Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Pogledaj rezultate ankete: dali vjerujete u moje price??
da vjerujem ti? 83 54.97%
ne nevjerujem ti? 68 45.03%
Glasovatelji: 151. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 11:00   #1061
Quote:
Iskra94 kaže: Pogledaj post
Zaboravi na prizivanje duhova, mrtvi se nemogu prizvati, možeš prizvati samo demone, većina spiritista komunicira sa demonima.
Imam utisak da te spiritizam zanima samo kao dobra avantura ili dogodovština.
Moj svet ti je da ne pokušavaš, a ti radi kako hoćeš.
Upravo tako. Mani se đavoljih posla, ne igraj se takvim stvarima. To područje velika je nepoznanica.
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 21:26   #1062
Quote:
Weer kaže: Pogledaj post
Pozdrav

zainteresiran za spiritzam...
Ako ima ovdje onih koji se bave time koji imaju uspjeha u prizivanju duhova neka mi se jave, rado bih sudjelovao. Može i na pm.

pozz
Dok sam bila skolarka rado smo se igrali "prizivanje duhova" (casom i slovima, kljucem i knjigom autora koji nije ziv i sl) sve dok nismo to ispricali nasem prijatelju koji je pohađao teoloski fakultet (danas je frend pop/svecenik) i on nam je dao slijedeci savjet: ako si doista vjernik i ako vjerujes u Boga, neces nikada prizivati duhove.
Prizivanje duhova nije djecja igra, i moze se desiti doista da prizove duha, al da to nisu (kako nam je on objasnio) dobri duhovi i da nam takva "igrarija" moze doista naskoditi...
I ispricao nam je pricu o sina jednog od njegovih profesora koji je nasao nekakvu knjigu (zaboravila sam, davno je bilo) al da mu se poceli desavati grozne stvari tipa "pomicanje predmeta, zatvaranje i otvaranje vrata/prozora) te da je otac morao citat nekakvu molitvu... kako i da je ulio nam je strah u kosti i od tada nije mi palo na pameti da prizivamo duhove.
Ti kako hoces, moj savjet ti je bolje se ne igrati vatrom
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 15:04   #1063
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Dok sam bila skolarka rado smo se igrali "prizivanje duhova" (casom i slovima, kljucem i knjigom autora koji nije ziv i sl) sve dok nismo to ispricali nasem prijatelju koji je pohađao teoloski fakultet (danas je frend pop/svecenik) i on nam je dao slijedeci savjet: ako si doista vjernik i ako vjerujes u Boga, neces nikada prizivati duhove.
Prizivanje duhova nije djecja igra, i moze se desiti doista da prizove duha, al da to nisu (kako nam je on objasnio) dobri duhovi i da nam takva "igrarija" moze doista naskoditi...
I ispricao nam je pricu o sina jednog od njegovih profesora koji je nasao nekakvu knjigu (zaboravila sam, davno je bilo) al da mu se poceli desavati grozne stvari tipa "pomicanje predmeta, zatvaranje i otvaranje vrata/prozora) te da je otac morao citat nekakvu molitvu... kako i da je ulio nam je strah u kosti i od tada nije mi palo na pameti da prizivamo duhove.
Ti kako hoces, moj savjet ti je bolje se ne igrati vatrom
A otac mu je??? Svećenik nije jer ima sina, a Egzorcisti su koliko znam svećenici... Za otjerati "duha" moraš imati puno više vjere nego za prizvati ga. Al nevažno. Te stvari nisu za igru, mi ih kao ljudi ne možemo mi dokučiti, a kamol se igrati njima, može biti vrlo opasno.

Jednom sam čuo da ako se totalno skoncentriraš i vjeruješ možeš prizvati nekoga koga voliš, ali na kratko vrijeme, a uz to puno je veća šansa da se prizove neki "entitet" ili "demon" tako da ne preporučam nikako, ni u snovima.
Jer njihova je snaga velika, mi je ne možemo dokučiti jer smo kao ljudi "ograničeni" na zemlju i zemaljsko, i time se, ponavljam, ne valja igrati, jer nikada ne znaš što slijedi. Ne možeš ni zamisliti što se može dogoditi.
Zyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 22:26   #1064
Quote:
Zyon kaže: Pogledaj post
A otac mu je??? Svećenik nije jer ima sina, a Egzorcisti su koliko znam svećenici... Za otjerati "duha" moraš imati puno više vjere nego za prizvati ga. Al nevažno. Te stvari nisu za igru, mi ih kao ljudi ne možemo mi dokučiti, a kamol se igrati njima, može biti vrlo opasno.

