Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2012., 16:05   #81
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Meni je ovo dovoljan razlog da se zabrinem. Pa jbt vidi koliko je veliko to Sunce, a snimka je stara skoro 3 godine. Sigurno je danas daleko veće.
Pa ko sad može reć da to nije istina! Samo oni skeptici i znanstvenici zatvorenog uma koji bi sve objasnili zdravim razumom ili logikom -ili, sačuvajbože, obrazovanjem!

... jel tako? a?... a?
haram is offline  
Old 08.01.2012., 16:17   #82
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Pa ko sad može reć da to nije istina! Samo oni skeptici i znanstvenici zatvorenog uma koji bi sve objasnili zdravim razumom ili logikom -ili, sačuvajbože, obrazovanjem!

... jel tako? a?... a?
Pa tako je, mi znamo tu istinu, ali oni nas uvjeravaju da to nije istina i da će Sunce ostati isto još nekoliko milijuna godina. Ova godina će stvarno biti apokaliptična!
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 08.01.2012., 16:43   #83
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Pa tako je, mi znamo tu istinu, ali oni nas uvjeravaju da to nije istina i da će Sunce ostati isto još nekoliko milijuna godina. Ova godina će stvarno biti apokaliptična!
... štoviše: milijardi... al ko im je kriv kad su učili na nekakvim Harvardima, MITovima, Berklijima itd. umjesto u polju kuruze pa znaju samo složit avijone, brodove na atomski pogon, akceleratore elementarnih čestica, spejsšatlove i slične gluposti s kojima se pravi alternativni teoretičar opće neće ni zamarati...
njih opće netreba pitat za niš jer nemaju pojma, ti "znanstvenici"

Zadnje uređivanje haram : 08.01.2012. at 16:49.
haram is offline  
Old 08.01.2012., 17:01   #84
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... štoviše: milijardi... al ko im je kriv kad su učili na nekakvim Harvardima, MITovima, Berklijima itd. umjesto u polju kuruze pa znaju samo složit avijone, brodove na atomski pogon, akceleratore elementarnih čestica, spejsšatlove i slične gluposti s kojima se pravi alternativni teoretičar opće neće ni zamarati...
njih opće netreba pitat za niš jer nemaju pojma, ti "znanstvenici"
Da, znanstveni su plaćena đubrad, alternativni teoretičari ne ovise o nikome, zato je njihov glas istinit, bez obzira o čemu raspravljali, uvijek će njihov glas biti onaj pravi, a glas znanstvenika lažan, obmanjujući.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 08.01.2012., 17:03   #85
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post


Tko je razotkrio i što? Ili je to samo još jedna floskula usađena vam u mozak kao jedino razumska i sasma logička a sve ostalo kontradiktorno tome jest tipa "fuuuj to su luđaci i primitivci..."
Matrica je jaka ali mi je razvaljujemo
Dakle Bud Spencerski, Cherie je isto kao i mnogi na alternativi zaintersirana za magiju, mistiku i pojave na rubu znanosti, ali ne dozvoljava sebi kao mnogi ovdje da se povede za svakom nebuloznom teorijom koja je objavljena na internetu. Osim desne maštovite, kreativne polutke mozga nastojim upotrebljavati i lijevu, logičnu i racionalnu. To preporučam i tebi.


Quote:
melt kaže: Pogledaj post

Nemoze se sve objasniti "zdravim" razumom ili logikom. Ili kako npr. mozes nekom objasnit 100% ljubav prema svom partneru, npr. To jedino ti poznajes taj osjecaj prema tom partneru.
To je emotivna sfera i nešto je posve drugo, ljubav nam se dešava, ona je unutarnji osobni doživljaj, emocija. Zar zaista misliš da se krugove u žitu i teoriju da ih stvaraju vanzemaljci treba promatrati kao ljubav i stoga ne dokazivati, ne argumentirati i ne upotrebaljavati logiku?

Ako to misliš, onda si jednostavno praznovjeran, vjeruješ zdravo za gotovo samo na osnovu svoje emocionalne reakcije na riječi nekog čovjeka.

Quote:
A skeptici i znanstvenici nisu bas najbolja adresa za otkrivanje istine.
Skeptici i znanstvenici drže savršen polaritet onima koji vjeruju bez mnogo dokaza, pa čak i onda kad nema nikakvih dokaza.

