Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2012., 23:45   #1
Android Mini PC / Smart TV box

Da li netko ima ikakva iskustva sa ovim mini pc uređajima baziranim na androidu?

Recimo ovaj: http://bit.ly/PHZ28m

Kažu da je OS Android 4.0, 1 GB RAM-a te procesor na 1.5GHz

Da li je itko probao kako rade? Preporuke? Iskustva?

Hvala unaprijed

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 23.07.2015. at 16:28. Reason: promjena naslova
rdj is offline  
Old 23.08.2012., 00:15   #2
iskreno meni se to cini kao zanjimljiva napravica, spojis u tv, bezicni mis i tipkovnica i evo ti multimedijalni centar na tv-u, al iskustva tesko da ces dobit/naci, jer svi su sumnjicavi pa nitko ne narucuje, al heb'ga ipak je to kinez, pitanje kako je software optimiziran, al opet s druge strane ni media playeri koje kod nas mozes dobiti za taj novac pretpostavljam da nisu nesto bolji ni optimiziranij, tako da je moje misljenje da vrijedi riskirat, al najprije potrazi neke recenzije po netu te ili slicnih napravica pa odaberi
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Old 23.08.2012., 00:23   #3
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
iskreno meni se to cini kao zanjimljiva napravica, spojis u tv, bezicni mis i tipkovnica i evo ti multimedijalni centar na tv-u, al iskustva tesko da ces dobit/naci, jer svi su sumnjicavi pa nitko ne narucuje, al heb'ga ipak je to kinez, pitanje kako je software optimiziran, al opet s druge strane ni media playeri koje kod nas mozes dobiti za taj novac pretpostavljam da nisu nesto bolji ni optimiziranij, tako da je moje misljenje da vrijedi riskirat, al najprije potrazi neke recenzije po netu te ili slicnih napravica pa odaberi
Gledao sam recenzije, al opet, naletio sam na hrpu sajtova koji ga hvale samo da ga prodaju, tj affiliate linkovi

Meni se isto cini jako zanimljivo, jer je malen, i otprilike jak kao danasnji smartphoneovi, znaci, moze svasta.
rdj is offline  
Old 23.08.2012., 00:58   #4
hm..... mene zanima kako bi se taj cortex a8 na 1.5 single core nosio sa 1080 full hd filmovima ono od po 15 - 20 gb ...
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Old 25.08.2012., 21:14   #5
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
hm..... mene zanima kako bi se taj cortex a8 na 1.5 single core nosio sa 1080 full hd filmovima ono od po 15 - 20 gb ...
Tako što ne može imati single fileove veće od 4Gb zbog Fat32 formata SD kartice. 720p bi trebao raditi zato.

EDIT: Ipak ima USB OTG tako da se može usb stick uključit. Predpostavljam da onda možeš sa sticka veće fileove, ali opet vjerojatno ne rade 1080p.

Zadnje uređivanje Bobo Mesar : 25.08.2012. at 21:19.
Bobo Mesar is offline  
Old 06.09.2012., 12:35   #6
Android tv / smart tv

Pozdrav,
dali je netko isprobao neki od android tv uredjaja ?
Ukratko, uredjaj spajate na TV, wirelesom na router,
i instalirate sve aplikacije koje koriste android OS (npr google amoy, you tube, fb, mail, angry birds, odnosno sve sto i na mob).

I tada vam TV prakticki pretvarate u komp, odnosno surfate netom, chekirate mail, gledate youtube, mozete i slati poruke preko Vibera ili nekog takvog servisa.
Vjerojatno se moze ukljucit i mikrofon pa mozete i razgovarati preko internet prometa.

Dali je netko isprobao u praxi kako rade ti uredjaji ?

Saljem link jednog takvog za primjer

http://www.ebay.com/itm/Google-Andro...orcev4exp=true
Marko1976 is offline  
Old 07.09.2012., 12:46   #7
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
dali je netko isprobao neki od android tv uredjaja ?
Ukratko, uredjaj spajate na TV, wirelesom na router,
i instalirate sve aplikacije koje koriste android OS (npr google amoy, you tube, fb, mail, angry birds, odnosno sve sto i na mob).

I tada vam TV prakticki pretvarate u komp, odnosno surfate netom, chekirate mail, gledate youtube, mozete i slati poruke preko Vibera ili nekog takvog servisa.
Vjerojatno se moze ukljucit i mikrofon pa mozete i razgovarati preko internet prometa.

Dali je netko isprobao u praxi kako rade ti uredjaji ?

Saljem link jednog takvog za primjer

http://www.ebay.com/itm/Google-Andro...orcev4exp=true


512 MB Rama mi se čini malo za ICS i ugodno korištenje.
iForce is offline  
Old 07.09.2012., 12:55   #8
Quote:
iForce kaže: Pogledaj post
512 MB Rama mi se čini malo za ICS i ugodno korištenje.
ma dobro to je sad nebitno, ima uredjaja s par giga rama.
samo me zanima jel itko ima neki takav uredjaj da cujem iskustva ?
Marko1976 is offline  
Old 22.09.2012., 12:17   #9
Izašao UG802 Mini PC

Evo, nakon otprilike 5 mjeseci otkad je dosao prvi AK802 mini pc, izasao je i puno jaci UG802 Android 4.0.4 Mini PC.

U sebi ima Dual-Core A9 Cortex procesor, i 1 GB DDR3 RAM-a, te 4GB interne memorije (proširivo na 32GB sa SD karticom)

OS je Androdi 4.0.4, i po svemu što sam vidio, leti.
Upravo sam ga narucio, pa ga ocekujem kroz koji tjedan.

