Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2014., 14:28   #61
Dosta je staro pa sam zaboravio model al evo par slika mozda to pomogne
http://prntscr.com/2gzvyq
http://prntscr.com/2gzwed
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 14:45   #62
Question Spajanje tv,dvd,video,HiFi 5.1,comp,maxtv- pomoć molim

Pozdrav svima,

spojio sam sve komponente i imao bih par pitanja ako mi netko može pomoći.

TV Sony BRAVIA 102 cm, Model KDL-40L40xx - FULLHD 1080p
DVD Quadro player, Model DVD-810
Video recorder SAMSUNG, Model Showview VPS SV-413X
Kućno kino Quadro, Model HT-300 (5 zvučnika + SUB)
Računalo
Maxtv reciever

Ovako sam ja to složio,
Računalo - tv ulaz HDMI 1 - prenosi sliku i zvuk
Maxtv reciever - tv- HDMI 2
DVD player - tv - AV1 Scart
Video SAMSUNG - tv - AV2 Scart
Kućno kino - tv - dva činča


I sad mi te sve radi i totalno je dobar zvuk i slika, ali postoji još jedan ulaz na samom Kućnom kinu i zove se "5.1CHANELL INPUT EXTEND" i na user manualu je prikazano da se to spaja DVD-om + 6 činčeva za svaki zvučnik posebno, da bi se dobio 5.1 dolby suround zvuk a ja ne kužim na koji izlaz to da spojim na DVD-u.

Imam ove izlaze na DVD-u
-optical digital
-coaxial audio out
-video
-s-video


Inače sve šljaka fenomenalno, jedino me još zanima da li mogu nekako dobiti sa TV-a MAXTV koji mi je na HDMI2 ulazu snima na VIDEO koji mi je na AV2 ulazu.

Ovo mi je prvi post na ovom forumu

Hvala svima i pozz
Šeks is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.01.2014., 15:04   #63
Probaj sa 3,5mm stereo audio kabelom iz audio izlaza zvucne kartice na PC-u spojiti na chinch audio ulaze naprijed na KK na AV3 prikljucak "VIDEO IN/AUDIO IN (Left/Right)" a sa gumbom iznad toga "INPUT SELECT" prebaciti na AV3, pogledaj sliku.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:50   #64
Niti tako ne radi. Milsim da je problem u tome sto nema AUX jer na svim uredjajima koji to imaju ja se mogu bez problem spojiti
isto.isto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:54   #65
Ne radi onda jer nešto nisi dobro napavio na strani računala...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 15:58   #66
Quote:
Šeks kaže: Pogledaj post


I sad mi te sve radi i totalno je dobar zvuk i slika, ali postoji još jedan ulaz na samom Kućnom kinu i zove se "5.1CHANELL INPUT EXTEND" i na user manualu je prikazano da se to spaja DVD-om + 6 činčeva za svaki zvučnik posebno, da bi se dobio 5.1 dolby suround zvuk a ja ne kužim na koji izlaz to da spojim na DVD-u.

Imam ove izlaze na DVD-u
-optical digital
-coaxial audio out
-video
-s-video


Inače sve šljaka fenomenalno, jedino me još zanima da li mogu nekako dobiti sa TV-a MAXTV koji mi je na HDMI2 ulazu snima na VIDEO koji mi je na AV2 ulazu.

Ovo mi je prvi post na ovom forumu

Hvala svima i pozz
Ovo ne kužim zadnje pitanje, ali što se tiče pitanja apropos 5.1, ne možeš ništa jer nemaš DVD plejer sa 5.1 analognim izlazima...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:00   #67
Quote:
Šeks kaže: Pogledaj post
Inače sve šljaka fenomenalno, jedino me još zanima da li mogu nekako dobiti sa TV-a MAXTV koji mi je na HDMI2 ulazu snima na VIDEO koji mi je na AV2 ulazu.
Ovo ti najvjerojatnije ne može funkcionirati, moraš direktno spojiti MAXTV Rec. ako ima scart ili compositni audio/video izlaz sa videorekorderom. Preduvjet je da ti i video ima dva scart priključka ili možda rca cinch av ulaze.

Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 17:28   #68
-Kućno kino ti ima ukupno tri av ulaza. Prednje RCA CHINCH ulaze te dva stražnja scart ulaza/izlaza, da bi priključio na stražnji scart ulaz treba ti SCART-RCA CHINCH Adapter ili spojiš na prednje ulaze 3.5 mm na CHINCH RCA Kabelom.

