisu ni bili.

A zašto bi Axmi zatvorio ovo? nisam u zadnjih 100 dana našao ništa slično ovdje, jedino jedan post kojeg je zatvorio??
__________________
BOINC - Rosetta@home
Maky is offline  
Old 04.01.2004., 13:33   #5
Maky jasno mi je da ti se dokazi čine nepobitnima. Svi su itekako pobitni. Čitaj linkove.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Old 04.01.2004., 14:16   #6
i ja sam to gledao (spiegel tv) po meni dokazi su dovoljni......... ljudi nikada nisu bili na mjesecu
chingy is offline  
Old 04.01.2004., 15:10   #7
chingy: ljudi nikada nisu bili na mjesecu

delija mlajsi:
Ma nemoj.
Pa zakaj onda mnogi velidu: "...kaj si pal z Meseca?"
delija is offline  
Old 04.01.2004., 17:04   #8
Evo jos malcice linkova:
http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html
http://www.redzero.demon.co.uk/moonhoax/

Sto se tice gledanja teleskopom, koliko mi je poznato, Hubble je u stanju citati novine iz New Yorka u Tokiju. Od Zemlje do Mjeseca je puno veca razdaljina nego New York-Tokio. Nije li to nas najjaci teleskop? Tako da se trazi nesto nemoguce. Jedno je uslikati galaksiju koja se proteze na 100000 ly, a drugo je slikati nesto velicine par metara.
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 04.01.2004., 17:09   #9
Nisam gledao emisiju, ali netko je jednom ustvrdio da se na slikama snimljenim s Mjeseca nikad ne vide zvijezde na nebu. Nebo je uvijek posve crno, osim što se vidi Zemlja. Kao, nisu mogli točno skontat kako bi u tom trenutku izgledala zviježđa gledano s Mjeseca, pa su ostavili crno. Ima li netko neko objašnjenje?
__________________
nitko i ništa is offline  
Old 04.01.2004., 17:41   #10
Quote:
nitko i ništa kaže:
Nisam gledao emisiju, ali netko je jednom ustvrdio da se na slikama snimljenim s Mjeseca nikad ne vide zvijezde na nebu. Nebo je uvijek posve crno, osim što se vidi Zemlja. Kao, nisu mogli točno skontat kako bi u tom trenutku izgledala zviježđa gledano s Mjeseca, pa su ostavili crno. Ima li netko neko objašnjenje?
Procitaj linkove

http://www.badastronomy.com/bad/tv/foxapollo.html#stars
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 04.01.2004., 17:51   #11
kumek i Slartibartfast su ti stvarno naveli dovoljno linkova.
Tema je bila barem 5-6 puta koliko se ja sjećam.
I dana su vrlo uvjerljiva objašnjenja svih tih navodnih nelogičnosti.
U čemu bi prašina lebdjela (u zraku?) .

Ono što me čudi je potreba stalno novih(?) likova da 'dokažu' da Amerikanci nisu bili na Mjesecu. Da skratim (iako bih se rado raspisao) - zašto vam je ta 'pretpostavka' tako privlačna?
Black Hawk Down is offline  
Old 04.01.2004., 17:56   #12
Quote:
nitko i ništa kaže:
Nisam gledao emisiju, ali netko je jednom ustvrdio da se na slikama snimljenim s Mjeseca nikad ne vide zvijezde na nebu. Nebo je uvijek posve crno, osim što se vidi Zemlja. Kao, nisu mogli točno skontat kako bi u tom trenutku izgledala zviježđa gledano s Mjeseca, pa su ostavili crno. Ima li netko neko objašnjenje?
Da ne pisem ponovo, molim te da pogledas prvo moj stari post , pa emo jos diskutirat.
8472 is offline  
Old 04.01.2004., 18:04   #13
Quote:
Maky kaže:
No dokazi sa ove BBC-jeve emisije u VOX-ovom aranžmanu su jednostavno nepobitni.
Jedna velika njemačka tv kuća je prije nekih 7-8 godina napravila dokumentarac koji "nepobitno dokazuje" da su srpski koncentracijski logori za Hrvate i Muslimane u ovom ratu - puka izmišljotina i propaganda Zapada. Osobno sam upoznao mladog, jako inteligentnog i vrlo obrazovanog čovjeka koji vjeruje tom dokumentarcu.

