Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa.
Podforumi: Stolna, Prijenosna računala, Periferija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2017., 19:27   #1261
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
koliko sam dosadan da ce mi i ona pomoc
Ali s naglaskom na ovaj dio ''koliko dosadan'' jel

Bec... Svaki grad u EU za vrijeme adventa je skup.

Quote:
Rocco18 kaže: Pogledaj post
pa ti imaj curu...

nama koji smo single je najljepse. kad trosimo trosimo samo za sebe.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Samacki zivot ima svojih prednosti.
Iako, dok sam bio u vezama nisam ni ja skrtario na zene

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Aj razmisli malo o ovome...ako ju je platio, bubam 3.500kn novu i koristio je 2.g. pa prodao za 1.400kn, on je u biti 2.g. igrao na high/ultra za 2.100kn. Ajmo sad vrijednost kartice podijeliti na 3.g. koliko traje garancija...to je 1.167kn po godini. Koristio ju je 2.g. tj. u zadnju godinu je ušao s vrijednošću od 1.167kn, a prodao ju je za 1.400. Znači, 233kn je u plusu

(naravno, ovo je jako pojednostavljen način onog što sam htio reći)
I sa ovom GTX 1070 ce igrat na jednakim postavkama narednih godina (zapravo 2g jer je vec reko da bu uzo opet novu ) a kostala ga je 4200 kn, a to isto bi mu pruzala i 970 na toj rezoluciji.
Dakle u 2 godine potroseno oko 7500 kn na dvije grafe za max setting gejmanje na 1080p, s tim da jedna od kartica koja nije ni stara se prodala za vise od pola cijene.

Kako je to onda u plus
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 19:52   #1262
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Vidiš, sada čitao, bio sam uvjeren da je od 01.01.2017. Sada vidim da će biti negdje 2017. ili početkom 2018. Well, biti će zanimljivo. Svi mi tupe kako mi treba sada "monovolumen" ili tako nešto zbog peseka+bebe...ja ne gledam ispod 150 KS turbo nešto kada budem uzimao
Meni je isto moj trenutni posta mali za nas četvero, pa ćemo morati na neku srednju klasu...sad mi je ovaj i40 zapeo za oko...


Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
I sa ovom GTX 1070 ce igrat na jednakim postavkama narednih godina (zapravo 2g jer je vec reko da bu uzo opet novu ) a kostala ga je 4200 kn, a to isto bi mu pruzala i 970 na toj rezoluciji.
Dakle u 2 godine potroseno oko 7500 kn na dvije grafe za max setting gejmanje na 1080p, s tim da jedna od kartica koja nije ni stara se prodala za vise od pola cijene.

Kako je to onda u plus
A jeba ga ti Hades...ne mišaj kruške i jabuke. Sa gtx970 je u plusu, ko zna što će biti sa 1070 i za koliko će nju prodati i što će, kad će i za koliko kupiti...gledaj svaku kupovinu posebno. I ne, ne bi na gtx970 na ultra moga već ni danas sve na 60+fps igrati...

Uostalom, vrag sigurno ima neki plan "in motion" kako "ženu" navesti da mu kupi novi 1440p monitor
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:03   #1263
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post

Osmi, daj sliku neke nove igre sa tom grafičkom, sve max, neki screenshot qrac palac, samo se hvališ sa tom grafičkom a ništa od slika u igrama.
Haha, a igram gta 5 malo, naravno sve sam nafrljo na ultra, msaax8 ili koliko vec ide, withcer 3 i ostale igre i stvarno ide "smooth as silk" Dok recimo sa gtx 970 gta 5 kad bi stavio sve na ultra, pogotov msaa i one ostale pizdarije fps mi je bio cca 25, withcer 3 da ne pričam..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 21:38   #1264
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Meni je isto moj trenutni posta mali za nas četvero, pa ćemo morati na neku srednju klasu...sad mi je ovaj i40 zapeo za oko...
Lijep auto. Moram priznati da meni je meni i Elantra jako lijepa, vidio ih par komada, pričao sa vlasnicima, auto izgleda bomba.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 00:54   #1265
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
ja ne gledam ispod 150 KS turbo nešto kada budem uzimao
150 KS za obiteljski auto? Sta ce ti to

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
A jeba ga ti Hades...ne mišaj kruške i jabuke. Sa gtx970 je u plusu, ko zna što će biti sa 1070 i za koliko će nju prodati i što će, kad će i za koliko kupiti...gledaj svaku kupovinu posebno. I ne, ne bi na gtx970 na ultra moga već ni danas sve na 60+fps igrati...