-Aktivan ulaz biraš na daljinskom upravljaću tipkom AV ili tipkom na uređaju INPUT SELECT onako kako ti je rekao Cilim. Izbor ti pada na AV1, AV2 ili AV3. Prednji chinch ulazi su ti AV3, stražnji donji scart AV1 a iznad njega AV2.

Pazi da si na računalu kabel uštekao u priključak oznaćen zelenom bojom, provjeri na računalu da ti je to glavni audio izlaz:

- Start
- Settings
- Control panel
- Sounds and Multimedia
- Audio:

Sound playback: Default device (zvućna kartica matične ploće)
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:24   #69
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ovo ne kužim zadnje pitanje, ali što se tiče pitanja apropos 5.1, ne možeš ništa jer nemaš DVD plejer sa 5.1 analognim izlazima...
Imaju analogni izlazi i to je sve spojeno!
Šeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 18:24   #70
Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
Ovo ti najvjerojatnije ne može funkcionirati, moraš direktno spojiti MAXTV Rec. ako ima scart ili compositni audio/video izlaz sa videorekorderom. Preduvjet je da ti i video ima dva scart priključka ili možda rca cinch av ulaze.

Ima dva scarta ali na drugom piše "decoder i plave je boje"!
Šeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:00   #71
Nema veze, spojiš MAXTV (Scartom ako ga ima) u taj plavi scart na VIDEO.

A DVD Player možeš spojiti samo ako ima Dolby Digital dekoder ugrađen a često to stariji no-name uređaji nekim čudom i imaju, dakle samo ako ima 5.1CH Output, nešto slično kao na ovoj slici:



Najbolje da uslikaš zadnju stranu dvd playera i da staviš sliku ovdje da to vidimo koji su priključci.
Zero_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:06   #72
pozdrav,

imam problem sa spajanjem tv-a i pc-a, pa ak može mala pomoć:
znači ovo je zadnja strana tv-a




a ovakav izlaz imam na grafičkoj



sad me zanima kak je to najbolje spojit, preko nekakvog konvertera ili
direktno kablom, dvi to hdmi ili dvi to vga (ovaj "rgb in" mi liči na vga);
normalno da imam sliku i ton i da me spajanje ne izađe ko sv. petra kajgana
unaprijed hvala
pomahnitali_nosorog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:46   #73
Spajanje tv,dvd,video,HiFi 5.1,comp,maxtv- pomoć molim

ne znam kako da stavim sliku, ima 5.1 output... odnosno ne znam kako da je toliko smanjim

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 07.01.2014. at 00:46.
Šeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:20   #74
Imas DVi na RGB. To ti je mali nastavak, mos kupit za par kuna u trgovini racunalima....Makar, ja sam taj nastavak sa grafickom u kutiji dobio, a grafa je bila par stotina kuna, skart.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:22   #75
Slika

Quote:
Zero_X kaže: Pogledaj post
Nema veze, spojiš MAXTV (Scartom ako ga ima) u taj plavi scart na VIDEO.

A DVD Player možeš spojiti samo ako ima Dolby Digital dekoder ugrađen a često to stariji no-name uređaji nekim čudom i imaju, dakle samo ako ima 5.1CH Output, nešto slično kao na ovoj slici:



Najbolje da uslikaš zadnju stranu dvd playera i da staviš sliku ovdje da to vidimo koji su priključci.
Šeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:30   #76
Quote:
Šeks kaže: Pogledaj post
Imam ove izlaze na DVD-u
-optical digital
-coaxial audio out
-video
-s-video
Dobro da si odmah napisao da imaš 5.1 izlaze i analogne izlaze općenito, da ne bi slučajno bilo zabune
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:36   #77
Kvalitetnije mu je DVI-HDMI + stereo kabel s 3.5mm bananicama na oba kraja (jedan kraj u zvučnu, drugi na mali AUDIO-IN(RGB/DVI)na TV-u...i pohvala na slici - to se traži a ne da pogađamo
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:44   #78
Ili nabavi Adapter DVI (M) na HDMI (Ž) i PC sa TV-om spoji sa HDMI kabelom, zvuk ces morati spojiti sa 3,5mm stereo kabelom na chinc L+R, sa zvucne kartice na TV.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 20:50   #79
Ćilime, nema cinch ulaze na TV-u koji su asocirani na DVI/RGB...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 21:02   #80
Aha, znaci on nemoze koristiti ona dva cincha "Audio R+L" uz desni rub slike u kombinaciji sa ovim HDMI 1 prikljuckom.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:16.