Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2003., 14:25   #1
Taekwondo

Ja treniram ovu SUPER borilačku vještinu i stvarno mi je gušt!!!!!!
Imam žuti pojas,a brzo će polaganje za zeleni.Može mišljenja o taekwondo-u?
__________________
Nikita
kdamcevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 16:42   #2
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 13:13   #3
Quote:
cemo kaže: Pogledaj post
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!
Druže, ne mogu da se složim s tobom!Nikako...
Ja treniramTKD deset godina, i to ITF... Ne samo da ima praktičnu primjenu, već može ozbiljno da ugrozi život protivnika...
Za tih deset godina imao sam više prilika da oprobam efikasnost TKD i moram reći da se pokazao jako efikasan i ubojit.
Napominjem da niti jedna tuča ( mislim na one ulične i kafanske ) nije bila izazvana s moje strane, već čista samoodbrana s moje strane...
[/B][/B][/B]
lausboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:08   #4
Quote:
lausboy kaže: Pogledaj post
Druže, ne mogu da se složim s tobom!Nikako...
Ja treniramTKD deset godina, i to ITF... Ne samo da ima praktičnu primjenu, već može ozbiljno da ugrozi život protivnika...
Za tih deset godina imao sam više prilika da oprobam efikasnost TKD i moram reći da se pokazao jako efikasan i ubojit.
Napominjem da niti jedna tuča ( mislim na one ulične i kafanske ) nije bila izazvana s moje strane, već čista samoodbrana s moje strane...
[/B][/B][/B]
ma daj priznaj pa TKD je za djecu
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 15:48   #5
Ako nemate sta pametno reci onda nemojte ni komentirati na ovoj temi.
__________________
Imaj vjere u Boga, ali zaključavaj svoj auto!
satter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2007., 17:11   #6
Quote:
lausboy kaže: Pogledaj post
Druže, ne mogu da se složim s tobom!Nikako...
Ja treniramTKD deset godina, i to ITF... Ne samo da ima praktičnu primjenu, već može ozbiljno da ugrozi život protivnika...
Za tih deset godina imao sam više prilika da oprobam efikasnost TKD i moram reći da se pokazao jako efikasan i ubojit.
Napominjem da niti jedna tuča ( mislim na one ulične i kafanske ) nije bila izazvana s moje strane, već čista samoodbrana s moje strane...
[/B][/B][/B]
Metalac?
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 03:36   #7
Quote:
cemo kaže: Pogledaj post
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!
Stari post, ali nisam mogao da nista ne napisem...

Ni jedna borilacka vjestina nema, odnosno ne dopusta udarce ispod pojasa (ako je to medu noge) i sl. sto ne znaci da je to zabranjeno koristiti na ulici i sto ne znaci da se nece doci u situaciju da se primjeni.
Jedini vid obrane u kojem se i to vjezba je krav maga. Medutim, ni u vjestinama u kojima se to ne radi na treningu ne znaci da je to nemoguce primjeniti. Kao ni bilo koji udarac. Vjestine prvo razvijaju koordinaciju i reflekse, tako mozes trenirati i tai chi, pa izbjeci napad, a zadati bokserski krose.
__________________
Do ut des!
sentinel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 16:01   #8
Quote:
cemo kaže: Pogledaj post
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!
uuuuu zahebao bis se tkd(itf) je dobra podloga za k1,ima dosta boraca koji su iz tkd dosli u k1 pa i ultimat fight.nisu bitni udarci(tehnike) toliko koliko osjecaj za borbu,eksplozivnost,hrabrost i iskustvo,kada to savladas,lako ces si tkd nadograditi s boksom ili necim drugim.
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2008., 22:56   #9
Quote:
iznenad84 kaže: Pogledaj post
uuuuu zahebao bis se tkd(itf) je dobra podloga za k1,ima dosta boraca koji su iz tkd dosli u k1 pa i ultimat fight.nisu bitni udarci(tehnike) toliko koliko osjecaj za borbu,eksplozivnost,hrabrost i iskustvo,kada to savladas,lako ces si tkd nadograditi s boksom ili necim drugim.

