Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2012., 17:18   #21
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Trenutnih -19 u Calgaryu!
sad cu ja prosetat po kvartu pronac kavu pa cemo vidit kako je to

dosad su mi pricali da je do -15 skroz ok - i mogu potvrdit da nije lose
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 19:48   #22
do -25 bez vjetra sa duplom oblekom(i šal, kapa, rukavice) se može hodat, naravno ne satima ali 15, 20min da...

inače, neki dan javili da nam je vlada odobrila LMO sad preostaje dobiti radnu dozvolu(navodno može potrajat do 96 dana, ako se online aplicira 52 dana), da li je netko dobio za kraće(čuo sam za slučajeve do mjesec dana) ?
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:05   #23
cestitam @amstel

ja sam nedavno mjenjao svoju i dobio sam je (LMO i CAQ sta treba za QC) za 5 tjedana (15.09./20.10.), iako su prilikom podnosenja zahtjeva (kad su svi papiri bili spremni) rekli da ce vjerojatno trebati oko 13 tjedana jer imaju nekakve zaostatke
prosle godine u proljece je trebalo manje od mjesec dana (cak manje od punih 4 tjedna)

ali to ti sve ovisi kako im naletis
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:13   #24
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
do -25 bez vjetra sa duplom oblekom(i šal, kapa, rukavice) se može hodat, naravno ne satima ali 15, 20min da...
neznam za Edmonton i slicnu egzotiku , ali ovdje u Montrealu vjetar bas i je problem, na mjestima gdje su cistine dulja setnja moze biti problematicna (tko je recimo isao u IKEA-u pjeske)
npr. prosli tjedan jednu vecer (na povratku iz pub-a) na -8'C i jaki vjetar, je osjecaj hladnoce bio osjetno veci nego drugi dan na -13'C kad je bilo mirno (ne vjerujem da je bilo zbog alkohola u krvi / par pivi)
__________________
Wonder is the beginning of wisdom.
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:22   #25
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
do -25 bez vjetra sa duplom oblekom(i šal, kapa, rukavice) se može hodat, naravno ne satima ali 15, 20min da...

inače, neki dan javili da nam je vlada odobrila LMO sad preostaje dobiti radnu dozvolu(navodno može potrajat do 96 dana, ako se online aplicira 52 dana), da li je netko dobio za kraće(čuo sam za slučajeve do mjesec dana) ?


super. čestitam za lmo, sad još samo malo strpljenja.

p.s. kod mene je najgore bilo -18 uz lagani povjetarac. nije strašno, ali vilica mi je odrvenila
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2012., 20:55   #26
javite se kad dozivite - 40 i nize
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 01:28   #27
To ce uskoro kroz koji tjedan vrlo vjerovatno,ako ne prije!
Nego jel netko probao -50 pa i nize!
Pricah sa jednim indijancem,kaze da su ga pluca boljela,Northwest Territories!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 08:53   #28
ajd pišite malo o toj zimi, jel stvarno tako strašno

jel radi zimska služba, kako pale auti i ima li puno prehlada i viroza?
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 15:18   #29
Nema prehlada ni viroza ni bakterija ni bizona ni pingvina. Sve crkne od zime.
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 16:41   #30
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
do -25 bez vjetra sa duplom oblekom(i šal, kapa, rukavice) se može hodat, naravno ne satima ali 15, 20min da...

inače, neki dan javili da nam je vlada odobrila LMO sad preostaje dobiti radnu dozvolu(navodno može potrajat do 96 dana, ako se online aplicira 52 dana), da li je netko dobio za kraće(čuo sam za slučajeve do mjesec dana) ?
Čestitam.Mislim da je forumaš amstel stvarno zaslužio LMO. Realni i iskreni postovi na blogu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 16:52   #31
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Čestitam.Mislim da je forumaš amstel stvarno zaslužio LMO. Realni i iskreni postovi na blogu.
ne, ne...ne te dvije riječi stavljati skupa, odmah će mi se pojavit 5 poruka u inboxu

šalim se...hvala, ali nije to još ništa gotovo, još uvijek sam u strepnji jer trebam čekati tu radnu dozvolu, a svi statusi su mi pri kraju(jaako komplicirano), duboko se nadam da ću ostati ovdje bez da moram napuštat zemlju, ali to sad ovisi samo o vladi
kad se to sve riješi napisat ću na blogu, što i kako...

što se tiče zime, realno, zima ne bi bila strašna da traje toliko dugo koliko u torontu ili zagrebu, problem je šta ovdje već od sredine 10mj pa do sredine 5 mjeseca temperature bude od nule pa na niže...prvi i drugi mjesec su najhladniji...
temperature su takve kakve jesu, grad i okolica imaju milijun stanovnika ljudi i dalje žive ovdje, a i mnogo egzotičnije nacije od nas, pa sad vidite dal se da preživjeti...
sve je stvar kakvi ste vi i kako se vi postavite prema svemu, tako da ovisi o vama

danas je temperatura pala na -3, nakon dugog vremena ispod -15 feeling je kao da je 10 i možemo bez jakne

Zadnje uređivanje amstel : 10.12.2012. at 16:58.
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 17:07   #32
Jednom slusah CBC radio i javi se na neku temu zena koja je iz Trinidada a sad zivi u Vajthorsu.

