Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2017., 17:45   #1981
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Irska je bezveze, ne moras se objasnjavat.
potpis ko kuća!

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Irska uopce nije bezveze ako se dobro snađes, ako se ne snađes nece ti biti dobro niti u centru New Yorka.
koliko god se ti dobro snašao i dalje ces debelo preplaćivat stan u kojem zivis i dalje ces jesti bljutavu hranu, žene će i dalje biti debele, ružne i neugledne, cuga ce i dalje biti preskupa, javni prijevoz ce i dalje biti skup i neorganiziran, nebo će i dalje biti sivo i oblačno, vjetar ce ti i dalje probijat kosti, a kiša (koja zbog vjetra pada horizontalno) će ti i dalje smočit svu garderobu i padati danima bez prestanka....
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 17:52   #1982
potpisujem glavatara!!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 06:05   #1983
kak ja naletavam većinom na zgodne irkinje onda
ok, nije u irskoj,ali stvarno sam puno zgodnih i simpatičnih irkinja upoznao

za skupi stan, po pisanjima, nije nešto vancouver mi u zaostatku s cijenama rente,a sad za hranu ne znam, tu se zna da je skupo bolje,valjda i u irskoj tako
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 20:32   #1984
Jeste li ikad slali ili namjeravate slati pakete brodom kao poklone ili pomoc ljudima ili familiji nazad u Hrvatsku? Kako je to funkcioniralo iz prve ruke?
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:36   #1985
Poslala brodom veliku bubble kuvertu prije 2 mj. Jos uvijek nije stigla u Hr.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 21:50   #1986
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Poslala brodom veliku bubble kuvertu prije 2 mj. Jos uvijek nije stigla u Hr.
A joj. Koliko treba da dodje? Ja sam mislila poslati veliki paket robe i jos nekih stvari. Imas li neku informaciju gdje uopce poceti? Gledam po internetu, nisam sigurna. Hvala ti.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 06:27   #1987
Surface ide nekoliko mjeseci preko canada posta. Racunaju po velicini i tezini, nemam pojma koliko bi doslo al ako je veca kutija, budi spremna da nece bit malo. Avion duplo od toga. Mimo Canada posta se ja osobno nisam raspitivala al jesu moji frendovi kod kurirske (fedex) i jos je bilo ohohoho skuplje. Tipa za paket koji su slali Canada post avionom za cca 200$ fedex je trazio oko 500$.
Ne isplati se al uopce. Mi vise nista necemo slat osim mozda obicnog pisma, darove bliznjima cemo rjesavat online narudzbama unutar EU.
Ako ti je ovo jako bitno, mozes pokusat nac nekog da shipa kontejner pa vidit jel bi stavio i tvoju kutiju za neku paru.. druge ideje nemam.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 06:30   #1988
Oh i vodi racuna o hr carini koja je kolko cujem u zadnje vrijeme postala jako pohlepna. Da se jos ne bi desilo da ovima u hr zele naplatit carinu na to sto saljes.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:31   #1989
Quote:
Ete kaže: Pogledaj post
A joj. Koliko treba da dodje? Ja sam mislila poslati veliki paket robe i jos nekih stvari. Imas li neku informaciju gdje uopce poceti? Gledam po internetu, nisam sigurna. Hvala ti.
Otkud šalješ? Ako si u Torontu imaš u Mississaugi tamo kod Bloor i Dixie road na onoj plazi di su poljski dućani agenciju koja šalje pakete u HR.
Moji neki znanci su slali tako i cijena je smiješna za kutiju tipa paketa.
Ne znam točno ime ali ako si tamo proguglaj pa vidi. Oni šalju brodom pa treba nekih mjesec dva da to stigne do Rijeke.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:56   #1990
Ima world line cargo koji salje pakete do 15kg za 105 cad iz luke Montreal brodom. Mozda to ima veze s ovom agencijom u Mississaugi. To je daleko najjeftinije.

Sent from my GT-I9190 using Tapatalk
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:27   #1991
Pozdrav ekipo..

