Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2003., 22:35   #1
Ledeno doba

Je li mozda tko gledao taj crtic? meni je bio ssuper. i vizualno i prica, a i ekspresija emocionalnih stanja likova je nemoguce dobro ...nacrtana.
__________________
Let the game begin...
Bell@ Baggins * is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 22:55   #2
Ima li itko da NIJE gledao IA.

Taj je crtić tužan podsjetnik u kojoj filmskoj zabiti se nalazimo kad nam filmovi/crtići na DivX-u dođu mjesec dana prije nego u kina.

Al' što češ.

Nego bilo je već par topica o IA. Ne baš pod tim nazivom ali uglavnom u nekim usporedbama.

Sve u svemu OK crtić. Duhovit prije svega.
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2003., 23:03   #3
Gledao sam,crtic je fora.I to je sve

Ljenivac Sid je totalna moja kopija,cak su mi i ime maznuli
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 22:36   #4
ma film je totalno za djecu... onu malenu... neznam toliko sam dobrih kritika cula o njemu, odem u kino i bas mi je bilo zao sto sam dala novce za ulaznicu...

e da, vjeverica je zakon!

jedini dobar lik
 
Odgovori s citatom
Old 06.01.2003., 22:44   #5
Quote:
essa kaže:
ma film je totalno za djecu... onu malenu... neznam toliko sam dobrih kritika cula o njemu, odem u kino i bas mi je bilo zao sto sam dala novce za ulaznicu...

e da, vjeverica je zakon!

jedini dobar lik
Daj mi molim te reci jedan dugometražni animirani film, američke produkcije naravno, koji je igrao po svjetskim kinima a da nije za djecu? Znači Disney, Dreamworks, 20th ct. Fox i sl.

Naravno da je za klince, kao i svaki drugi ali ipak polako i ameri rade animirane tako da roditelji te starija braća i sestra koji vode te klince u kino ne zaspu od dosade. Jer animacija očito više ne pali da bi svi bili očarani kao kad je izašla "Snjeguljica".
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 02:37   #6
Ice Age rulez
Jedino što me baš i nije oduševilo je animacija ljudi
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 08:27   #7
Quote:
Potala kaže:
Jedino što me baš i nije oduševilo je animacija ljudi
Ma i mene je malo smetalo što su izgledali kao da su ispali iz kojekakve igre tipa "Turok: The Dinosaur Hunter".

BTW, zar su ljudi živjeli u vrijeme Ledenog doba?
Icepick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2003., 09:14   #8
Quote:
Potala kaže:
Ice Age rulez
Jedino što me baš i nije oduševilo je animacija ljudi
mozda te fizionomija muci? ne kuzim se bas, stoga sori ako lupetam, ali nisu li u to doba zemljom krocili neandertalci? ako se sjetimo Marti Misterijinig frenda Jave, sve ce nam biti jasno...

inace, bas sam ga jucer pogledao. pajo patak je mrtav! zivio sid!!

ja sam se odvalio od smijeha. posebno imena likova. mamut manfred?! sabljasti tigar diego?!?! ljenivac sid?!?!?!
savrsena zabava dan prije povratka na posao.
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 15:39   #9
Kolko se sjećam iz škole (čitaj: iz Martija Misterije) neandertalci su živjeli paralelno s homo sapiensom. A ledenih doba je bilo više, zadnje je bilo prije (sad lupetam) par desetaka tisuća godina, tad je ljudi bilo koliko hoćeš.
Inače ne otkidam baš na dugometražne crtiće ali ovaj mi je bio čisto OK. I Višnjić zvuči puno bolje nego u ER.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 17:17   #10
Film je super, iako sam očekivao inteligentnije fore tipa Shrek (sa forama za stariju generaciju), pa mi baš nije bil nešto kad sam otkrio da je za djecu. No, film je kao takav odličan. Fore su fino odmjerene, ima svega.