Quote:

Na onom prvom link-u sam odmah prestao citati dalje cim sam procitao: "Most, if not all, crop circles are probably due to pranksters. For example, Doug Bower and David Chorley admit to hoaxing approximately 250 circles over many years." Ahahaha, ma jasno dva chobana su to bez pol muke obavili...pogotovo one formacije sa 3D efektom, kodiranom ASCII porukom ili npr. odgovoru na Arecibo poruku iz 2000.
Land art je pravac u umjetnosti koji se pojavio baš sedamdesetih godina prošlog stoljeća (odkako se pojavljuju krugovi u žitu) i dva umjetnika, a ne čobanina, su priznala da su ih napravili 250. I ne nije nikakav problem ih napraviti, niti je problem sjesti u manji avion i snimiti ih iz zraka. Da si čitao članak do kraja vidio bi da autor kaže da su odonda do danas krugovi u žitu sve sofisticiranijih oblika i kaže da je to zbog upotrebe moderne tehnologije u njihovoj izvedbi. To su umjetnički radovi i poruke i land artisti isto kao konceptualisti na njima ne ostavljaju svoj potpis nego samo žele da pobude reakciju u gledaoca.



Quote:
Uh, netreba mi neko katolicko misionarenje za objasnjenje te rijeci . Nije ni cudo sto prvi put cujem rijec.
Pitao si šta znači riječ, da si načitan znao bi da se upotrebljava u hrvatskom jeziku kao sinonim za veliku muku. Kakvo misionarenje. Očigledno iz ovih tvojih upisa i djetinjastog objašnjavanja da ljubav ne treba dokaze, pa tako ni krugovi u žitu, da ti logika nije jača strana.
Cherie is offline  
Old 08.01.2012., 19:02   #86
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Dakle Bud Spencerski, Cherie je isto kao i mnogi na alternativi zaintersirana za magiju, mistiku i pojave na rubu znanosti, ali ne dozvoljava sebi kao mnogi ovdje da se povede za svakom nebuloznom teorijom koja je objavljena na internetu. Osim desne maštovite, kreativne polutke mozga nastojim upotrebljavati i lijevu, logičnu i racionalnu. To preporučam i tebi.
Zbog interesa za "alternativu" sam se zapravo počeo baviti astronomijom. Hrpetina lažnih proroka, tvrdnji da su alieni ovdje, teorije zavjere za sve živo potaknule su me da u potrazi za istinom "otkrijem" astronomiju gdje je još puno toga neotkriveno, fascinantno i nepojmljivo za običnog čovjeka. Nažalost po ljubitelje alternativnih hipoteza, ovdje se uglavnom nabacuju nebuloze bez ikakvih argumenata, a to po mojem mišljenju jako šteti pravoj alternativi. Neki zaista neobjašnjivi fenomeni ostanu zatrpani ispod hrpetine gluposti koje se ovdje pišu.
Astrobobo is offline  
Old 08.01.2012., 20:17   #87
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Neki zaista neobjašnjivi fenomeni ostanu zatrpani ispod hrpetine gluposti koje se ovdje pišu.
Kao i pod hrpetinom pseudoduhovitih komentara (da se razumijemo, Astrobobo, ovo nije išlo tebi)

