Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2014., 12:45   #21
.. da .. takva je nauka .. .. mislim da mi se počinje sviđati ..
.. gotovo u istoj te rečenici zapanji time što zna .. i time što priznaje da ne zna ..
.. a mislim da je tako i ispravno ..
.. moguće je da se desi .. svašta .. .. prema nečemu vode .. jako precizne težnje .. ali moguće je da se neka ne ispuni .. pojavi se neka protivna .. koja će sve okrenuti ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 13:06   #22
.. da ..
.. kažu da će ova sad zima biti najjača zima u poslednjih 1000 godina ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 13:14   #23
.. pitam se .. koliko je čovjek linearan .. .. koliko je centraliziran .. .. ili dekostrukcio niran ..

.. čini mi se .. da se neke stvari .. jebeno .. previđaju ..

.. drži se mozak .. važnim .. centralnim .. .. onim nečim oko čega bi trebalo zamišljati čovjeka .. njegovu svijest ..
.. ali .. rad srca bubrega jetre probave pluća žlijezda .. jebeno je važno .. toliko je važno da se bez tog rada prilično lako najebava ..
.. a mozak .. o tome doznaje izgleda .. tek iz treće ruke .. .. iz .. recimo .. dobro jutro hrvatska .. .. kao da nema načina da svoje osnovne potrebe uoči definira i regulira .. .. a pravi se pametan ..

.. kod toga se .. izgleda .. dešava .. nešto zanimljivo ..
.. naš mozak .. obrađuje podatke .. sa nekog područja .. i u tom se području nalazi .. doma ..
.. u to ga područje upućuju vid sluh okus .. i onda on gradi .. svoj svijet .. .. i daje mu važnost ..
.. kod toga sam uvjek mislio da je čovjek upućen na .. komšiluk .. susjedstvo .. gleda žiku .. žika je čovjek .. nešto prosječno .. pa se sa žikom i mjeri ..

.. daklem .. pretpostaviti ćemo da je čovjek .. složen .. konstruiran .. od raznih elemenata .. .. materjalnih ..
.. od kojih .. bubrezi .. recimo .. postoje i izvan čovjeka .. kod životinja .. .. a rade po nekim .. sličnim .. zakonima ..

.. i još ćemo pretpostaviti da .. čovjek .. .. svoju svijest ..
.. ne uzima baš izdvojenu .. .. nego dozvoljava da bude uvučena u razne .. cjeline ..

.. dakle .. uzmimo da .. podcjenjuje svoje materjalne djelove .. i precjenjuje .. duhovne .. cjeline .. iznad sebe ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 13:17   #24
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. da ..
.. kažu da će ova sad zima biti najjača zima u poslednjih 1000 godina ..
.. sigurno su vidjeli da su indijanci skupili mnogo drva ..

.. lani su neki njemci prognozirali opaku zimu .. poslije je bila najblaža u vrag zna koliko godina .. .. jebiga .. ni njemci ne znaju sve ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 13:23   #25
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. dakle .. uzmimo da .. podcjenjuje svoje materjalne djelove .. i precjenjuje .. duhovne .. cjeline .. iznad sebe ..
.. možeš ovo razraditi ..?

.. meni se čini da se ljudi dele na one koji stoje na tome što ti kažeš .. i na one druge .. koji precenjuju materijalne delove i podcenjuju duhovne ..

.. a bitan je balans .. valjda ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 13:30   #26
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. sigurno su vidjeli da su indijanci skupili mnogo drva ..


.. u stvari videli da je te severnoatlanske gotovo da nema .. da se gubi .. struja .. koja je omogućavala da se na islandu može živeti .. recimo ..
.. to je onda na globalnom planu tok koji zime čini blagima ..
.. možeš se zajebati u prognozi oko toga kuda će se kretati .. ali ako ga nema .. onda se nema kud kretati ..
.. ali možda to nije sve od čega zavisi ..
.. videćemo ..

(.. ja volim zimu .. doduše ne baš preteranu ..)
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 13:36   #27
.. ne znam šta je bitno .. .. za sada pretpostavljam da bi mi .. bolje mogli znati .. još ponešto iz sebe .. iz svog tijela ..
.. nešto što bi .. nas .. moglo otvoriti .. prema nečemu .. što sad ne znamo .. ne znamo kako izgleda ..

.. sizif je negdje govorio o depresiji ..
.. uzmimo .. radi se o nekoj kemikaliji .. .. ako ju ima .. sretni smo ..
.. ali iza toga .. da ta kemikalija postoji .. tamo gdje treba .. opet je neki ja .. .. i taj treba stvoriti uvjete ..
.. možda taj ja .. to ne zna .. ili je zabavljen nečim drugim ..
.. ali jebiga .. možda će zato najebati ..

.. u smjeru .. osjetiti sebe .. ide .. vjerujem .. i ono što ti nazivaš intuicija ..
.. možda se jetrom može čuti dalje nego mobitelom ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 13:47   #28
.. ja znam za matericu ..
.. matericom se može skenirati prostor .. nekoliko metara oko sebe .. (.. to sam ti opisivala jednom .. ili par puta .. za jednom sam sigurna ..)
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 13:55   #29
.. to .. za dalje nego mobitelom .. koje se tiče intuicije ..
.. ne znam kako to radi ..
.. znam da radi ali ne znam kako ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 14:01   #30
.. ja razumijem .. prilično dobro .. neke osjete .. horoskopa .. sfinge .. ili ji činga .. .. najprije osjete životinja .. ali i simbola ..