Dobra podloga za K1 su kick i thai boxing. Svi ostali koji su se koliko toliko sretno snašli u K1 a pripadaju ostalim stilovima borenja (kyokushin, tkd, karate...) snašli su se prije svega zato što su bili dobri borci u svojim sportovima i zbog toga što su morali adaptirati svoj način borenja u odnosu na K1. Tako da se tu od njihovih matičnih vještina i nema puno za vidjeti, pogotovu što su, ako su htjeli nešto tu i napraviti, morali usvojiti bokserske tehnike.

U ultimateu ima boraca koji su trenirali TKD, ali im on tu nije od velike koristi.

A tehnike, odnosno način borenja je i te kako bitan za sistem takmičenja u kom se sudjeluje.

I još nešto...kad kažeš lako ćeš si tkd nadograditi boksom...Ljudi obično percipiraju boks kao vještinu tri udarca, direkt, kroše, aperkat i misle to je to. Boks je jedna puno kompleksnija vještina nego što to izgleda laiku, tako da ta nadogradnja uopće nije laka.

Boksom se može ovladati na površan način, ali za ovladati boksanjem kao vještinom treba vremena i truda.
wankan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:40   #10
Quote:
wankan kaže: Pogledaj post
Dobra podloga za K1 su kick i thai boxing. Svi ostali koji su se koliko toliko sretno snašli u K1 a pripadaju ostalim stilovima borenja (kyokushin, tkd, karate...) snašli su se prije svega zato što su bili dobri borci u svojim sportovima i zbog toga što su morali adaptirati svoj način borenja u odnosu na K1. Tako da se tu od njihovih matičnih vještina i nema puno za vidjeti, pogotovu što su, ako su htjeli nešto tu i napraviti, morali usvojiti bokserske tehnike.

U ultimateu ima boraca koji su trenirali TKD, ali im on tu nije od velike koristi.

A tehnike, odnosno način borenja je i te kako bitan za sistem takmičenja u kom se sudjeluje.

I još nešto...kad kažeš lako ćeš si tkd nadograditi boksom...Ljudi obično percipiraju boks kao vještinu tri udarca, direkt, kroše, aperkat i misle to je to. Boks je jedna puno kompleksnija vještina nego što to izgleda laiku, tako da ta nadogradnja uopće nije laka.

Boksom se može ovladati na površan način, ali za ovladati boksanjem kao vještinom treba vremena i truda.

znam ja sta je boks i nisam laik ali ako nemas jaja i ako nisi "ratnik" u dusi, ne pomogne ti ni svi thai,kick,mick i nick boxovi ovoga svijeta.
evo ga jos jedan pionir tkd-a http://www.youtube.com/watch?v=kepseqpPhPQ
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:59   #11
[QUOTE=wankan;15455730]Dobra podloga za K1 su kick i thai boxing.

na prvenstvima hrvatske u kick boxu uvijek su medalje odnosili tkd borci. znaci,preko tkd do kick boxa,pa na k1 i samo nebo je ganica....
iznenad84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:06   #12
Quote:
iznenad84 kaže: Pogledaj post
na prvenstvima hrvatske u kick boxu uvijek su medalje odnosili tkd borci. znaci,preko tkd do kick boxa,pa na k1 i samo nebo je ganica....
Ma o čemu ti pričaš? Ja ne znam odakle ti te informacije ali moram ti reć da si u krivu. Tkd borci se u nešto većem broju pojavljuju u jednoj od 5 borbenih disciplina kickboxinga i čak ni tu nisu ostvarili nekakvu dominaciju a da ne govorim o ring disciplinama u kojima ih gotovo niti nema. Stvarno ne znam o kojim to medaljama ti govoriš.
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:43   #13
Quote:
cemo kaže: Pogledaj post
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!