Koja li je nju muka natjerala da zaglavi tamo??


Prosle godine i nismo imali zimu, a i ove godine cini se da ce da kasni

Grin Krismis
bajlo ofiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:47   #33
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post

šalim se...hvala, ali nije to još ništa gotovo, još uvijek sam u strepnji jer trebam čekati tu radnu dozvolu, a svi statusi su mi pri kraju(jaako komplicirano), duboko se nadam da ću ostati ovdje bez da moram napuštat zemlju, ali to sad ovisi samo o vladi

sve je stvar kakvi ste vi i kako se vi postavite prema svemu, tako da ovisi o vama
a u najgorem slučaju i da moraš napustiti canadu na 24 sata, odeš na izlet u SAD i dobro se zapiješ od sreće (ako je uopće riječ o napuštanju zemlje samo na 24 sata).

a ovo boldano, definitivno se slažem.
i inače, dosta toga u životu ovisi o tome kako si to posložimo u glavi. tako da uistinu ovisi o nama.

p.s. držim palčeve
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 21:04   #34
Znam ja jednog Meksikanca iz Whitehorsa i on je zaglavio radi zlata,a mislim da je spomenuo i dijamante,ali nisam siguran!
Uglavnom puca on i na naftu.
Plan mu je naftne busotine zimi,a zlatne planinske ljeti!
Zlatne vec radi nesto godina,mlati pare,ali i dalje se osjeca nedovoljno bogat da kupi kucu!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 02:14   #35
Uzbudljiv dan u Calgaryu.
Novih 7 stanica LRT na zapadnoj plavoj liniji!
I to mozda 3 mjeseca nakon sto su dodane nove stanice na sjeveroistoku!
Svi su uzbudjeni,djeca pricaju o zeljeznici u zeljeznici,neki se prvi puta u zivotu voze.
Linija je kao rollercoaster,gore dole,malo nadzemno malo podzemno.
Westbrook stanica je dobrano pod zemljom,dok Sunalta ima mozda i 25 m iznad zemlje!
Sve me podsjeca na berlinski Hauptbanhof!
U obliznjem Walmartu na razglasu svira One Republic ov Stop and Stare,
premnda se -1 osjeca kao zatopljenje
Inace Calgary je najbrze rastuci grad Sjeverne Amerike,dok se ove godine
u Torontu gradilo 110 highrise gradjevina,takodjer trenutno najvise sto se toga tice!
Eto i dalje je Amerika uzbudljivo mjesto!

Zadnje uređivanje zacky : 11.12.2012. at 02:22.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 02:54   #36
nema loseg vremena, samo losa odjeca
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 03:56   #37
Pitanjce za sjeverne susjede:

Idem za par tjedana poslovno u Edmonton. Znate li za kakav dobar restorančić s našom domaćom klopom i cugom? Hotel mi je u 100th street, nedaleko City Centra, dakle, koliko daleko bi bio taj restorančić?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 05:15   #38
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Pitanjce za sjeverne susjede:

Idem za par tjedana poslovno u Edmonton. Znate li za kakav dobar restorančić s našom domaćom klopom i cugom? Hotel mi je u 100th street, nedaleko City Centra, dakle, koliko daleko bi bio taj restorančić?
Ako si iz Miamija, onda pod našom domaćom misliš na što točno - kubansku kuhinju?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 06:12   #39
Quote:
Inter_shupen kaže: Pogledaj post
Pitanjce za sjeverne susjede:

Idem za par tjedana poslovno u Edmonton. Znate li za kakav dobar restorančić s našom domaćom klopom i cugom? Hotel mi je u 100th street, nedaleko City Centra, dakle, koliko daleko bi bio taj restorančić?

https://plus.google.com/102644411301...ut?gl=ca&hl=hr

to ti je jedini restač sa našom klopom ovdje, imaš i Kafanu sjevernije, ali moja preporuka je ovaj prvi...
i radno vrijeme im je nikakvo tak da pripazi kad ideš, da ne bi naletio na zatvorena vrata
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 09:12   #40
Quote:
rabarbara2 kaže: Pogledaj post
ajd pišite malo o toj zimi, jel stvarno tako strašno

jel radi zimska služba, kako pale auti i ima li puno prehlada i viroza?
Vancouver je užas! Nekad po noći temperatura zna pasti i na 3°C!

Tu baš i nema zime, barem ne onakve na kakvu sam se naviknuo u Hrvatskoj ili kakvu ljudi očekuju u Kanadi. Puno kiše, nema baš puno sunčanih dana u godini, ali radije i to nego masa snijega i hladnoća zimi ili vrućine ljeti.
*Astaroth* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.