Jednom sam čuo da ako se totalno skoncentriraš i vjeruješ možeš prizvati nekoga koga voliš, ali na kratko vrijeme, a uz to puno je veća šansa da se prizove neki "entitet" ili "demon" tako da ne preporučam nikako, ni u snovima.
Jer njihova je snaga velika, mi je ne možemo dokučiti jer smo kao ljudi "ograničeni" na zemlju i zemaljsko, i time se, ponavljam, ne valja igrati, jer nikada ne znaš što slijedi. Ne možeš ni zamisliti što se može dogoditi.
Ja sam pravoslavka, a kod nas nemozes se zarediti u popa (nesto poput svecenika kod katolika) i nemozes voditi propovjed (ilimiti misu) ako nisi ozenjen i nemas dijecu, odnosno obitelj. Jer, svecena lica prvenstveno pricaju o vaznosti obitelji i sl...

Sad sto je tocno bio njegov tata - neznam, mada pretpostavljam da je bio ili profesor teologije ili pop.
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:59   #1065
Pozdrav!
Voljela bih podijeliti svoja iskustva i iskustva moje obitelji. Živimo u kući staroj 10 godina, a kad se kuća ta gradila živjeli smo u jednoj staroj kući ispred, pa smo sigurni da nije nitko umro u novoj kući.
Prije par godina mama i braća počela su čuti korake po kući. Koraci su se čuli od početka do kraja hodnika, i na kraju hodnika je stalo, i tako svaku noć duže vrijeme. Ja im nisam vjerovala u početku, dok jedne noći nisam ostavila vrata od sobe otvorena te me probudio snažan udarac u vrata, a nakon toga iste te korake do kraja hodnika. Onda su nam se znala paliti svjetla po kući, vrlo često u mojoj sobi, a najčešće u sobi od roditelja. Oni tamo imaju dvije noćne lampe koje se pale na dodir i znale su biti često upaljene, a neka su se znale upaliti i da smo vidjeli to. U početku smo mislili da se lampe na dodir mogu upaliti i od propuha, ali smo ih našli upaljene nekad i na najjače (imaju 3 stupnja jačine svjetla), pa smo probali raditi propuh sami kraj njih i skužili da se ipak ne mogu samo tako upaliti. Bilo je tu još raznih stvari, brat je često vidio muškarca koji mu ulazi u sobu, mama je vidla ženu koja sjedi na kauču koji se ulegao nakon toga i od onda se na njemu vidjelo stalno otisak kao da netko sjedi, zvuk puštanja vode po noći, i sl.
Jedno vrijeme je bio mir, kojih 6 mjeseci, i nedugo se počelo opet događati. Ja sam hodala nedugo po hodniku u noći i brat je čuo da me nešto prati, ja nisam to čula, i ja sam skrenula u svoju sobu a to nešto u njegovu sobu, i opet je vidio muškarca. Opet su se počela svjetla paliti, a kada sam sama doma čujem korake po sobi mlađeg brata i svaki put mislim da je doma a kad uđem u njegovu sobu iznenadim se.
Ima još toga, od lupanja po pločicama i sl..ali već sam se dosta raspisala. Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome.
LP
123nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:07   #1066
Nema se tu što vjerovati ili ne vjerovati...Duhovi ne postoje...To je kao da pitaš "Nalazi li se Hrvatska u Aziji?"Svi znamo da se ne nalazi,kad je Hrvatska u Europi...Isto vrijedi s duhovima...

Ali dobro,što se mene tiče,neka ljudi vjeruju....Činjenica je da duhovi ne postoje,ako nekoga veseli,neka vjeruje...Nema problema!
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:06   #1067
Quote:
Daario kaže: Pogledaj post
Nema se tu što vjerovati ili ne vjerovati...Duhovi ne postoje...To je kao da pitaš "Nalazi li se Hrvatska u Aziji?"Svi znamo da se ne nalazi,kad je Hrvatska u Europi...Isto vrijedi s duhovima...