S dovoljno inteligencije, vještine, novca i moći - možeš napraviti bilo kakav dokumentarni film koji će "pokazati" i "dokazati" što god njegovi naručitelji i financijeri traže. Ponekad su motivi možda ideološke prirode, ali vjerujem da se uglavnom ipak radi o dobroj računici koja kao konačni rezultat ima zaradu.

Sjećam se kako su me pripadnici vjerske sekte Hare Krishna jednom davno uvjeravali da je Mjesec puno bliže nego što se služeno tvrdi, ali da čovjek svejedno nikad nije bio na Mjesecu, nego da je sve to samo američka predstava.

Mislio sam tada da su ti jadni fanatici jedini koji danas još vjeruju u te gluposti.
Force is offline  
Old 04.01.2004., 18:51   #14
Quote:
Black Hawk kaže:
U čemu bi prašina lebdjela (u zraku?) .


ovo sad i mene zanima..

cek idem prelistavat linkov mozda skuzim.. ali stvarno mislim da bi se prasina trebala dignut bez obzira sto je vakuum..stvarno mislim ne kuzim kakve to veze ima
__________________
and remember what the doormouse said; feed your head .....feed your head
deadHorse is offline  
Old 04.01.2004., 19:05   #15
Naročito mi je 'drag' onaj 'dokaz' po kojem se zvijezde ne vide iako je nebo crno. To što Sunce piči svom snagom (na osvjetljenoj smo strani Mjeseca!) nema veze. I ja se slikam za osobnu, pa nema zvijezda na slici. Dakle, zvijezde ne postoje.
Black Hawk Down is offline  
Old 04.01.2004., 19:14   #16
Quote:
Black Hawk kaže:
Naročito mi je 'drag' onaj 'dokaz' po kojem se zvijezde ne vide iako je nebo crno. To što Sunce piči svom snagom (na osvjetljenoj smo strani Mjeseca!) nema veze. I ja se slikam za osobnu, pa nema zvijezda na slici. Dakle, zvijezde ne postoje.
Ne nego ti je slika na osobnoj lazirana!
__________________
California rest in peace
Simultaneous release
California show your teeth
She's my priestess, I'm your priest
Slartibartfast is offline  
Old 04.01.2004., 19:37   #17
Quote:
deadHorse kaže:
ovo sad i mene zanima..

cek idem prelistavat linkov mozda skuzim.. ali stvarno mislim da bi se prasina trebala dignut bez obzira sto je vakuum..stvarno mislim ne kuzim kakve to veze ima


kolko sam skuzio nije uopce pitanje dal se prasina dizala nego se smatralo da bi trebo nastat krater ispod te letjelice koja se spustila....

ako to nije to daj neki link jel mi se neda vise traziti jel ako se prasina stvarno nije digla onda mi je to stvarno nejasno cak i da je snimljeno na zemlji
__________________
and remember what the doormouse said; feed your head .....feed your head
deadHorse is offline  
Old 04.01.2004., 19:38   #18
Kužim da je onima koji su o ovoj temi diskutirali 5-6 puta ovo već dosadno ali ako postoji interes nemojte zatvarati temu ... uvjeren sam da su bili na Mjesecu ali k vragu ... zašto opet ne odu, naprave ultramegashow i pobiju sve dokumentarce i dokaze koji dovode u sumnju da su već bili na Mjesecu...


moja pokojna baka isto je bila ful skeptična glede mogućnosti da su ljudi hodali gore po Mjesecu... "a šta bi radili na Mjesecu" -odmahnula bi rukom
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Old 04.01.2004., 19:48   #19
Quote:
storytelj kaže:
zašto opet ne odu, naprave ultramegashow
Bilo je stvarno uzbudljivo živjeti u '60-ima i '70-ima (u svakom pogledu). A ne u ovo današnje glupo doba "globalizacije". I ja sam za to da se opet ide na Mjesec! Pa što košta da košta! Napravimo peticiju! Malo uzbuđenja u životu!

p.s. - Baka ti je bila zakon.
Force is offline  
Old 04.01.2004., 19:55   #20
Quote:
storytelj kaže:

"a šta bi radili na Mjesecu" -odmahnula bi rukom


ahhahhahahahahaaaaaaahahahhaha
__________________
and remember what the doormouse said; feed your head .....feed your head
deadHorse is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.