Prestanite trolati temu, taman je bila krenula u zanimljivom pravcu
Begemotica is offline  
Old 09.01.2012., 01:52   #88
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
pa znaju samo složit avijone, brodove na atomski pogon, akceleratore elementarnih čestica, spejsšatlove i slične gluposti s kojima se pravi alternativni teoretičar opće neće ni zamarati...
a kog će im to vraga ak ne znaju preštihat vrt i posadit paradajze, pomust kravice...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Old 09.01.2012., 02:06   #89
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
a kog će im to vraga ak ne znaju preštihat vrt i posadit paradajze, pomust kravice...
... a ko kaže da neznaju?
haram is offline  
Old 09.01.2012., 02:57   #90
Quote:
Zar zaista misliš da se krugove u žitu i teoriju da ih stvaraju vanzemaljci treba promatrati kao ljubav i stoga ne dokazivati, ne argumentirati i ne upotrebaljavati logiku?
*zijev* malo kasno odgovaram. Ne, nemislim tako. Ali mi iritira zivce kako neki "znanstvenici" i eksperti tvrde tako nesto, da su svi ljudskog porijeka i da su kao njih dvojica frajera napravila njih 250 - uz to sve kompliciranije formacije pri sveee visoj sofisticiranoj tehnologiji *facepalm*. Ako su tako cool, nek onda to i dokazu, u sred dana, u sred noci. Nek dopuste da ih se snime. Nek naprave tako komplicirane formacije tipa "Alien with ASCII message", "Chillbolton" formaciju, ovakvu: http://lucypringle.co.uk/photos/2009...9br.shtml#pic3 ili mozda cak ovakvu: http://lucypringle.co.uk/photos/2009...9bm.shtml#pic2 koje je duzine 305 metara i sadrzi vanzemaljski tekst. Barem jednu od ovakvih da dokumentiraju. Ali nista nikad nije bilo od dokaza da su oni profi-umjetnici to napravili. Ni da su se slikali pri pocetku rada, nisu se ni snimili kako rade, nema svjedoka itd. Zato, in my opinion: lazovi. Zeljni slave..no kite se tudjim perjem (vanzemaljskim).

Quote:
Ako to misliš, onda si jednostavno praznovjeran, vjeruješ zdravo za gotovo samo na osnovu svoje emocionalne reakcije na riječi nekog čovjeka.
Ja nisam takav naivcina kojeg bi vi zeljeli, vise je suprotno, izgleda. Ja nevjerujem sve zdravo za gotovo kao PacMan koji guta sve pred sobom bez razmisljanja. Kao sto rekoh pratim fenomen duze godina, imam knjige o tome ovdje na njemackom, bio u engl. forumima aktivan itd., vidio -zajedno- sa roditeljima vanzemaljsku letjelicu (trokut, bez zvuka, morfirao u kuglu nakon 10 sec i nestao, ovo je samo jedan primjer.). Meni je dakle, jako jasno da nismo sami u svemiru i ja u biti nezelim zarko dokaze da su to sve ljudi napravili (ili barem tih dvoje tih 250 ), jer jednostavno znam da nisu. Naravno tu i tamo ima koji su ljudi radili, ali to je vidljivo po kvaliteti formacije i stanju zita (vanzemaljske koriste elektromagenticka polja, ali neunistavaju pri tome psenicu), dok ljudi gaze i ostavljaju jasne tragove i unistavaju zito. Inace, nepojavljuju se samo u Engleskoj, nego i npr. u S.Koreji http://www.kornkreise-forschung.de/textKorea2008.htm. Nezelim da se ovo pretvori u offtopic o formacijama u zitu jer to imamo vec na alternativi kao glavnu temu, ali sam samo htio iznijeti svoje misljenje ovdje. Respektiram i vase, no smatram da u vecini niste u pravu (no hard feelings).


Quote:
Skeptici i znanstvenici drže savršen polaritet onima koji vjeruju bez mnogo dokaza, pa čak i onda kad nema nikakvih dokaza.
skepticar se postaje cim se dobije strah od nepoznatog i onda se covjek ogradi u svoj mali "matrix" svijet sa svojim pravilima ignorirajuci istinu. Znanstvenici (vecina) misle da su popili pamet cijelog svemira. Meni netreba nikakav polaritet, jer imam prosirene horizonte u nekim stvarima. Naravno da trebam jos ucit, ali neke su mi stvari vec jasne. Dok te "stvari" dragi znastvenici shvate i priznaju istotako i skepticari, proci ce jos mnooogo vremena.