Ali dobro,što se mene tiče,neka ljudi vjeruju....Činjenica je da duhovi ne postoje,ako nekoga veseli,neka vjeruje...Nema problema!
???
napravi si nekakvu seansicu pa prizovi kakvog dobrog duhica ...
tada se javi da vidimo dali jos drzis do tog da duhovi ne postoje

oprez u prizivanju , i sretno!
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 14:15   #1068
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
???
napravi si nekakvu seansicu pa prizovi kakvog dobrog duhica ...
tada se javi da vidimo dali jos drzis do tog da duhovi ne postoje

oprez u prizivanju , i sretno!
Možda i budem jednom iz zabave... A možda stavi i urok na mene....
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 16:10   #1069
Quote:
Daario kaže: Pogledaj post
Možda i budem jednom iz zabave... A možda stavi i urok na mene....


zasto mozda? pa ti ne vjerujes, duhovi ne postoje, ajde probaj, ili te strah?
mozes i danas, taman pada mrak , posto je pravoslavni Bozic, mozda ti se eto posreci pa te posjeti dobri duh Bozica....ili onaj zao

ne brini , oni ne nose uroke, uroke bacaju obicni ljudi svuda oko nas. (ponekad nesvjesno) al nije tema.....
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 04:19   #1070
Quote:
Daario kaže: Pogledaj post
Nema se tu što vjerovati ili ne vjerovati...Duhovi ne postoje...To je kao da pitaš "Nalazi li se Hrvatska u Aziji?"Svi znamo da se ne nalazi,kad je Hrvatska u Europi...Isto vrijedi s duhovima...

Ali dobro,što se mene tiče,neka ljudi vjeruju....Činjenica je da duhovi ne postoje,ako nekoga veseli,neka vjeruje...Nema problema!

oke, to je tvoje mišljenje
ali kako bi onda pojasnio gore što sam navela sve?
123nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 10:29   #1071
Quote:
123nana kaže: Pogledaj post
oke, to je tvoje mišljenje
ali kako bi onda pojasnio gore što sam navela sve?
Ma što ima za objasniti. Reći će da ste svi ludi (izvini na izrazu), te da umišljate, ili lažete. Nema on pojma o tim pojavama. Dosta sličnih pojava je i kod mene bilo a uz to i materijalizacija nepoznate materije i u kući i okućnici. Ne tražim ničije mišljenje, objašnjenje a baš me briga tko vjeruje ili ne vjeruje, ne opterećujem se sa time. A i vi zaboravite da će vam netko nešto pametno razjasniti jer tu racionalnog objašnjenja nema.
lav1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 15:21   #1072
Omg...za sve postoji objašnjenje... Mislim, sigurno je bolje od duhova....čuješ neki zvuk,ne možeš odrediti od KUD dolazi i pomisliš na duhove... To meni bas i nije normalno... Bas sam gledao neki dan na national geographic u...što sve ljudska psiha može,to nije normalno... I ja sam se cak začudio... I da,dokazano je da vjetar može ugasiti svjecu i kada su svi prozori i vrata zatvoreni, a zvukovi dolaze od poda ili cijevi ili neke životinjice.... Shvatite, duhovi ne postoje,i ne,to nije moje mišljenje nego je to činjenica.... Dajte ljudi, uđite u svijet stvarnosti..... Mislim,ako vas to veseli OK,ljudska mašta može svašta,ali tvrditi nekome drugome da duhov postoje i da ja nista o tome ne znam je glupost i besmislica...