Uostalom, vrag sigurno ima neki plan "in motion" kako "ženu" navesti da mu kupi novi 1440p monitor
To nitko od nas nemre jos znat kakva ce bit iduca serija od Nvidie. Moguce da bude opet nekaj OP pa spadne cijena 1070 na cca 2500 kn.
Kaj se fps tice sve je stvar optimizacije kod pojedinih igri.
Ne sjecam se koliko sam na Battlefield 1 Beti imao fps, ali sa svim maksanim mi je sve fluidno islo.
Poanta je da serija 1000 nije nuzna za max setting kod 1080p.

A ti to pomislio da ce zenica unapred za rodjendan kupit monitor

Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Haha, a igram gta 5 malo, naravno sve sam nafrljo na ultra, msaax8 ili koliko vec ide, withcer 3 i ostale igre i stvarno ide "smooth as silk" Dok recimo sa gtx 970 gta 5 kad bi stavio sve na ultra, pogotov msaa i one ostale pizdarije fps mi je bio cca 25, withcer 3 da ne pričam..
Ja ne znam odkud tebi tih 25 fps. Meni u GTA 5 nije nikad padalo ispod 50 a isto sve na max. To je bilo na rezoluciji 1920x1080. Na 2560x1080 nisam pratio.
Witcher 3 nema bas dobru optimizaciju.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:22   #1266
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Lijep auto. Moram priznati da meni je meni i Elantra jako lijepa, vidio ih par komada, pričao sa vlasnicima, auto izgleda bomba.
Je, Elantra je isto dobra, ali je cca po metra manja od i40, a to mi je onda sidegrade...

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
150 KS za obiteljski auto? Sta ce ti to
To ti je sad "normalno" za srednju klasu. Onaj i40 od par postova gore ima 1.7 motor sa 140KS
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 10:58   #1267
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post



Ja ne znam odkud tebi tih 25 fps. Meni u GTA 5 nije nikad padalo ispod 50 a isto sve na max. To je bilo na rezoluciji 1920x1080. Na 2560x1080 nisam pratio.
Witcher 3 nema bas dobru optimizaciju.

U odredenim sekundama mi bude 25fps-a dok recimo withcer koji kazes da nema dobru optimizaciju apsolutno sve na ultra imam 59 fps-a konstantno znaci racunam msaa i ostale pizdarije sve na ultra.. dok sa prijasnjom karticom nisam mogao tome ni presmrditi..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:57   #1268
vidim da imamo novog padobranca na stolnim racunalima
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:53   #1269
Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
To ti je sad "normalno" za srednju klasu. Onaj i40 od par postova gore ima 1.7 motor sa 140KS
Meni bi srce u pete otislo da po zimi vozim tak jaki auto s obitelji.
No ne samo po zimi nego je opcenito nepotrebno.
Obiteljski auto sluzi za to, chill drive, a ne da se ides pokazivat na cesti
Jedino ak racunas da usparas na vremenu kada ti zena radja a moras bit u bolnici u roku sekunde

Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
U odredenim sekundama mi bude 25fps-a dok recimo withcer koji kazes da nema dobru optimizaciju apsolutno sve na ultra imam 59 fps-a konstantno znaci racunam msaa i ostale pizdarije sve na ultra.. dok sa prijasnjom karticom nisam mogao tome ni presmrditi..
Meni nije nikad bilo takvih problema sa fps, no sjecam se da si imao probleme s crackom za GTA pa je vjerovatno do loseg cracka bio problem.