Imam pitanje vezano uz plaću, ing.strojarstva u Kanadi?
Ima tko da radi takav posao tamo? Koja je neka prosječna plaća za to?
Koje kompetencije su potrebne?

Kako kanađani gledaju na ing. sa našeg područja?
Koliko teško se zaposlit sa time?

Hvala na bilo kojoj informaciji
grim15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:30   #1992
La Luna, ken perker i Dustflower hvala vam na odgovorima. Vidjeti cu jos sta i kako i javim ako uspijem naci najbolju opciju.
Ete is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:02   #1993
Dobih WH dozvolu. Imam pravo da ju iskoristim do 22/01/2019. Gledao sam malo te provincije i svi spominjete tu Albertu. No nekako mi ona nije napeta. Ima li koga da je išao u Northwestern Territories?
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 02:52   #1994
Ete evo update, dosla posta u hr nakon ravno 50 dana Canada post surface.

T 3000 prebaci se na drugu temu. I znam nekog tko je tamo.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:34   #1995
Quote:
grim15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipo..

Imam pitanje vezano uz plaću, ing.strojarstva u Kanadi?
Ima tko da radi takav posao tamo? Koja je neka prosječna plaća za to?
Koje kompetencije su potrebne?

Kako kanađani gledaju na ing. sa našeg područja?
Koliko teško se zaposlit sa time?

Hvala na bilo kojoj informaciji
Ja sam dipl. ing strojarstva ali ja sam došao preko transfera unutar firme pa se nisam previše bavio s papirima jer me niko ništa nije pitao.
Ono što ti je najsigurnije jednom kad si tu je prijaviti se za Professional engineer of Canada dobiti tu titulu. Za to im moraš poslati popis predmeta koje si položio na studiju pa onda vidjeti da li trebaš položiti koji ispit razlike ali svakako moraš položiti ispite o zakonima i etici. Jednom kad to dobiješ moreš raditi u bilo kojoj firmi jer ti je to ko kod nas ovlašteni inženjer i u principu imaš kanadske papire. Mislim da moreš i bez toga, ali onda moraš ići direktno s CVom na firme i vidjeti da li ti priznaju. Kao što sam rekao ja nisam trebao ništa ali nemoj se ravnati po meni.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:22   #1996
Trebam poslati neke dokumente u Kanadu.

Koji je brz i siguran nacin da se to obavi.

Hrvatska Posta otpada. Kada sam zadnji put slala preko njih putovalo je 2 mjeseca iako je pisalo da gartantiraju da ce stici za 21 dan.

Hvala na odgovorima
MartaB4P is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:25   #1997
Quote:
MartaB4P kaže: Pogledaj post
Trebam poslati neke dokumente u Kanadu.

Koji je brz i siguran nacin da se to obavi.

Hrvatska Posta otpada. Kada sam zadnji put slala preko njih putovalo je 2 mjeseca iako je pisalo da gartantiraju da ce stici za 21 dan.

Hvala na odgovorima
Fedex?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:47   #1998
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Fedex?
Da se nadovežem sa prijedlozima:

a2b.hr
dpd.com
ups.com

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 19:51   #1999
ups, fedex i dhl će ti biti brzi,ali će te i koštati puno
a ovo s canada postom ( vjeruj više je do njih nego do hr pošte ) je strašno, meni je nešto putovalo 4 mjeseca,od toga tri mjeseca je bilo išlo simo tamo tu u gradu
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 01:59   #2000
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ups, fedex i dhl će ti biti brzi,ali će te i koštati puno
a ovo s canada postom ( vjeruj više je do njih nego do hr pošte ) je strašno, meni je nešto putovalo 4 mjeseca,od toga tri mjeseca je bilo išlo simo tamo tu u gradu
Nema do državne službe u kojoj vladaju sindikati. Ni brige ni pameti, niko ih nedrži odgovornima za išta. A poslati po njima je malo manje skuplje nego DHLom, a kad dođe dođe, vrag odnija prišu.
ken parker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.