Edit:i bilo je nešto kao da se zrak noću hladi,pa nešto parket......ne sjećam se vise točno, samo hoću reći da za sve te vaše "neobjašnjive" događaje postoji logično objašnjenje i znanstvena činjenica....
Daario is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 23:56   #1073
Quote:
Daario kaže: Pogledaj post
Omg...za sve postoji objašnjenje... Mislim, sigurno je bolje od duhova....čuješ neki zvuk,ne možeš odrediti od KUD dolazi i pomisliš na duhove... To meni bas i nije normalno... Bas sam gledao neki dan na national geographic u...što sve ljudska psiha može,to nije normalno... I ja sam se cak začudio... I da,dokazano je da vjetar može ugasiti svjecu i kada su svi prozori i vrata zatvoreni, a zvukovi dolaze od poda ili cijevi ili neke životinjice.... Shvatite, duhovi ne postoje,i ne,to nije moje mišljenje nego je to činjenica.... Dajte ljudi, uđite u svijet stvarnosti..... Mislim,ako vas to veseli OK,ljudska mašta može svašta,ali tvrditi nekome drugome da duhov postoje i da ja nista o tome ne znam je glupost i besmislica...

Edit:i bilo je nešto kao da se zrak noću hladi,pa nešto parket......ne sjećam se vise točno, samo hoću reći da za sve te vaše "neobjašnjive" događaje postoji logično objašnjenje i znanstvena činjenica....

oke, puno ljudi sigurno ima takvo mišljenje..eto i ja sam to isto mislila dok mi se nije počelo događati to što se događa, treba ti jedno dobro iskustvo s takvim stvarima pa ti se možda cijeli stav promijeni
123nana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:38   #1074
jel moguće da imam neke duhove?
naime, skoro svaki dan, više- manje tamo negdje oko 1, 2 u noći osjetim zvukove kao da netko lupa po staklima sa vanjske strane...prvo sam si mislila to je od vjetra, no kako sam ja u zavjetrini, nema puno smisla, a prestalo je imat smisla u danima kada nema ni trunke povjetarca...imam dvijeće na prozoru koje je mirno do tog trenutka, a nakon što se čuju ti naleti ''vjetra'' odjednom i ono podivlja, kao da je riječ o nekom jakom vjetru
otvorila sam prozor par puta u tim trenucima i osjetila sam samo snažno strujanje zraka i hladnoću, nikakva razlika naspram običnog naleta vjetra
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:43   #1075
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Dok sam bila skolarka rado smo se igrali "prizivanje duhova" (casom i slovima, kljucem i knjigom autora koji nije ziv i sl) sve dok nismo to ispricali nasem prijatelju koji je pohađao teoloski fakultet (danas je frend pop/svecenik) i on nam je dao slijedeci savjet: ako si doista vjernik i ako vjerujes u Boga, neces nikada prizivati duhove.
Prizivanje duhova nije djecja igra, i moze se desiti doista da prizove duha, al da to nisu (kako nam je on objasnio) dobri duhovi i da nam takva "igrarija" moze doista naskoditi...
I ispricao nam je pricu o sina jednog od njegovih profesora koji je nasao nekakvu knjigu (zaboravila sam, davno je bilo) al da mu se poceli desavati grozne stvari tipa "pomicanje predmeta, zatvaranje i otvaranje vrata/prozora) te da je otac morao citat nekakvu molitvu... kako i da je ulio nam je strah u kosti i od tada nije mi palo na pameti da prizivamo duhove.
Ti kako hoces, moj savjet ti je bolje se ne igrati vatrom
istine ima u tome, ne smije se igrati s time
sjećam se da nam je vjeroučiteljica još u osnovnoj školi ispričala jednu priču o dvojici dječaka koji su bili na groblju usred noći i odlučili iz zezancije prizivati duhove i nakon toga su postali opsjednuti, završili su kod egzorcista koliko je stanje bilo alarmantno
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 00:02   #1076
Quote:
Tanja art kaže: Pogledaj post
Duhovi postoje ali to nisu duse umrlih kao sto mnogi veruju. Takodje ne postoje zli i dobri duhovi kao sto se veruje. Duhovi su u stvari zla duhovna stvorenja – Sotona i njegovi Demoni koji su se odmetnuli od Boga i time su postali Bozji neptijatelji. Narocito je pojacaan njihov uticaj od kada su zbaceni sa neba na podrucje zemlje i zavode ljude sa ciljem da ih uniste prvenstveno duhovno a zatim i telesno i na razne nacine(Otkrivenje 12:9,12).
S obzirom da zavode – obmanjuju ljude, mnogi misle da stupajuci u kontakt sa njima u stvari kumuniciraju sa dusama umrlih ili cak sa Bogom. Ali to je i njihov cilj , da ljudi ne znaju istinu vec da naivno veruju samo u duhove od kojih cak neki mogu biti i dobri. Nikakvo dobro ne moze doci od njih, i komuniciranje ili kontaktiranje njih je opasno jer im se time daje za pravo da deluju, a njihovo dejstvo je razorno za coveka.
Saobracanje sa zlim duhovima direktno ili indirektno preko medija naziva se spiritizam. I svaki oblik spiritizma ( magija, vracanje, razni oblici proricanja, prizivanje duhova …itd) dovodi pod njihov zao uticaj.
Zli duhovi mogu da opsedaju ljude , da ih uznemiravaju ili napadaju na razne nacine – psihicki, seksualno, fizicki; neki cuju glasove iz duhovog podrucja koji im sugerisu samoubistvo ili ubistvo.
Njihovo prisustvo se moze osetiti , njihov uticaj na coveka je uvek negativan, zao, izopacen ,mracan….Onima koji veruju u Boga, moze pomoci molitva za zastitu od zla.