Da li ga je netko vec probao? Imate kakvih savjeta, ili nesto na sta da obratim pozornost?
rdj is offline  
Old 22.09.2012., 14:38   #10
kako ovo prikopčat na monitor(LG Flatron) i kako spojiti max adsl??
hrco1908 is offline  
Old 22.09.2012., 15:33   #11
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
kako ovo prikopčat na monitor(LG Flatron)
pa ako taj lg flatron (nisi naveo model)
ima hdmi prikljucak samo ga ukopcas, a ako nema, vjerojatno ima dvi konektor pa ti traba adapter, dvi->hdmi

Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
i kako spojiti max adsl??
a za ovo, mislim da pitanje nije na mjestu, tj. nemam blage sto tocno zelis
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Old 22.09.2012., 16:07   #12
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
...i kako spojiti max adsl??
Možda putem wirelessa?
yucatan is offline  
Old 22.09.2012., 18:41   #13
nema hdmi... hahahahhahahahahahahaha... da stvarno... wireless... ali kako instalirati flash i shockwave... čuo sam da adobe više ne pruža podršku za flash na androidu...
hrco1908 is offline  
Old 22.09.2012., 19:58   #14
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
nema hdmi... hahahahhahahahahahahaha... da stvarno... wireless... ali kako instalirati flash i shockwave... čuo sam da adobe više ne pruža podršku za flash na androidu...
Flash ti je vec instaliran gore, a ima i podrsku za shockwave.
A ionako sta god trebas, mozes sa Android marketa skinut
rdj is offline  
Old 24.09.2012., 21:34   #15
Quote:
rdj kaže: Pogledaj post
Evo, nakon otprilike 5 mjeseci otkad je dosao prvi AK802 mini pc, izasao je i puno jaci UG802 Android 4.0.4 Mini PC.

U sebi ima Dual-Core A9 Cortex procesor, i 1 GB DDR3 RAM-a, te 4GB interne memorije (proširivo na 32GB sa SD karticom)

OS je Androdi 4.0.4, i po svemu što sam vidio, leti.
Upravo sam ga narucio, pa ga ocekujem kroz koji tjedan.

Da li ga je netko vec probao? Imate kakvih savjeta, ili nesto na sta da obratim pozornost?
jeli ovo mozda bolje ?
http://www.ebay.com/itm/G-Box-Midnig...item337c4f5356

ne kuzim se, ali taj XBMC zovu AK killerom ?! Ako ti kuzis te tehnicke podatke , molim da vidis sta je bolje ?
Marko1976 is offline  
Old 25.09.2012., 01:03   #16
Quote:
Marko1976 kaže: Pogledaj post
jeli ovo mozda bolje ?
http://www.ebay.com/itm/G-Box-Midnig...item337c4f5356

ne kuzim se, ali taj XBMC zovu AK killerom ?! Ako ti kuzis te tehnicke podatke , molim da vidis sta je bolje ?
Sto se tice samog chipseta - identicno. Cak imaju i isti procesor i istu grafcku.
Jedino ovaj ima vise izlaza, no puno je veci, sto je nekima plus, a nekima minus
rdj is offline  
Old 25.09.2012., 17:25   #17
Thumbs up MK808

Trenutni android mini pc hit je mk808. uz to sto je baziran na rk3066 chipsetu - dakle dual core na 1,6GHz (u biti je underclockan na 1,2GHz zbog stabilnosti) ima 1GB ram-a i 8GB flash memorije dolazi sa 4.1.1. JellyBean androidom.

Dovoljno je zaguglati naziv i vec ce se otvoriti pregrst linkova za kupovinu. Prvi videi i recenzije se pojavljuju u posljednjih par dana.
bulinho is offline  
Old 25.09.2012., 20:05   #18
Quote:
rdj kaže: Pogledaj post
Sto se tice samog chipseta - identicno. Cak imaju i isti procesor i istu grafcku.
Jedino ovaj ima vise izlaza, no puno je veci, sto je nekima plus, a nekima minus
pa ako uzmes cinjenicu da spravu kopcas na hdmi iza telke, ted velicina i ne igra neku ulogu jer vrlo vjerojatno da se uredjaj ni ne vidi, zar ne ?
a ako ima vise izlaza vjerojatno je to prednost ?
Marko1976 is offline  
Old 25.09.2012., 23:27   #19
Quote:
bulinho kaže: Pogledaj post
Trenutni android mini pc hit je mk808. uz to sto je baziran na rk3066 chipsetu - dakle dual core na 1,6GHz (u biti je underclockan na 1,2GHz zbog stabilnosti) ima 1GB ram-a i 8GB flash memorije dolazi sa 4.1.1. JellyBean androidom.

Dovoljno je zaguglati naziv i vec ce se otvoriti pregrst linkova za kupovinu. Prvi videi i recenzije se pojavljuju u posljednjih par dana.
Netočno! Trenutni hit je UG802. a MK802 je bio prije ovog.

Naime, koliko sam skuzio, razlika je u GPU, koji je puno jaci kod UG802.
Ostalo je manje više isto.
rdj is offline  
Old 25.09.2012., 23:31   #20
kad smo kod demantiranja ja cu sad opet ogovorit - NETOCNO
bulinho je napisao MK808, a ne 802,

razlike i nisu neke medju ta dva uredjaja (ug802 i mk 808), MK808 dolazi sa JB-om (androd 4.1) i ima 8GB interne memorije, i da ima malo clockan procesor na 1.6GHz-a
__________________
....diplomirani seljak....

Zadnje uređivanje backtothesleep : 25.09.2012. at 23:37.
backtothesleep is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.