Quote:
Land art je pravac u umjetnosti koji se pojavio baš sedamdesetih godina prošlog stoljeća (odkako se pojavljuju krugovi u žitu) i dva umjetnika, a ne čobanina, su priznala da su ih napravili 250.
Recimo da kupim kod talijana 5 pizza i donesem ti ih u stan ali prije toga bacim kutije i stavim ih na tanjur i onda ti tvrdim da sam ih ja sve napravio kod sebe u stanu. Ti bi naravno povjerovala?
Quote:
I ne nije nikakav problem ih napraviti, niti je problem sjesti u manji avion i snimiti ih iz zraka.
Oh da? Pa dokazi ti osobno da nije problem. Odi u Englesku, snimaj se i snimaj kako radis formaciju (ne neki krugic, nego onakve sa 3D effektom ili one sa 305 metara duzine npr) i ja cu ti apsolutno povjerovati da nije problem. Mozda imas neki hyper uredjaj koji radi elektromagneticka polja a da to neznamo? Btw, itekako nije bas lako sjest u avion i snimiti ih iz zraka, jer nije lako doci do dozvole. Prosla sezona je bila primjer, u forumima su istrazivaci tog fenomena zbog toga lamentirali. I neleti se samo avionom, nego i onom letjelicom sa 3 kotaca sto ima onog "zmaja" iznad i propeler odozada.
Quote:
Da si čitao članak do kraja vidio bi da autor kaže da su odonda do danas krugovi u žitu sve sofisticiranijih oblika i kaže da je to zbog upotrebe moderne tehnologije u njihovoj izvedbi.
Slozio sam se u recenici skroz do "u njihovoj izvedbi". Kakva njihova izvedba? Jedno uze, daske, motika..? I onda stiskaj tu dasku sa stopalom i polegni psenicu, ilegalno u polju vlasnika. Oh da, napredovali su sa tom svojom modernom tehnologijom iz srednjeg vijeka.
Quote:
To su umjetnički radovi i poruke i land artisti isto kao konceptualisti na njima ne ostavljaju svoj potpis nego samo žele da pobude reakciju u gledaoca.
Hmmm, a zbog ceg je onda stigla formacija 2001. kao odgovor na Arecibo poruku iz 1974.? U toj novoj poruci nista nema veze sa ljudskim, osim sto su u poruci javili da koriste istu matematiku kao i mi. DNS drukciji, populacija stanovnika drukcija (2001. = ~13milijardi), suncev system drukciji (jos se debatira dali se odnosi na njihov ili na nas, jer ako je nas onda su nastanjeni na zemlji, marsu i 4 Jupiterova mjeseca), izgled njihog tijela drukciji, aparat za slanje poruke drukciji, Element u njihovom tijelu drukciji od ljudskog (Silicon Oxygen 4 (Tetrahedron). Cudni ti "land artisti" sa cudnom fantazijom. Zasto bi pripisivali jednu takvu formaciju vanzemaljcima, kad bi u biti trebali sebi? http://amo.net/contact

cya

Zadnje uređivanje melt : 09.01.2012. at 03:13.
melt is offline  
Old 09.01.2012., 05:57   #91
... izgleda da su ti vanzemljaci zadnjih godina zavolili i zimske sportove
http://www.planetski.eu/news/2527
haram is offline  
Old 09.01.2012., 19:44   #92
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... izgleda da su ti vanzemljaci zadnjih godina zavolili i zimske sportove
http://www.planetski.eu/news/2527
Kak netko ima puno slobodnog vremena
Nova fora jer su krugovi u žitu postali prepopularni i svi ih rade
BD-zg is offline  
Old 10.01.2012., 22:45   #93
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
prema formaciji u zitu iz 2008. godine u Avebury Manor (Engleska), nase sunce ce uci u takozvanu fazu crvenog diva ---> http://www.youtube.com/watch?v=w_RISeobyNg (najzanimljivije 0.55 - 2.14min)


http://www.youtube.com/watch?v=fDjldLXzAsw
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_giant
http://www.astronomynotes.com/evolutn/s5.htm