U Witcheru imam i ja normalan fps za vrijeme aktivnosti, ali kad odem u menu mi padne na oko 30-35.

Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
vidim da imamo novog padobranca na stolnim racunalima
Onaj Darko?
To je sigurno Gorstak aka. Bebi Zombi aka. ko zna koji jos klon.
Gorki/Bebi je isto dalmos ko ovaj Darko.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:01   #1270
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post



Meni nije nikad bilo takvih problema sa fps, no sjecam se da si imao probleme s crackom za GTA pa je vjerovatno do loseg cracka bio problem.

U Witcheru imam i ja normalan fps za vrijeme aktivnosti, ali kad odem u menu mi padne na oko 30-35.
ocito je nešto do same gta igre, ne mogu postaviti full hd rezoluciji, kliknem na apply i vraca me non stop na drugu rezoluciji.. bit ce da je do problema do same igre..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:22   #1271
'Sup bitches... nastup mi je bio užasan na kraju(velika nesreća, ali i moja greška), ali svakakva lijepa iskustva

Nažalost nisam baš imao vremena da odem do AMDa/nVidie jer je njihov kiosk bio u jednom drugom hotelu od onoga gdje sam ja imao svoje obveze i aktivnosti, a nismo imali više od 1.5-2h odmora u komadu kroz cijeli dan.
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:58   #1272
Bogati pa što ste morali raditi onda svo to vrijeme?
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:54   #1273
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
ocito je nešto do same gta igre, ne mogu postaviti full hd rezoluciji, kliknem na apply i vraca me non stop na drugu rezoluciji.. bit ce da je do problema do same igre..
Nikako ti neda promjenu rezolucije? Jel to sad s novom grafickom ili problem od prije?
Mozda da probas neki drugi crack. Niti moj nije bog zna kaj no danas sam gledo u GTA pa sam imao oko 40 fps sa svim maksanim, na rezoluciji 2560x

Quote:
Smartic kaže: Pogledaj post
'Sup bitches... nastup mi je bio užasan na kraju(velika nesreća, ali i moja greška), ali svakakva lijepa iskustva
O kakvoj je to velikoj nesreci rijec?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:58   #1274
Valjda nije ovako neka nesreća
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:03   #1275
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
150 KS za obiteljski auto? Sta ce ti to
Bio sam prije cca tjedan dana uzeo 2.0 turbo benzinac sa 250 KS, e to leti. 150 KS je danas postalo nešto "normalno". Ja znam dosta često putovati, pa 6-ta brzina i malo jači auto bi mi pasao. A iskreno, brži auto == sigurniji auto.

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
Je, Elantra je isto dobra, ali je cca po metra manja od i40, a to mi je onda sidegrade...
Nisam razmišljao o tome, ima je neki čovjek koji puni plin pa je dosta često vidim. Meni se metalic plava (neka tamna) svidjela, baš ostao paf.

Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Meni bi srce u pete otislo da po zimi vozim tak jaki auto s obitelji.
No ne samo po zimi nego je opcenito nepotrebno.
Obiteljski auto sluzi za to, chill drive, a ne da se ides pokazivat na cesti
Jedino ak racunas da usparas na vremenu kada ti zena radja a moras bit u bolnici u roku sekunde
Vidiš, ovo ti nikako ne stoji. Dosta često idem na neki mali li la put od cca 200-300 km. Razlika između 1.4 95 KS i 2.0 250 KS je dan i noć. Ako imaš jači auto, ne znači da ćeš ga kao divljak voziti. Ali sa 130-150 km/h na autocesti imaš osjećaj kao da kliziš i ugodno je, a ne da ti je motor na 4000 okr.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 21:07   #1276
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Valjda nije ovako neka nesreća
https://www.youtube.com/watch?v=IxWZRaVt3wQ
+
https://www.youtube.com/watch?v=_gXU34uDltg&t=4s
+
https://www.youtube.com/watch?v=cEIb7MLLCOQ&t=6s

@

150KS nije previše za auto srednje klase, kad 90-120KS nije ništa preludo za auto klase golfa... Ujak na passatu ima nekih 110KS (ne znam sad točno, ali tu negdje +/-), pa kaže da nebi bilo loše da ima još malo da može bolje povuć
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 20:37   #1277
Ajmo ekipa...