Daj molim te kakve gluposti..ako ima loših demona ima i dobrih..to je jasno . I zašto se dobri ne žele javiti ?? Samo loši ??? Ma gluposti popovske trabunjaš ! A što se tiče zla upravo je crkva najveće zlo učinila čovjećanstvu kroz progone , inkvizicije i brojne vjerske ratove...
pavadado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 00:39   #1077
41:15 do 47:59
http://www.youtube.com/watch?v=0sUidxFmuEs

Što mislite, pogotov o drugom dijelu o Thomasu Edisonu?
katmanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2014., 13:41   #1078
Quote:
123nana kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Voljela bih podijeliti svoja iskustva i iskustva moje obitelji. Živimo u kući staroj 10 godina, a kad se kuća ta gradila živjeli smo u jednoj staroj kući ispred, pa smo sigurni da nije nitko umro u novoj kući.
Prije par godina mama i braća počela su čuti korake po kući. Koraci su se čuli od početka do kraja hodnika, i na kraju hodnika je stalo, i tako svaku noć duže vrijeme. Ja im nisam vjerovala u početku, dok jedne noći nisam ostavila vrata od sobe otvorena te me probudio snažan udarac u vrata, a nakon toga iste te korake do kraja hodnika. Onda su nam se znala paliti svjetla po kući, vrlo često u mojoj sobi, a najčešće u sobi od roditelja. Oni tamo imaju dvije noćne lampe koje se pale na dodir i znale su biti često upaljene, a neka su se znale upaliti i da smo vidjeli to. U početku smo mislili da se lampe na dodir mogu upaliti i od propuha, ali smo ih našli upaljene nekad i na najjače (imaju 3 stupnja jačine svjetla), pa smo probali raditi propuh sami kraj njih i skužili da se ipak ne mogu samo tako upaliti. Bilo je tu još raznih stvari, brat je često vidio muškarca koji mu ulazi u sobu, mama je vidla ženu koja sjedi na kauču koji se ulegao nakon toga i od onda se na njemu vidjelo stalno otisak kao da netko sjedi, zvuk puštanja vode po noći, i sl.
Jedno vrijeme je bio mir, kojih 6 mjeseci, i nedugo se počelo opet događati. Ja sam hodala nedugo po hodniku u noći i brat je čuo da me nešto prati, ja nisam to čula, i ja sam skrenula u svoju sobu a to nešto u njegovu sobu, i opet je vidio muškarca. Opet su se počela svjetla paliti, a kada sam sama doma čujem korake po sobi mlađeg brata i svaki put mislim da je doma a kad uđem u njegovu sobu iznenadim se.
Ima još toga, od lupanja po pločicama i sl..ali već sam se dosta raspisala. Zanima me vaše mišljenje o svemu ovome.
LP
Prije nekih 30 godina, dok sam bio klinac, išao sam spavati kod moje bake na selo. Kuća je bila trošna, i po noći su se čuli zvukovi, možda mačka, miševi, propuh kroz loše prozore. Slabo sam spavao i negdje usred noći sam se dignuo i otišao vani na WC. Vratio se nazad i odspavao do jutra.