Dečko molim te da ne pišeš nebuloze. Prvo se dobro informiši, pa onda piši o TKD. Čuj zabranjen udarac u glavu, to ti je kod WTF-a, no u tradicionalnom ITF-u (kojeg lično ili ti ga osobno treniram) svakako da je dozvoljen udarac u glavu. Pročitati ćeš mnoge gluposti u vezi nokauta. Ako je dozvoljeno i nogom i šakom u glavu, logički da se nekad desi i taj nokaut, no oprema je tu da bi se zaštitio protivnik.

Čitao sam tvoje komentare i molim te da ubuduće ne pišeš gluposti koji omaložavaju ovaj sport.

I u samom imenu Tae- noga, Kwon-Šaka, do-put...i nema udarca šaka ili nimalo.
Chicago_bulls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 17:51   #14
Quote:
cemo kaže:
TKD je dobra vjestina za koordinaciju pokreta i brzinu, medjutim ima vrlo malo prakticne primjene. tehnika rukama se ne uci, tj. uci se vrlo malo i zabranjeni su udarci u glavu, sto je vrlo nerealno za samoobranu. takodjer nema ni udaraca ispod pojasa, so je jos jedna nerealna stvar. upravo zbog toga je vrlo mali broj TKD boraca u K1. ali ako ti se svidja- samo naprijed!

Može pitanje?koje borilačke vještine preporučuješ,a koje obuhvaćaju "sve šta treba"tj.udarce u glavu,ispod pojasa,itd...
__________________
Nikita
kdamcevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 20:33   #15
Quote:
kdamcevi kaže: Pogledaj post
Može pitanje?koje borilačke vještine preporučuješ,a koje obuhvaćaju "sve šta treba"tj.udarce u glavu,ispod pojasa,itd...
Ninjutsu obuhvaća sve.
Al ak nekog zanima, može mi se javit na [email protected] pa se dogovorimo za treninge "neregularnog" Tae Kwon Do-a, tj. podučavam poluge i primjenu standardnih udaraca u situaciji bez pravila (čitaj: na ulici). Inače, imam 1. dan, za slučaj da nekog zanima otkud mi pravo nudit poduke.
nsego is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 13:20   #16
Hajmo biti ozbiljni

Necu vas puno maltretirati ali....moram naglasiti par razlika unutar samog taekwondoa.Postoje dvije taekwondo verzije,WTF ili olimpijski taekwondo,borci rade samo nogama i ITF taekwondo gdje borci rade opremom standariziranom za ful kontakt.Neki likovi kao Tomaz Barda i Zelg Galesic koji su bili svjetski i evropski prvaci unutar ITF taekwondo stila takodjer su bili prvaci i u WAKO federaciji kao borci u kik boksu.....dakle ko kaze da ITF taekwondo ne moze parirati kik boksu ili ful kontaktu ili je glup kao panj ili se nikad u zivotu nije bavio ozbiljno borilackim sportovima ili je balavac koji se pravi malo pametan.
Zelg Galecic je danas respektabila borac na MMA sceni u Engleskoj ...potrazite malo na netu.E sad zakljucak....ko hoce da se prilagodi za bilo koji drugi borilacki stil on ce to i uraditi ako ne pati od svog ega. Ostaje pitanje i problematika pravila.U taekwondou postoje udarci i laktom i koljenom i low kickovi ali nisu dozvoljeni.U profi taekwondou su oni dozvoljeni ali profi taekwondo je veoma opasan i nije medijski pokriven kao npr MMA.

A ako zelite da pravite usporedbe izmedju stilova to je glupo....kakav je ko borac zavisi od...nacina vjezbanja,stila,fizicke pripreme,pravila,KOLIKO SRCE IMA BORAC,i zelja za pobjedom velika kao HIMALAJI.Dakle ,bilo bi dobro da prvo se malo obrazujete...mislim na ove tvrdoglave...pa tek onda neka sude sta je sta.TAEKWON

iJOS NESTO...VEZANO ZA BORBU SA PROTIVNIKOM KOJI JE NAORUZAN NOZEM.Imao sam tu nesrecu da sam bio napadnut u trolejbusu i dok sam se ja tako tukao neko iz mase mi je zabio noz u ledza kraj kicme 2 centimetra.Ruzan osjecaj....nisam ni osjetio a ni vidio...2 mjeseca rehabilitacije

USA policija je izdala statistiku...POLICAJAC KOJI BUDE NAPADNUT OD NAPADACA KOJI IMA NOZ BIT CE ZBODEN NOZEM 13 PUTA PRIJE NEGO IZVUCE SVOJE LICNO NAURUZANJE I UPUTI HITAC.