Zadnja scena kad vjeverica skoro prasne u smijeh od ironije ne samo da je najjača fora u filmu, već ju svrstavam među najbolje pokušaje ironije u cjelokupnoj fimskoj umjetnosti.
__________________
Velika je vjerojatnost da će se odgovor na neko bitno pitanje nalaziti izvan okvira našeg razmišljanja.
Jango Fett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 01:42   #11
Ma Ice Age je meni super. I definitivno nije samo za djecu... djeca se smiju drugim stvarima u crtiću nego odrasli...

Meni je Sid zakon, pogotovo kad pokušava zapaliti vatru na kiši , a Manfred kaže "mislim da sam vidio iskru".
Vjeverica je super, ali ne mislim da je najbolji dio crtića... ali ipak, da je bar ima malo više.
E da, koji je bio Višnjić? Promaklo mi je to, valjda jer sam ga gledala na kompu.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 09:11   #12
Quote:
Nastassja kaže:

E da, koji je bio Višnjić? Promaklo mi je to, valjda jer sam ga gledala na kompu.
gogo je bio vodja sabljastih tigrova, soto, mislim ili tak nekak....
__________________
...GRUEN IST MENSCHENFLEISCH!!!
soylent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 10:16   #13
Moram priznati da nisam baš bio oduševljen filmom. Animacija je OK, ima par dobrih štoseva, istina, ali sam očekivao malo drugačiju priču, možda manje klišeiziranu. Ne znam, nisam mislio da je totalno za klince, čak mi je i Mulan bio duhovitiji, a da ne pričamo o Shrek-u.
Ipak, dao bih prolaznu ocjenu.
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 02:06   #14
Poanta i je da je radnja za djecu, stosevi za odrasle i poanta za djecu. Da cjela obitelj moze bit sretna sto je gledala

(neki mozda nisu pokopcali vecinu stosova pa im je bilo prevec za djecu )
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 13:50   #15
hej

ledeno doba je definitivno jedan od boljih crtica izbacenih na trziste...radnja je super (nije samo za malu djecu) a animacija je fantasticna iako nisam ljubiteljica kompjutorske grafike kod crtica
najbolja scena mi je sam pocetak filma s ludom vjevericom i njezinim zirom
dobro je napravljena i scena kad se manny sjeca svoje obitelji u spilji...jako dirljivo
e da...skoro sam zaboravila...glas od ljenjivca sida je super smjesan i totalno zaokruzuje taj simpa lik...pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:30   #16
Inace, u filmu glumi denis leary a jednu ulogicu ima i goran visnjic (sto ne navodim ko razlog da gledate film neg eto tako, cinilo mi se da sam cuo nekog poznatog u filmu pa sam iso provjerit al nisam... cuo tog poznatog u filmu al sam naso da glume ovi pa eto me ovdje... )
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 09:43   #17
Quote:
-Watashi!i!i!i- kaže:
Poanta i je da je radnja za djecu, stosevi za odrasle i poanta za djecu. Da cjela obitelj moze bit sretna sto je gledala

(neki mozda nisu pokopcali vecinu stosova pa im je bilo prevec za djecu )
Ma, sta li je tu trebalo pokopcat'? Prije bi se reklo da su se nekima djecji stosevi cinili malo tezi, pa misle da je to za odrasle.

Inace, Visnjic ti je Soto, vodja sabljastih tigrova (kao sto je Soylent vec rekao).
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 19:45   #18
fora je, u cijelom filmu ljudi ne govore, nego govore samo zivotinje, a ima i crnog humora ( izumiranje ptica dodo). poradi sveopceg pokolja mislim da crtic ipak nije za djecu.
Sluga Bozji pravi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 20:51   #19
Quote:
Sluga Bozji pravi kaže:
fora je, u cijelom filmu ljudi ne govore, nego govore samo zivotinje, a ima i crnog humora ( izumiranje ptica dodo). poradi sveopceg pokolja mislim da crtic ipak nije za djecu.
Meni je najveca fora kad pronadu zamrznuti svemirski brod
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 22:17   #20
ma zakon je film

nije shrek, al jebigasad, nije bas ni ista vrsta filma, zapravo...
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.