Iduće jutro sam u prolazu čuo moju baku kako na kavi sa susjedom šapuće da je noćas prošao kroz kuću duh mog (tada već pokojnog) djeda. Na kraj pameti joj nije bilo da joj je unuk šetao po kući.

Svi vi koji se bojite duhova, iskreno vam predlažem da kad čujete nešto, ustanite se i upalite svjetlo. Možda se iznenadite kad ugledate svog ukućana koji se šulja i provjerava ima li duhova

Živimo u 21. stoljeću i vjerovanja o duhovima i vješticama je najbolje ostaviti tamo gdje im je mjesto, u srednjem vijeku.

Znakovito je to da duhovi nikad ne maltretiraju one koji ne vjeruju u njih.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 00:44   #1079
Pzodrav. Ja ne verujem u duhove na ovaj nacin. Verujem kada covek umre, dusa odlazi sa ovoga sveta negde u kosmos. Ne vraca se na zemlju, sem ako je u pitanju reinkarnacija. Agnostik sam.

Moja drugarica je ubedjena da ima duha u stanu. Cak mi je pricala kada je bila u Crnoj Gori da joj je sestra pricala da imaju duha u stanu. Jedne noci je imala osecaj da je neko tu, i potom cula kako neko hoda. Uplasena otisla je do oca da pita da li je on ili neko od ukucana setao. Naravno nije niko.Bilo je nesto kasno uvece.I sad je ubedjena da je i ona kao i njena sestra cula duha.

E sad sto se tice mene. Situacija je sledeca. Ne znam kako smo se i dohvatili teme. Ja sam joj valjda napomenuo da kada sam blejao sa drustvom kod mene i slusali muziku na mini liniji, da se pesma sama naglo pojacala, nasta su se ovi uzentali i otisli kuci.

Moje opravdanje je bilo da je to zbog toga sto je mini liija sjebana, i da kada hoces rucno da pojacas jako je tesko.

Tad mi je rekla da imam duha, i pitala me je sta mi se jos desavalo? Rekao sam joj da mi se pre desavalo da mi se radio ukljuci tokom noci kod babe u sobi.Nasta je ona opet rekla da je to duh.

U moju odbranu sam rekao da je radio slucajno bio podesen da se tada ukljuci jer mu je to kao i alarm. Sada se to nedesava jer je iskljucen.

Sledece sto sam joj napomenuo je da mi se u kuci stalno nesto kvari. Televizori, bojleri, ves masina, zamrzivac, racunar.I njen odgovor je opet bio isti.

Moja odbrana je bila da se sada sva tehnika pravi loseg kvaliteta i da se zato sad sve brze i cesce kvari, da bi ljudi kupovali. Primer: U ocevoj sobi televizor koji je skoro stariji od mene Philipsov se jos nije pokvario.Mozda jedanput, ali cak mozda ni tad.

Sledece sto sam joj napomenuo je da se vrata tokom noci od kupatila otvaraju i skripe, kao i moja od sobe. Njen odogovor znate vec koji je bio.

Moj je da su vrata i kvake razdrndane i da se moraju promeniti.

Sledece sto sam joj spomenuo da mi se jedanput desilo da dok sam bio skoro u snu da sam imao utisak kao da me neko mazi.
Ona je odmah pomislila da je to mozda moja mama koja je umrla 2004.

Moja odbrana je bila da je to mozda zbog silnih drogetina koje sam uzimao, i zbog njih imao psihoze i depresije, i jos jedna stvar Wake Induced Lucid Dreaming. Budni i svesni ulazite u lucidan san.

Jos sam joj ispricao da mi se desavalo da mi na youtubu sve pesme koje pustim idu usporeno, a seknude idu normlano.

A razlog je naravno da je neka viruscina rovalila po mom kompu. Nikakav duh. To je trajalo jedno 7 dana, ne konstantno. I tokom dana se isto desavalo.

Kako vi gledate na ovo?