Trebam slušalice....kvalitetne slušalice s kojima ću uživat u igranju...bez da čujem ženu i dicu kroz njih...vjerojatno neću nikad mjuzu slušat na njima, vjerojatno nikad neću ni film gledati s njima...kvaliteta mikrofona nebitna jer izbjegavam MP i ne skype-am

Siberia 350

Cloud Revolver

ili nešto treće iz Linksa? Tamo radi amexa...
__________________
"If everyone is thinking alike, someone isn't thinking." - General George Patton Jr
number47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 20:59   #1278
@XP, ja sam i dalje dojma da je sigurnija voznja ona koja je na slabijoj masini, kaj se obitelji tice. Inace, jaci motori su takodjer gladni.

Quote:
number47 kaže: Pogledaj post
bez da čujem ženu i dicu kroz njih...
Ovo bi trebo bit najosnovniji kriterij pri odabiru headseta


Nisi naveo koliki ti je budjet.

Ja bi na tvom mjestu iso na ovu bebicu - Slušalice ASUS ROG Strix, Wireless 7.1, Gaming, crne
Ili mozda bolje ovaj jeftiniji model koji nije wireless pa se ne moras jebat s chargerima - Slušalice ASUS Strix Pro, stereo, crno - crvene

Ovaj Cloud Revolver je vise audiofilski, ali nema surround sound sto je jako korisno kod gejmanja, + Asus su udobnije za usi, a svima nam je udobnost prioritet kod headseta jer neces pljuvat pare na nekaj kaj te zulja nakon par sati koristenja.
Tak da je po meni bolja opcija ovaj Asus.
Evo i jedan review - LINK
Quote:
NO OWLS HAVE BEEN HARMED IN THE MAKING OF THIS REVIEW

Quote:
Sound Quality: Gaming

We are happy to report that the ASUS STRIX PRO passed our test in Battlefield 4 with flying colors, as it has a great imaging. Meaning, audio positioning is pretty good. We never had problems locating our enemies, as we have a pretty clear sonar vision around us. It doesn’t matter whether the enemy is at the same floor or higher than you, as you’ll easily notice the difference in the battlefield even though bullets and explosions are whizzing around you. In game comms were actually clear too, enough to separate the squad chatter to the game’s messy environment.

Zadnje uređivanje *Hades* : 13.01.2017. at 21:19.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:31   #1279
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
@XP, ja sam i dalje dojma da je sigurnija voznja ona koja je na slabijoj masini, kaj se obitelji tice. Inace, jaci motori su takodjer gladni.
1.4 sa 95 KS atmosferac mi pije 9-11 litara po gradu, 2x jači auto pije 10-12 ako nije dizel. Jest ti razlike.

Sigurnija vožnja je ona sa jačim autom, jer ako se desi neko sranje prije ćeš ga izbjeći. Primjer, ako ti auto izleti, prije ćeš zakočiti sa brembo kočnicama nego sa nekim "običnim". Isto tako ako moraš prijeći nekoga jer krči cestu, lakše je sa bržim autom. Plus uzevši u obzir da jači auti obično i više koštaju, a dosta često su i "sigurniji".

Baš danas mi je kolega pokazivao po kiši kočenje sa Clio RS 2.0 200 KS atmosferac. Prve 3 brzine je odvrtio do cca 6500 okr, i onda zakočio. Moj Citroen bi vjerojatno prošao još barem 10m :klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:45   #1280
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
O kakvoj je to velikoj nesreci rijec?
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Valjda nije ovako neka nesreća
Startao predzadnji zbog ujebanih kvalifikacija(moja krivica), i naletio sam na krkljanac i kad sam mogao nešto izbjeći, dogodio se 1s screenfreeze i ostao sam bez kotača, krila, ovjesa, you name it ...tako da sam odvozio 300m na kraju
Smartic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.