Zato dosta o tome kako bi odredjeni uspjeli proci bez ogrebotine....takvi su nam trebali 1991-1995,dobili bi rat prije
tkdkorea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:16   #17
Quote:
tkdkorea kaže: Pogledaj post
Necu vas puno maltretirati ali....moram naglasiti par razlika unutar samog taekwondoa.Postoje dvije taekwondo verzije,WTF ili olimpijski taekwondo,borci rade samo nogama i ITF taekwondo gdje borci rade opremom standariziranom za ful kontakt.Neki likovi kao Tomaz Barda i Zelg Galesic koji su bili svjetski i evropski prvaci unutar ITF taekwondo stila takodjer su bili prvaci i u WAKO federaciji kao borci u kik boksu.....dakle ko kaze da ITF taekwondo ne moze parirati kik boksu ili ful kontaktu ili je glup kao panj ili se nikad u zivotu nije bavio ozbiljno borilackim sportovima ili je balavac koji se pravi malo pametan.
Zelg Galecic je danas respektabila borac na MMA sceni u Engleskoj ...potrazite malo na netu.E sad zakljucak....ko hoce da se prilagodi za bilo koji drugi borilacki stil on ce to i uraditi ako ne pati od svog ega. Ostaje pitanje i problematika pravila.U taekwondou postoje udarci i laktom i koljenom i low kickovi ali nisu dozvoljeni.U profi taekwondou su oni dozvoljeni ali profi taekwondo je veoma opasan i nije medijski pokriven kao npr MMA.

A ako zelite da pravite usporedbe izmedju stilova to je glupo....kakav je ko borac zavisi od...nacina vjezbanja,stila,fizicke pripreme,pravila,KOLIKO SRCE IMA BORAC,i zelja za pobjedom velika kao HIMALAJI.Dakle ,bilo bi dobro da prvo se malo obrazujete...mislim na ove tvrdoglave...pa tek onda neka sude sta je sta.TAEKWON

iJOS NESTO...VEZANO ZA BORBU SA PROTIVNIKOM KOJI JE NAORUZAN NOZEM.Imao sam tu nesrecu da sam bio napadnut u trolejbusu i dok sam se ja tako tukao neko iz mase mi je zabio noz u ledza kraj kicme 2 centimetra.Ruzan osjecaj....nisam ni osjetio a ni vidio...2 mjeseca rehabilitacije

USA policija je izdala statistiku...POLICAJAC KOJI BUDE NAPADNUT OD NAPADACA KOJI IMA NOZ BIT CE ZBODEN NOZEM 13 PUTA PRIJE NEGO IZVUCE SVOJE LICNO NAURUZANJE I UPUTI HITAC.