.. to je .. nelinearno ..
.. čovjek koji osjeti vepra .. može biti u prednosti ako ga je prije preslabo osjećao .. .. ili se može zajebati ako ga inače previše osjeća ..
.. ali je to uvjek samo .. dio .. čovjeka .. .. rastavljenog .. čovjeka ..

.. imao sam uvjek dojam da su ti osjeti .. najprije vezani za .. pokrete .. djelovanja .. .. za mišiće ruku i nogu ..
.. vjerojatno i nije tako ..
.. i ti osjeti mogu .. zahvatiti .. dublje .. .. i kompleksnije .. vjerojatno ..
.. ali se njima ne može tražiti sve .. .. i to mi izgleda .. prilično jasno ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 14:23   #31
Quote:
BARACK OBAMA POSLAO PORUKU PUTINU 'Ako napadnete Ukrajinu, SAD će se umiješati'
.. da .. pitanje je kako .. koliko .. će se umješati .. .. umješani već jesu ..

.. a pitanje je i kako bi rusi napali .. .. koliko ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 19:30   #32
.. zašto je statistika .. nelinearna .. .. dekomponirajuća ..

.. slučajno .. nije pojam koji bi trebao brinuti .. .. na svijetu ima sasvim dovoljno pojava .. i događaja .. za koje ne znamo uzroke .. pa možemo događaj zvati bilo kojim imenom .. .. od kojih .. slučajno .. valjda i nije najgore ..
.. kod statistike je problem .. zakon ..

.. gausova krivulja je .. zakon .. .. gotovo presjek kroz neki kanal .. u kojem su svi događaji ..
.. znači ..
.. nije određeno .. i neće se desiti uvjek isto ..
.. dobro .. znači da će odstupati i ne znamo šta će se desiti ..
.. a ne .. odstupati će .. ali .. ukupnost događaja će slijediti zakon ..

.. taj je .. zakon .. tako jebeno jasan i intuitivan .. da ga nije moguće vidjeti ..

.. ko zna rađaju li se muškarci i žene .. statistički ..

.. šta ima unutar zakona .. unutar skupa događaja koji spadaju pod neku gausovu krivulju .. ?
.. ima skup zakona .. raznih .. svakakvih .. nekih potpuno jasnih i očitih ..
.. i oni .. sile događaj .. ili .. na trenutak popuste .. i ostave događaj .. nek se pokaže onakav .. kako inače ne bi ..

.. mislim da je .. zakon .. u statistici .. uvjek jedan .. isti .. .. rasipa ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 19:44   #33
Quote:
alim kaže: Pogledaj post

.. ko zna rađaju li se muškarci i žene .. statistički ..
.. da .. čitala sam .. doduše odavno .. neke analize ..
.. u periodu mira se rađa više ženskih ..
.. tokom ratova i neposredno nakon ratova .. u kojima je izginulo mnogo muških .. više se rađaju muška deca ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 19:47   #34
.. kako to tumače .. ?
alim is offline  
Old 07.08.2014., 19:48   #35
.. nije bilo tumačenja .. samo izneseni podaci ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 19:58   #36
.. gaus mi je fascinantan ..
.. znala sam ga onako .. školski .. gausova kriva normalne raspodele inteligencije .. pa morona i genija imaš jako malo .. što više ideš prema proseku sve više ..
.. ali to me nije naročito navodilo na razmišljanje ..

.. onda pre nekog vremena odem na neku izložbu učila društva matematičara .. i tamo neka sprava .. gausova tabla .. valjda se tako zvalo ..
.. u principu imaš kvadrat .. kutija sačinjena od dve staklene ili plastične providne ploče .. između kojih je razmak taman toliki da može proći kuglica ..
.. i između ploča postavljeni čepići kao prepreke .. na jednakim razmacima .. i na dnu kolone u koje kuglice upadaju ..
.. ubaciš odozgo gomilu kuglica .. koliko god .. uvek se rasporede baš tako da formiraju polje oivičeno gausovom krivom ..
.. tek sam tu shvatila šta se dešava .. i koliko je neobično ..

.. evo našla sam kako to izgleda .. otprilike je tabla bila ista .. samo ovi čepići nisu bili raspoređeni u trapez kao u videu .. nego ravnomerno po celoj tabli ..

https://www.youtube.com/watch?v=PM7z_03o_kk
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 19:59   #37
.. ček .. našla sličniju ovoj kakvu sam videla ..
(.. ovde je veći razmak između strana pa se kugle ne ređaju uvis .. ali u principu je to to ..)

https://www.youtube.com/watch?v=Ph2DmwZMhGo
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 20:09   #38
.. imaš ti neko tumačenje za ovu muško-žensku statistiku ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 07.08.2014., 20:14   #39
.. naravno .. da je nemoguće bilo koje tumačenje ..

.. ako je tako .. .. ako rat može utjecati na to da se rađa više muškaraca ..
.. ne vidim kako to može biti povezano .. kojim zakonima i kojom naukom ..
.. onda mi izgleda nemoguće svako tumačenje ..

.. ali meni je upitno i 50 50 .. .. ili .. to isto u nekom području ..
alim is offline  
Old 07.08.2014., 20:20   #40
.. evo ti ga svet 2010 ..

http://www.geohive.com/earth/pop_gender.aspx

.. evo ti ovde generalno .. uglavno se kreće oko fifti fifti ..
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_sex_ratio
Dalaj Sanja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:03.