Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2022., 16:42   #1
Kada možemo reći za nekoga da je uspješna i ostvarena osoba?

Kakvim se osobama divite?
Tko vas inspirira da nešto napravite od sebe?
Što za vas znači biti uspješan?
pamtime is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2022., 09:00   #2
Nikad. To bi značilo da je kraj, čovjek se uvijek može i treba mijenjati, izgrađivati, učiti nešto novo, padati i ustajati...
U tome i jest ljepota, nikad nije gotovo.
Divim se ljudima koji su skromni, razumni i puni ljubavi. Po meni uspjeh je ispravan stav, prema svakom i svemu. Sve ostalo je ionako prolazno. Stav se jedino ne može oduzeti.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 05:10   #3
Kada je posjetiti istog ili istu, tamo gdje potpuno ostvarene i truda nepotrebnog za održanost napokon postignute homeostaze duha, duše, tijela, uma... apsolutna mirna boravka, stanuju oni ispod mramornih ili kakvih već (teških) prekrivala (da slučajno isti ili ista ne bi mir doživio kao nešto vrlo dosadno, suviše statično, pa pokušao/la izaći i nekako aktivnije se samoostvariti) sanduka ukopanog u najbolje ne "plitki grob" potpuno samoostvarenom, apsolutno aktualiziranom nimalo hladnu i neugodnu zemlju?

Quote:
Stran kaže: Pogledaj post
...Divim se ljudima koji su skromni, razumni i puni ljubavi. Po meni uspjeh je ispravan stav, prema svakom i svemu. Sve ostalo je ionako prolazno. Stav se jedino ne može oduzeti.
Iz perspektive konzumerizma, kakav je, odnosno kada bi bio kakav bi bio taj "ispravan stav" (koji je čak i od strane velike dame u crnom Dioru, jedino neotuđiv) prema svakom i svemu?
__________________
No one gives up on something until it turns on them, whether or not that thingy is real or unreal.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 07:34   #4
Ne inspirira me uspjeh koliko ljudi koji su sretni u sasvim prosjećnom.
__________________
Saće
Uzumaki. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 07:53   #5
Uspješna osoba mi je ona koja je u barem nekom segmentu iznadprosječna. Ostvarena mi je ona koja je u miru sa sobom i svojim životom neovisno kako živi.
Ganna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 08:02   #6
Kad radi posao u kojem uziva.
-Aura- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 10:27   #7
Prepoznati i ostvariti vlastite potencijale, talente, itd.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2022., 11:06   #8
Sve se svodi na autentično življenje, na pronalaženje načina da se unutarnje potrebe ostvare unutar vanjskih okolnosti.

Kad nema te usklađenosti, nego se žive neki nametnuti društveni modeli, to je kao gej u hetero braku. I onda, naravno, to nosi sa sobom druge neusklađenosti sa svijetom.
-Aura- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2022., 01:10   #9
Uspješnu osobu po meni ne čine vanjski, odnosno mjerljivi parametri koliko ta nekakva energija kojom zrači. Ta jednostavnost življenja, istinska ljubav, fokus na stvari koje su joj bitne, uviđavnost u odnosu s drugima... Ako postaviš neki vanjski parametar, tipa netko tko radi ono što voli, lako sve padne u vodu.

Kod mase ljudi u tom slučaju nastupi taj nekakav egotrip oko toga da su oni otkrili smisao života pa su ultramegaposebni zbog toga. Kao oni ljudi na društvenim mrežama koji se svim silama trude pokazat svijetu koliko su autentični, sretni i ne znam ni ja šta.

Po mom viđenju, istinski uspješne ljude zaboli ona stvar oko toga da se konstantno dokazuju drugima i prodaju svoju "sreću" kao tečaj - a ponajmanje da se toliko trude drugima prenijet svoje "mudrosti" i igrati se life coacheva.

Oni pravi kao da odišu nekakvim mirom i, možda najvažnije, poniznošću. U modernom društvu gdje se hedonizam i egotrip guraju kao "self love", poniznost je stvarno rijetkost.

Uspješni ljudi shvaćaju da je to kako ćeš proživjet život apsolutno tvoja stvar, a ne alat kojim se služiš u prezentaciji sebe. I shvaćaju da smo u ovom džumbusu od društva, svijeta i svemira ipak jako, jako mali...
Betty Mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 10:46   #10
Niisam uspješan jer ne mogu prihvatiti veliku odgovornost u životu. Doista bježim od nje. Odgovornost i problemi su mi najteži.
Fanehowler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2022., 13:25   #11
osoba koja ima unutarnji mir i ništa ga ne može pokvariti.
Art With Heart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.