NASA i vlade zemlje sute..skroz do "5 do 12".
Zasto otvarate ovako glupe teme ? Stavio su tu link nekog "crop circla" kojeg je mogao napraviti bilo tko i onda si stavio kao eto znanstvene cinjenice u 3 linka. Da svaka zvijezda umre pa ce tako i nase Sunce za nekih 4-5 milijardi godina kada ostane bez svoga goriva. I to se ne moze dogodit za godinu ili dan, jednostavno nije moguce. Sa tim teorijama se bori u sverama zivota za koje ni znanost nema objasnjenje,a ne za Sunce i crvene divove o kojima znanost zna dosta. I ne suti niko iz NASA-e nego ne pricaju o stvarima koje se uce jos u osnovnim skolama. Neko nadodao jos par redova kukuruza na krug u zitu i eto ti ga smak svijeta progutat ce nas Sunce
SinnFein is offline  
Old 13.01.2012., 15:15   #94
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pretvaranje Sunca u crvenog diva nije proces koji se dešava u roku nekoliko dana ili mjeseci, već puno dulje. Za Sunce, to će se desiti za nekih 5 milijardi godina. To je poznto već odavno, prema tome znanstvenici ne šute nego lijepo govore koje su činjenice, samo neki naivni ljudi padaju na fore koje im podmiće ekipa koja po noći radi krugove u žitu i čeka tko će nasjesti
interesantno je da se zna što će bit za pet miljardi godina,a niko pojma nema što će biti sutra
piturf is offline  
Old 13.01.2012., 16:24   #95
Quote:
piturf kaže: Pogledaj post
interesantno je da se zna što će bit za pet miljardi godina,a niko pojma nema što će biti sutra
Da se Sunce sprema pretvoriti u crvenog patuljka, pa znakovi bi već bili vidljivi odavno. I ne, ne mislim pritom na Sunčeve oluje, one su redovite svakih desetak godna, već pretvaranje u crvenog patuljka bi značilo rapidno povećanje Sunca u vrlo kratkom vremenu i naravno što bi zasigurno drastično povećalo temperaturu na Zemlji. Da se to počelo ove godine događati, Merkura vjerojatno danas ne bi ni bilo, a mi bi se kuhalo na finim ljetnim temperaturama od 40-ak stupnjeva.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 13.01.2012., 18:03   #96
Quote:
piturf kaže: Pogledaj post
interesantno je da se zna što će bit za pet miljardi godina,a niko pojma nema što će biti sutra
Netko pojma nema što je kozmologija...
haram is offline  
Old 14.01.2012., 01:06   #97
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Jest prijatelju, otprilike toliko sadašnjeg vremena je trebalo.
Znam da ti je teško to svariti jer su nas trovali i truju toliko žestoko da cijela naša galaktika vibrira od toga užasa, ali ne zadugo...
Stvar je sve u volji Boga, ništa više-
LOL, glavno da ti sve znas. Uvijek ista prica, najvece neznalice uvijek najvise znaju. Dam se kladit da u zivotu nisi procitao nista osim tog smeca kojim si trujes razum.

Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Zbog interesa za "alternativu" sam se zapravo počeo baviti astronomijom. Hrpetina lažnih proroka, tvrdnji da su alieni ovdje, teorije zavjere za sve živo potaknule su me da u potrazi za istinom "otkrijem" astronomiju gdje je još puno toga neotkriveno, fascinantno i nepojmljivo za običnog čovjeka. Nažalost po ljubitelje alternativnih hipoteza, ovdje se uglavnom nabacuju nebuloze bez ikakvih argumenata, a to po mojem mišljenju jako šteti pravoj alternativi. Neki zaista neobjašnjivi fenomeni ostanu zatrpani ispod hrpetine gluposti koje se ovdje pišu.
Na zalost za dogadjanja za koje se (trenutno) ne zna kako funkcioniraju, ljudi slabe naobrazbe izmisljaju svoja objasnjenja, na nivou onih kada su virusne i bakterijske zaraze objasnjavali demonima.

Zadnje uređivanje Bat Kol : 15.01.2012. at 17:03.
startrekfan is offline  
Old 01.02.2012., 19:54   #98
http://www.paneandov.com/2012/01/sun...n-23-dec-2012/
deki00 is offline  
Old 01.02.2012., 21:30   #99


Dakle, on je to iščitao iz tragova u žitu?
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 01.02.2012., 21:42   #100
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Da se Sunce sprema pretvoriti u crvenog patuljka, pa znakovi bi već bili vidljivi odavno. I ne, ne mislim pritom na Sunčeve oluje, one su redovite svakih desetak godna, već pretvaranje u crvenog patuljka bi značilo rapidno povećanje Sunca u vrlo kratkom vremenu i naravno što bi zasigurno drastično povećalo temperaturu na Zemlji. Da se to počelo ove godine događati, Merkura vjerojatno danas ne bi ni bilo, a mi bi se kuhalo na finim ljetnim temperaturama od 40-ak stupnjeva.
mislim da će se suncu masa smanjivati kako bude postajao crveni div, to bi značilo da će se zemlja kao i drugi planeti udaljavati od njega jer je gravitacijsko privlačenje slabije
Ante Šteković is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.