Zato dosta o tome kako bi odredjeni uspjeli proci bez ogrebotine....takvi su nam trebali 1991-1995,dobili bi rat prije
malo si ipak izvrnuo stvari
1. ne postoje dvije verzije tkd-a već dvije federacije koje imaju različita pravila borbe...no to neće još dugo ostati tako jer se pregovori oko ujedinjavanja vode već dosta dugo(sudjeluje i naš Anto Nobilo kao jedini Europljanin čini mi se) i kako sada stvari stoje uskoro ćemo dobiti jednu tkd federaciju
2. niti se itf borci bore sa standardiziranom full contact opremom niti se u wtf-u radi samo rukama...već je zapravo wtf full contact taekwondo a itf nije full contact taekwondo...da se kojim slučajem u wtf-u ukinu oklopi dobili bismo nešto veoma slično kyokushinkai karateu
3. imaš pravo kad kažeš da je itf blizak mnogim stilovima u kickboxingu ali za borbu k1 ili muay thai pravila itf borac ipak treba promijeniti neke stvari u svom treningu, naravno za mma ne žrlim ni govoriti
4. Zelg Galešić je prvak najjače europske mma organizacije King of the cage
5. u taekwondou kao vještini postoje udarci laktom, koljenom i low kickovi i još mnogo varijacija udaraca koji nisu dozvoljeni u taekwondo sportu...
6. o profi tkd-u stvarno nemam pojma jedino što znam je da se u organizaciji tkd kluba Metalac krajem ove godine organizira turnir u kojem bi trebala nastupiti 4 najbolja itf i četiri najbolja wtf borca u Hrvatskoj među njima i Zelg
7. da je nož u rukama svake budale tako opasan danas bi bilo 3 umjesto 7 milijardi ljudi na našem planetu
8. ovo o ratu nisam razumio????
tiger_in_the_house is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 11:30   #18
HM...

Pazi sad,u Februaru sam u Sloveniji licno razgovarao sa Tonijem Nobilom i evo sta cova kaze,,,Danasnji ITF taekwondo je FULL KONTAKT,,i kao takav ce morati pretrpiti izmjene jer se rade bazicne tehnik umjesto onih tehnika koje su zapravo bit i srz taekwondoa,nazalost.
E sad kad cova koji je 8 dan KAZE DA JE FULL ONDA JE FULL,JEBIGA.

U biti se razumijemo i sve O.K.

Na ovom turniru cu svakako biti jer ce biti zanimljivo do bola,a sto se tice ujedinjenja....Nobilo kaze ....ujedinjenje ce biti u slijedecih 5 god s tim da ce Tranova organizacija i AETF prvi sa Lobodom na celu odmah pristupiti tom novom savezu jer nema prosperiteta ici dalje ovako sa dva odnosno tri ITF organizacije ako u to ubrajas i Choievog sina koji je izbacen iz ITF a i za vrijeme Choievog zivota zbog fizickog napada na tadasnjeg generalnog sekretara ITF Toma.

Sto se tice Zelga njega znam licno sa seminara i takmicenja....cojek je beton i gotovo i nema sumnj da ce biti prvi na ovom turniru...

TAEKWON
tkdkorea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2003., 20:28   #19
pa ako mislis neke stand-up vjestine onda definitivno kickbox (obuhvaća sve udarce sakama i nogama. zabranjeno je koristenje koljena i lakta), muay-thai (mislim da se tako pise, tj. tajlandski box. isto kao i kickbox samo su dozvoljena koljena) i karate (nema kontakta ni na treningu ni na natjecanju, tako da neces znati primiti udarac, ali je tehnika udaraca odlicna i cinjenica koju malo ljudi zna je da karate udarac sakom ima vecu snagu od boksackog udarca.)

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
__________________
Tko pod drugim jamu kopa,
najsladje se smije!
cemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:54   #20
Quote:
cemo kaže: Pogledaj post
pa ako mislis neke stand-up vjestine onda definitivno kickbox (obuhvaća sve udarce sakama i nogama. zabranjeno je koristenje koljena i lakta), muay-thai (mislim da se tako pise, tj. tajlandski box. isto kao i kickbox samo su dozvoljena koljena) i karate (nema kontakta ni na treningu ni na natjecanju, tako da neces znati primiti udarac, ali je tehnika udaraca odlicna i cinjenica koju malo ljudi zna je da karate udarac sakom ima vecu snagu od boksackog udarca.)

ne postoji ni jedna vjestina koja obuhvaca sve, ali bi ti preporucio hrvanje (slobodnim stilom) i judo posto u HR nema jujitsu klubova (bar koliko ja znam) a judo i jujitsu su ista stvar samo sto judo ima vise bacanja a nema poluga na nogama, dok skoro sve ostalo identicno.
kyokushin- full contact karate, ju jutsu klubova u hrvatskoj ima od 2000.g.
kyokushinkai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.