Zadnje uređivanje Supaplex : 06.03.2014. at 00:51.
Supaplex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:43   #1080
Quote:
Supaplex kaže: Pogledaj post
Pzodrav. Ja ne verujem u duhove na ovaj nacin. Verujem kada covek umre, dusa odlazi sa ovoga sveta negde u kosmos. Ne vraca se na zemlju, sem ako je u pitanju reinkarnacija. Agnostik sam.

Moja drugarica je ubedjena da ima duha u stanu. Cak mi je pricala kada je bila u Crnoj Gori da joj je sestra pricala da imaju duha u stanu. Jedne noci je imala osecaj da je neko tu, i potom cula kako neko hoda. Uplasena otisla je do oca da pita da li je on ili neko od ukucana setao. Naravno nije niko.Bilo je nesto kasno uvece.I sad je ubedjena da je i ona kao i njena sestra cula duha.

E sad sto se tice mene. Situacija je sledeca. Ne znam kako smo se i dohvatili teme. Ja sam joj valjda napomenuo da kada sam blejao sa drustvom kod mene i slusali muziku na mini liniji, da se pesma sama naglo pojacala, nasta su se ovi uzentali i otisli kuci.

Moje opravdanje je bilo da je to zbog toga sto je mini liija sjebana, i da kada hoces rucno da pojacas jako je tesko.

Tad mi je rekla da imam duha, i pitala me je sta mi se jos desavalo? Rekao sam joj da mi se pre desavalo da mi se radio ukljuci tokom noci kod babe u sobi.Nasta je ona opet rekla da je to duh.

U moju odbranu sam rekao da je radio slucajno bio podesen da se tada ukljuci jer mu je to kao i alarm. Sada se to nedesava jer je iskljucen.

Sledece sto sam joj napomenuo je da mi se u kuci stalno nesto kvari. Televizori, bojleri, ves masina, zamrzivac, racunar.I njen odgovor je opet bio isti.

Moja odbrana je bila da se sada sva tehnika pravi loseg kvaliteta i da se zato sad sve brze i cesce kvari, da bi ljudi kupovali. Primer: U ocevoj sobi televizor koji je skoro stariji od mene Philipsov se jos nije pokvario.Mozda jedanput, ali cak mozda ni tad.

Sledece sto sam joj napomenuo je da se vrata tokom noci od kupatila otvaraju i skripe, kao i moja od sobe. Njen odogovor znate vec koji je bio.

Moj je da su vrata i kvake razdrndane i da se moraju promeniti.

Sledece sto sam joj spomenuo da mi se jedanput desilo da dok sam bio skoro u snu da sam imao utisak kao da me neko mazi.
Ona je odmah pomislila da je to mozda moja mama koja je umrla 2004.

Moja odbrana je bila da je to mozda zbog silnih drogetina koje sam uzimao, i zbog njih imao psihoze i depresije, i jos jedna stvar Wake Induced Lucid Dreaming. Budni i svesni ulazite u lucidan san.

Jos sam joj ispricao da mi se desavalo da mi na youtubu sve pesme koje pustim idu usporeno, a seknude idu normlano.

A razlog je naravno da je neka viruscina rovalila po mom kompu. Nikakav duh. To je trajalo jedno 7 dana, ne konstantno. I tokom dana se isto desavalo.

Kako vi gledate na ovo?
Da li se tih 7 dana poklapa s nekim datumom tipa: datum smrti tvoje majke, njenog rođenja, možda neka obiteljska tradicijska "svečanost" bilo kojeg tipa, možda je tvoj rođendan oko tih 7 dana...ili nekoga tvojeg? A još ću te pitati što ti se u životu događalo u posljednje vrijeme, a to mi se čini svakako najvažnije pitanje: da li si na neki način pod stresom, koliko god se malen činio? Npr. polaganje nekog ispita/razgovor za posao/ljubavni jadi/viroza od koje si koma...?Ja mogu osjetiti da si ti na neki način trebao podršku i da si se našao u nekoj situaciji gdje si u sebi držao nešto što bi bilo lakše "riješiti" da si mogao s nekime to podijeliti, a smatrao si da nemaš to s kime podijeliti ili da je bolje da to riješiš sam "unutar" sebe.

Zadnje uređivanje cvrkutić : 06.03.2014. at 14:46. Reason: dodavanje važnog komentara
cvrkutić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.